Na początku 2013 roku zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych wyglądało zupełnie inaczej niż teraz. Niestety zamiast ofert rzędu 6-7% dziś dostaniemy około połowy mniej. Sprawdźmy które banki prowadzą w aktualnym rankingu i dadzą zarobić najwięcej.

Poprzednie, grudniowe zestawienie lokat i kont oszczędnościowych otwierały dwie oferty dla nowych klientów z bardzo skromną kwotą maksymalną. Oferta 6% od Getin Online w zamian za założenie Konta Perfekcyjnego (do 10 tys. zł) jest ciągle dostępna, jednak zdecydowanie jej nie polecamy. Promocja z lokatą 5.5% od mBanku wygasa natomiast wraz z końcem 2013 roku. Oprócz tych ofert ciągle aktywna jest dbLok@ta – jednak również z niską kwotą maksymalną, w zamian za założenie konta.

Lion’s Bank – lider ciągle ten sam

Biorąc więc pod uwagę lokaty, które oferują relatywnie dużo w zamian za niewielkie poświęcenie – ciągle liderem jest Lion’s Bank. Lokata Bonjour oferuje teraz 4.75% w skali roku przez 30 dni. Czas trwania lokaty jest bardzo krótki, ale ulokujemy na niej od 200 do 350 tysięcy złotych. Co ważne – w zamian za te warunki nie trzeba zakładać żadnego konta. Wystarczy umówić wizytę w banku.

4.75% od Idea Bank

4.75% dalej oferuje Idea Bank na swojej lokacie startowej dla nowych klientów. Tu również nie trzeba zakładać żadnego konta, a całą operację można przeprowadzić bez wychodzenia z domu. Na Lokacie na dobry początek ulokujemy od 1 do 10 tys. zł na okres 1 lub 3 miesięcy. Kto nie współpracował jeszcze z Idea Bank – zdecydowanie warto skorzystać z tej lokaty, póki oprocentowanie wynosi rewelacyjne 4.75%.

4.25% od Getin Online i Noble Bank

Bardzo podobną ofertę ma inny z „klonów” czyli Getin Online. Proponuje on 4.25% dla nowych klientów bez wiązania się kontem na Lokacie na start. Czas trwania lokaty to 2 miesiące, a ulokujemy na niej maksymalnie 20 tys. złotych.

Dokładnie taką samą stawkę oferuje Noble Bank – z tą różnicą, że tu ulokujemy od 50 tys. do 250 tys. złotych na Lokacie na otwarcie II (V edycja). Aby skorzystać z tej lokaty trzeba będzie otworzyć konto osobiste (darmowe o ile wpłynie na nie 12 tys. zł miesięcznie), ale po zakończeniu lokaty bez problemu będziemy mogli je zamknąć. Noble to całkiem dobra alternatywa dla tych, którzy np. skorzystali już z oferty Lion’s Bank.

4% na minimum rok

Oferty z zakresu 4 – 4.2% to (prawie) kalka zestawienia grudniowego – 4.2% dostaniemy na lokacie Direct+ od Santander Bank, o ile ulokujemy środki na… 3 lata (4.1% w wariancie 2-letnim). Spadek zanotowała lokata standardowa w Credit Agricole, która teraz daje 4.05% w wariancie 2-letnim. Tyle samo i tak samo długo oferuje FMBank, a nieco mniej, bo 4% – BZWBK (2 lata) oraz SKBank (na 13 miesięcy, choć tu oprocentowanie jest zmienne).

Ofertą z oprocentowanie 4%, która zdecydowanie wyróżnia się czasem trwania jest Lokata Mobilna GetinOnline. Skorzystać z niej może każdy klient banku, o ile tylko założy ją przez aplikację mobilną. Kwota maksymalna lokaty to 10 tys. zł a jej czas trwania – 2 miesiące.

Ponad 3% dla każdego

Wreszcie docieramy do ofert, które dostępne są praktycznie bez żadnych ograniczeń na najbardziej optymalne okresy depozytowe – od 3 do 6 miesięcy. 3.6% oferuje Alior Bank na swojej lokacie 185-dniowej (dla nadwyżki środków względem dnia 9.12.2013). Tyle samo przez 3 miesiące oferuje również bank BGŻOptima ale uwaga – tutaj zakładamy konto oszczędnościowe, z którego możemy wypłacać środki w dowolnym momencie!

3.4% uzyskamy w Meritum Bank dla lokaty 6 miesięcznej (3.5% dla lokaty rocznej). Minimalnie więcej da nam aktualnie Idea Bank na Lokacie Noworocznej – 3.45% przez 5 miesięcy.

Pozostałe oferty możecie sprawdzić w naszym rankingu lokat bankowych i kont oszczędnościowych.

PS. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku – niech promocje i oferty bankowe będą na jeszcze lepszym poziomie, niż w roku 2013! ;)