Ruszyła promocja Visa i sieci sklepów Makro. W zamian za opłacenie zakupów o wartości min. 500 zł kartą Visa zgarnąć możemy 50 zł zniżki na kolejne zakupy.

50 zł zniżki w Makro za zapłacenie kartą Visa
Aby skorzystać z promocji należy dokonać zakupów w jednej z hal Makro na kwotę min. 500 zł i zapłacić za nie kartą Visa. Istotne jednak, aby zrobić to od 17:00 w piątek do 24:00 w niedziele w terminie:

  • 04 – 06.08.2017
  • 11 – 13.08.2017
  • 18 – 20.08.2017
  • 25 – 27.08.2017
  • 01 – 03.09.2017

Organizator równocześnie zaznacza, że promocja przeznaczona jest dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, o ile dokonują zakupów na cele związane z prowadzoną firmą. Oczywiście w praktyce raczej nikt tego nie sprawdzi, choć najprawdopodobniej konieczne będzie okazanie swojej karty Makro (wydawanej przedsiębiorcom).

Jakie są jeszcze ograniczenia? W promocji biorą udział wszystko produkty oprócz wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych, kart GMS [zapewne chodziło o GSM], depozytów oraz paliwa.

Aby uzyskać tytułowy bon na kolejne zakupy konieczne jest odpowiedzenie na pytanie przy kasie:

W jaki sposób można płacić za zakupy w Makro?

Oprócz tego musimy odebrać wydruk z terminala potwierdzający odbiór bonu i udać się do głównego kasjera (najpóźniej do 3 dni od daty transakcji, a najlepiej od razu). Bon będzie ważny do 30.09.2017.

Największym minusem promocji jest pula 1000 nagród. Oznacza to, że promocja może się zakończyć przed czasem – zwłaszcza, że wielu przedsiębiorców bon może wygrać przez przypadek – płacąc za duże zakupy kartą Visa. Z drugiej strony promocja ma spory plus – można z niej korzystać wielokrotnie, o ile kolejne zakupy są dokonywane innego dnia (np. przed i po północy). Regulamin nie mówi natomiast co się stanie, jeśli zapłacimy inną kartą Visa.

Na koniec warto dodać, że zgodnie z regulaminem:

W związku z tym, iż bon przypadnie Uczestnikowi – to na nim będzie ciążył obowiązek uiszczenia wszelkich należności publiczno-prawnych, w tym podatku od otrzymanego bonu

Najprawdopodobniej żadnego podatku nie musimy płacić (no bo co za różnica, czy otrzymujemy zniżkę 50 zł na zakupy czy kupujemy artykuły z „gazetki promocyjnej” ze zniżką np. 10%?) ale warto to skonsultować ze swoim księgowym.

Szczegóły promocji w regulaminie.