Wygląda na to, że z dnia na dzień oferty oszczędnościowe banków polepszają się. Tym razem to Getin Bank przedstawił nową, dużo lepszą ofertę. Co w niej znajdziemy? Po pierwsze konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5%. Po drugie lokatę oferującą 2,4%. Warunek do uzyskania promocyjnego oprocentowania jest jeden: trzeba przynieść do banku nowe środki. Z tym jednak nie powinno być problemu biorąc pod uwagę, że od dłuższego czasu oferta Getinu nie zachwycała.

2,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Bank

2,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Bank

Aby skorzystać z oferty „Na nowe środki” należy być nowym lub obecnym klientem Getin Banku, który posiada lub otworzy konto osobiste i oszczędnościowe. Jeśli nie macie RORu lub konta oszczędnościowego, to najprościej je założyć poprzez stronę promocji.

Drugi krok to zapewnienie wpływu nowych środków, które wyliczane są jako nadwyżka nad saldo z dnia 28.07.2017. Oznacza to, że jeśli mieliśmy w tym dniu kwotę X na dowolnych produktach depozytowych w banku, to wszystko ponad X zarobi 2,5% (natomiast stare środki zarobią 1%).

Do oferty można przystępować od 1.08 do 30.09.2017. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 122 dni od momentu ulokowania środków. Maksymalna kwota, dla której naliczane jest 2,5%, to 100 000 zł.

Szczegóły w regulaminie promocji.

2,4% na lokacie do 200 000 zł

Oprócz konta oszczędnościowego całkiem dobre oprocentowanie zaczęła oferować Lokata na nowe środki. Tu różnica jest taka, że do założenia lokaty nie jest wymagane posiadanie konta, a czas trwania lokaty to 5 miesięcy. Inna jest również data wyznaczania nowych środków – tu bank ustalił ją na 30.06.2017.

Osobiście uważam, że konto oszczędnościowe to znacznie lepsza oferta (mamy środki zawsze pod ręką), ale gdyby ktoś szukał jednego miejsca na ulokowanie nawet 300 000 zł z gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, to obie oferty wydają się do tego odpowiednie.

Szczegóły promocji lokaty na nowe środki w regulaminie.