Wystartowała II edycja promocji mBanku, w której za założenie eKonta możemy zyskać bardzo wysoką premię. Tym razem do zgarnięcia mamy nawet 650 zł w postaci moneybacku. Dodatkowo bank dokłada gwarancję niezmienności opłat oraz zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę – i to przez dwa lata!

650 zł za założenie eKonta i gwarancja niezmienności opłat

Promocja „Lepiej z eKontem” również dla dawnych klientów

Aby skorzystać z promocji konieczne jest bycie nowym klientem. W przypadku tej promocji wykluczone są wszystkie osoby, które posiadały lub współposiadały rachunek osobisty i/lub oszczędnościowy (o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017) w mBanku po 1.01.2016.

O co chodzi w tych numerach? Każdy numer rachunku zawiera 26 cyfr, z czego cyfry od 3. do 10. określają z jakiego banku pochodzi rachunek (czyli jaki jest jego numer rozliczeniowy). Jeśli więc posiadaliśmy jakiekolwiek konto w mBanku lub dawnym Multibanku, to najprawdopodobniej były to rachunki o właśnie takich numerach (np. 46 1140 2004 ….)

Jeśli spełniamy warunki promocji, to wystarczy, że złożymy wniosek o otwarcie eKonta z taryfą standard lub eKonta z taryfą plus wraz z kartą debetową w terminie do 10.01.2018. Ważne, aby podczas składania wniosku zaakceptować oświadczenia dotyczące promocji (w tym jej regulamin) oraz zawrzeć umowę o konto indywidualne – konta wspólne są wykluczone z promocji.

650 zł w postaci 4% moneybacku

Nagrodą w drugiej edycji promocji „Lepiej z eKontem” jest zawrotne 650 zł premii. Tym razem bank postanowił rozbić premię na 5 miesięcy – oznacza to, że do zdobycia mamy zawrotne 130 zł miesięcznie, choć od razu zaznaczę, że konieczna do tego będzie spora aktywność. Bank wypłaca premie w postaci 4% zwrotu od transakcji kartą lub BLIKiem – aby więc osiągnąć 130 zł zwrotu konieczne będzie wydanie aż 3 250 zł. Dużo? Dla jednych tak, dla innych może to być miesięczny budżet wydatków domowych. Promocja może być też atrakcyjna np. dla osób, które planują remont czy większe wydatki. Pamiętajmy też, że nawet wydając połowę tej kwoty zyskujemy aż 65 zł moneybacku – czyli całkiem sporo.

Bank zaznacza jednak, że do uzyskania nawet minimalnej nagrody w każdym miesiącu konieczne będzie spełnienie dodatkowych warunków: zalogowanie się do aplikacji mobilnej banku, dokonanie transakcji kartą i/lub BLIKiem na kwotę min. 250 zł miesięcznie oraz zapewnienie jednorazowego wpływu w kwocie min. 1000 zł (przy czym nie może to być przelew z innego rachunku własnego w mBanku). Najlepiej więc zlecić przelew ze swojego konta w innym banku.

Od kiedy naliczana jest premia? Zgodnie z regulaminem bank premiuje transakcje od pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy przez okres 5 pełnych miesięcy. Oznacza to, że podpisując umowę np. w sierpniu zwrot otrzymamy za transakcje we wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu oraz styczniu. Każda z premii wypłacona zostanie do końca kolejnego miesiąca.

Zwolnienie z opłat i gwarancja niezmienności

Oprócz premii pieniężnej zyskujemy jednak coś jeszcze: zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę promocyjną oraz gwarancję niezmienności wysokości opłat oraz warunków zwalniających z opłat przez okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Co więc sobie gwarantujemy na najbliższe dwa lata? W przypadku eKonta standard – brak opłat za prowadzenie rachunku, niezależnie od naszej aktywności. W zamian zapłacić możemy za wypłaty z bankomatów (7 zł), ale za darmo mamy wypłaty z urządzeń Euronetu, Planet Cash albo BZWBK – pod warunkiem, że wypłacamy minimum 100 zł. Za wypłaty drobnych kwot zapłacimy 1,3 zł.

A jak wygląda sprawa z eKontem plus? Tu rachunek jest darmowy pod warunkiem wpływu min. 1000 zł. Jeśli o przelewie zapomnimy, to zapłacimy 5 zł. W zamian za to otrzymujemy darmowe wypłaty za wszystkich bankomatów – choć tu również obowiązuje zasada minimalnej wypłaty 100 zł (inaczej zapłacimy 1,3 zł).

Karta, przez dwa lata, pozostaje darmowa. Po tym okresie nie zapłacimy za nią ani grosza, o ile wykonamy min. 5 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty.