Od kilku dni atakują nas reklamy kolejnej edycji promocji „Przenieś konto do Credit Agricole” pod tytułem: „Polacy wybierają CA”. Nic dziwnego: CA to w zasadzie jedyny bank, który premiuje przenoszenie konta (a nie „zwykłe” otwarcie rachunku), dzięki czemu łatwo mu zostać numerem jeden. Co mamy do zyskania tym razem? Nowi klienci zgarnąć będą mogli całkiem łatwe 200 zł premii.

200 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole

Roczny okres karencji

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem – takim, który w okresie 1 roku przed datą otwarcia konta nie był posiadaczem żadnego konta indywidualnego/wspólnego prowadzonego przez bank w pakiecie innym, niż Pakiet Depozytowy. Jeśli spełniamy ten warunek, to konieczne będzie udanie się do jednej z placówek banku, gdzie pracownik przeprowadzi przez cały proces przeniesienia rachunku. Opcji internetowej nie ma.

Aktualizacja: pojawiła się możliwość złożenia wniosku przez internet i sfinalizowania procesu w oddziale. Dzięki temu zaoszczędzimy swój czas (pracownik nie będzie musiał „wklepywać” naszych danych do systemu).

Istotne jest, aby podczas wnioskowania o konto wyrazić zgodę na działania marketingowe banku oraz otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Musimy również zamówić kartę debetową oraz dać pełnomocnictwo dla banku w celu przeniesienia naszego konta – a dokładniej zamknięcia rachunku w poprzednim banku. Banki uczestniczące w procesie przenosin wyszczególnione są w załączniku do regulaminu poprzedniej wersji promocji.

200 zł za wpływy 3000 zł

Co dalej? Jeśli podpiszemy umowę z Credit Agricole, to konieczne będzie wypełnienie i podpisanie Zlecenia przekazywania środków. Jest to dokument, w którym wskazujemy naszego pracodawce i zobowiązujemy się do przekazywania na konto 3000 zł miesięcznie – inaczej z premii nici. Oczywiście nie ma obowiązku, aby to pracodawca przelewał te pieniądze – równie dobrze może to być nasz przelew własny. Ważne natomiast, aby środki wpływały przynajmniej przez 3 pierwsze miesiące kalendarzowe (zaczynając od miesiąca otwarcia konta lub od kolejnego, pełnego miesiąca).

To tyle. Premia w wysokości 200 zł trafi na nasze konto do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, o ile w dniu wypłaty będziemy posiadaczami konta oraz karty. Promocja trwa do 31.03.2017.

Na koniec warto dodać, że od listopada bank oferuje również identyczną promocję dla osób z wpływami w wysokości 1500 zł. Tam jednak do zdobycia jest „tylko” 100 zł premii.

Ile kosztuje konto w Credit Agricole?

W przypadku osób poniżej 27 roku życia najkorzystniejszą opcją jest 1 Konto. Jest ono bezwarunkowo darmowe, a za kartę nie zapłacimy ani grosza, o ile wydamy nią… 1 zł miesięcznie. Oprócz tego za darmo skorzystamy z bankomatów CA, BZWBK i Euronetu. Za pozostał zapłacimy 5 zł.

W przypadku osób, które przekroczyły 27 rok życia, najkorzystniejsze są dwa wariaty. Albo Konto PROSTOoszczędzające Plus, albo Premium. W pierwszym przypadku bank zwolni nas z opłat za konto po zapewnieniu wpływu 1500 zł (1000 zł w przypadku osób poniżej 30 r.ż.), w drugim – po wpływie 10 000 zł.

Jeśli chodzi o kartę debetową, to w przypadku konta Plus bank zwalnia nas z opłaty po wydaniu 500 zł miesięcznie. Karta wydana do konta Premium jest bezwarunkowo darmowa. W obu przypadkach zyskujemy też darmowe bankomaty w kraju.