Trudno nie zgodzić się z tym, że mając do wyboru wszystkie banki prawdopodobnie najwięcej i najszybciej zarobimy na skorzystaniu z promocji Citibanku. Bank ten oferuje bowiem aż 400 zł za wyrobienie (bezpłatnej!) karty kredytowej, a oprócz tego – do 400 zł za założenie konta osobistego. Jeśli jednak dla kogoś to za mało, to ciągle pozostaje jeszcze jedna opcja na dodatkowy zysk, czyli skorzystanie z programu poleceń. W zamian za polecenie konta Citi Priority znajomemu otrzymamy 100 zł premii, natomiast znajomy będzie mógł walczyć o 400 zł jako nowy klient. Zasady? Tak samo łatwe, jak w „zwykłej” promocji :)

Program poleceń Citi Priority - do 500 zł premii

100 zł za polecenie konta Citi Priority

Aby zdobyć nagrodę w wysokości 100 zł za polecenie konta należy być obecnym klientem Citibanku, który posiada kartę kredytową lub konto osobiste. Oprócz tego należy znaleźć znajomego, który nie posiadał konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 30.06.2016. Ważne, aby zgłoszenie udziału w promocji dokonać na dedykowanej stronie promocji nie później, niż do 31.08.2017.

Aby jednak zyskać nagrodę za polecenie znajomy będzie musiał spełnić kilka warunków. Po pierwsze – osoba polecana musi podpisać umowę o konto Citi Priority do 30.09.2017. Po drugie – wyrazić zgodę (podczas rozmowy telefonicznej) na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu w celu otrzymania przez niego premii.

Najważniejsze są jednak dwa ostatnie warunki. Bank wypłaci premię jedynie za osoby, które wydadzą min. 300 zł kartą w do końca drugiego miesiąca po miesiącu podpisania umowy oraz spełnią warunek bezpłatności konta. Spełnienie go jest jednak opłacalne dla wszystkich – polecający dostanie wtedy 100 zł, polecany – swoje 100 zł w postaci premii na start, a oprócz tego bank nie pobierze opłaty za prowadzone przez niego konto.

Jaki jest „warunek bezpłatności”? Zgodnie z regulaminem promocji nowy klient banku musi utrzymać na rachunku średniomiesięczne saldo w wysokości 30 000 zł lub posiadać produkt kredytowy (np. kartę kredytową) i zapewnić łączne wpływy na konto w wysokości min. 5000 zł. Ten drugi warunek jest najprawdopodobniej łatwiejszy, bo kartę w Citibanku posiada wielu czytelników bloga (w końcu bank daje za jej wyrobienie sporą premię), a warunek wpływów spełnimy przelewając sobie własne pieniądze z konta w innym banku. Jeśli nie macie jeszcze karty kredytowej w Citibanku, to najbardziej opłacalne będzie jej wyrobienie, a dopiero później korzystanie z promocji konta Citi Priority.

Do 400 zł dla nowych klientów konta Citi Priority

Oprócz 100 zł na start (za spełnienie warunków bezpłatności) nowy klient może również zyskać dodatkowe 300 zł w formie moneybacków za transakcje kartą. Bank zapłaci bowiem 6% wartości naszych transakcji, ale nie więcej niż 50 zł miesięcznie przez pierwsze 6 pełnych miesięcy. Oznacza to, że za wykonanie wymaganej transakcji na kwotę min. 300 zł otrzymamy dodatkowe 18 zł. Pamiętajmy tylko, żeby zacząc wykonywać transakcje od pierwszego pełnego miesiąca (np. podpisując umowę w sierpniu zaczynamy od września) – tylko te będą premiowane zwrotem.

Na koniec dodam, że w promocji przewidziane są dwa ograniczenia. Po pierwsze – polecający może zdobyć maksymalnie 500 zł (czyli polecić konto maksymalnie 5 osobom). Po drugie – pula nagród ograniczona jest do 500 poleceń. Nie musicie się jednak bać, że szybko się wyczerpie – w piątek potwierdziłem w banku, że nagród zostało jeszcze spoooro. Nie ma się co dziwić – polecenie oferty przeciętnemu zjadaczowi chleba będzie ciężkie, bo warunki promocji mogą wydawać się bardzo wymagające. Wyjadacze wisienek widzę jednak, że wcale takie nie są, a premia za założenie konta jest relatywnie spora :)

Skąd wziąć kod polecający?

Powyższa promocja jest dedykowana głównie osobom, które mogą polecić konto znajomym czy rodzinie. Świetnie sprawdzi się w momencie, kiedy mamy już kartę lub konto w Citibanku i chcemy je polecić np. współmałżonkowi – wtedy zamiast 400 zł dla nowego klienta całościowo zgarniemy o stówkę więcej.

Jeśli natomiast chcemy zostać nowym klientem banku, to… w zasadzie nic nie zyskujemy na skorzystaniu z polecenia, ponieważ identyczna promocja bez tego wymogu trwa od lipca (tu znajdziesz jej prześwietlenie).

Zyskać mogą więc głównie obecni klienci banku. A ponieważ na blogu zabronione jest polecanie sobie ofert w komentarzach (ze względu na niewywiązywanie się ze składanych obietnic typu podział premii w przeszłości), to proponuję identyczne rozwiązanie, jak w promocji Credit Agricole. Każda osoba, która chciałaby polecić ofertę nowemu klientowi może zostawić swoje dane w tym formularzu (choć oczywiście nie namawiam, bo wiem, że są to dane wrażliwe). Nowi klienci mogą natomiast pisać przez formularz kontaktowy zostawiająć swoje imię, nazwisko, telefon i email. W ten sposób będę mógł was łączyć w pary, o ile będzie taka potrzeba.

Ile kosztuje konto Citi Priority?

Konto Citi Priority jest darmowe pod warunkiem utrzymania średmiomiesięcznego salda w wysokości 30 000 zł lub zapewnieniu wpływu 5000 przy jednoczesnym posiadaniu karty kredytowej. Jeśli warunku nie spełnimy, to zapłacimy aż 30 zł miesięcznie.

Karta debetowa Citicard jest już na szczęście darmowa. Nie zapłacimy również ani grosza za wypłąty gotówki z bankomatów – w Polsce i na świecie.