Na blogu bardzo często opisujemy promocje kart kredytowych Citibanku, które są prawdopodobnie najkorzystniejszymi promocjami w ostatnim czasie – przynajmniej pod względem wymagań banku w stosunku do tego, co otrzymujemy. Wielu czytelników nie może z nich jednak skorzystać, bo… skorzystało z poprzednich promocji tego banku. Mamy też grupę takich osób, którym zwyczajnie nie przyznano karty kredytowej, na przykład ze względu na młody wiek czy umowę na czas określony. Wszystko wskazuje jednak na to, że udało nam się znaleźć świetne rozwiązanie dla sporej liczby osób z tych grup. Co byście powiedzieli na możliwość zgarnięcia dość łatwych 200 lub 300 zł? I to nawet, jeśli jesteście już klientem Citibanku!? :)

Nagroda na powitanie w Citi Priority

Niedawno temu trafiła do mnie informacja o akcji „Nagroda na powitanie w Citi Priority”, która oferowana była głównie poprzez kanały wewnętrzne banku – dlatego mało kto o niej słyszał. Podczas prześwietlania akcji szybko jednak okazało się, że trwa ona już 25 października do 31 grudnia 2016 i ograniczona jest do 1000 uczestników, którzy jako pierwsi podpiszą regulamin. Aby więc nie opisywać potencjalnie zakończonej promocji postanowiłem skonsultować ją z bankiem. I co się okazało? Z informacji przekazanych mi wynika, że w puli zostało jeszcze jakieś 900 promocyjnych rachunków (i, w przypadku ich wyczerpania, bank da mi znać). Sprawdźmy więc w jaki sposób ciągle możemy zyskać nawet 300 zł (i jak bardzo nam się to opłaca ;)).

Aktualizacja: wystartowała druga edycja promocji z premią 300 zł za konto Citi Priority. Warunki niemal identyczne, czas trwania – do 31.03.2017

Do 300 zł premii za konto Citi Priority

Dla klientów, którzy nie posiadali rachunku

Promocja z premią za założenie konta Citi Priority przeznaczona jest dla pełnoletnich osób mieszkających w Polsce, które od 30 czerwca 2016 nie posiadały konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego Citibanku. Wszystkie osoby posiadające karty kredytowe lub inne produkty mogą wziąć udział. Ba, są nawet mile widziane, bo łatwiej im będzie spełnić warunki promocji!

Dlaczego? Bo pierwsza z premii, którą mamy do wyboru (w wysokości 50 zł miesięcznie), jest przyznawana za posiadanie jednego z produktów kredytowych banku (np. karty kredytowej) oraz spełnienie warunku:

[uczestnicy] wpłacą na Konto środki tytułem wynagrodzenia w łącznej wysokości minimum 5000 zł

Czy faktycznie musimy przelać na swoje konto wynagrodzenie? Warto zauważyć, że wpłata na konto gotówki w wysokości 5000 zł z tytułem „wynagrodzenie” powinna być, jakby nie patrzeć, spełnieniem warunków promocji. Powiedziałbym, że jest nawet bardziej dosłownym spełnieniem tego warunki, niż przelew od naszego pracodawcy (bo według regulaminu to właśnie uczestnik promocji powinien wpłacić pieniądze). W promocjach innych banków często jest również definiowane, co znaczy „wynagrodzenie”. Tu nie.

Mimo wszystko dla wielu osób zdecydowanie korzystniej wygląda druga z możliwych do zdobycia premii. Tu do zyskania mamy 75 zł miesięcznie. Aby ją zdobyć wystarczy zgromadzić i utrzymać średniomiesięczne saldo w wysokości min. 30 000 zł w Citibanku. Jak tego dokonać? Najprościej: zakładając lokatę. I to nie byle jaką, bo dla nowych klientów Citibank przygotował możliwość ulokowania dokładnie 30 000 zł na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem 2%.

Czy opłaca się skorzystać z tego typu oferty? Zdecydowanie… tak. Teoretycznie lokując swoje środki na wyższym procencie w innym banku (realnie: 2,5% – 3%) zarabiamy co miesiąc około 50,62 – 60,75 zł netto odsetek. W Citibanku otrzymujemy 40,5 zł netto odsetek oraz 75 zł premii (premia jest zwolniona z podatku). Łącznie więc zgarniamy 115,5 zł netto (miesięcznie), czyli tyle, ile daje lokata 5,7% brutto w skali roku! Jeśli tylko macie lub będziecie mieli pod ręką wolne 30 000 zł, to oferta wydaje się wręcz stworzona dla was.

Co istotne: wybierając wersję z lokatą nie ma obowiązku posiadania karty kredytowej Citibanku.

Haczyk? Lokatę najkorzystniej założyć 1. dnia miesiąca (lub, dla bezpieczeństwa, ostatniego dnia poprzedniego miesiąca). Jeśli zrobimy to później, to średnie saldo dla całego miesiąca wyjdzie nieco niższe, niż 30 000 zł i trzeba będzie kombinować, dopłacając nieco środków.

Lokata może zostać otwarta najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

Warto też pamiętać, że lokata trwa „tylko” 3 miesiące – w ostatnim miesiącu, jeśli tylko będziemy chcieli zgarnąć ostatnią premię i spełnić warunki, to konieczne będzie utrzymanie salda na rachunku osobistym/oszczędnościowym albo np. na lokacie 1 miesięcznej (z oprocentowaniem 0,1% :)). Mimo wszystko nawet, jeśli środki będą leżały na RORze, to i tak zgarniamy 75 zł premii – czyli tyle, ile dałaby lokata 3,7% brutto :)

Dodatkowy wymóg: 300 zł co miesiąc

O czym warto jeszcze wiedzieć? Niezależnie od tego czy będziemy (w danym miesiącu) walczyć o premię w wysokości 50 zł czy 75 zł, to w obu przypadkach konieczne jest spełnienie jeszcze jednego warunku: wydania kartą debetową do rachunku min. 300 zł w przynajmniej dwóch operacjach bezgotówkowych (czyli po naszemu: opłacenia dwa razy zakupów w sklepie kartą). Biorąc jednak pod uwagę, że ostatnio niewiele kart daje nam możliwość zarabiania – nie powinno to sprawić większego problemu. Dwa większe wypady na zakupy spożywcze w miesiącu i warunek spełniony.

Citi Priority: jak otrzymać premię?

Ponieważ do oferty można przystępować poprzez dedykowaną stronę promocji do końca grudnia (i do wtedy powinna być również zawarta umowa), to warunki możemy spełniać od początku stycznia lub od początku lutego. Generalnie bank daje nam na to 5 miesięcy. Istotne, aby warunki spełniać jednym ciągiem (styczeń – kwiecień lub luty – maj), dokładniej:

Maksymalna ilość Premii miesięcznych wypłacanych Uczestnikowi wynosi 4 (słownie: cztery), z zastrzeżeniem, że ostatni miesiąc, za który jest ona wypłacana to 5 (słownie: piąty) miesiąc następującego po miesiącu, w którym otwarto Konto.

Brak spełnienia warunków niezbędnych do otrzymania Premii w jednym z kolejnych 4 pełnych miesięcy kalendarzowych w okresie, za który wypłacana jest Premia pozbawia Uczestnika prawa do otrzymania kolejnych Premii.

Co do samego zawierania umowy: jak donosicie w komentarzach po zostawieniu swoich danych na stronie promocji kolejnego dnia dzwoni konsultant, który przygotowuje umowę do akceptacji w bankowości internetowej – o ile mamy już dostęp do bankowości, np. dzięki karcie kredytowej. Nie trzeba więc nawet nigdzie wychodzić (ani przyjmować kuriera). Wszystko załatwiane jest bardzo sprawnie.

Ile kosztuje konto Citi Priority?

Citi Priority to konto przeznaczone dla klientów bardziej majętnych, takich „5000+”. Z tego też względu jego prowadzenie może kosztować 25 zł miesięcznie, ale bardzo łatwo zostać zwolnionym z tej opłaty. Wystarczy co miesiąc spełniać warunki praktycznie identyczne, jak w powyższej promocji, czyli:

  • średnie saldo min. 30 000 zł lub
  • wpływy (niekoniecznie wynagrodzenia!) na konto osobiste min. 5000 zł oraz posiadanie głównej karty kredytowej Citibank lub umowy o kredyt (gotówkowy, hipoteczny)

Swoją drogą widzicie, dlaczego dalej twierdzę, że zwykły wpływ na konto też pozwoli na zgarnięcie nagrody 50 zł miesięcznie? :)

Jeśli chodzi o kartę debetową – zgodnie z tabelą opłat jej posiadanie jest bezwarunkowo darmowe. Nie zapłacimy nic również za wypłaty z bankomatów – w kraju i zagranicą.

Oczywiście warto pamiętać, że w regulaminie promocji nigdzie nie jest wymagane posiadanie karty debetowej Citicard przez dłuższy okres. Oznacza to, że realnie możemy ją zamówić np. w styczniu, a zastrzec – już na początku kwietnia, o ile spełnimy wszystkie warunki promocji (tj. w tym wypadku w styczniu, lutym, marcu i kwietniu). Choć nie ma to większego sensu, bo karta jest darmowa.

Jak zyskać jeszcze więcej?

Na koniec warto dodać, że jeśli nie mamy jeszcze karty kredytowej Citibanku, to do 300 zł premii dorzucić możemy dodatkowe 400 zł w postaci bonu lub smartfona LG K8 LTE o wartości 549 zł. Wystarczy, że wyrobimy (bezpłatną!) kartę kredytową Simplicity w jednej z promocji, w której do zyskania jest:

Co istotne: skorzystanie z promocji konta osobistego i z jednej z promocji kart kredytowych się nie wyklucza. Łącznie do zyskania mamy nawet do 849 zł. Takiego pakietu daaaawno na blogu nie było! :)