Wystartowała nowa edycja promocji na koncie oszczędnościowym Profit Banku Millennium. W zamian za ulokowanie nowych środków zyskać możemy świetne 2,5% w skali roku przez okres 92 dni.
2.5% na koncie oszczędnościowym Profit Banku Millennium do sierpnia 2017
W promocjach konta oszczędnościowego Profit istotne do zrozumienia są trzy kwestie. Po pierwsze – wysokie oprocentowanie dotyczy jedynie nowych środków. W przypadku obecnej oferty dniem badania salda klienta jest 24.06.2017. Oznacza to, że jeśli mieliśmy w tym dniu na (wszystkich) rachunkach w banku „grosze”, to przelewając na konto oszczędnościowe oszczędności będą one niemal całościowo zarabiały 2,5%. Dlatego zawsze staram się wam przypominać o wyczyszczeniu konta na weekend, aby korzystać z kolejnych promocji.

Druga kwestia to zrozumienie indywidualnych 92 dni podwyższonego oprocentowania. O co chodzi? Najnowsza promocja trwa od 25.06 do 26.08.2017, czyli dwa miesiące. Wystarczy, że w dowolnym momencie na nasze konto oszczędnościowe Profit wpłyną jakiekolwiek nowe środki, a automatycznie aktywowana zostanie promocja i wyliczone będą nasze indywidualne 92 dni podwyższonego oprocentowania. Jeśli więc w dniu badania salda na kontach w Millennium mieliśmy np. 100 zł, to w momencie wpłynięcia na konto Profit 101 zł aktywowana będzie promocja dla nowych środków. Jak widać możemy tego dokonać na początku okresu promocji, w środku, ale nawet i w ostatni dzień.

To prowadzi nas do zrozumienia punktu trzeciego, czyli nakładania się na siebie promocji. Z jednej strony bank zastrzega w regulaminie, że nie można mieć aktywnych dwóch promocji na raz. Z drugiej – kiedy skończy się nasze indywidualne 92 dni automatycznie możemy wskoczyć na nową promocję z terminem 92 dni, o ile spełnimy warunki nowych środków.

Przykład? Ostatnia promocja dotyczyła nowych środków względem 22.04. Osoba, która ulokowała nowe środki 23.04 ma promocyjne oprocentowanie przez 92 dni, czyli do 24.07. Jeśli posłuchała moich rad i wycofała pieniądze z Banku Millennium kilka dni temu, to te same pieniądze będą znowu nowymi środkami – kolejne 92 dni promocyjnego oprocentowania aktywuje się automatycznie od 25.07 do 25.10. Oczywiście znów warto będzie przeczyścić swoje konto przed dniem 26.08 – aby ew. załapać się na jeszcze kolejną promocję.

Proste? I tak i nie. Sporo osób mocno głowi się nad tym jak to wszystko działa a… bank z tego korzysta. Z jednej strony może oferować 2,5% w skali roku, a z drugiej wie, że statystycznie wielu klientów wcale tyle nie otrzyma – bo nie rozumie zasad. Dlatego warto czytać bloga, żyć mądrzej i korzystać z wyższych procentów :-)

Na koniec dodam, że oprocentowanie standardowe konta oszczędnościowego Profit wynosi od 0,6% do 1,1%. Oprocentowanie promocyjne to wspomniane 2,5% do 100 000 zł oraz 1,7% ponad tę kwotę. Pieniądze można wyciągnąć z konta raz w miesiącu bez opłat (co jest standardem rynkowym).

PS. Jeśli nie macie konta oszczędnościowego w Banku Millennium, to możecie je założyć wraz z Kontem 360° (nie da się osobno) – jego prowadzenie jest darmowe pod warunkiem wpływu 1000 zł i wykonania 1 transakcji kartą w danym miesiącu. Samo prowadzenie rachunku oszczędnościowego jest darmowe, jedna wypłata miesięcznie – również.