Jeśli mamy wśród czytelników osoby, które spóźniły się i nie skorzystały z promocji z premią w BGŻ BNP Paribas, to znów mają taką szansę. Właśnie ruszyła promocja Konta Optymalnego, w której za spełnienie prostych warunków zgarniemy 100 zł premii na start. Oprócz tego przez najbliższy rok będziemy mogli zgarniać moneyback za transakcje kartą, który łącznie może wynieść aż 300 zł. Co ważne – premię otrzymamy za każdą transakcję kartą – nie ma bowiem żadnych wykluczeń kodów MCC :)

400 zł za założenie Konta Optymalnego BGŻ BNP Paribas

100 zł na start

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która w okresie 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku nie była posiadaczem lub współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w BGŻ BNP Paribas. Oprócz tego nie można być stroną umowy ramowej na dzień składania wniosku, co prawdopodobnie oznacza tyle, że nie można posiadać żadnego aktywnego produktu w tym banku (np. karty kredytowej). Warto jednak dodać, że osoby posiadające konto oszczędnościowe BGŻOptima nie są wykluczone – tam obowiązuje oddzielna umowa ramowa.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji, zarejestrujemy swój udział, a następnie złożymy wniosek o konto osobiste wraz z kartą debetową za pomocą wygenerowanego linku. Warto się śpieszyć – na spełnienie powyższych warunków mamy czas do 6 października lub do wyczerpania puli 1000 promocyjnych wniosków. Oznacza to, że po przekroczeniu puli nie będzie możliwości rejestracji na stronie promocji (natomiast osoby uprzednio zarejestrowane będą mogły spokojnie spełniać dalsze warunki).

Aktualizacja (17:30, 29.09): ze względu na wyczerpanie puli wniosków promocja została zakończona.

100 zł premii na start otrzymamy po spełnieniu trzech prostych warunków w listopadzie 2017:

  • zalogowanie się do bankowości internetowej Pl@net
  • zapewnienie wpływów na konto w wysokości min. 1000 zł, przy czym wpływy nie mogą pochodzić z innych rachunków uczestnika promocji w BGŻ (w tym BGŻOptima) oraz być wpłatami gotówkowymi – najprościej przelać sobie środki z konta w innym banku
  • wykonanie transakcji kartą na kwotę min. 300 zł

Do 300 zł moneybacku

Drugi typ premii, który towarzyszył nam będzie przez rok (od listopada 2017 do października 2018), to premia za transakcje kartą. Bank zapłaci nam 2% od płatności kartą w sklepach i internecie, jednak nie więcej, niż 25 zł miesięcznie (co przekłada się na wydatki na poziomie 1250 zł). Co ciekawe nie ma tu żadnych wykluczeń – premię otrzymamy za każdą transakcję.

Na co warto zwrócić uwagę? Premia będzie wypłacana co 3 miesiące, czyli za okres listopad 2017 – styczeń 2018, luty 2018 – kwiecień 2018 i tak dalej. Oprócz tego bank wymaga, aby w każdym z miesięcy zapewnić na konto wpływ 1000 zł (na identycznych zasadach jak przy pierwszej premii) oraz wykonać transakcje kartą na min. 300 zł. Jeśli, przykładowo, zapomnimy o którymś z warunków w 3-miesięcznym okresie (np. w grudniu), to tracimy całą premię kwartalną!

Co z wypłatą nagród? Ponieważ promocja organizowana jest przez agencję wyznaczoną przez bank (firma Hagen), to właśnie oni odpowiadać będą za jej wypłatę. Z tego względu do 14.12.2017 otrzymamy maila, w którym poproszeni zostaniemy o uzupełnienie danych do odbioru premii. Będziemy mieli na to czas do 26.12.2017. Premie będą wypłacane odpowiednio do 28.12, 28.02, 31.05, 31.08 i 30.11. O samym fakcie przyznania premii będziemy informowani do 14.12, 14.02, 16.05, 17.08 i 15.11.

Ile kosztuje Konto Optymalne?

Konto Optymalne to jeden z najtańszych rachunków na rynku. Jego prowadzenie jest darmowe, nie zapłacimy też za posiadanie karty debetowej. W zasadzie jedyne opłaty za podstawowe korzystanie z karty to wypłaty z bankomatów – zapłacimy za nie 5 zł, chyba, że skorzystamy z urządzeń własnych banku lub sieci Planet Cash – te są zwolnione z opłat. Co ciekawe bank pozwala też na darmowe wypłaty za granicą – z urządzeń Global ATM Alliance. Pamiętajmy jednak, że wtedy i tak zapłacimy za przewalutowanie transakcji po niekorzystnym kursie.