Od dzisiaj obowiązuje nowa oferta konta oszczędnościowego w Banku Millennium. Znów zyskać możemy 2,5% w skali roku przez okres 92 dni (3 miesięcy). Haczyk jest jeden: bank nie premiuje teraz „zwykłego” konta oszczędnościowego, tylko nowe konto oszczędnościowe Profit. Czym rachunek ten różni się od starego konta?

2,5% na nowym koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
Podstawową różnicą między wycofanym z oferty kontem oszczędnościowym a nowym kontem oszczędnościowym Profit jest różnica w wysokości oprocentowania. Stare konto pozwala na standardowy zysk w wysokości od 0,8% (do 50 000 zł) do 1,4% (dla nadwyżki ponad 250 000 zł). Nowe daje już sporo mniej, bo od 0,6% (do 50 000 zł) do 1,1% (dla nadwyżki ponad 500 000 zł).

2,5% do 100 000 zł

Oczywiście dla większości z nas te wartości nie mają żadnego znaczenia, bo to, co wyróżniało konto oszczędnościowe w Banku Millennium, to promocyjne oprocentowanie. Do tej pory mocniej premiowani byli posiadacze Konta 360° (w ostatniej promocji mogli zgarnąć 2,5%), podczas gdy posiadacze innych typów rachunku mogli liczyć na 2,3% – o ile środki były nowe i nie przekraczały 100 000 zł (nadwyżka zarabiała 1,9%).

Nowe konto oszczędnościowe Profit premiuje posiadaczy wszystkich rachunków osobistych tak samo: do 100 000 zł zarabiamy 2,5%, powyżej – 1,7%. Warto tylko pamiętać, że promocyjne oprocentowanie dotyczy nowych środków – liczonych względem dnia wczorajszego, czyli 28.01.2017. Idealnie, jeśli nasze saldo w Banku Millennium wynosiło w tym dniu 0 zł – wtedy każda kwota przelana na konto oszczędnościowe będzie zarabiać 2,5%.

Nowe konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium na 2,5%

Dlaczego bank wprowadził zmiany i „zabił” stare konto oszczędnościowe? Ciężko póki co stwierdzić. Być może szykuje jakąś zmianę produktową (nowe konto osobiste Profit?), a może najzwyczajniej w świecie liczy na to, że część osób przeleje pieniądze na stary rachunek z nadzieją na udział w nowej promocji, zamiast założyć nowe konto oszczędnościowe Profit?

Czy możliwe jest korzystanie z promocji starego konta oszczędnościowego i, równolegle, zyskiwanie 2,5% na nowym koncie oszczędnościowym? Niestety – regulamin to wyklucza. Teoretycznie możemy korzystać tylko z jednej promocji w danej chwili:

4. Do Promocji można przystąpić pod warunkiem niekorzystania w tym samym czasie z innej promocji na Nowym Koncie Oszczędnościowym lub innym rodzaju rachunku oszczędnościowego
posiadanym w Banku

5. W przypadku niezachowania ust. 4 i wpłaty Nowych
środków na Nowe Konto Oszczędnościowe w okresie uczestnictwa w innej promocji na Nowym Koncie Oszczędnościowym okres obowiązywania Oprocentowania promocyjnego w ramach Promocji obowiązuje od dnia następującego po zakończeniu okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji, pod warunkiem, że okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji zakończy się najpóźniej 17 marca 2017 r. włącznie.

Co ciekawe, zgodnie z powyższą definicją, bank wyklucza z udziału w promocji osoby, które korzystają ze styczniowej edycji promocji na starym koncie oszczędnościowym (wpłacając środki w styczniu okres oprocentowania nie zakończy się przed 17.03.2017).

Aktualizacja (30.01.2017): Bank podmienił regulamin i aktualna data to 21.04.2017. Oznacza to, że osoby, które przystąpiły do poprzedniej promocji przed dniem 19.01.2017 mogą skorzystać z promocji na koncie Profit.

Konto oszczędnościowe Profit

Jak założyć konto oszczędnościowe Profit? Obecni klienci Banku Millennium zrobią to po zalogowaniu do systemu bankowości internetowej Millenet. W przypadku nowych klientów konieczne jest założenie konta osobistego, czyli Konta 360°. Jego prowadzenie jest darmowe, o ile na rachunek wpłynie co miesiąc 1000 zł i wykonamy jedną operację bezgotówkową kartą na dowolną kwotę. W zamian otrzymamy darmowe wypłaty z bankomatów. A ile, swoją drogą, kosztuje nowe konto oszczędnościowe?

Opłaty na koncie Profit takie, jak nas starym rachunku

Aktualna tabela opłat nie mówi nic o koncie oszczędnościowym Profit. Natomiast zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronach banku prowizje są identyczne, jak dla starego konta: 0 zł za otwarcie i prowadzenie, 0 zł za pierwszy przelew w miesiącu i 7,5 zł za kolejne.

Czy warto skorzystać z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit? Zdecydowanie tak. To w tej chwili najlepsza oferta na rynku kont oszczędnościowych dla większych kwot. Co równie istotne: oferta jest powtarzalna – po zakończeniu jednego okresu promocyjnego (prędzej czy później) można skorzystać z kolejnej oferty.

PS. Korzystasz z konta oszczędnościowe w BGŻOptima?

Korzystając z okazji przypomnę, że w dniu 10.02.2017 kończy się promocyjne oprocentowanie (2,3%) na koncie oszczędnościowym w banku BGŻOptima. Tam wartość nowych środków wyznaczana jest zazwyczaj z nieco większym wyprzedzeniem (zazwyczaj 7-10 dni przed nową promocją) dlatego prawdopodobnie dobrym pomysłem jest przeniesienie środków gdzieś indziej już teraz. Być może właśnie do Millennium ;)