Nest Bank od początku swojej działalności opisywał się jako bank przyjazny rodzinom. Nie bez powodu to właśnie tam wysokość premii na koncie oszczędnościowym definiowana jest według… liczby dzieci. Od dzisiaj bank postanowił dołożyć kolejną cegiełkę do swojej rodzinnej oferty i ruszył z promocją „Nest Kieszonkowe” przeznaczoną dla beneficjentów programu Rodzina 500+. Do zgarnięcia mamy 200 zł premii – niezależnie od tego czy jesteśmy obecnym, czy nowym klientem banku.

200 zł za wpływ Rodzina 500+ w Nest Banku

Nest Kieszonkowe za wpływ wynagrodzenia i świadczenia 500+

Aby skorzystać z promocji „Nest Kieszonkowe” należy złożyć wniosek o przystąpienie do promocji za pomocą bankowości internetowej bądź mobilnej. Wymagane jest również posiadanie konta osobistego w banku – jeśli go nie mamy, to konieczne będzie jego otwarcie. Warto od razu zaznaczyć zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz przesyłanie informacji handlowej – zgody te są wymagane do uzyskania premii.

A jak zdobyć tytułową premię? Po pierwsze – zapewnić wpływ z programu „Rodzina 500+” bezpośrednio na rachunek osobisty w Nest Banku. Po drugie – zapewnić wpływu wynagrodzenia w łącznej kwocie nie niższej, niż 2500 zł. Regulamin wydaje się dość dobrze określać jakie to wpływy:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:

  • wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę lub
  • renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub
  • stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
  • świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie

Bank nie zapomniał jednak o osobach prowadzących działalność gospodarczą i tu również pozwolił na spełnienie warunku wpływu – choć poprzeczkę ustawił dość wysoko. Wymagane są bowiem łączne wpływy min. 6000 zł na konto firmowe w Nest Banku oraz realizacja co najmniej jednej płatności zaliczki podatku dochodowego do US lub pełnej składki ZUS w jednym okresie kwartalnym. Bank zostawił sobie nawet możliwość poproszenia nas o udowodnienie, że płatność była faktyczną zaliczką. Warto tu od razu zaznaczyć, że premia wypłacana osobom posiadającym konto firmowe w Nest Banku nie jest zwolniona z podatku (jak w przypadku „zwykłych” osób fizycznych) – bank zaznacza, że jest to przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej i sami musimy go rozliczyć. W przypadku „zwykłych” pracowników etatowych sprawa jest prosta – premia jest zwolniona z podatku.

Ostatni warunek, jaki musimy spełnić aby zgarnąć 200 zł, to posiadanie jednego z rachunków Nest Rodzinne Oszczędności lub Nest Konto Samodzielne. Pierwszy z rachunków prowadzony ma być dla naszego dziecka w wieku 0 – 12 lat, drugi – dla dziecka w wieku 13 – 18. W praktyce jednak możemy założyć dowolny z nich (ten pierwszy powinien być najbardziej opłacalny, o czym pisałem w dokładnej analizie oferty Nest Banku). Zgodnie z regulaminem przeznaczenie rachunku również jest dowolne – możemy tam odkładać pieniądze np. na przyszłą edukację naszej pociechy, ale wcale nie musimy.

50 zł co kwartał

To tyle. Osoby, które spełnią wszystkie powyższe warunki (czyli de facto przeniosą swoje wynagrodzenie i świadczenie Rodzina 500+ do Nest Banku) zgarną 50 zł wypłacane na koniec każdego kwartału. Jeśli warunki spełnimy w każdy z 4 kwartałów bieżącego okresu świadczeniowego, to razem uzyskamy 200 zł premii. Bank definiuje to następująco:

Pierwszy okres kwartalny liczony jest od miesiąca, w którym nastąpi pierwsza wypłata świadczenia w ramach rządowego programu „Rodzina 500 plus” (wypłacanego w ramach okresu świadczeniowego: 01.10.2017 – 30.09.2018) na Rachunek ROR prowadzony na rzecz Uczestnika w Banku.

Premia wypłacona zostanie w ciągu 20 dni roboczych od zakończenia okresu kwartalnego.

Czy skorzystanie z promocji się opłaca? Jeśli bieżący wpływ świadczenia Rodzina 500+ oraz wpływ wynagrodzenia nie daje nam żadnych benefitów w obecnym banku, to jak najbardziej. 200 zł piechotą nie chodzi, a trzeba jeszcze pamiętać, że możemy zgarnąć premię za regularne oszczędzanie na koncie Nest Rodzinne Oszczędności oraz skorzystać z niezłej oferty oszczędnościowej banku. Obecni klienci mogą w tej chwili zakładać lokaty na nowe środki z oprocentowaniem nawet 2,7%, a nowi klienci zyskać 4% na Lokacie Witaj (dostępnej przez 30 dni od otwarcia rachunku dla kwoty do 10 000 zł). Zapewniając wpływ wynagrodzenia na Nest Konto możemy się cieszyć dłuższą wersją Lokaty Witaj – aż przez 6 miesięcy.

Na koniec dodam, że prowadzenie Nest Konta jest darmowe. Nie zapłacimy również za wydanie pierwszej karty do rachunku oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów. Trzeba więc przyznać, że długodystansowa oferta banku jest świetna: 0 zł, niezłe odsetki i 200 zł premii.