Niedawno T-Mobile Usługi Bankowe zapowiedział zmianę warunków otrzymywania 5% moneybacku za zakupy. Od maja uzyskanie zwrotu będzie możliwe bezwarunkowo tylko przez 6 miesięcy. Po tym okresie konieczne będzie posiadanie produktu kredytowego, na przykład karty kredytowej. Z tego też względu infolinia banku wydzwania ostatnio do klientów i proponuje karty na preferencyjnych warunkach, przy okazji obiecując udział w promocji „200 zł na zakupy z kartą kredytową T-Mobile”. Sprawdźmy więc, jakie są warunki tej promocji.


200 zł do Tesco od T-Mobile Usługi Bankowe

200 zł do Tesco za kartę kredytową przez internet

Osoby, które śledzą profil LiveSmarter na Facebooku wiedzą, że już wczoraj zastanawiałem się nad prześwietleniem promocji. Problem w tym, że regulamin oferty definiuje nowych klientów dość dziwnie:

Z Promocji może skorzystać pełnoletnia osoba fizyczna (zwana dalej „Uczestnikiem”), która w okresie trwania Promocji otrzyma komunikację z informacją o Promocji i złoży dedykowany wniosek o Kartę Kredytową („Kartę”). Promocja dotyczy tylko klientów, którzy wnioskowali o Kartę przez dedykowany link przesłany w wiadomości e-mail do klienta, który aplikuje o kartę kredytową lub dostępny na stronie www.t-mobilebankowe.pl

O co chodzi? Promocja musi zostać nam zakomunikowana, a wniosek musi zostać złożony internetowo – przynajmniej w teorii. Tymczasem według informacji uzyskanych od was wynika, że promocja jest proponowana przez konsultantów z infolinii banku. Zaznaczam więc, że tylko rozpoczęcie wnioskowania przez internet daje możliwość otrzymania bonu. Prawdopodobnie „komunikację” o promocji najprościej otrzymać przez stronę internetową banku. Program poleceń już takiej komunikacji nie będzie miał.

Warto jednak zaznaczyć, że promocja ma jeszcze jedno ograniczenie: wykluczone są osoby, które były stroną umowy o kartę kredytową T-Mobile Usługi Bankowe w okresie 90 dni przed złożeniem promocyjnego wniosku.

Bon za wydanie 500 zł

Co dalej? Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej banku wystarczy wydać kartą min. 500 zł w sklepach lub internecie. Będziemy na to mieli pełny miesiąc następujący po miesiącu zawarcia umowy, przy czym bank wyklucza tu transakcje z kodami MCC:

  • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
  • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
  • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
  • 6012, określający instytucje finansowe,
  • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
  • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
  • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne,
  • 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne

To tyle! Wysyłka kart podarunkowych o wartości 200 zł do sieci sklepów Tesco nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Podpisując umowę np. w marcu i spełniając warunki w kwietniu kartę otrzymamy do końca maja.

Warto również zaznaczyć, że posiadając konto osobiste w T-Mobile możemy również otrzymać zwrot w wysokości 15/25 zł za powyższe wydatki – w końcu transakcje kredytówką są premiowane w ramach programu moneyback.

Szczegóły w regulaminie promocji. Promocja trwa do końca kwietnia (do 30.04 możemy składać promocyjne wnioski).

Ile kosztuje karta kredytowa w T-Mobile?

Wydatnie karty kredytowej MasterCard w T-Mobile Usługi Bankowe jest darmowe. Zapłacić możemy 70 zł za rok używania karty, jednak po rozliczeniu transakcji o wartości 7500 zł opłata spadnie do 35 zł, a po wydaniu 15 000 zł – do zera.

Co ciekawe oprócz opłaty rocznej za wznowienie karty występuje również opłata miesięczna: 8 zł. Łatwo się jej jednak pozbyć – wystarczy wykonać 4 transakcje bezgotówkowe w danym okresie.