Od kilku dni logujących się do bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe wita informacja o specjalnych warunkach programu poleceń. Jeśli polecimy kartę kredytową swojemu znajomemu, to bank zapłaci nam 100 zł za skuteczną rekomendacje, a znajomemu przyzna premię w wysokości aż 300 zł! Oprócz tego bank oferuje zwolnienie z opłat za kartę i… darmową wypłatę pieniędzy!

Polecaj kartę kredytową T-Mobile i zgarnij 300 zł
Informacja wyświetlana po zalogowaniu do systemu T-Mobile

Poleć kartę znajomemu i zgarnijcie po premii

Promocja „Poleć znajomemu kartę kredytową MasterCard” trwa od 18 maja do 31 sierpnia 2016. Aby z niej skorzystać (jako osoba polecająca) musimy zalogować się do bankowości internetowej i zarejestrować się jako polecający. Bank pozwoli nam wtedy na wysłanie znajomemu rekomendacji w postaci wiadomości e-mail zawierającej link do odpowiedniej strony internetowej.

Polecający (w przeciwieństwie do polecanego) musi mieć również założone konto osobiste. Dlaczego? Zgodnie z definicją:

Rachunek Uczestnika: Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w polskich złotych prowadzony w T-Mobile Usługi Bankowe, należący do Uczestnika, na który będą przekazywane kwoty Premii. W przypadku posiadania kilku rachunków, Uczestnik ma obowiązek wskazać podczas rejestracji Rachunek Uczestnika z listy dostępnych rachunków.

Konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe jest na szczęście darmowe, a nawet… pozwala zarobić 5% od wartości transakcji dokonanych kartą :-)

A jakie warunki musi spełniać nasz znajomy, który ma zgarnąć aż 300 zł premii? Zgodnie z regulaminem programu poleceń polecany nigdy wcześniej nie mógł podpisać z T-Mobile Usługi Bankowe umowy o produkt, który jest rekomendowany.

Co istotne, nie musi być to wcale nowy klient banku. W przypadku polecania karty kredytowej możliwe jest posiadanie konta osobistego, dokładniej:

Jeśli rekomendowany jest inny produkt niż T-Mobile konto (rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy w polskich złotych w wariancie T-Mobile konto), Odbiorca Rekomendacji może być klientem Banku korzystającym z Produktów i mieć aktywną umowę dot. Produktu z Bankiem (poza umową o rekomendowany Produkt).

Jak znaleźć osobę polecającą? Tradycyjnie rekomendujemy poproszenie o polecenie znajomego, który ma konto w T-Mobile. Jeśli nie znacie takiej osoby, to możecie skorzystać z naszego linku polecającego.

Jak zgarnąć 300 zł?

Same warunki zdobycia 300 zł przez poleconego są bardzo proste. Pierwsze 100 zł zostanie wypłacone, kiedy:

Umowa o Kartę Kredytową zostanie zawarta do 40 dni od złożenia wniosku z rekomendacji o Kartę Kredytową.
Zostanie zaksięgowana transakcja dokonana Kartą Kredytową przez odbiorcę rekomendacji (Poleconego) do 60 dni od podpisania umowy o Kartę Kredytową.

Kolejne 100 zł bank wypłaci, kiedy dodatkowo:

Dokona nowowydaną Kartą Kredytową 3 transakcji bezgotówkowych, które zostaną zaksięgowane w miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki z par. 3 pkt. 3 a i,
ii

Ostatnie 100 zł zostanie przyznane analogicznie jak poprzednie:

Dokona nowowydaną Kartą Kredytową 3 transakcji bezgotówkowych i zostaną one zaksięgowane w miesiącu kalendarzowym następującym jako drugi miesiąc, po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki z par. 3 pkt. 3 a i.,ii

Proces może wyglądać mniej więcej tak:
1. Składamy wniosek o kartę kredytową w maju
2. W czerwcu zawieramy umowę (mamy na to 40 dni od złożenia wniosku)
3. W lipcu zostaje zaksięgowana transakcja kartą (może być wcześniej, mamy 60 dni od podpisania umowy)
4. W kolejnym miesiącu, w tym wypadku sierpniu, muszą zostać zaksięgowane 3 transakcje bezgotówkowe
5. Kolejne 3 transakcje muszą zostać zaksięgowane w kolejnym miesiącu, w tym wypadku wrześniu.

To w zasadzie tyle!

Premie dodatkowe oraz Premie standardowe zostaną wypłacone łącznie na Rachunki Uczestników do 25-go dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym warunki ich przyznania zostały spełnione.

Nie zdziwcie się, jeśli na rachunek trafi 100,10 zł – dokładnie taka kwota jest zapisana w regulaminie. Po co te 10 groszy więcej? Ciężko powiedzieć :)

Warto również dodać, że polecający za 3 pierwsze osoby otrzyma premię w wysokości 100 zł, a za kolejne – wynagrodzenie standardowe. Dokładniej:

Polecający otrzyma premię zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie Programu Rekomendacyjnego.
a. Na czas promocji wynagrodzenie wynosi 100 zł za skutecznie poleconą kartę […]
b. Polecający w okresie promocji może otrzymać wypłatę za 3 polecenia ze stawką promocyjną, pozostałe będą liczone zgodnie z regulaminem Programu Rekomendacyjnego.

Na szczęście regulamin promocji nie mówi nic o tym, że tylko trzech znajomych otrzyma 300 zł – możemy więc polecać dowolną ilość kart.

Podatki

Niestety samą promocję psują nieco zapisy o podatkach. O ile polecony całą premię może zachować dla siebie (zgodnie z regulaminem jest to sprzedaż premiowa zwolniona z podatku do kwoty 760 zł), to polecający otrzyma z banku na początku kolejnego roku PIT-8C z informacjami o przychodzie. Oznacza to, że od 100 zł będziemy musieli zapłacić 18% podatku.

Ile kosztuje karta kredytowa MasterCard?

Jakiś czas temu trwała promocja, w której za wyrobienie karty kredytowej bank oferował promocyjne warunki. Okazuje się, że bank ciągle promuje swój plastik i oferuje:

  • Zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę do końca 2016 roku, niezależnie od liczby transakcji bezgotówkowych dokonanych w miesiącu kalendarzowym,
  • Zwolnienie z opłaty za wznowienie Karty kredytowej na drugi rok użytkowania, niezależnie od łącznej kwoty rozliczonych transakcji,
  • Obniżenie stawki oprocentowania limitu kredytowego o 20% na okres 14 miesięcy od dnia zawarcia umowy o Kartę kredytową.

Oprócz tego, w ramach promocji, klient uprawniony jest do zwolnienia z prowizji za przelew z rachunku karty kredytowej w okresie od 19 kwietnia do 30 czerwca 2016. Ponieważ dla T-Mobile przelewy z rachunku karty traktowane są jako transakcje bezgotówkowe oznacza to, że najzwyczajniej w świecie cały nasz limit kredytowy możemy za darmo wypłacić, a po 50-kilku dniach oddać bez żadnych odsetek! Wszystko w ramach grace period, czyli okresu bezodsetkowego (więcej w artykule o mądrym korzystaniu z kart kredytowych).

Co można zrobić z tymi pieniędzmi? Zdecydowanie odradzamy ich wydawanie. Najprościej wrzucić je na konto oszczędnościowe i zarobić na odsetkach :-)

Co ciekawe zwolnienie z prowizji za przelew z rachunku karty dostępne jest nie tylko dla nowych, ale również dla obecnych posiadaczy kart kredytowych T-Mobile. Więcej w regulaminie promocji.

Co do zgarnięciu premii? Jeśli nie chcemy płacić za kartę kredytową to wystarczy ją zamknąć po spełnieniu warunków promocji. Regulamin nie wymaga bowiem podpisywania żadnego cyrografu i konieczności utrzymania karty przez dłuższy okres. Niech was nie zdziwi, że umowa o kartę podpisywana jest na okres 12 miesięcy – to standardowa procedura (po okresie 12 mies. umowa odnawia się na kolejny rok). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby umowę wypowiedzieć po kilku miesiącach – to nie abonament telekomunikacyjny, gdzie operatorzy określają karty umowne. Tu zrywamy umowę, czekamy 30 dni i zapominamy o karcie.