Z początkiem marca wystartowała druga edycja promocji „Mobile 1 Konto”. Osoby, które spełnią proste warunki zgarnąć mogą nawet 200 zł premii.

200 zł za założenie mobilnego 1 Konta w Credit Agricole

Nowy klient tylko trochę nowy

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Credit Agricole. Dobra wiadomość jest jednak taka, że „nowy” to w tym przypadku osoba, która w okresie 90 dni przed datą rozpoczęcia promocji nie była posiadaczem 1 Konta lub Konta PROSTOoszczędzającego (w dowolnym pakiecie). Istotne jest również to, że trzeba mieć mniej niż 27 lat – inaczej nie uda nam się założyć 1 Konta, które jest kontem dla młodych.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zawrzemy umowę o tytułowy rachunek wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej CA24. Konieczne jest również wyrażenie zgody na działania marketingowe banku, otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną oraz zaakceptowanie regulaminu promocji.

20 zł zwrotu co miesiąc

A jak zgarnąć tytułową premię? Wystarczy, że w danym miesiącu zapewnimy dowolne wpływy na konto w wysokości 500 zł oraz wykonamy 3 przelewy poprzez aplikację mobilną. Istotne jedynie, aby przelewy nie były dokonywane na rachunki własne w Credit Agricole. Najprościej zrobić przelew na inne konto w swoim banku.

Za spełnienie powyższych warunków bank przyzna nam 25 zł premii. Maksymalna kwota wypłaty wynosi 247 zł co oznacza, że łącznie korzystać z promocji możemy przez 10 miesięcy (zaczynamy od pierwszego pełnego miesiąca po podpisaniu umowy).

Skąd różnica między tytułową premią w wysokości 200 zł a realną, w wysokości 247 zł? Credit Agricole, w przeciwieństwie do innych banków, nie klasyfikuje tej premii jako sprzedaż premiowa (zwolniona z podatku) tylko pobiera od każdej wypłaty 19% podatku – tak, jak np. przy lokatach. Podatek jest automatycznie odprowadzany do urzędu skarbowego i nie ma konieczności wykazywania go przy rozliczeniu rocznym.

Premię otrzymamy pod warunkiem, że w dniu jej wypłaty będziemy posiadaczami konta osobistego wraz z kartą debetową. Wypłata nastąpi najpóźniej do końca miesiąca po miesiącu spełnienia warunków. Warto też zauważyć, że konta nie możemy zamknąć przez kolejne dwa miesiące, ponieważ:

W przypadku wypowiedzenia umowy Konta przez Uczestnika Promocji w okresie do 12 miesięcy od dnia otwarcia Konta Bank ma prawo obciążyć Uczestnika Promocji równowartością przekazanych Premii.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Przy okazji przypominam, że w innej promocji możliwe jest jeszcze zgarnięcie 200 zł za przeniesienie konta. Wygląda na to, że promocje można łączyć i do zgarnięcia mamy nawet 400 zł!

Ile kosztuje 1 Konto?

Ponieważ 1 Konto jest rachunkiem przeznaczony dla młodych, to jego prowadzenie jest całkowicie darmowe. Nie zapłacimy też za posiadanie karty, o ile wykonamy nią operacje bezgotówkowe na kwotę… 1 zł miesięcznie. W innym wypadku opłata wyniesie 2,9 zł.

Jeśli chodzi o ewentualne wypłaty z bankomatów – tu do wyboru mamy darmowe urządzenia Credit Agricole, BZWBK oraz Euronetu. Inne będą nas kosztować 5 zł.