W ostatnim czasie modne stało się „kumulowanie promocji”. Zamiast jednej dużej akcji coraz częściej pojawia się wiele mniejszych, które połączone w całość dają całkiem pokaźną premię. Przykładem takich działań jest BGŻ BNP Paribas, o który dostaję ostatnio sporo zapytań. Tam do zgarnięcia jest nawet 600 zł premii. Wystarczy tylko umiejętnie połączyć kropki. Sprawdźmy więc jak zrobić to najsensowniej :)

300 zł za założenie Konta Optymalnego

Łatwe 300 zł w promocji „Mobilna Premia”

Pierwsza, bazowa promocja, to oferta „Mobilna Premia”. Aby z niej skorzystać należy być osobą, która nie posiadała Konta Optymalnego, Maksymalnego ani Konta Premium w BGŻ BNP Paribas w ciągu 36 miesięcy przed złożeniem wniosku o konto. Co ważne podkreślenia: promocja ta nie wyklucza osób, które posiadały inne rodzaj konta!

Zasady samej promocji są bardzo proste. Bank zapłaci nam 1 zł za każdą transakcję mobilną, która zgodnie z regulaminem definiowana jest jako płatność Android Pay, płatność portfelem MasterPass oraz transakcję przez aplikację mobilną GOmobile (oprócz BLIKa i założenia lokaty).

Jak najprościej spełnić te warunki? Po pierwsze skorzystać z Android Pay, czyli zainstalować swoją kartę debetową w telefonie z systeme Android. Płacąc w sklepie za zakupy nie będziemy wtedy musieli szukać karty debetowej, tylko zbliżymy telefon i voilà – zakupy opłacone.

Płatność portfelem MasterPass jest podobnym procesem, ale przeznaczonym do transakcji internetowych. Tu, zamiast zapłacić za zakupy zwykłym przelewem czy kartą, trzeba będzie zalogować się do portfela MasterPass i podpiąć swoją kartę BGŻ BNP Paribas. Kwota transakcji, tak jak w przypadku wcześniejszej metody, nie ma znaczenia.

Zdecydowanie najciekawszą opcją jest jednak aktywne korzystanie z aplikacji mobilnej banku. Złotówkę możemy bowiem zgarnąć za dowolny przelew wychodzący! Bank zastrzega jedynie, że w jednym miesiącu kalendarzowym zapłaci tylko raz za przelew wykonany na ten sam rachunek danego odbiorcy. I właśnie w takim momencie przydaje się posiadanie wielu rachunków (nie tylko osobistych, ale i oszczędnościowych). To również dobre ćwiczenie aby policzyć ile faktycznie rachunków bankowych posiadamy. Ja sam w każdym banku mam ich kilka – konto osobiste, często kilka zakurzonych kont oszczędnościowych, rachunek do spłaty karty kredytowej, rachunek za prąd, rachunek nowej lokaty… A że za przelew na każdy z nich (za min. 1 zł) bank zapłaci złotówkę, to nie pozostaje nic innego, jak z nich skorzystać :)

Dobrą (i jednocześnie złą :)) wiadomością jest fakt, że kont nie musimy szukać w nieskończoność. BGŻ BNP Paribas zapłaci nam bowiem za maksymalnie 25 transakcji. Na szczęście nowy miesiąc przyniesie wyzerowanie licznika i znów będziemy mogli zgarnąć 25 zł. I tak przez okrągły rok od dnia przystąpienia do promocji. Razem da nam to 300 zł całkiem łatwej premii – trzeba jedynie pamiętać, żeby co jakiś czas wykonać parę przelewów :)

100 zł za 5 transakcji

Założenie konta w promocji „Mobilna Premia” to jednak nie wszystko. Jeśli dokonamy tego z odpowiedniej strony promocji, to dodatkowo możemy się załapać na 100 zł premii – i to na bardzo łatwych warunkach! Do wyboru mamy co najmniej kilka ofert (po kliknięciu w link znajdziecie szczegółowy opis):

  • 100 zł w gotówce za 5 transakcji na stacjach paliw w okresie styczeń – marzec 2018
  • 100 zł do H&M za wpływ 1000 zł i transakcje na min. 300 zł w styczniu 2018
  • 100 zł do Ikea za wpływ 1000 zł, transakcje na min. 300 zł i zalogowanie do bankowości internetowej w styczniu 2018
  • 100 zł do Sphinx (dla młodych) za wydanie min. 300 zł i zalogowanie do bankowości w styczniu 2018

Generalnie opcja numer jeden jest, moim zdaniem, najlepsza – otrzymujemy 100 zł w gotówce a nie w bonach. Na dodatek na mega prostych warunkach – wystarczy 5 razy zatankować samochód (albo kupić gumę do żucia) i warunek zostanie spełniony. Skorzystanie z innych ofert ma sens tylko wtedy, kiedy pula nagród zostanie wyczerpana – bo musicie wiedzieć, że każda z promocji trwa do 22.12 lub do przekroczenia 1000 promocyjnych rejestracji. Warto więc się śpieszyć!

Bank zastrzega jednak, że w promocjach z premią na start warunek nowego klienta jest minimalnie zmodyfikowany: w promocji mogą brać udział tylko takie osoby, które nie posiadały umowy z BGŻ BNP Paribas na dzień składania wniosku ani żadnego konta osobistego przez ostatnie 36 miesięcy. Na szczęście posiadanie konta oszczędnościowego BGŻOptima nie wyklucza z promocji – tam obowiązuje inna umowa ramowa.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że praktycznie wszystkie powyższe promocje (oprócz Sphinxa) dotyczą Konta Optymalnego, czyli rachunku… darmowego. Nie musimy bowiem spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby konto było darmowe. Ba, tak samo jest z kartą debetową – jej posiadanie nic nas nie kosztuje – no chyba, że zechcemy wypłacić pieniądze z bankomatu. Wtedy za wypłatę zapłacimy 5 zł, o ile nie dokonamy jej z bankomatu własnego lub Planet Cash – za te wypłaty bank nie pobiera opłat.

200 zł za kartę kredytową

200 zł za kartę Mam Bonus
Na koniec promocja, z której może skorzystać każdy, kto nie miał żadnej umowy o kartę kredytową w BGŻ BNP Paribas przez ostatnie 12 miesięcy. Wystarczy, że złożymy wniosek z dedykowanej strony promocji (wyrażając zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz przesyłanie informacji handlowej), a następnie wydamy 1000 zł w ciągu dwóch pierwszych okresów rozliczeniowych.

Jeśli zadłużenie będziemy regulować terminowo (najlepiej spłacając całość w okresie bezodsetkowym) i zarejestrujemy się w programie mambonus.pl, to właśnie tam bank udostępni nam nagrodę. 200 zł do wydania na empik.com pojawi się w ciągu 5 dni od zaksięgowania ostatniej wymaganej transakcji kartą.

Jak z opłatami za kartę? W chwili obecnej trwa promocja, dzięki której wydanie 500 zł (lub 1000 zł dla karty Gold) przez pierwsze 2 cykle rozliczeniowe zwalnia z opłaty przez pierwszy rok. Spełniając więc warunki promocji nie musimy się przejmować żadnymi opłatami :)

Czy warto?

Najnowsze promocje BGŻ BNP Paribas są o tyle ciekawe (i nietypowe), że wcale nie wymagają dużych wydatków. Aby zdobyć 100 zł wystarczy wykonać 5 transakcji na stacjach paliw. 300 zł zgarniemy za wykonywanie przelewów mobilnych. 200 zł faktycznie wymagać będzie wydania 1000 zł, ale wydatki na poziomie 500 zł miesięcznie raczej nie powinny stanowić problemu. Za to wszystko bank zapłaci nam 600 zł, co jest bardzo dobrym wynikiem – a pamiętajmy, że nikt nie zmusza nas do korzystania z wszystkich trzech promocji.

Warto się jednak śpieszyć – w promocjach kont osobistych obowiązuje limit 1000 promocyjnych rachunków. O kartę kredytową możemy się ubiegać do końca roku.