Wystartowała bardzo ciekawa promocja dla nowych, ale również nie-tak-starych klientów Credit Agricole. W zamian za zadeklarowanie wpływów w wysokości min. 500 zł miesięcznie możemy założyć lokatę z podwyższonym oprocentowaniem, które w tej chwili wyniesie 3,2% w skali roku. I to do 50 000 zł!

3.2% na lokacie na dzień dobry w Credit Agricole

3,2% do 50 000 zł nie tylko dla nowych

Aby skorzystać z „Oferty powitalnej – Dzień Dobry w CA” należy założyć lub posiadać konto osobiste w Credit Agricole przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy. Mówiąc o koncie mamy na myśli:

  • 1 Konto,
  • Konto PROSTOoszczędzające,
  • Konto PROSTOoszczędzające PLUS,
  • Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM

Oprócz tego bank wymaga od nas posiadania karty debetowej wydanej do konta oraz wybrania się do placówki banku. Po co? Zgodnie z regulaminem konieczne jest zadeklarowanie i zapewnienie stałych wpływów na konto w kwocie co najmniej 500 zł. Na szczęście nie musi to być wynagrodzenie. Dokładniej:

Warunek zapewnienia stałych Wpływów na Konto uważa się za spełniony, jeżeli Klient:
a. przelewa lub będzie przelewał wynagrodzenie lub – jeśli środki z tytułu wynagrodzenia nie są aktualnie przelewane na Konto – złoży „Deklarację stałego zasilania konta” lub „Zlecenie przekazywania środków”,
b. w każdym miesiącu kalendarzowym korzystania z Oferty na Konto wpłynie wynagrodzenie lub kwota zadeklarowana w „Deklaracji stałego zasilania konta”.

To w zasadzie tyle. Jeśli przystąpimy do oferty, to bank pozwali nam na skorzystanie z kilku ofert promocyjnych. Z naszej perspektywy najkorzystniej wygląda lokata terminowa na okres 60 dni, która oferuje aż 3,2% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł. Tak naprawdę jest to zwykła lokata 2-miesięczna, której oprocentowanie jest podwyższane o 2,5 punktu procentowego (czyli, na tę chwilę: 0,7 + 2,5 = 3,2%).

Oprócz lokaty bank oferuje jeszcze brak prowizji za przyznanie limitu kredytowego (ale za jego korzystanie już płacimy odsetki), darmowe wydanie karty kredytowej Gold (płacimy dopiero za kolejny rok używania), darmowe prowadzenie karty kredytowej Silver lub Standard przez 6 miesięcy (później 7,9 lub 4,9 zł przy niespełnieniu warunków zwalniających z opłat) czy zniżkę 15% na ubezpieczenie na życie.

Szczegóły promocji w regulaminie.

100 zł za otwarcie konta w Credit Agricole

Na koniec warto dodać, że w Credit Agricole ciągle obowiązuje oferta z premią 100 zł za przeniesienie konta osobistego z innego banku. Wymagania oferty są bardzo podobne, co oferty „Dzień Dobry w CA” z tą różnicą, że musimy jeszcze wyrazić zgody marketingowe i handlowe, a stałe wpływy muszą wynosić 1500 zł miesięcznie. Cały proces wnioskowania musimy również przeprowadzić w placówce banku.

Więcej o ofercie „Przenieś konto do Credit Agricole” pisaliśmy w listopadowym wpisie.

Czy warto założyć konto dla 100 zł zysku i lokaty 3,2%? Z pewnością jest to kusząca opcja, ale przypomnę tylko o jednym: bywały promocje, w których Credit Agricole płacił nawet 1000 zł za założenie konta osobistego. Nawet nie tak dawno zgarnąć można było 350 zł. Po cichu mam nadzieję, że tego typu oferta prędzej czy później wróci :)