Jeszcze niedawno w Alior Banku ciężko było znaleźć dobrą ofertę oszczędnościową. Na szczęściu w sierpniu pojawiło się nowe Konto Lokacyjne, które pozwala na zarabianie 2,5% dla kwoty 100 000 zł. Tymczasem od początku tego tygodnia dostępna jest jeszcze jedna oferta z identycznym oprocentowaniem – i to dla dwukrotnie większej kwoty. Mowa o lokacie dla nowych klientów.

2,5% na lokacie dla nowych klientów do 200 000 zł w Alior Banku
Na wstępie muszę jednak zaznaczyć, że oferta ma jeden poważny haczyk. Jest dostępna jedynie dla absolutnie nowych klientów Alior Banku. Zgodnie z zapisem w tabeli oprocentowania:

Do zawarcia lokaty uprawnieni są nowi klienci tj. klient, który na dzień otwarcia rachunku lokaty nie posiada założonej w Banku Kartoteki Klienta.

Widzimy więc, że lokata jest bardzo zbliżona do tego, co oferuje Idea Bank na swoich lokatach startowych. Zasada jest prosta – mamy twój PESEL w bazie = nie założysz lokaty dla nowego klienta.

Jeśli natomiast Alior nie ma waszego PESELu albo uda wam się usunąć „kartotekę klienta” (o czym dajcie koniecznie znać!), to lokatę założycie tylko poprzez dedykowany wniosek internetowy. Nie ma jej w ofercie oddziałów.

Jakie są parametry lokaty? Maksymalna kwota to 200 000 zł, przy czym jeśli chcemy, to możemy ją rozbić na kilka lokat. Czas trwania lokaty to albo 90 dni, albo 186 dni (czyli +/- 3 miesiące albo pół roku). Oprocentowanie, tak jak pisałem we wstępie – 2,5% w skali roku.