W piątek w Idea Banku pojawiła się Lokata Black Friday z oprocentowaniem 2,6% w skali roku. Wspominałem o niej na Facebooku, ponieważ uważałem, że to mimo wszystko nieco za niskie oprocentowanie na osobny artykuł i w przyszłości może pojawić się nieco lepsza oferta. Wygląda na to, że się nie myliłem – w ofercie Idea Banku znów pojawiła się Lokata Tylko Teraz z oprocentowaniem 2,75% na okres 2 lub 3 miesięcy bez żadnych dodatkowych haczyków.

Lokata Tylko Teraz - 2,75% w Idea Bank
Lokata Tylko Teraz dostępna jest dla wszystkich klientów Idea Banku – niezależnie od tego czy mają konto osobiste, inne lokaty czy produkty w banku. Wystarczy zalogować się do systemu bankowości internetowej Idea Cloud i złożyć odpowiedni wniosek o lokatę.

Nie ma znaczenia ile środków chcemy umieścić na Lokacie Tylko Teraz – jednorazowo może to być nawet 1 000 000 zł, ale ilość lokat jest nieograniczona. W jednym czasie możemy maksymalnie złożyć 5 wniosków, ale nie ma problemu, aby później złożyć kolejne. Czas ważności wniosku to 2 dni – tyle czasu będziemy więc mieli na opłacenie lokaty przelewem. Tradycyjnie nie wiadomo, do kiedy dostępna będzie oferta (ale nie krócej niż do 29.11.2016, więc nie zdziwię się, jeśli do 30.11 rano).

Jak uzyskać dostęp do systemu Idea Cloud? Wystarczy złożyć wniosek o dowolny produkt z oferty banku, np. powyższą lokatę. Najbardziej jednak opłaca się pierwsze założyć lokatę startową (Lokata Happy lub Happy Plus). Dopiero kolejne środki warto lokować na Lokacie Tylko Teraz.

Aktualizacja: Lokata Bezkonkurencyjna na 3%!

Wygląda na to, że w systemie Idea Banku pojawiła się również Lokata Bezkonkurencyjna. Jej warunki są bardzo podobne do Lokaty Tylko Teraz: nie ma żadnych haczyków, a na lokacie (lokatach) ulokujemy niemal nieograniczoną ilość środków. Oprocentowanie to 3% w skali roku, ale czas trwania jest bardzo krótki – tylko miesiąc. Warto pamiętać, że zakończenie lokaty wypadnie w dość gorącym okresie przed sylwestrem i bank zapewne liczy na to, że zapomnimy o przelewie środków. Polecam więc zapisanie sobie daty zakończenia lokaty w kalendarzu ;)