Czy wśród czytelników bloga mamy posiadaczy Wymarzonego Konta osobistego Raiffeisen Polbank? Choć z jednej strony wydaje mi się, że rachunek ten nie był zbyt popularny, to z drugiej – pewnie ciągle wiele osób posiada to konto po jednej z promocji startowych. A ponieważ dziś bank wprowadził nową tabelę opłat, to warto na nią rzucić okiem.

Niższe oprocentowanie

Na początek dobra wiadomość: zmiany z nowej tabeli opłat obowiązują głównie te osoby, które założą rachunek lub zamówią kartę debetową od dnia 20.03.2017. Oznacza to, że wszyscy posiadacze konta założonego przed tym dniem mogą ciągle korzystać z rachunku na niezmienionych zasadach – w tym z całkiem dobrego konta oszczędnościowego Wymarzony Cel, które pozwala na zgarnięcie 1,5% w skali roku (a dokładnie: równowartość stopy referencyjnej NBP, która obecnie tyle wynosi) bez ograniczeń kwotowych. Dodatkowo zyskać możemy 0,4% bonusu za niewycofywanie środków z konta. Tu łatwo zauważyć, że zaszły pewne zmiany – zamiast 2% mamy teraz do zgarnięcia 1,9%. Osoby otwierające nowe Konta Wymarzony Cel mogą natomiast zgarnąć 0,525% do 100 000 zł (stopa referencyjna x 0,35) lub 0,225% (stopa referencyjna x 0,15) powyżej tej granicy. Oprócz tego bank dorzuci 1% za niewycofywanie środków, ale póki co tylko do 30.06.2017.

Zmiana tabeli opłat od 20 marca 2017 w Raiffeisen Polbank - Wymarzone Konto

(Niekoniecznie) wyższe opłaty dla nowych

A co zostało zmienione dla samego Konta Wymarzonego? Po pierwsze – oprocentowanie. Tu bank również oferował dotychczasowym klientom od 0,25 do 1 wartości stopy referencyjnej. Teraz będzie to tylko 0,15 – 0,35 tej wartości, czyli obecnie 0,225% – 0,525% (granicą jest 10 000 zł).

Zmiany objęły również ofertę kart debetowych. Dotychczasowi posiadacze płacili 3 zł miesięcznie bez możliwości zwolnienia z opłat i otrzymywali za to praktycznie wszystko za darmo. Wyrabiając kartę debetową od dnia 20.03.2017 będziemy mieli do wybory dwie opcje. Pierwsza to dotychczasowa karta MasterCard Debit, ale na nowych zasadach, czyli za 6 zł miesięcznie. Druga, dla wielu pewnie lepsza opcja, to karta Wymarzona Visa, która będzie darmowa po wykonaniu zaledwie jednej transakcji w bezgotówkowej (w innym wypadku 3 zł miesięcznie). W zamian za to wypłaty z bankomatów będą nas kosztowały 6 zł (oprócz bankomatów Euronet oraz bankomatów w placówkach banku). Uprzedzając ewentualne pytania od razu dodam, że nie powinno być problemu z zastrzeżeniem obecnej karty (za 3 zł) i wyrobieniem nowej.

Zainteresowanych pozostałymi zmianami odsyłam do nowej tabeli opłat i prowizji. Sam rachunek Wymarzone Konto (który może być dla wielu osób całkiem korzystny) można założyć tutaj.