Wystartowała kolejna edycja promocji ING Banku Śląskiego, w której za założenie konta możemy zyskać 100 zł łatwej premii. Oprócz tego możliwe jest dołożenie kolejnych 100 zł w promocji z regularnym inwestowaniem, a obecni klienci mogą dodatkowo zyskać nagrody za polecanie konta.

100 zł za założenie Konta z Lwem i 100 zł za regularne inwestowanie w ING

100 zł za otwarcie konta

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku. W przypadku tej promocji nowy klient liczony jest jako osoba, która nie posiadała lub współposiadała żadnego konta osobistego w ING Banku Śląskim od 1.01.2016. To dobra wiadomość – okres karencji jest relatywnie krótki, a z promocji na promocję przesuwa się. Oznacza to, że starzy klienci banku znów mogą zgarnąć premię na start :-)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto z Lwem wraz z kartą debetową oraz Otwartym Kontem Oszczędnościowym. Mamy na to czas od 1.08 do 18.10.2017.

Wyjątkiem są tu klienci, którzy mają już aktywne OKO – oni konto osobiste „domawiają” przez system bankowości internetowej, ale muszą później wypełnić dodatkowo specjalny formularz. Zaznaczam, że osoby zakładające konto przez wniosek internetowy nie muszą go wypełniać.

Sporo czasu na wydanie 1000 zł

Po podpisaniu umowy o konto nie pozostanie nam nic innego, jak spełnienie warunków promocji. Te są dość proste – wystarczy, że wykonamy transakcje bezgotówkowe w PLN na łączną kwotę min. 1000 zł kartą lub BLIKiem. Mamy na to sporo czasu, bo aż do końca stycznia 2018. Rozliczenie transakcji musi nastąpić maksymalnie do 15.02.2018.

Jeśli do dnia 28.02.2018 będziemy posiadaczem aktywnego Konta z Lwem wraz z aktywną kartą debetową, to bank wypłaci nam premię w wysokości 100 zł.

Do 1000 zł za polecenie konta

Oprócz gwarantowanej premii na start bank daje nam możliwość skorzystania z programu poleceń i zdobycia dodatkowych nagród – pod warunkiem, że znajdziemy chętnego na Konto z Lwem. Aby zyskać 100 zł za polecenie (lecz nie więcej, niż 1000 zł) musimy być posiadaczami konta w ING przez minimum 30 dni, a następnie wygenerować swój unikalny kod polecający, który przekażemy znajomemu.

Oprócz tego osoba polecająca musi wydać 300 zł kartą do 18.10.2017, natomiast nowy klient – nieco więcej. Osoba polecana musi bowiem wydać min. 300 zł kartą lub BLIKiem w każdym z dwóch dowolnych miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta (wliczając również miesiąc otwarcia). Ostatecznym terminem wykonania transakcji jest 18.01.2018 (w przypadku osób, które późno otworzą konto i wykonywanie transakcji wypadnie w grudniu i styczniu).

Dla porządku dodam, że konto możemy polecać tylko nowym klientom (nieposiadającym konta przez ostatnie 12 miesięcy). Oczywiście warunek ten mieści się w warunkach samej promocji „głównej”).

„Tylko” 50 zł za skorzystanie z polecenia

Nowi klienci, którzy założą konto z polecenia, mogą liczyć jedynie na 50 zł premii, o ile spełnią warunki podane wyżej. Warto tu dodać, że:

Nowy klient, który otworzył konto w ramach Promocji „Poleć konto znajomemu”, nie może przystąpić do Promocji, jako Obecny posiadacz konta i tym samym nie może polecać konta w ramach Promocji Nowym klientom.

100 zł za zainwestowanie 750 zł

Na koniec warto przypomnieć o jeszcze jednej promocji, dzięki której zarówno nowi, jak i obecni klienci banku zyskać mogą bardzo łatwe 100 zł premii. Wystarczy uruchomić usługę regularnego inwestowania na kwotę min. 250 zł miesięcznie i zainwestować łącznie 750 zł (przez 3 miesiące). Nie ma znaczenia, czy wybierzemy fundusz agresywny (z możliwością starty kapitału!) czy jeden z funduszy bezpiecznych (gdzie ewentualna strata nie powinna raczej przekroczyć kilku-kilkunastu złotych). Za każdą z tych inwestycji bank zapłaci 100 zł.

Szczegóły w dokładnym prześwietleniu oferty 100 zł za regularne inwestowanie w ING.

Jakie plusy i minusy ma konto w ING?

Konto z Lwem Direct to rachunek darmowy – nie zapłacimy nic za jego użytkowanie. Zapłacić jednak możemy za kartę debetową (7 zł), jednak wydanie 300 zł w okresie miesięcznym (od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca) zwalnia z opłaty. Ponieważ bank wymaga od nas posiadania karty w dniu odbioru premii, to teoretycznie musimy spełniać ten warunek co miesiąc. W praktyce jednak jeden z czytelników zgłaszał, iż możliwe jest wykonanie wymaganych przez promocję transakcji (1000 zł), zastrzeżenie karty, a następnie domówienie jej na samą wypłatę premii. Regulamin tego nie wyklucza, jednak osoby korzystające z takiego patentu prosiłbym o potwierdzenie w komentarzach, iż wszystko jest OK.

Wracając do opłat – zapłacić możemy za wypłaty z bankomatów, jednak bank pozwala na dowolną ilość darmowych wypłat z urządzeń własnych oraz sieci Planet Cash. Nie zapłacimy również za pierwszą wypłatę z innych urządzeń w danym miesiącu. Pozostałe wypłaty będą kosztowały 2,5 zł.

A jakie inne plusy ma konto w ING? Oprócz bycia na bieżąco z technologią i posiadania m.in. aplikacji mobilnej (niestety ciągle nie wszystkie banki ją posiadają…) bank ma całkiem przyzwoitą ofertę oszczędnościową dla nowych klientów. Jeśli zadowoli nas 2% w skali roku, to bank zapłaci nam tyle dla kwoty nawet 100 000 zł przez pierwsze 4 miesiące od założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego. A ponieważ konto otwierane jest wraz z kontem osobistym, to w praktyce 2% otrzymujemy na 4 miesiące od momentu otwarcia konta.