Miła niespodzianka od Nest Banku. Dzisiejszym popołudniem wielu z nas otrzymało wiadomość informującą o podwyżce oprocentowania na Lokatach na nowe środki. Teraz możemy zyskać nawet 2,9% w skali roku :)

2,9% na Nest Lokatacie na nowe środki
Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla posiadaczy konta w Nest Banku, jak również dla osób, które konta nie chcą posiadać. W tym drugim wypadku oprocentowanie jest jednak niższe – o 0,2 p.p.

Aby zgarnąć wysokie oprocentowanie konieczne jest ulokowanie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 15.10.2017. Oznacza to, że jeśli mieliśmy wtedy w banku kwotę X, to powinniśmy teraz dalej posiadać kwotę X, a lokatę założyć dla nadwyżki Y. W przeciwnym wypadku bank obniży oprocentowanie do 1,2%.

Aktualna oferta lokat znajduje się w tabeli poniżej. Zdecydowanie najciekawiej wygląda oferta półroczna i roczna, na których można zgarnąć 2,8% w skali roku. Lokowanie środków na dłużej, przy obecnych podwyżkach oprocentowania, wydaje się niezbyt sensowne.

Okres deponowania Lokata otwierana przez bankowość internetową lub oddział Lokata otwierana przez portal nestbank.pl
3 miesiące 2,5% 2,3%
6 miesięcy 2,8% 2,6%
12 miesięcy 2,8% 2,6%
18 miesięcy 2,85% 2,65%
24 miesiące 2,9% 2,7%

Na koniec dodam, że kwota minimalna lokaty to 1 000 zł. Lokat możemy założyć dowolną ilość, a oferta może zostać wycofana bez zapowiedzi.

PS. Nie masz bezpłatnego konta w Nest Banku? Pamiętaj, że po jego założeniu możesz skorzystać z Lokaty Witaj 4%!