Ruszyła świetna promocja „Benefity za pensje” dla obecnych klientów ING Banku Śląskiego. W zamian za przelewanie na konto wynagrodzenia zyskać możemy 100 zł premii, podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego oraz dodatkowe 100 zł za uruchomienie regularnego inwestowania :)


Benefity za pensję w ING: 200 zł i 2,5% na koncie oszczędnościowym

Benefity dla obecnych (ale nie wszystkich) klientów

Aby skorzystać z oferty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który pojawi się w bankowości internetowej Moje ING. Ciężko jednak powiedzieć, czy każdy otrzyma taki formularz – dajcie znać czy widzicie go u siebie. Czas na wypełnienie formularza mija 31.07.

Po wypełnieniu formularza wystarczy zapewnić wpływ wynagrodzenia w na konto osobiste w ING okresie od 27.06 do 30.09. Bank zastrzega, że wpływ musi nastąpić przynajmniej w dwóch miesiącach kalendarzowych w kwocie nie niższej, niż 1000 zł. Nie ma natomiast dokładnej definicji wynagrodzenia, co zachęca do działania :)

Oprócz powyższych warunków wymagane jest jeszcze posiadanie do 10.11 konta osobistego (które posiadaliśmy w dniu 25.06 – wykluczeni są więc całkowicie nowi klienci) oraz posiadanie do 10.10 Otwartego Konta Oszczędnościowego (które również posiadaliśmy w dniu 25.06). Najprawdopodobniej te warunki definiują komu pokazuje się formularz promocyjny.

100 zł na start i podwyższone oprocentowanie

A co mamy do zyskania? Po pierwsze 100 zł premii za zapewnienie wpływów wynagrodzenia. Otrzymamy je do 20.10, o ile spełniliśmy powyższe warunki.

Po drugie podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym o 1,8% (co na dzień dzisiejszy daje 2,5% w skali roku), przy czym podwyższone oprocentowanie naliczane będzie dla kwoty do 10 000 zł, ale dopiero od 10.10.2017 do 10.01.2018.

100 zł za regularne inwestowanie

Po trzecie – kolejne 100 zł. Możemy je zgarnąć za… złożenie dyspozycji regularnego inwestowania (DRI). Bank zastrzega, że premię uzyskają tylko te osoby, które nie miały złożonej takiej dyspozycji na dzień 25.06. Wygląda jednak na to, że osoby inwestujące kilka miesięcy temu się nie załapią – regulamin mówi, że oprócz samego zlecenia konieczne jest jeszcze wypełnienie ankiety inwestycyjnej, podpisanie umowy zleceń nabycia tytułów uczestnictwa oraz nabycie jednostek wybranego funduszu inwestycyjnego (najlepiej jakiegoś bezpiecznego). Zlecenie musi zostać zrealizowane co najmniej dwa razy. Oprócz tego wymagane jest złożenie dyspozycji odbioru potwierdzeń drogą elektroniczną.

Z drugiej strony wypowiedzenie umowy zleceń nabycia funduszy i podpisanie jej ponownie teoretycznie pozwoli na… spełnienie powyższych warunków.

Nagroda za regularne inwestowanie zostanie wypłacona do 20.10. Więcej o regularnym inwestowaniu w ING pisałem w dziale laboratorium – tam też znajdziecie masę wiedzy i doświadczeń na ten temat.

100 zł za pożyczkę

Na koniec jeszcze jedna nagroda, czyli 100 zł za wzięcie pożyczki w wysokości od 5 000 do 60 000 zł z kodem promocyjnym CY131001922. Nie wydaje mi się jednak, aby dało się tu wyjść na plus – koszty pożyczki zapewne przebiją potencjalny zysk, dlatego nie doliczyłem tej premii w tytule wpisu.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Osobom nieposiadającym konta w ING przypominam, że ciągle można zdobyć łatwe 100 zł na start (oraz 2% na koncie oszczędnościowym przez pierwsze 4 miesiące). Biorąc pod uwagę, że to kolejna promocja ING dla obecnych klientów może się okazać, że warto posiadać to konto z uwagi na kolejne, potencjalne premie :-)