Bardzo dobra wiadomość od Nest Banku! W dzisiejszej tabeli oprocentowania pojawiła się nowa, 2-miesięczna Lokata na nowe środki z oprocentowaniem 2,6% w skali roku dla posiadaczy dostępu do bankowości internetowej oraz 2,4% dla pozostałych osób. To całkiem dobra oferta „na przeczekanie”.

2,6% na Lokacie na nowe środki w Nest Banku
Do tej pory w Nest Banku mogliśmy skorzystać z Lokaty na nowe środki w wersji 3-, 6-, 12- i 24-miesięcznej. W zasadzie opłacalna była tylko ta ostatnia, 2-letnia opcja, ponieważ oferowała 2,6% dla posiadaczy dostępu do bankowości internetowej (lub otwierających ją w oddziale) lub 2,4% dla osób, które wypełnią wniosek z poziomu strony internetowej banku. Pozostałe mieściły się w zakresie 1,85% – 2,3%.

Co trzeba wiedzieć o Lokacie na nowe środki? Głównie to, że lokat możemy założyć dowolną ilość, a kwota maksymalna to aż 2 000 000 zł (standardowo przypominam, że nie polecam przekraczania progu równowartości 100 000 euro w jednym banku – dla własnego spokoju). Istotne jest również to, według jakiej daty bank wyznacza nowe środki. W aktualnej ofercie jest to 19.03.2017.

Jeśli zamiast 2,4% chcecie zgarnąć 2,6% zakładając konto osobiste, to przypominam, że konto osobiste w Nest Banku jest bezwarunkowo darmowe, a po jego otwarciu możliwe jest skorzystanie z Lokaty Witaj na 4% (do 10 000 zł) oraz z konta Nest Rodzinne Oszczędności, które pozwala wycisnąć nawet 5,7% rocznie :)