Wygląda na to, że pojawił się kolejny argument za założeniem konta w Alior Banku. Oprócz trwającej promocji z premią na start w wysokości 100 zł od teraz zgarniemy również 2,5% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł. Najciekawsze jest jednak to, że Alior Bank nie zapomniał o obecnych klientach – oni również mogą zarobić :)

2,5% na Lokacyjnym Koncie oszczędnościowym Alior Banku

2,5% do 100 000 zł

Konto Lokacyjne to nowy typ rachunku oszczędnościowego Alior Banku. Aby go otworzyć należy złożyć wniosek w bankowości internetowej (lub odwiedzić oddział banku). Od momentu założenia rachunku będziemy mogli korzystać z promocji z oprocentowaniem 2,5% do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy. Warto więc założyć konto dopiero w momencie, w którym będziemy mieć wolne środki pod ręką. Z drugiej strony trzeba wiedzieć, że promocja Konta Lokacyjnego jest limitowana – trwa od 4 sierpnia do momentu odwołania. Nie sądzę jednak, aby promocja została wycofana wcześniej, niż po kilku tygodniach.

A jakie są haczyki? Ponieważ promocja dostępna jest nie tylko dla nowych, ale i obecnych klientów banku, to wobec tych drugich musi być postawiony jakiś wymóg. I rzeczywiście – promocyjne oprocentowanie dotyczy jedynie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo naszych rachunków osobistych, oszczędnościowych oraz lokat w Alior Banku z dnia 1.08.2017.

Jeśli dobrze interpretuję regulamin promocji, to Alior Bank bardzo ciekawie rozwiązał mechanizm oddzielania nowych od starych środków. Zgodnie z regulaminem między 23:00 a 24:00 wykonywany ma być automatyczny przelew nowych środków na rachunek techniczny w celu naliczenia wyższego oprocentowania. Pozostałe środki będą wtedy leżeć i zarabiać według zwykłego oprocentowania (WIBID 1m – 0,5 p.p., co na dzień dzisiejszy daje 0,96%). Przelew zwrotny z rachunku technicznego nastąpi do godziny 5:00. Jeśli całą operację będziemy mogli zobaczyć online, to łatwo sprawdzimy które środki są nowe, a które nie.

Na koniec dodam, że w danym momencie możemy posiadać tylko jedno Konto Lokacyjne, jednak umowę o rachunek możemy podpisywać wielokrotnie. Co to oznacza? Po zakończeniu 4-miesięcznego okresu promocyjnego rachunek możemy zamknąć, a następnie otworzyć nowy – o ile promocja ciągle będzie dostępna.

Jakakolwiek modyfikacja rachunku w trakcie trwania promocji powoduje jej „odpięcie”. Pamiętajmy też, że (standardowo) pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego w miesiącu jest bezpłatny – za kolejny płacimy 5 zł.

100 zł za założenie Konta Internetowego

Jeśli jesteś nowym klientem Alior Banku to pamiętaj, że w trwającej obecnie promocji możesz zdobyć dodatkowe 100 zł premii. Wystarczy, że złożysz wniosek o Konto Internetowe przez internet do 25.08.2017, a następnie wydasz po 500 zł w dwóch kolejnych miesiącach kalendarzowych.

Szczegóły w prześwietleniu promocji Konta Internetowego z bonem Sodexo o wartości 100 zł. Tam dokładnie omawiam co zrobić, aby otrzymać bonus :)

Warto jednak dodać, że nie ma wymogu zakładania konta osobistego. Konto Lokacyjne możemy założyć samodzielnie przez wniosek internetowy, bez zbędnego RORu :)