Wystartowała świetna promocja wakacyjna Alior Banku dla nowych i obecnych klientów Kantoru Walutowego (z którego sam korzystam od dawna). W zamian za wydanie za granicą na stacjach paliw 100 jednostek danej waluty otrzymamy zwrot o wartości 5 jednostek – czyli 5 EUR/GBP/USD. Oprócz tego osoby, które wykonają najwięcej transakcji, otrzymają pełny bak paliwa – czyli zasilenie konta kwotą aż 250 zł!

10 EUR za transakcje walutowe kantoru walutowego alior banku

2 x 5 EUR za wydanie 2 x 100 jednostek

Aby skorzystać z promocji należy zarejestrować swój udział na dedykowanej podstronie (wyrażając przy tym zgody i akceptując regulamin). Jeśli nie mamy jeszcze konta w Kantorze Walutowym, to możemy ja założyć pod tym adresem.

Kolejnym krokiem będzie wykonanie wymiany walut. Bank zastrzega, że w promocji mogą brać udział tylko te osoby, które wykonają jednorazową wymianę złotówek na walutę obcą za pośrednictwem kantoru na kwotę min 100 EUR/USD/GBP.

Na koniec ostatni warunek, czyli wydanie 100 EUR/USD/GBP na stacjach paliw za granicą. Tu na szczęście nie ma znaczenia ilu transakcji dokonamy – możemy kilkukrotnie tankować samochód, byle łącznie wyszło 100 jednostek danej waluty. Jeśli dobrze rozumiem nie można łączyć transakcji z kilku kart – jedną z nich musimy wydać łącznie stówę.

Kody MCC transakcji uprawniających do udziału w promocji to: 5172, 5541, 5542, 5983, 9752. Ponieważ Alior (jako jedyny bank w Polsce) podaje informację nt. kodu w rozliczeniu transakcji, to bez problemu sprawdzimy, czy dana płatność zalicza się do promocji.

Promocja trwa od 1.07 do 31.08. Oznacza to, że w tym terminie należy spełnić wszystkie warunki promocji. Zwracam więc uwagę, że transakcje kartą muszą zostać również zaksięgowane w tym terminie – czyli realnie ostatnie płatności promocyjne możemy wykonać do ~28.08.

Bank wypłaci nam premię w wysokości 5 EUR (lub równowartości) w terminie 30 dni od dnia zakończenia promocji, o ile nie wypowiemy umowy o prowadzenie rachunku. Co ciekawe zwrot możemy uzyskać 2 razy (czyli razem 10 EUR), o ile kolejny raz wydamy 100 jednostek.

Pula nagród ograniczona jest do 2000 sztuk. Jeśli pula nagród zostanie wyczerpana wcześniej, to organizator poinformuje o tym na stronie promocji.

Aż 250 zł dla najaktywniejszych

Bardzo ciekawa jest też druga, niezależna część promocji. Tu bank przygotował pewnego rodzaju konkurs – osoby, które w okresie promocji wykonają najwięcej transakcji na kwotę min. 10 EUR/USD/GBP otrzymają 250 zł premii, czyli „pełny bak paliw”. Warunek: każda z transakcji musi opiewać na kwotę min. 10 jednostek danej waluty.

Żeby nie było tak prosto, to tutaj mamy kilka wyłączeń. Bank nie weźmie bowiem pod uwagę transakcji, które dokonane zostały w terminalach z kodami MCC:

  • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
  • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
  • 4111, określający m.in. usługi transportowe;
  • 6012, określający instytucje finansowe;
  • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
  • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych;
  • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne;
  • 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Jeśli znajdziemy się w gronie 50 osób z największą liczbą transakcji, to w ciągu 30 dni od zakończenia promocji otrzymamy 250 zł na rachunek w PLN (o ile nie wypowiemy umowy). Bank zastrzega jedynie, że minimalna wartość transakcji musi wynieść 5 sztuk.

Szczegóły promocji w regulaminie.

PS. O tym dlaczego sam korzystam z kantoru walutowego Alior Banku pisałem w tym artykule. Od tego czasu w zasadzie nic się nie zmieniło.