Wystartowała kolejna edycja promocji „Polacy wybierają Credit Agricole”. W zamian za zamknięcie rachunku w starym banku i założenie go w Credit Agricole możemy zyskać łatwe 200 zł premii oraz dodatkowe 50 zł w programie poleceń. Oferta może się spodobać również oszczędzającym – Credit Agricole oferuje bowiem 2-miesięczną  lokatę na start z oprocentowaniem 3% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł.

Przenieś konto do Credit Agricole i zgarnij do 250 zł

Polacy wybierają Credit Agricole

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku – taką osobą, która w okresie 1 roku przed datą zawarcia umowy nie była posiadaczem lub współposiadaczem konta osobistego Credit Agricole.

Jeśli spełniamy ten (prosty) warunek to wystarczy, że wypełnimy wniosek o jeden z rachunków wraz z kartą debetową oraz wyciągami w formie elektronicznej. Oprócz tego wymagane będzie wyrażenie zgody na działania marketingowe i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną (podając przy okazji swój numer telefonu i mail) oraz złożenie wniosku o przeniesienie rachunku z innego banku w placówce Credit Agricole (w momencie podpisania umowy lub do 7 dni). Tu istotne jest, aby wzór podpisu był zgodny ze wzorem w innym banku, dlatego dobrym pomysłem może być jego aktualizacja.

Listę banków uczestniczących w przenosinach (aktualną na… wrzesień 2015) znajdziecie na stronach banku. Mam jednak wielką prośbę do osób, które przenosiły konto w ostatnim czasie, o napisanie w komentarzu czy się udało (i z jakiego banku). Wszystkim ułatwi to dalsze kroki :)

200 zł za wpływy 3000 zł

Najważniejszym elementem całej promocji jest zapewnienie stałych wpływów na konto. Bank wymaga od nas podpisania zlecenia przekazywania wynagrodzenia oraz zapewnienia wpływu na konto w zadeklarowanej wysokości przynajmniej raz w miesiącu. Minimalna kwota wpływu to 3000 zł, przy czym możemy to rozbić na kilka transakcji. Bank definiuje bowiem wpływ na konto jako:

suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty, wypłat z Rachunku Oszczędzam […] lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także z innych kont prowadzonych przez Bank, jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika;

Generalnie przelew z własnego konta w innym banku idealnie spełni powyższe warunki.

Samo zlecenie przekazywanie środków nie ma żadnego znaczenia w promocji – musimy je tylko wypełnić podając dane swojego pracodawcy. Oczywiście najlepiej zaproponować samodzielne dostarczenie dokumentu do pracodawcy (niektórzy raportowali taką opcję w poprzedniej edycji promocji) i zrobić z nim co tylko chcemy.

Promocja wymaga od nas jedynie trzykrotnego zapewnienia zadeklarowanych wpływów, zaczynając najpóźniej od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po podpisaniu umowy o konto. Możemy zacząć również wcześniej, przez co szybciej otrzymamy obiecane 200 zł nagrody.

Wypłata premii nastąpi do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po spełnieniu warunków, o ile dyspozycja zamknięcia rachunku (w poprzednim banku) została zrealizowana poprawnie, a karta debetowa (wyrobiona przy wnioskowaniu o konto) jest ciągle aktywna. Co ciekawe kartą nie musimy wykonywać żadnych operacji przez cały okres promocji, aby otrzymać 200 zł!

50 zł za polecenie konta

Jeśli wniosek o konto złożymy przez internet, to zyskamy możliwość skorzystania z programu poleceń (o czym bank oficjalnie mówi na stronie promocji) i zyskania dodatkowych 50 zł premii.

Jak ją zdobyć (jako polecany, czyli nowy klient banku)? Podczas składania wniosku należy zaznaczyć opcję „Otwieram konto z Polecenia” i podać kod polecający. Dodatkowo należy wyrazić zgody na marketing oraz otrzymywanie informacji handlowych (co wymaga też promocja „Przenieś konto”). Ostatnim krokiem jest zapewnienie wpływów na konto na kwotę min. 500 zł (1 Konto) lub min. 1500 zł (w przypadku Konto PROSTOoszczędzających) lub wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 300 zł.

Powyższe warunki musimy spełnić trzykrotnie, w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy od otwarcia konta – np. zawierając umowę w lipcu warunki spełniamy w sierpniu, wrześniu oraz październiku.

Warto dodać, że osoba polecająca (ta, która dostarcza nam kod) również musi spełnić określone warunki. Po pierwsze – zgłosić się do programu poleceń i wygenerować swój kod. Po drugie – wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną (i nie odwołać ich w czasie uczestnictwa w programie). Po trzecie – nie zamknąć konta przed wypłatą premii.

Istotne jest jeszcze jedno ograniczenie: maksymalna kwota wypłaconej premii dla polecającego wynosi 500 zł, co daje maksymalną ilość 10 poleceń.

Na koniec mam dla was małą niespodziankę. W związku z tym, że pod ostatnim wpisem zapanował niewielki chaos i każdy chciał polecić konto (co, przypomina, jest zabronione ze względu na niewywiązywanie się z obietnic w przeszłości) tym razem postanowiłem pośredniczyć w procesie. Każdy czytelnik może się zgłosić jako polecający, a każdy nowy klient może poprosić o kod przez formularz kontaktowy (odpiszę w 24 godziny). Kody polecające będą dystrybuowane w zależności od stopnia aktywności na blogu – osoby, które często piszą wartościowe komentarze będą miały priorytet. Za kilka tygodni wyślę również maile do tych osób aby wiedziały, że muszą mieć aktywne konto do czasu otrzymania premii.

Zgłoszenia jako polecający można dodawać poprzez ten formularz (inne zgłoszenia nie będą brane pod uwagę).

Ile kosztuje konto w Credit Agricole?

Dla osób poniżej 27. roku życia prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie 1 Konto, czyli rachunek dla młodych. Jego zaletą jest brak opłat (niezależnie od aktywności na koncie). Zapłacić możemy natomiast za kartę debetową (2,90 zł), jednak wykonanie płatności na symboliczną złotówkę miesięcznie zwalnia z opłaty.

Trzeba jedynie pamiętać, że 1 Konto, po osiągnięciu 27. roku życia, przekształca się automatycznie w Konto PROSTOoszczędzające Plus, które ma dość wymagające warunki zwalniające z opłat za kartę – trzeba nią wydać aż 500 zł (inaczej zapłacimy 7,90 zł). A ponieważ karta konieczna jest do zgarnięcia premii, to osobiście nie otwierałbym ani Konta PROSTOoszczędzającego Plus, ani 1 Konta zaraz przed 27. urodzinami (czyli przed zmianą na rachunek dla „bankowo dorosłych”).

Z którego konta więc skorzystać? Do wyboru mamy jeszcze „zwykłe” Konto PROSTOoszczędzające oraz konto w wersji Premium. To pierwsze nie jest szczególnie polecane, bo płacimy 4,90 zł miesięcznie bez możliwości zwolnienia z opłat. Natomiast rachunek w wersji Premium, co może być dość zaskakujące, jest prawdopodobnie najlepszym wyborem dla większości z nas. Dlaczego? Aby konto było darmowe wystarczy zapewnić wpływy na łączną kwotę 10 000 zł miesięcznie (ale możemy np. zrobić trzy przelewy po 3334 zł miesięcznie – w końcu promocja z przenosinami i tak wymaga od nas przynajmniej jednego takiego przelewu). Za kartę nie zapłacimy natomiast ani grosza, bo w tym pakiecie jest darmowa (również wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju). Jak widać czasem taniej jest być klientem Premium niż Standard :-)