Ruszyła niesamowicie prosta promocja Eurobanku, w której do zgarnięcia mamy bon do wykorzystania na empik.com o wartości 50 zł. Wszystko, co trzeba zrobić, to zasilić kont oszczędnościowe kwotą 10 000 zł. Jeśli dodamy do tego, że konto oszczędnościowe jest oprocentowane na 2,5% w skali roku, a bank oferuje program moneyback z 5% zwrotem za płatności kartą, to wychodzi nam baaardzo prosty przepis na zgarnięcie czarnopiątkowej premii :)

50 zł na empik.com za założenie konta oszczędnościowego Eurobank

50 zł dla nowych klientów

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta dla osób fizycznych w Eurobanku przez ostatnie 12 miesięcy.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji, zostawimy swoje dane kontaktowe i wyrazimy zgodę na otrzymywanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Podpisując umowę online (przez przelew z innego banku lub wizytę kuriera) na jej finalizację mamy czas do 15.01.2018. Umowę możemy sfinalizować również w oddziale (po uprzednim zarejestrowaniu na stronie promocji), ale wtedy musimy ją podpisać do 31.12.2017.

Premia za ulokowanie środków na 2,5%

Same zasady promocji są niesamowicie proste. Wystarczy, że w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego dodatkowo otworzymy bezpłatny rachunek oszczędnościowy (najszybciej przez bankowość elektroniczną) i zasilimy go kwotą min. 10 000 zł. Pieniądze możemy tam zresztą zostawić na dłużej, bo Rachunek Oszczędnościowym Ekstra Zysk jest oprocentowany na 2,5% w skali roku dla kwoty do 30 000 zł. Warunek jest tylko jeden: stawka 2,5% obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia rachunku.

Jeśli jesteśmy już przy oszczędnościach to warto dodać, że oprócz dobrze oprocentowanego rachunku oszczędnościowego możemy również skorzystać ze świetnej, choć krótkiej, lokaty LOGujesz-LOKujesz z oprocentowaniem 3,5%. Ten miesięczny depozyt przeznaczony jest dla osób, które aktywują aplikację mobilną Eurobanku na pierwszym urządzeniu mobilnym. Czas na założenie lokaty to 7 dni od aktywacji, a kwota maksymalna to 10 000 zł.

Na koniec dodam, że karta podarunkowa empik.com o wartości 50 zł trafi do nas bardzo szybko, bo w ciągu 7 dni od spełnienia warunków. Otrzymamy ją w postaci kodu w wiadomości SMS. Nie zdziwię się więc, jeśli najszybsi uczestnicy promocji zgarną premię jeszcze przed świętami. Karta podarunkowa będzie ważna aż do 15.11.2018.

Ile kosztuje i co daje konto w Eurobanku?

Konto Active i Prestige to jedne z najciekawszych rachunków na rynku. Tydzień temu zrobiłem ich dokładną analizę, ponieważ to jedne z niewielu kont, które dają nam obecnie zarobić – i to bezterminowo! Wszystkie dzięki programowi „Rodzina i Przyjaciele”, który premiuje nasze płatności kartą dając 5% zwrot. Nie chodzi jednak o wszystkie zakupy (zwłaszcza te „zwykłe”), ale o płatności związane z podróżowanie, aktywnością, sportem czy rozrywką. Kartę docenią osoby podróżujące, ale również ci, którzy sporo wydają na jedzenie „na mieście”.

Szczegółowo o tym jak zdobyć 5% w programie Rodzina i Przyjaciele pisałem tutaj.

Jeśli natomiast chodzi o rachunki osobiste w promocji, to tu do wyboru mamy dwa. Konto Active, z pozoru tańsze, może nas kosztować 9 zł miesięcznie, jednak zapewnienie wpływów z tytułu wynagrodzenia, renty czy emerytury na poziomie 1500 zł zwalnia z opłaty. Alternatywnie możemy też mieć oszczędności w banku w wysokości min. 15 000 zł – i konto będzie darmowe.

Jeśli chodzi o kartę (której posiadanie zdecydowanie przyda się do zgarniania 5% moneybacku) tu opłata wynosi 4,90 zł, jednak jest zwracana po wydaniu 400 zł miesięcznie.

Dla wielu z nas teoretycznie lepszym wyborem może być Konto Prestige. Dlaczego? Jego prowadzenie może kosztować 21 zł, jednak łatwo jest się pozbyć tej opłaty – wystarczy suma przelewów na kwotę min. 4000 zł miesięcznie (lub 50 000 zł oszczędności). Nie ma tu jednak wymogu przelewania wynagrodzenia – możemy sami sobie przelewać 4000 zł z konta w innym banku :)

Jeśli chodzi o kartę – tu jest podobnie, jak przy Koncie Active, przy czym wymagane jest wydawanie 500 zł miesięcznie, aby karta była darmowa.

PS. Jeśli wyrobicie kartę do konta, to warto wybrać Visę, a nie MasterCard. Na tej karcie przewalutowanie transakcji zagranicznych jest obarczone prowizją 1%, ale nie ma dodatkowych kosztów wysokiego spreadu. Z tego względu bookowanie np. biletów lotniczych w obcej walucie może nam się mocno opłacać – stracimy 1% na prowizji od przewalutowania, ale zarobimy 4% moneybacku! :)