Wystartował program poleceń Banku Millennium „Lubię to polecam”. Program o tyle nietypowy, że pozwala na wybór jednej z kilku nagród za skuteczne polecenie konta nowemu klientowi. Zarówno polecający jak i polecany zyskać mogą 4 bilety do kina, voucher do empiku, 10% zwrotu od płatności oraz lokatę 4%.

Program lubię to polecam Banku Millennium

Krótki okres karencji

Aby skorzystać z promocji jako polecający należy być obecnym klientem Banku Millennium posiadającym rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (np. Konto 360°). Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingu za pomocą środków porozumiewania się na odległość i wygenerowanie swojego 8-cyfrowego kodu polecajacego.

A jakie warunki musi spełnić nowy klient? Po pierwsze – aby skorzystać z programu poleceń nowy klient musi uzyskać kod polecający i podać go na dedykowanej stronie promocji. Jeśli nie macie nikogo znajomego, kto może podesłać swój kod, to skorzystajcie z tego linku.

Po drugie – uczestnikiem promocji może być osoba, która:

w ciągu ostatnich min. 12 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy […] nie była stroną żadnej umowy z Bankiem ani osobą uprawnioną do składania dyspozycji dotyczących jakiegokolwiek rachunku w Banku jako posiadacz, współposiadacz rachunku, pełnomocnik, przedstawiciel ustawowy, opiekun lub kurator posiadacza rachunku, jak również nie była użytkownikiem jakiegokolwiek produktu, w tym karty przedpłaconej pre-paid oraz dodatkowej karty kredytowej,

Mówiąc w skrócie: zero kontaktów z Millennium przez ostatnie 12 miesięcy. Plusem promocji jest natomiast fakt, że jeśli zamknęliśmy konto niedawno, to na promocję się załapiemy, tylko w późniejszym terminie – trwa ona bowiem aż do 30.03.2018.

Nagroda za wydanie 360 zł

Co dalej? Po zawarciu umowy o Konto 360° lub Konto 360° Student (dla osób do 26 roku życia) i zawarciu zgód marketingowych musimy wykonać transakcje kartą lub BLIKiem na kwotę minumum 360 zł. Mamy na to 30 dni od dnia zawarcia umowy (pamiętajmy, że karta przyjdzie z opóźnieniem, dlatego warto pamiętać o dostępnym od razu BLIKu).

To w zasadzie tyle :) Obecny klient oraz nowy klient otrzymają możliwość wyboru nagrody za zawarcie umowy w ciągu 30 dni od spełnienia warunków. Do wyboru mamy:

  • 4 kody wymienne na bilety do kin Multikino (2D) lub Helios (2D/3D), przy czym ważność nagród wyniesie 60 dni a nagroda zostanie udostępniona w ciągu 7 dni (przyjdzie m.in. SMSem)
  • bon podarunkowy o wartości 80 zł do empik.com na identycznych zasadach
  • premię w wysokości 10% płatności kartą i BLIKiem przez 3 miesiące (począwszy od pierwszego miesiąca po wybraniu nagrody), maksymalnie po 30 zł miesięcznie
  • lokatę „lubię to polecam” 4% na 3 miesiące dla kwoty 500 – 10 000 zł

Uprzedzając pytania: w danym okresie możemy mieć aktywną tylko jedną nagrodę w postaci zwrotu 10% transakcji. Dodatkowo:

ponowne wybranie nagrody w postaci premii dla wskazanego rachunku jest możliwe po 10-tym dniu miesiąca następującego po okresie objętym poprzednią premią.

Lokat natomiast możemy założyć dowolną ilość.

Z której opcji warto skorzystać? Tradycyjnie każdy decyduje za siebie. Bilety i voucher do empiku są dość proste w ocenie. Zwrot 10% do 30 zł miesięcznie jest bardzo fajną opcją, bo uzyskamy go już po wydaniu 300 zł miesięcznie. Lokata realnie da jakieś 4 zł zysku więcej na każde 1000 zł w porównaniu do przeciętnej lokaty z oprocentowaniem 2%. Dla kwoty 10 000 zł daje nam to już około 40 zł więcej.

Co warto wiedzieć o Koncie 360°

Powyższa promocja jest o tyle ciekawa, że dotyczy bardzo dobrego produktu. Konto 360° to rachunek który sam używam i który mogę wszystkim polecić z czystym sumieniem. Po pierwsze: prowadzenie konta i karty debetowej jest darmowe po spełnieniu bardzo prostych warunków: wpływ 1000 zł (może być ze swojego konta w innym banku) oraz wykonanie 1 transakcji bezgotówkowej kartą. W przypadku Konta 360° Student wystarczy nawet sama transakcja kartą. W zamian, oprócz braku opłat, otrzymujemy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Co oprócz tego? Bank posiada bardzo fajną aplikację mobilną (która m.in. raportuje transakcje kartą w czasie rzeczywistym poprzed powiadomienia – to powinien być standard w każdym banku) oraz bardzo dobre produkty oszczędnościowe. Po pierwsze konto oszczędnościowe Profit, które daje nawet 2,5% dla kwoty do 100 000 zł. Po drugie lokatę mobilną, która oferuje 2,25% do 10 000 zł na 3 miesiące, ale dzięki rozszerzonej rzeczywistości możemy uzyskać 0,25 pp więcej.

Na koniec warto dodać, że będąc nowym klientem Millennium póki co (do 30.06.2017) bardziej opłaca się skorzystać z innej oferty promocyjnej, w której do zgarnięcia jest aż 360 zł premii na start. Tam jednak wymagania co do transakcji kartą są znacznie wyższe, więc program poleceń możne być równie dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie wydają zbyt wiele.