Ostatnie promocje Citibanku z voucherami o wartości 400 zł do różnych sklepów (m.in. mall.pl) cieszą się bardzo dużym zainteresowanie. Nie dziwi więc, że bank właśnie ruszył z kolejną promocją, w której tym razem do zgarnięcia jest bon o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepie douglas.pl. Jak przystało na Citibank warunki promocji są bardzo łatwe do spełnienia, choć wygląda na to, że tak proste jeszcze nie były nigdy!

Aktualizacja (20.02.2017): Wystartowała druga edycja promocji 400 zł do perfumerii Douglas za kartę kredytową Citibank

400 zł do Douglas za wyrobienie karty Citibank Simplicity

Zostań posiadaczem karty Citibank i zdobądź voucher do perfumerii Douglas

Tradycyjnie promocja Citibanku skierowana jest jedynie do nowych klientów, czyli takich osób, które od stycznia 2014 nie posiadały żadnej karty kredytowej Citibank. Wyłączeni są również pracownicy banku i osoby, które nie są rezydentami podatkowymi w Polsce. Oczywiście w celu uzyskania karty kredytowej potrzeba jest również zdolność kredytowa – Citibank podaje jako minimalne warunki:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Warto jednak pamiętać, że w załączniku do regulaminu promocji dostępny jest dużo dokładniejszy wykaz dla innych form zatrudnienia, emerytury czy renty.

Jeśli spełniamy powyższe warunki, to bardzo istotne jest to, aby wniosek o promocyjną kartę kredytową złożyć z dedykowanej podstrony promocji. Wystarczy tam podać swoje imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu oraz e-mail i poczekać do 3-4 dni roboczych na kontakt telefoniczny ze strony banku w celu dalszego przeprocesowania wniosku. Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, to po kilku dniach przyjedzie do nas kurier w celu podpisania umowy, a kilka dni później otrzymamy samą kartę kredytową. Cały ten proces (do aktywacji karty) powinien się zmieścić w okresie trwania promocji, czyli do 31.01.2017. Zazwyczaj od złożenia wniosku do otrzymania karty mija ok. 2 tygodni.

400 zł za… zalogowanie się do bankowości internetowej

Same warunki promocji są banalnie proste. Po otrzymaniu i aktywowaniu karty konieczne jest zalogowanie się do serwisu Citibank Online lub przez aplikację mobilną Citi Mobile w ciągu miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy (data będzie widoczna na umowie). Innymi słowy jeśli umowę podpiszemy np. w listopadzie, to w grudniu musimy się zalogować.

Nagroda w postaci vouchera do sklepy Douglas o wartości 400 zł zostanie nam przekazana poprzez wiadomość w serwisie bankowości internetowej najpóźniej w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków. W naszym przykładzie będzie to styczeń 2017. Voucher będzie ważny do 30.06.2017.

Bank nie wymaga od nas żadnych innych operacji. Nie musimy ani płacić kartą, ani korzystać z niej dłużej, niż do odebrania wiadomości z voucherem! Tak łatwo jeszcze nie było nigdy – voucher dostajemy po prostu za aktywację karty i zalogowanie w bankowości internetowej :)

Gdzie jest haczyk? Czemu dostaję 400 zł za darmo?

Choć o ofertach Citibanku piszemy od wielu lat i skorzystało z nich tysiące czytelników, to ciągle zdarzają się komentarze osób które twierdzą, że to kolejna internetowa ściema – w końcu jak bank mógłby płacić 400 zł za wyrobienie darmowej karty? Odpowiedź jest prosta: osoby niedoświadczone mogą popełnić wiele błędów, dzięki którym bank na promocji wyjdzie na zero, a być może nawet zarobi. Przykłady różnych metod można mnożyć, np. w powyższej ofercie do wyboru mamy karty Simplicity oraz MasterCard World. Ta pierwsza jest całkowicie darmowa (tzn. nie ma opłaty miesięcznej ani rocznej), a ta druga – kosztuje 18 zł miesięcznie. Karta World daje wprawdzie punkty wymienne na nagrody, ale mówiąc brutalnie: punkty te są warte dużo mniej, niż opłaty.

Kolejna możliwość poniesienia opłat to usługi dodatkowe, które może proponować konsultant banku w rozmowie telefonicznej: aktywacja ubezpieczenia karty, usługi CitiPhone czy założenie konta osobistego które nie jest potrzebne. Najlepiej podczas rozmowy telefonicznej upewnić się, że do karty nie są włączane żadne płatne i zbędne usługi.

Wreszcie trzecia możliwość poniesienia opłat, czyli nieprawidłowe korzystanie z karty kredytowej, o którym pisaliśmy już w osobnym artykule: jak mądrze korzystać z karty kredytowej. Warto tu dodać, że oprócz spłaty zadłużenia karty na czas (bez odsetek) warto pamiętać o tym, że karta kredytowa nie służy do wypłat gotówki z bankomatu – bo za to płacimy sporą prowizję.

Co, jeśli będziemy sprytni i bank na nas nie zarobi? Jak mu się to wszystko opłaca? Bardzo prosto: przez to, że dobrze zapamiętamy współpracę jest spora szansa, że w przyszłości wrócimy i skorzystamy z innego produktu banku. Na przykład kredytu gotówkowego czy hipotecznego – a wtedy bank wyjdzie na swoje.

Inne promocje Citibanku

Na koniec warto dodać, że Citibank oferuje w tej chwili jeszcze inne promocje, które wielu osobom mogą wydawać się bardziej korzystne. Ciągle do zgarniecia mamy na przykład niemal identyczną ofertę z bonem o wartości 400 zł do wydania w sklepie internetowym ze sprzętem AGD mall.pl.

Alternatywnie do wyboru mamy jeszcze dwie bardzo dobre promocje: z bonem o wartości 400 zł do wykorzystania na Allegro (tu jednak musimy wydać 2000 zł) oraz z telefonem LG K8 LTE o wartości 549 zł (tu musimy wydać 3000 zł). Jeśli mamy zaplanowane większe zakupy, to z pewnością te oferty mogą być dla nas bardziej opłacalne. Jeśli natomiast płacimy mniej, to oferta z bonem do mall.pl wydaje się być najkorzystniejsza. Oczywiście decyzję podejmujecie sami :)

Kalendarz promocji