To już oficjalne: jedna z najlepszych promocji tego roku staje się jeszcze lepsza! Zgodnie z zasadami obowiązującymi w nowym programie poleceń Citibanku możemy teraz zgarnąć nie tylko łatwe 700 zł za założenie konta Citi Priority, ale również dodatkowe 150 zł za polecenie go swoim znajomym. Przy umiejętnym przejściu promocji dwie osoby mogą razem zgarnąć nawet… 2500 zł! :)

150 zł w programie poleceń Citi Priority 700 zł premii

150 zł za polecenie nowego klienta!

Zasady samego programu poleceń są bardzo podobne do jego poprzedniej edycji, choć zmieniły się dwie kluczowe wartości. Po pierwsze: zwiększyła się premia. Od 3.11 za polecenie nowego klienta możemy zgarnąć 150, a nie 100 zł (jak dotychczas). Po drugie: zmniejszyła się liczba poleceń, za które zapłaci nam bank. Zamiast 5 możemy teraz polecić ofertę „tylko” 3 osobom. Jak udało mi się dowiedzieć w banku powód jest prosty – mało kto polecał ofertę więcej, niż 3 osobom. Bank postanowił więc zmniejszyć niewykorzystywany limit, ale zwiększyć premię :)

Pozostałe warunki pozostały praktycznie bez zmian. Oznacza to, że ofertę konta Citi Priority może polecić każdy posiadacz konta osobistego lub karty kredytowej Citibanku. Osobą poleconą może być natomiast ktoś, kto nie posiadał (ani nie był pełnomocnikiem) konta osobistego lub oszczędnościowego w Citibanku od 31.10.2016. Posiadanie karty kredytowej nie wyklucza z promocji.

Praca na dwa fronty

Jeśli spełniamy powyższe zasady (czyli mamy kogoś, komu możemy polecić ofertę) to wystarczy, że zostawimy odpowiednie dane na dedykowanej stronie programu poleceń. Mamy na to czas do końca stycznia lub do wyczerpania puli 1000 promocyjnych wniosków.

W ciągu kilku dni konsultant oddzwoni do osoby poleconej i przeprowadzi przez dalszy proces, w którym m.in. konieczne będzie wyrażenie zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej osobie polecającej – oczywiście jedynie w zakresie potrzebnym do przekazania nagrody za polecenie.

Co dalej? Aby polecający mógł zgarnąć swoje 150 zł premii polecony będzie musiał spełnić kilka warunków. Po pierwsze: zawrzeć umowę o konto najpóźniej do 28.02.2018. Po drugie: spełnić warunek bezpłatności konta najpóźniej do drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Warunek ten jest z pozoru dość wymagający – bank wymaga od nas utrzymania średniomiesięcznego salda w wysokości 30 000 zł lub zapewnienia comiesięcznych wpływów w wysokości 5000 zł i posiadania produktu kredytowego.

Ostatni, trzeci warunek wymagany do wypłaty premii, to wykonanie płatności kartą debetową wydaną do konta w sklepach bądź internecie na kwotę min. 300 zł w tym samym okresie. Oczywiście przez poleconego.

Trudne warunki, które są dziecinnie łatwe!

Na czym polega cały fenomen promocji Citibanku? Z jednej strony prawie wszystkie oferty są od siebie niezależne, ale z drugiej – świetnie ze sobą współgrają. Dlaczego? Osoba polecona, czyli nowy klient pracujący na 150 zł premii dla osoby polecającej, tak naprawdę również pracuje na swoją premię. Zakładając konto Citi Priority ma bowiem do wyboru promocję z premią 700 zł na start lub z lokatą 2,5% i premią do 300 zł (warto dokładnie przestudiować ich zasady!).

W obu promocjach bank premiuje wydatki kartą (więc wydając 300 zł automatycznie zyskujemy również swoją premię). W obu warto również spełniać warunek bezpłatności konta, bo to się nam po prostu opłaca. A w pierwszej promocji bank nam nawet za to zapłaci!

A co z tymi trudnymi warunkami, które wcale nie są trudne? O ile pierwszy wymóg posiadania salda 30 000 zł może być dla wielu osób trudny do spełnienia (lub niekoniecznie opłacalny), to drugi jest jak najbardziej w zasięgu ręki. Bank nie definiuje bowiem, że wpływy 5000 zł mają być przelewem naszej pensji. Ba, bank nie definiuje nawet, że wpływy te mają być pojedynczym przelewem! Oznacza to, że możemy sobie przelewać swoje własne pieniądze ze swojego własnego konta w innym banku w kółko – aż obroty wyniosą wymagane 5000 zł.

Co z produktem kredytowym? Tu sprawa jest prosta – najlepiej wyrobić darmową kartę kredytową Citi Simplicity do której bank dokłada… premię – i to wcale niemałą, bo w większości przypadków wynoszącą aż 400 zł!

Jak zmaksymalizować zyski?

Załóżmy, że wśród czytelników bloga mamy małżeństwo, które do tej pory nie korzystało z promocji Citibanku. W jaki sposób mogą zmaksymalizować swoje zyski?

Pierwszym krokiem obu małżonków powinno być zawnioskowanie o kartę kredytową, czyli produkt kredytowy wymagany w promocji konta osobistego. O kartę warto zawnioskować w pierwszej kolejności z prostego powodu – bank może odmówić jej wydania, więc lepiej mieć pewność, że ją otrzymamy i nie będzie problemu z warunkiem bezpłatności konta.

Kolejnym krokiem powinno być polecenie oferty konta Citi Priority jednej osoby przez drugą – w końcu regulamin programu poleceń mówi wyraźnie, że nie ma konieczności posiadania takiego konta, aby polecić go znajomemu – wystarczy karta kredytowa :)

Ostatni krok to wykonanie operacji w drugą stronę.

Ile na tym może zarobić taka dwójka osób? Policzmy. 400 zł za kartę kredytową razy dwa. 150 zł za polecenie razy dwa. No i do 700 zł za konto Citi Priority – razy dwa. Razem nawet 2500 zł, czyli 1250 zł na głowę! Pokażcie mi bank działający w Polsce, który daje więcej. Ja jeszcze o takim nie słyszałem :)