Nowy miesiąc to niestety nowe spadki w oprocentowaniach lokat. Choć stopy procentowe pozostają w miejscu, to banki ucinają procenty w celu zmniejszania swoich kosztów i zwiększania zysków. Ciągle istnieją jednak dobre oferty, a co jakiś czas pojawiają się ciekawe lokaty z premią. Sprawdźmy więc gdzie najlepiej ulokować swoje środki we wrześniu i zgarnąć przynajmniej 2,7% w skali roku. A może jeszcze więcej.

Nawet 5,7% w nietypowej ofercie

Pierwszą ofertą o której warto wspomnieć jest nietypowa lokata, a w zasadzie bezpieczne oferta regularnego oszczędzania w Deutsche Banku. Jeśli wytrzymamy z tym bankiem przez 5 lat lokując rocznie minimum 1200 zł, to 1/12 każdej wpłaty bank dorzuci od siebie. Zgodnie z naszymi obliczeniami daje to nawet 5,7% w skali roku. Jest to jednak dość nietypowa oferta, dlatego zainteresowane osoby odsyłamy do wpisu lokata 500+Premia.

Lokaty dla klientów otwierających konto (2,8% – 4%)

Co słychać w „standardowych” ofertach banków? W czołówce brak większych zmian.

Ciągle Plus Bank, Alior Bank, mBank i Orange Finanse premiują nowych klientów wysokimi odsetkami, między 3,5% a 4%. Warto jedynie pamiętać, że oferty Plus Banku i Orange Finanse są dość wymagające – pierwsza wymaga płatnej karty, która jest obligatoryjna (9 zł, darmowa po wydaniu 500 zł), druga – wykonywanie operacji kartą na min. 300 zł i posiadanie abonamentu w Orange. Najlepiej więc skorzystać z Lokaty 2-miesięcznej w Alior Banku bądź z mLokaty na wejście w mBanku. W obu przypadkach prowadzenie konta jest darmowe, a lokaty możemy założyć dla kwoty do 10 000 zł.

Niezłe 3% do 30 000 zł oferuje Eurobank. Oferta ta została już opisana w osobnym artykule: 3% na koncie oszczędnościowym Ekstra Zysk. W skrócie: nowi klienci otrzymują 3% przez 3 miesiące na start. Później oprocentowanie może wynieść 2%, o ile na konto osobiste będzie wpływać wynagrodzenie.

Inną ciekawą ofertą dla osób otwierających konto jest Lokata Bezkarna w BGŻOptima. W porównaniu do konkurencyjnych ofert różnice są dwie: po pierwsze otwieramy nie konto osobiste, a konto oszczędnościowe (aktualnie 2,5%), a po drugie na lokacie możemy ulokować aż 100 000 zł. Nie wspominając o tym, że lokatę możemy bezkarnie zerwać nie tracąc przy tym odsetek :-)

Ostatnią dobrą ofertą jest konto oszczędnościowe Getin Banku. Tu zarobić możemy niby tylko 2,8% przez 122 dni od otwarcia konta, ale za to aż do kwoty 100 000 zł.

Lokaty BEZ zakładania konta (2,7% – 4%)

Na polu lokat bez zakładania konta jedynym bankiem oferującym rewelacyjne warunki jest Idea Bank. Do wyboru mamy Lokatę Happy w wersji 1-, 2- lub 3-miesięcznej o oprocentowaniu 3,5% lub 4%. Jeśli posiadamy więcej niż 10 000 zł, to skorzystać możemy z wersji Happy Plus, która daje nieco mniej (aktualnie 3%), ale górny limit wynosi aż 100 000 zł. Warto jedynie pamiętać, że aby skorzystać z tej oferty trzeba być nowym klientem banku – czyli takim, którego nie ma jeszcze w jego bazie.

Co oprócz Lokaty Happy? 2,75% zgarnąć możemy będąc nowym klientem Lion’s Banku na Lokacie Welcome. Tu jednak limit lokaty jest dość wysoki: konieczne jest posiadanie 350 000 zł. Identyczne oprocentowanie uzyskamy również na Lokacie Miracle lub Lokacie Stabilnej, ale z okresem lokowania wynoszącym 2 lata.

2,7% na 3 miesiące oferuje również neoBank, o ile jest się nowym klientem.

Lokaty dla posiadaczy konta

Jeśli do tej pory oferty banków specjalnie cię nie zachwyciły, to warto jeszcze rzucić okiem na oferty dla posiadaczy konta osobistego. Tu znaleźć można kilka perełek, które oferują podwyższone oprocentowanie w zamian za spełnienie pewnych warunków.

Pierwsze trzy propozycje dotyczą lokat mobilnych. Bardzo dobre oprocentowanie oferują swoim klientem Credit Agricole, Getin Bank i Bank Millennium. Ten ostatni jest o tyle ciekawy, że pozwala zakładać lokatę cyklicznie (po zakończeniu jednej możemy założyć kolejną), a na dodatek oprocentowanie można podnieść do 3,25% po skorzystaniu z rozszerzonej rzeczywistości. Dodatkowo wraz do Konta 360 możemy również założyć konto oszczędnościowe, które na tę chwilę oferuje 2,7% przez 92 dni dla nowych środków względem dnia 20 sierpnia. Warto też pamiętać, że otwierając Konto 360 zgarnąć możemy 360 zł na start.

A jeśli jesteśmy przy kontach oszczędnościowych, to warto wspomnieć o ofercie banku BPH, która dostępna jest dla posiadaczy Konta Maksymalnego. Mowa o Pracowitym Koncie Oszczędnościowym, które bez dodatkowych warunków daje nam 2,75% do kwoty 50 000 zł. Kto może, niech korzysta :)

Lokata 2,5% z premią do 350 zł

Na koniec lokata 130-dniowa Toyota Banku o oprocentowaniu wynoszącym „tylko” 2,5%, jednak ze znacznym bonusem pieniężnym. Nowi klienci zgarnąć mogą 100 zł, obecni: 50 zł. Do tego za skuteczne polecenie kolejnego nowego klienta bank płaci nam 50 zł, przez co razem można uzbierać maksymalnie 350 zł. Jeśli nie słyszałeś o ofercie, to warto rzucić okiem na nasze prześwietlenie.

Gdzie jeszcze szukać dobrego oprocentowania? Niestety oprócz ofert przedstawionych powyżej praktycznie mało który bank oferuje oprocentowanie godziwe, czyli na tę chwilę wynoszące przynajmniej 2,7% w skali roku. Jeśli jednak chcecie sami przeszukać bazę lokat, to warto skorzystać z naszej porównywarki lokat i przefiltrować oferty według swoich kryteriów. Albo zaglądnąć do pełnego zestawienia na lokaty.livesmarter.pl.