Wystartowała kolejna edycja promocji Money Mania. Tym razem zgarnąć możemy 100 zł premii za założenie iKonta banku BGŻ BNP Paribas oraz dodatkowe 200 zł w formie zwrotów za zakupy.

100 zł premii i 200 zł zwrotu za założenie iKonta w Money Manii

100 zł za wpływy i transakcje

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku – takim, który nie posiadał ani nie współposiadał konta osobistego w BGŻ BNP Paribas od 28 lutego 2014 ani nie jest stroną umowy ramowej na dzień składania wniosku (np. nie mamy innego produktu w banku). Co istotne posiadacze kont BGŻOptima mogą skorzystać z promocji – ich obowiązuje inna umowa ramowa.

Jeśli spełniamy powyższe warunki, to do 31.03.2017 musimy zarejestrować się na stronie promocji (zaznaczając wszystkie zgody), a następnie zawrzeć umowę i aktywować iKonto wraz z kartą debetową (do 18.04.2017). Wniosek składamy ze strony promocji, a konto zakładamy przez internet za pośrednictwem kuriera. Co ciekawe w promocji przewidziano limit 1100 rejestracji – warto się śpieszyć, bo później kolejne zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Co dalej? 100 zł premii otrzymamy za spełnienie kilku warunków. Po pierwsze: musimy zapewnić wpływ na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł, z wyłączeniem:

a) wpływów z rachunków własnych Uczestnika prowadzonych w Banku,
b) wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu zerwanych/ kapitalizowanych depozytów (lokaty i konta
oszczędnościowe) w Banku, uruchomienia kredytów (zobowiązań kredytowych) w Banku

Oczywiście najprościej jest przelać sobie środki ze swojego konta w innym banku :)

Po drugie: dokonać transakcji bezgotówkowych w punktach handlowo-usługowych kartą debetową o łącznej wartości minimum 300 zł. Tu zwracam uwagę, że transakcje w internecie nie są wymienione wprost, ale prawdopodobnie również zaliczają się do puli. Warunek wpływu oraz transakcji musimy spełnić w kwietniu oraz maju.

To tyle! Nagroda w wysokości 100 zł zostanie przekazana przelewem do 30.06.2017, o ile ciągle będziemy posiadaczami konta i karty. Istotne tylko, aby uzupełnić swoje dane do odbioru premii do 29.06.2017. Link z instrukcjami otrzymamy mailem do dnia 18.05.2017.

200 zł w formie cashbacku

Jeśli chodzi o dodatkowe 200 zł, to zasady uczestnictwa w promocji są bardzo podobne (brak konta przez 36 miesięcy od dnia złożenia wniosku). Bank zobowiązuje się premiować transakcje bezgotówkowe kartą zwrotem w wysokości 3% ich wartości. Maksymalnie do zdobycia mamy 40 zł miesięcznie co oznacza, że zwroty otrzymujemy przez 5 miesięcy. Zgodnie z regulaminem naliczanie zwrotów zaczyna się od razu po podpisaniu umowy, dokładnie:

[Uczestnik] korzysta z przyznawanej przez Bank Premii liczonej od każdej Transakcji bezgotówkowej dokonanej Kartą, którą obciążono Konto, w okresie 5 miesięcy od zawarcia Umowy, z wyłączeniem transakcji o Kodach MCC wymienionych w załączniku nr 1 do Regulaminu.

Jakie transakcje są wyłączone z promocji? Zgodnie z załącznikiem:

  • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
  • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
  • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
  • 6012, określający instytucje finansowe,
  • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
  • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
  • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.
  • 4900 określający płatność rachunków

Sklepy z podanymi kodami możecie znaleźć na stronie stworzonej przez czytelników bloga jakimcc.pl. Są to m.in. bilety komunikacji miejskiej i Przewozów Regionalnych oraz usługi pośredniczące w płatności rachunków kartą.

Warto przy okazji zauważyć, że spełniając warunki promocji Money Mania automatycznie zyskujemy już całe 18 zł zwrotu (o ile nie złapiemy się na wykluczone kody MCC). Z kolejne transakcje zyskujemy kolejne zwroty.

Ile kosztuje iKonto?

iKonto, czyli Konto Praktyczne zakładane przez internet, to rachunek darmowy po spełnieniu jednego z dwóch warunków. Po pierwsze: bank nie nalicza opłaty posiadaczom konta poniżej 26 roku życia. Po drugie: tym, którzy zapewnią wpływ 1000 zł – czyli tyle, ile wymaga od nas promocja. W przypadku braku wpływu zapłacimy aż 10 zł miesięcznie.

Niemal identycznie jest z kartą debetową. Z opłaty (7 zł) zwolnione są osoby młode z perspektywy banków oraz te, które zapewnią wydatki kartą na poziomie min. 300 zł miesięcznie.

W zamian za spełnienie tych warunków otrzymujemy dodatkowo darmowe bankomaty w Polsce oraz na świecie (choć tam zapłacimy za przewalutowanie i osobiście polecam inne rozwiązanie).