Wystartowała kolejna akcja, dzięki której zgarniemy premię na start za założenie darmowego Konta Optymalnego. Tym razem do zdobycia mamy 100 zł w formie bonu do wykorzystania w sklepach Rossmann. Oprócz tego niezmiennie nawet 300 zł premii w formie zwrotów za zakupy przez 12 miesięcy.

100 zł na start

Aby skorzystać z promocji „Atrakcyjne konto” należy być nowym klientem banku – czyli takim, który nie był posiadaczem lub współposiadaczem żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego BGŻ BNP Paribas od 12.12.2016. Dodam, że rachunek oszczędnościowy w BGŻOptima nie wyklucza z promocji (tam obowiązuje osobna umowa ramowa, a sam rachunek nie jest rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym).

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy udać się na dedykowaną stronę promocji, zarejestrować się zaznaczając wszystkie zgody, a następnie złożyć wniosek o konto za pomocą wygenerowanego dla nas linku. Na złożenie wniosku mamy czas do 10.07.2017, o ile pula 1000 wniosków nie zostanie wyczerpana – wtedy możliwość rejestracji zostanie zablokowana. Na podpisanie umowy (via kurier) mamy czas do 24.07.

Same warunki zdobycia bonu są dosyć proste. Wystarczy, że w sierpniu na nasze konto wpłynie łącznie min. 1000 zł oraz wykonamy transakcje kartą na łączną kwotę min. 300 zł. Bank zaznacza, że jako wpływy nie będzie liczył wpłat gotówkowych oraz przelewów własnych (w tym z konta w BGŻOptima), dlatego najprościej będzie przelać 1000 zł ze swojego konta w innym banku.

Ponieważ nagrody trafią do nas pocztą (ich wysyłka nastąpi do 30.09.2017), to konieczne będzie wcześniejsze podanie swojego adresu. W tym celu organizator promocji (agencja obsługująca bank) podeśle nam link do uzupełnienia danych. Maila otrzymamy najpóźniej do 1.09, natomiast dane będziemy musieli podać do 20.09.

Karty podarunkowe Rossmann będą ważne do 30.09.2018. Szczegóły promocji w regulaminie.

Do 300 zł w formie zwrotów

Pozostałe 300 zł możemy zdobyć w formie zwrotów za zakupy. Bank przeleje nam bowiem 2% wartości naszych zakupów w sklepach i internecie, ale nie więcej, niż 25 zł miesięcznie. Ponieważ zwrot możemy uzyskiwać przez 12 miesięcy, to łącznie do zgarnięcia jest 300 zł. Oczywiście mniejsze zakupy to mniejszy zwrot.

Szczegóły oferty „Konto z Moneyback” w moim majowym wpisie.

Ile kosztuje Konto Optymalne?

W dużym skrócie Konto Optymalne to rachunek niemal całkowicie darmowy. Nie zapłacimy bowiem za większość podstawowych operacji: prowadzenie konta, przelewy internetowe czy posiadanie karty debetowej. Płatne są jedynie wypłaty z bankomatów innych niż BGŻ BNP Paribas lub Planet Cash – zapłacimy za nie 5 zł. Darmowe są natomiast wypłaty za granicą w bankomatach Global ATM Alliance – czyli zrzeszeniu dużych banków światowych (min. Deutsche Bank, Bank of America czy Barclay’s).