Wystartowała bardzo dobra promocja BGŻ BNP Paribas w serwisie Groupon. W zamian za założenie Konta Praktycznego zgarnąć możemy aż 8-procentowy zwrot za płatności kartą w sklepach i internecie. Jest tylko jeden problem…

260 zł za założenie Konta Praktycznego na groupon.pl

Promocja dla całkowicie nowych klientów banku

Promocja „Konto plus bonus” dostępna jest tylko dla nowych klientów banku. Niestety nie względem daty z przeszłości, ale całkowicie nowych. Dokładniej:

[Uczestnicy] nie są stroną Umowy ramowej na dzień składania wniosku o zawarcie Umowy ramowej oraz otwarcie Konta Osobistego w ramach Promocji;
nie byli posiadaczami ani współposiadaczami konta osobistego w Banku oraz, przed połączeniem BGŻ S.A. i BNP Paribas Bank Polska S.A., nie byli posiadaczami ani współposiadaczami konta osobistego zarówno w BGŻ S.A. ani w BNP Paribas Bank Polska S.A.;

Jeśli jednak nie byliśmy nigdy klientami tego banku to wystarczy, że zakupimy ofertę w serwisie Groupon, a następnie zarejestrujemy się na stronie promocji i złożymy promocyjny wniosek. W trakcie składania wniosku konieczne będzie:

złożenie oświadczeń wymaganych do wzięcia udziału i przeprowadzenia Promocji w zakresie zgody na przetwarzanie przez Organizatora ich danych osobowych oraz ich przekazanie do Banku w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia Promocji, a także o upoważnieniu Banku do przekazania informacji w ww. zakresie Organizatorowi;

Na złożenie rejestrację i złożenie wniosku mamy czas do 18.12.2016.

8% zwrotu za transakcje bezgotówkowe

Co dalej? Do 5 stycznia 2017 musimy podpisać umowę o otwarcie konta osobistego z kartą oraz dokonać pełnej aktywacji rachunku. Następnie w każdym miesiącu (od stycznia do maja) musimy zapewnić wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł – inaczej nie nabywamy prawa do tytułowego zwrotu. Najprościej będzie przelać sobie pieniądze z innego banku, ponieważ zabronione są tylko:

  • wpływy z rachunków własnych Uczestnika, prowadzonych w Banku,
  • wpłaty gotówkowe, wpływy z tytułu zerwanych/ kapitalizowanych depozytów (lokaty i konta oszczędnościowe) w Banku, uruchomienia kredytów (zobowiązań kredytowych) w Banku.

Same warunki zwrotu 8% wartości transakcji bezgotówkowych są dość proste: co miesiąc możemy w ten sposób zgarnąć do 52 zł, co do końca maja da nam 260 zł zysku.

Premię wypłaca pośrednik

Ponieważ promocja nie jest organizowana przez bank, tylko pośrednika wynajętego przez bank, to wypłata premii jest nieco trudniejsza niż wykonanie przelewu. Aby odebrać obiecany zwrot konieczne będzie odebranie maila z informacją o wyliczonej premii za okres styczeń – luty 2016 oraz podanie numeru Konta Praktycznego do odbioru premii. Organizator wyśle wiadomość do 15 marca, a czas na wpisanie danych będziemy mieli do 28 marca 2017. Przelew zostanie wykonany do 31 marca 2017.

Kolejna nagroda, za miesiące marzec – maj 2016, zostanie przekazana do 30 czerwca 2016. O jej zgarnięciu zostaniemy poinformowani do 13 czerwca. W przypadku tej nagrody nie trzeba już będzie podawać numeru konta, ponieważ zrobiliśmy to wcześniej.

O czym jeszcze należy pamiętać? Ponieważ organizatorem promocji nie jest bank, to ewentualne reklamacje musimy kierować do pośrednika, a dopiero on wyjaśniał to będzie z bankiem. W przypadku promocji, w której każdy uczestnik może zyskać inną kwotę premii może to być nieco problematyczne. Oby jednak obyło się bez żadnych problemów.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Ile kosztuje Konto Praktyczne?

Prowadzenie Konta Praktycznego jest darmowe, o ile jego posiadacz nie ukończył 26 roku życia lub w przypadku wpływu w wysokości min. 1000 zł. Ponieważ jest to prosty warunek (i jego spełnienia wymaga również promocja), to jego spełnienie nie powinno dostarczyć problemów. Jeśli jednak zapomnimy o wpływie – płacimy 10 zł miesięcznie.

Karta debetowa jest również bezpłatna, o ile tylko wykonamy nią płatności bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł miesięcznie (inaczej 7 zł). Oprócz tego bank nie pobiera opłaty od osób poniżej 26 roku życia. Ponieważ promocja zachęca do wydawania pieniędzy kartą BGŻ BNP, to nie powinno być problemów z opłatami.

Wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie są nastomiast bezwarunkowo darmowe.