Wystartowała promocja dla klientów firmowych z najwyższą premią w historii! W zamian za założenie iKonta Biznes możemy zgarnąć 120 zł w prezencie od Bankier.pl. Oprócz tego czeka na nas nawet 1500 zł za (umiarkowanie!) aktywne korzystanie z rachunku ;)

120 zł od Bankier.pl za założenie iKonta Biznes i do 1500 zł w formie premii za aktywność w Alior Banku

Do 1620 zł dla nowych klientów firmowych

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem firmowym Alior Banku dla danego numeru NIP. Oznacza to, że wykluczone są jakiekolwiek firmy, których numer NIP figuruje już w bazie Alior Banku. Posiadacze rachunków osobistych (indywidualnych) jak najbardziej mogą wziąć udział.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając pierwszą i trzecią zgodę), a następnie złożymy wniosek o promocyjne iKonto Biznes. Podczas składania wnioski będziemy jeszcze musieli wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potrzebnym do przeprowadzenia akcji – wszak Alior musi poinformować organizatora promocji, że premia nam się należy :)

Czas na rejestrację w promocji mamy do 31.12.2017, natomiast w ciągu kolejnego miesiąca musimy podpisać umowę z bankiem.

120 zł za… wpłacenie 500 zł

Dalsze warunki promocji są już niemal formalnością. Aby zdobyć 120 zł premii uczestnik:
w terminie dwóch miesięcy od otwarcia konta iKonto Biznes (nie później niż do 31.03.2017) dokona wpłaty na konto o łącznej wartości 500 zł
Nie ma znaczenia jak na rachunek trafi 500 zł – po prostu ma tam trafić (np. w postaci przelewu ze swojego konta :)).

Drugi warunek otrzymania premii to… uzupełnienie danych do jej odbioru :) Organizator promocji prześle nam informację o przyznaniu 120 zł do 30.04.2018. Będziemy mieć wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie danych. Sama wypłata premii nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania maila.

Pamiętajmy, że premia za konto związane z działalnością gospodarczą powinna zostać rozliczona przez nas samych. Oznacza to, że 120 zł będzie dla nas dodatkowym przychodem, który będzie musiał zostać opodatkowany zależnie od typu działalności (w odróżnieniu od promocji kont indywidualnych, gdzie stosowane jest zwolnienie z podatku).

Do 10 000 zł na kampanie reklamowe w serwisach grupy bankier

Każdy, kto skorzystać z promocji, może również walczyć o nietypową nagrodę dodatkową: bon o wartości 10 000 / 5000 / 2000 zł na kampanię reklamową w serwisach grupy bankier. Aby zdobyć nagrodą należy wysłać zgłoszenie do 31.01.2018 na adres kontakt@zgarnijpremie.pl z odpowiedzią na pytania:

1) Co jest dla Ciebie najważniejsze w rachunku firmowym z punktu widzenia przedsiębiorcy?
2) Dlaczego wybrałeś/wybrałaś właśnie iKonto Biznes w Alior Banku?
3) Co zainspirowało / skłoniło Cię do otwarcia własnej działalności gospodarczej?
4) Czy masz jeszcze jakieś rachunki firmowe – jeśli tak to w jakich bankach?
5) Jak chciałbyś/chciałabyś, aby wyglądał proces otwarcia konta firmowego w przyszłości?

Przesłane odpowiedzi zostaną ocenione przez komisję konkursową pod względem kreatywności i atrakcyjności odpowiedzi.

Organizator poinformuje nas o zgarnięciu ewentualnej nagrody dodatkowej do 30.04.2018. Bon będzie można wykorzystać do 30.06.2018.

Nawet 1500 zł za operacje na rachunku!

120 zł na start to tak naprawdę tylko pretekst do tego, aby powalczyć o sporo, sporo więcej. Alior Bank od ponad roku oferuje promocję na iKoncie, dzięki której możemy zdobywać maksymalnie 125 zł premii miesięcznie, czyli do 1500 zł w ciągu pierwszego roku posiadania konta. Szerzej pisałem o niej w tym wpisie.

W skrócie: do zdobycia mamy comiesięczne premie za 8 typów transakcji.

Pierwszą, niemal gwarantowaną premią w wysokości 25 zł, jest wykonanie przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł. Kolejną, bardzo podobną – wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego (na min. 500 zł). Oznacza to, że osoby płacące zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc zgarną banalnie proste 2 x 25 = 50 zł miesięcznie.

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za przelew SEPA (czyli przelew europejski) w kwocie min. 100 euro. Tu warto dodać, że pierwsze 5 przelewów miesięcznie jest darmowe, jednak przelewając złotówki na konto w euro najzwyczajniej w świecie stracimy na przewalutowaniu – dlatego moim zdaniem opcja ta nie jest zbyt opłacalna – no chyba, że musimy zrobić taki przelew.

Dużo lepiej wygląda natomiast 10 zł za przelew natychmiastowy w wysokości min. 500 zł.
Tu również pierwsze 5 przelewów Express Elixir w miesiącu jest za free, więc dychę otrzymamy również „za nic” :)

Kolejna dycha jest również relatywnie prosta do zgarnięcia – wystarczy wykonać transakcje kartą na kwotę min. 500 zł. Daje nam to jakieś 2% zwrotu.

Kolejne premie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy korzystają z terminali lub kas fiskalnych. Bank płaci 10 zł za:

Premia za skorzystanie z oferty terminali naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika w danym miesiącu kalendarzowym wpłynie kwota min. 5000,00 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska. Premia będzie naliczona w każdym miesiącu w którym spełniony będzie w/w warunek.

5 zł otrzymamy natomiast za skorzystanie z oferty kas fiskalnych banku:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.


Ostatni, najwyższy bonus, naliczany jest od salda na naszym rachunku.
Łatwo policzyć, że zgarniemy tu mniej, niż na lokacie czy koncie oszczędnościowym, jednak będzie to fajny dodatek „przy okazji”. W końcu na koncie firmowym pewnie zawsze będzie leżeć mniej, lub więcej środków.

Do zyskania mamy:

  • średniomiesięczne saldo do 2500 zł – 0 zł premii
  • średniomiesięczne saldo od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii
  • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 15 zł premii
  • średniomiesięczne saldo od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 30 zł premii
  • średniomiesięczne saldo powyżej 50 000 zł – 60 zł premii

Ile zarobi przeciętny mikroprzedsiebiorca?

Zakładając, że co miesiąc płacimy ZUS i podatek do US, zrobimy jeden przelew natychmiastowy, a na naszym koncie leży przynajmniej kilka tysięcy złotych realnie uzyskamy jakieś 65 zł premii. Jeśli do tego wykonamy kilka operacji kartą, to wyjdzie 75 zł brutto (przed podatkiem).

Oznacza to, że w całej promocji w najgorszym wypadku powinniśmy zgarniemy 120 zł na start i około 780-900 zł w formie moneybacku za aktywne korzystanie z konta. Razem daje nam to ponad 1000 zł, które można zwiększyć nawet do 1620 zł! Wszystko bowiem zależy od tego jaki rodzaj działalności prowadzimy i jak korzystamy z konta.

iKonto Biznes – opłaty

Na koniec dodam, że iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych pod względem opłat – a raczej ich braku. Jeśli na koncie utrzymamy średniomiesięczne saldo w wysokości min. 1000 zł oraz wyrazimy zgody marketingowe, to jego prowadzenie będzie bezpłatne (inaczej 15 zł miesięcznie).

Alior Bank nie pobiera również żadnych opłat za przelewy, choć pobiera 20 groszy od SMSów autoryzacyjnych – na szczęście pierwsze 10 jest bezpłatnych. Za darmo mamy również 5 przelewów natychmiastowych i 5 przelewów SEPA. Również 5 razy wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych oraz 5 razy wpłacimy pieniądze wpłatomatami Planet Cash. Wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe – bez limitów.

A jeśli już o operacjach kartą mowa, to i za nią możemy nie płacić ani grosza. Jeśli zdecydujemy się na jej wyrobienie, to aby pozbyć się opłaty w wysokości 4 zł konieczne będzie wykonanie zaledwie 4 płatności miesięcznie na dowolne kwoty.