Wystartowała kolejna edycja programu poleceń Citibanku. W zamian za polecenie konta Citi Priority znajomemu obecni klienci banku zgarnąć 100 zł premii. Nowi klienci mogą natomiast zyskać dużo więcej – do 400 zł w promocji konta oraz dodatkowe 400 zł (lub smartfon), jeśli nie posiadają karty kredytowej. Tyle, co Citibank, nie oferuje praktycznie nikt – i to na tak łatwych warunkach :)

Program poleceń Citi Priority - do 500 zł premii

100 zł za polecenie konta Citi Priority

Aby skorzystać z promocji i zdobyć 100 zł za polecenie konta należy być obecnym klientem Citibanku, który posiada kartę kredytową lub konto osobiste. Oprócz tego należy mieć znajomego, któremu możemy polecić konto Citi Priority. Możemy tego dokonać na dedykowanej stronie promocji, nie później niż do 31.10.2017.

Teraz wszystko zależeć będzie od naszego znajomego, bo to na nim spoczywa konieczność spełnienia pozostałych warunków. Po pierwsze, klient polecany musi być (częściowo) nowym klientem – taką osobą, która nie posiadała żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego Citibanku od 30.06.2016, a podczas rozmowy z konsultantem wyrazi zgodę na zwolnienie z tajemnicy bankowej i przekazanie informacji o swoim udziale w promocji osobie polecającej.

Nie ma natomiast problemu, jeśli znajomy posiada(ł) kartę kredytową. Ba, karta zdecydowanie się przyda do spełnienia kolejnych warunków promocji – aby bowiem zgarnąć 100 zł na start (jako nowy klient) konieczne będzie „spełnienie warunku bezpłatności konta”. Jaki to warunek? Do wyboru mamy albo utrzymanie średniomiesięcznego salda w wysokości 30 000 zł albo posiadanie produktu kredytowego (np. karty kredytowej) i zapewnienie łącznych wpływów na konto w wysokości min. 5000 zł (np. przelewając sobie pieniądze ze swojego rachunku w innym banku). Oczywiście w przypadku posiadania karty kredytowej dużo łatwiej spełnić drugi warunek (a przynajmniej będzie to dużo bardziej opłacalne, niż trzymanie 30 000 zł na nieoprocentowanym koncie lub kiepskich lokatach). Jeśli ktoś nie ma karty kredytowej Citibanku, to zdecydowanie polecam zacząć od promocji za jej wyrobienie – do zgarnięcia jest np. 400 zł do wydania na Allegro albo smartfon LG K4 :)

Dodam, że na spełnienie tego warunku mamy sporo czasu – aż do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy. Przykładowo podpisując umowę o konto we wrześniu warunek musimy spełnić aż do końca listopada. Oczywiście im szybciej, tym szybciej zgarniemy premię (do 15. dnia roboczego kolejnego miesiąca).

300 zł w formie moneybacku

Jak nowy klient może zgarnąć pozostałe 300 zł? Bank wypłaci je w formie moneybacku, czyli zwrotu za transakcje kartą w sklepach w wysokości 6% ich wartości. Co miesiąc do zdobycia mamy 50 zł, co oznacza, że najbardziej optymalne będzie wydawanie około 833,34 zł miesięcznie. Zwrot możemy uzyskać za kolejne 6 miesięcy kalendarzowych.

Warto dodać, że polecający otrzyma swoje 100 zł nie za otwarcie konta, ale dopiero kiedy nowy klient wyda min. 300 zł kartą. Na szczęście będzie to opłacalne dla obu stron – polecający zgarnie 100 zł, a polecany – moneyback.

Skąd wziąć kod polecający?

Na koniec warto dodać, że powyższa promocja dedykowana jest głównie osobom, które faktycznie mogą polecić konto rodzinie czy znajomym. Dlaczego? Po pierwsze – limit poleceń wynosi 5 sztuk per osoba polecająca. Po drugie – wcale nie trzeba korzystać z programu poleceń, aby zgarnąć 100 zł na start i do 300 zł w formie moneybacku – można równie dobrze wziąć udział w „czystej” promocji banku i zyskać dokładnie tyle samo, bez konieczności udostępniania swoich danych osobie polecającej.

Jeśli jednak bardzo chcecie zyskać taki kod i nie macie nikogo znajomego, to piszcie do nas przez formularz kontaktowy – podeślemy kod jednego z czytelników bloga. Jeśli natomiast chcecie podać swoje dane w celu polecenia konta, to swoje dane możecie zostawić tu (choć mam ich jeszcze sporo z poprzedniej edycji promocji – mało kto o nie prosił).

Co ciekawe w promocji istnieje limit maksymalnie 1000 poleceń – póki co jednak nie kojarzę, aby kiedykolwiek się wyczerpał.

Ile kosztuje konto Citi Priority?

Konto Citi Priority z jednej strony może być drogim rachunkiem (aż 30 zł miesięcznie!) ale jeśli tylko spełnimy warunki bezpłatności, to nie zapłacimy ani grosza. Do wyboru mamy, wspomniane już, utrzymanie średniomiesięcznego salda w wysokości 30 000 zł albo zapewnienie wpływów 5000 zł oraz posiadanie produktu kredytowego. Ten drugi warunek jest, moim zdaniem, bardzo łatwy do spełnienia. Posiadacze kart kredytowych mogą go nawet sprowadzić do zrobienia przelewu stałego (np. 1 dnia miesiąca na konto wpływa 5000 zł, a dzień później konto opuszcza nieco ponad 4000 zł – tak, aby zostało niecałe 900 zł na wydatki w celu zgarnięcia moneybacku :)).

Karta debetowa Citicard jest natomiast darmowa. Nie zapłacimy również nic za wypłaty z bankomatów na całym świecie. Promocję możemy więc przejść całkowicie bezkosztowo, zyskując nawet 400 zł premii. O kolejnych 400 zł za kartę kredytową nie wspominając :)