Planujesz kupić przyszłoroczne wakacje z biurem podróży? Jeśli tak, to najnowsza oferta Citibanku pozwoli ci zaoszczędzić 400 zł. Ruszyła bowiem promocja, dzięki której zgarniesz bon do wykorzystania w serwisie wakacje.pl za wykonanie zaledwie 10 płatności kartą Citi Simplicity :)

400 zł na wakacje.pl za wyrobienie bezpłatnej karty kredytowej Citi Simplicity

Bon na wakacje.pl za kartę Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej w Citibanku od 1.01.2015. Oprócz tego wymagane jest spełnienie minimalnych warunków:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy zostawić swoje dane na dedykowanej stronie promocji (najpóźniej 31.01.2018) i poczekać na kontakt ze strony banku. Powinno to nastąpić w ciągu maksymalnie tygodnia.

400 zł za 10 transakcji kartą

Co dalej? Po rozmowie telefonicznej przyjdzie nam podpisać umowę (przez kuriera lub mailowo) i oczekiwać przesyłki z kartą. Wtedy też będziemy musieli spełnić dwa ostatnie warunki promocji.

Pierwszym z nich jest konieczność wykonania 5 płatności kartą (miesięcznie) w sklepach bądź w internecie w ciągu dwóch kolejnych miesięcy. Bank jednak zaznacza, że musimy to zrobić najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy. Oznacza to, że jeśli umowę zawrzemy np. w listopadzie, to musimy wykonać 5 płatności w listopadzie i 5 w grudniu albo 5 w grudniu i 5 w styczniu.

Drugim warunkiem jest… zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku w tym samym terminie. Ten warunek spełnimy więc prędzej czy później „przy okazji”.

To tyle! Voucher o wartości 400 zł do wykorzystania na portalu wakacje.pl trafi do nas nie później niż do końca miesiąca po miesiącu spełnienia warunków. Znajdziemy go w poczcie wewnętrznej, po zalogowaniu do bankowości Citibanku. Nagroda będzie ważna aż do 30.06.2019 (czyli w najgorszym wypadku możemy kupić wakacje na 2020 rok :)).

RRSO 10,74% – czyli ile to kosztuje?

Jak łatwo zauważyć powyższa oferta dotyczy karty kredytowej, dlatego zgodnie z prawem musi mieć podane RRSO. Jest to tzw. przykład reprezentatywny, który pokazuje wysokość realnego oprocentowania w momencie, kiedy „wyciągnęlibyśmy” cały przyznany nam przez bank limit kredytowy i spłacali go przez rok – w postaci rat. Pamiętajmy jednak, że karty kredytowej można używać całkowicie bezkosztowo, jeśli spłacamy ją w tzw. okresie bezodsetkowym. Bank generuje nam co miesiąc wyciąg (na którym będzie np. 5 płatności kartą wymagane przez promocję) i jeśli spłacimy całe zadłużenie na czas, to nie dolicza żadnych odsetek. Coś jak telefon na abonament – dostajemy fakturę, spłacamy i nie ma żadnych dodatkowych kosztów.

Więcej o mądrym korzystaniu z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku – gorąco zachęcam do przeczytania, aby zrozumieć zasadę działania kart kredytowych.

A jak z opłatami? Jeśli nie uruchomimy żadnych dodatkowych produktów ani płatnych usług (nie są wymagane w promocji), to za kartę nie zapłacimy ani grosza. Citi Simplicity jest bowiem najprostszą kredytówką na rynku – bez bajerów, ale przez to bez opłaty miesięcznej i rocznej.

Na koniec dodam również, że bank ma prawo odmówić nam przyznania karty jeśli stwierdzi, że nasza zdolność kredytowa jest zbyt niska. Z tego też powodu już na starcie stawia minimalne warunki (m.in. zatrudnienie), które musimy spełniać.

PS. Nie interesuje cie bon na wakacje.pl? Sprawdź inne promocje Citibanku: