Wystartowała kolejna edycja promocji ING Banku Śląskiego, w której za założenie Konta z Lwem zyskać możemy premię. Tym razem bank reklamuje, że do zdobycia mamy nawet 1100 zł łącząc promocję z premią w wysokości 100 zł na start oraz do 1000 zł za polecenie oferty znajomym. Sprawdźmy więc jak zyskać najwięcej, bo kwoty mogą robić wrażenie :)

100 zł za założenie konta w ING i 1000 zł za polecenie

100 zł za otwarcie konta

Pierwsza z promocji to „100 zł za otwarcie konta”. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem ING – taką osobą, która:

od 1 października 2015 r. do 18 kwietnia 2017 r. nie posiadała lub nie współposiadała w Banku któregokolwiek z następujących kont osobistych Konto z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student,

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że do 31.07.2017 złożymy wniosek o Konto z Lwem i podpiszemy umowę o konto. W ciągu kilku dni skontaktuje się z nami kurier i przywiezie do podpisania umowę, którą następnie otrzymamy mailowo.

Warto dodać, że powyższa procedura obowiązuje osoby, które nie mają dostępu do bankowości internetowej ING. Jeśli mamy dostęp do bankowości (np. posiadając Otwarte Konto Oszczędnościowe), to wniosek składamy poprzez bankowość internetową, a później wypełniamy formularz przystąpienia do promocji. Pozostali klienci nie muszą go wypełniać, bo do promocji przystępują automatycznie.

Obecna promocja nie wymaga od nas wyrażenia zgód marketingowych.

Premia za transakcje kartą

Co dalej? Aby zdobyć tytułową premię musimy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą do 31.10.2017 na kwotę min. 1000 zł płacąc nią w sklepach i internecie. Oprócz wydatków kartą możemy również za zakupy płacić BLIKiem, a zakupy muszą zostać zaksięgowane najpóźniej 5.11.2017.

To tyle! Jeśli w dniu 15.11.2017 będziemy ciągle posiadaczem Konta z Lwem oraz karty debetowej to bank przekaże nam 100 zł premii.

Do 1000 zł w programie poleceń banku

A jak zdobyć jeszcze więcej? Wystarczy skorzystać z promocji „Poleć konto znajomemu”, która trwa do 18.10.2017. Aby zostać osobą polecającą konto musimy być posiadaczem Konta z Lwem przez min. 30 dni, a następnie uzyskać swój indywidualny kod promocji (np. przez bankowość internetową ING). Kod ten możemy przekazać swojemu znajomemu, a ten powinien go podać w drugim kroku wnioskowania o konto:

ING - poleć konto znajomemu i zgarnij 1000 zł

Oprócz tego polecający musi wydać przynajmniej 300 zł kartą do 18.10.2017. Transakcje muszą zostać rozliczone do 30.10.2017.

A jakie warunki musi spełnić osoba, której chcemy polecić konto? Po pierwsze:

nie był posiadaczem żadnego z następujących kont Konto z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Student, Klasyczne przez ostatnie 12 miesięcy przed założeniem pierwszego – w czasie trwania Promocji – konta osobistego w ING Banku Śląskim S.A. Promocja dotyczy pierwszego konta, które założy Nowy klient

Oprócz tego nowy klient musi wydać min. 300 zł kartą wydaną do konta lub BLIKiem w każdym z dwóch dowolnych miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta (wliczając również miesiąc otwarcia). Bank zastrzega jednak, że gdybyśmy transakcje wykonywali w styczniu 2018, to muszą zostać rozliczone najpóźniej do 18.01.2018.

50 zł dla nowych klientów w programie poleceń

A ile na tym można zarobić? Obecny klient do zdobycia ma 100 zł za skuteczne polecenie, ale nie więcej niż 1000 zł przez całą akcję. Nowy klient dostaje „zaledwie” 50 zł. Dodatkowo bank wprowadza pewne ograniczenie:

Nowy klient, który otworzył konto w ramach Promocji „Poleć konto znajomemu”, nie może przystąpić do Promocji, jako Obecny posiadacz konta i tym samym nie może polecać konta w ramach Promocji Nowym klientom.

Będąc więc nowym klientem mamy do wyboru dwie możliwości: założenie konta w pierwszej z promocji, zyskanie 100 zł i ewentualna próba polecenia konta znajomemu (np. współmałżonkowi), aby zyskać kolejne 100 zł. Możemy również wybrać otwarcie konta z czyjegoś polecenia, ale zamykamy sobie drogę do polecenia oferty dalej. Prawdopodobnie załapiemy się wtedy na promocję 100 zł na start, bo wykluczeń brak.

Na koniec warto dodać, że nagrody dla nowych i obecnych klientów będą wypłacane od listopada 2017 do lutego 2018 – do 25 dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Bank ponadto ufunduje nagrodę w wysokości 23 zł stanowiącą 19% podatku dochodowego. My nic nie będziemy musieli wykazywać w rozliczeniu.

Ile kosztuje Konto Direct z Lwem?

Konto Direct to rachunek darmowy. Zapłacić możemy jedynie za kartę debetową (7 zł), jednak jeśli wydamy nią min. 300 zł w miesięcznym okresie rozliczeniowym (od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca) to opłata nie jest pobierana. Ponieważ pierwsza z promocji wymaga wydania 1000 zł, to rozłożenie tego na około 300 zł miesięcznie nie powinno być problemem.

Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów – darmowe są operacje w urządzeniach własnych oraz sieci Planet Cash. Oprócz tego ING pozwala na jedną darmową wypłatę w miesiącu z innych bankomatów. Za następne płacimy 2,5 zł.