Wystartowała kolejna promocja, w której zgarnąć możemy 300 zł lub nawet 500 zł premii za wyrobienie dowolnej karty kredytowej Citibanku. Tym razem jednak warunki są nieco inne niż zwykle. Inne, ale niekoniecznie lepsze.

Do 500 zł dla nowych klientów

500 zł na empik.com za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity
Tradycyjnie aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem Citibanku. W tym wypadku jest to taka osoba, która od 1 stycznia 2015 nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku. Oprócz tego trzeba również spełniać minimalne wymagania dochodowe, czyli:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 21 lat, działalność gospodarcza min. 2

Jeśli spełniamy te wymagania, to wystarczy udać się na dedykowaną stronę promocji, złożyć wniosek o kartę oraz oczekiwać na kontakt telefoniczny ze strony banku w celu finalizacji procesu.

300 zł za wydanie 500 zł

Co dalej? Aby załapać się na nagrodę w postaci bonu o wartości 300 zł do sklepu empik.com konieczne będzie zalogowanie się przynajmniej raz do bankowości internetowej lub mobilnej banku oraz dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 500 zł (w sklepach lub internecie). Czas na spełnienie tych warunków mamy do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy o kartę.

Całkiem łatwo, prawda? Sprawdźmy więc co trzeba zrobić aby zgarnąć bon o wyższej wartości, czyli 500 zł.

500 zł za… zapłacenie odsetek i prowizji

Pierwszy z warunków jest identyczny co powyżej, czyli zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku do końca drugiego pełnego miesiąca po podpisaniu umowy. Drugi z warunków jest już całkowicie inny, a czas na jego spełnienie jest o miesiąc krótszy. Tu do wyboru mamy jedną z trzech opcji:

  • złożenie dyspozycji przelewu w ramach limitu karty na kwotę co najmniej 500 zł
  • zawarcie porozumienia w zakresie dodatkowego limitu kredytowego w kwocie co najmniej 1000 zł, udzielonego w formie jednorazowego przelewu rozkładanego na raty w planie spłat ratalnych „Komfort”
  • dokonanie transakcji na kwotę co najmniej 500 zł i złożenie dyspozycji rozłożenia kwoty przelewu na raty w ramach planu spłat ratalnych „Komfort”

Jak łatwo zauważyć żadna z tych opcji nie jest opcją darmową. Pomimo zgarnięcia wyższej premii będziemy musieli nieco dorzucić od siebie. Swoją drogą trzeci warunek jest całkowicie nielogiczny (prawdopodobnie regulamin zawiera błąd i chodziło o rozłożenie transakcji na raty).

Ile więc to wszystko kosztuje?

Prowizja od przelewu z rachunku karty to 6% wartości tego przelewu (nie mniej niż 10 zł), co w przypadku kwoty 500 zł da 30 zł opłat. Oprócz tego według regulaminu kart kredytowych Citibanku transakcja ta zostanie potraktowana jako operacja gotówkowa, więc automatycznie każdy dzień całego zadłużenia na karcie będzie oprocentowany.

W przypadku dwóch kolejnych opcji jest jeszcze gorzej, bo prowizja za rozłożenie transakcji na raty może wynieść nawet 20% (jest ustalana indywidualnie), a bank pobiera dodatkowo 20 zł miesięcznie opłaty za obsługę planu spłat ratalnych „Komfort”.

Jak widać nawet fakt posiadania całkowicie bezpłatnej karty kredytowej Citi Simplicity (brak opłaty miesięcznej i rocznej) nie pozwoli na zgarnięcie pełnej premii. Realnie zarobimy więc sporo mniej, a trzeba też pamiętać, że empik do najtańszych sklepów nie należy.

Jakie są alternatywy?

W chwili obecnej Citibank prowadzi aż 5 innych promocji dla kart kredytowych, które są raczej bardziej atrakcyjne – nie trzeba bowiem nic dokładać z własnej kieszenie. W tej chwili do zgarnięcia jest:

Do wyboru, do koloru :-)