Ruszyła druga edycja promocji Citibanku, w której za wyrobienie bezpłatnej karty kredytowej Simplicity możemy zyskać darmowy voucher do sklepu internetowego oleole. Warunki promocji pozostają niezmiennie bardzo proste do spełnienia :)

Citibank: 400 zł w bonie OleOle za wyrobienie bezpłatnej karty Simplicity

400 zł do OleOle za bezpłatną kartę kredytową

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015. Oprócz tego wymagane jest spełnienie minimalnych warunków:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat

Pamiętajmy jednak, że w promocji wnioskujemy o kartę kredytową, dlatego bank ma prawo odmówić jej wydania, jeśli negatywnie oceni naszą zdolność kredytową (choć na szczęście nie jest to tak częste, jak nam się wydaje).

A jak zawnioskować o kartę? Wystarczy udać się na dedykowaną stronę promocji i zostawić swoje dane kontaktowe. W ciągu 7-10 dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. W trakcie rozmowy warto zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze – nie musimy się zgadzać na żadne dodatkowe płatne produkty i usługi. Przykładowo wystarczy, że podpiszemy umowę o kartę (bez konieczności otwierania konta osobistego). Regulamin promocji wymaga natomiast od nas wyrażenia dwóch zgód – na przetwarzanie danych w celu informowania o produktach i usługach banku i podmiotów współpracujących oraz otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Bez tego nagroda nie zostanie przyznana.

Samą umowę będziemy mogli podpisać poprzez wizytę kuriera lub… przez maila.

Bon za wydanie 1000 zł za zakupy

Kiedy już podpiszemy umowę o kartę to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnić warunki promocji. Pierwszy z nich jest mega prosty – wystarczy, że zalogujemy się do bankowości internetowej lub mobilnej banku. Drugi to wymóg płatności kartą w sklepach i internecie na co najmniej 1000 zł, nie później niż do drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy. Przekładając to na prostszy język: jeśli umowę o kartę podpiszemy np. z początkiem grudnia, to 1000 zł będziemy musieli wydać do końca lutego. W najlepszym wypadku będziemy mieć prawie 3 miesiące na spełnienie warunki – czyli na wydawanie średnio po 333,34 zł miesięcznie :)

To tyle! Nagroda w postaci vouchera o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepie oleole zostanie przekazana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Jeśli warunki spełnimy wcześniej, to kod otrzymamy również odpowiednio wcześniej. Bank przekaże nam voucher w formie kodu zamieszczonego w wiadomości w serwisie transakcyjnym Citibank Online. Voucher będzie ważny do końca grudnia 2018.

RRSO 10,74% – czyli gdzie jest haczyk?

Skoro karta Citi Simplicity jest darmowa, to dlaczego w opisie na stronie promocji widnieje RRSO w wysokości 10,74%? Wszystko przez prawo, które wymaga podawania przez banki „reprezentatywnego przykładu” dla każdego produktu kredytowego. Choć z karty kredytowej możemy korzystać całkowicie bezpłatnie (o ile spłacamy powstałe zadłużenie w terminie), to jeśli tego nie zrobimy – bank naliczy odsetki.

Więcej o mądrym korzystaniu z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Gorąco zachęcam do jego przeczytania – wtedy promocję Citibanku będziecie mogli przejść całkowicie bezkosztowo :)

PS. Pamiętajmy, że oprócz powyższej promocji tylko do końca listopada możemy również skorzystać z promocji z bonem Allegro!