100 zł założenie konta PKO BP w VI edycji programu poleceń (i 10 biletów do kina dla młodych!)

Zakończona

Wystartowała VI edycja programu poleceń „Mam PKO”. W zamian za założenie konta nowy klient może zgarnąć łatwe 100 zł premii, a klient polecający – 50 zł. Ale to nie wszystko! Jeszcze przez kilka dni promocję można dodatkowo połączyć z opisywaną niedawno ofertą „Kino za 0” i zgarnąć 10 wejściówek do kina o wartości prawie 200 zł. Razem 300 zł na start na bardzo łatwych warunkach. Zainteresowani? :)

100 zł za otwarcie konta w PKO BP

Program poleceń „Mam PKO”

Aby skorzystać z programu poleceń jako nowy klient konieczne jest spełnienie poniższej definicji:

Nowy Klient – osoba fizyczna […] która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto lub Nowy pakiet PKO Banku Polskiego z podanym Kodem polecenia nie posiada żadnego z kont lub pakietów wymienionych w Rozdziale 1, §2 ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont lub pakietów złożony przed rozpoczęciem Edycji Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Edycji Programu nie posiadała żadnego z tych kont lub pakietów

W skrócie: nie mogliśmy mieć żadnego konta w PKO BP w ciągu ostatnich trzech lat, ale również nie mogliśmy zawnioskować o jedno z kont chwilę przed starem promocji.

100 zł za otwarcie konta z polecenia

Jeśli spełniamy powyższe warunki, to cała promocja sprowadza się do wejścia na stronę promocji oraz złożenia wniosku o jeden z rachunków podając przy okazji kod polecający. Gdzie taki kod uzyskać? Najprościej od jednego z naszych znajomych czy osób z rodziny. Jeśli jednak nie macie nikogo takiego, to napiszcie do nas przez formularz kontaktowy – podeślemy nasz kod (zaznacznie tylko, że chodzi o PKO BP, a nie promocję Inteligo, z której, swoją drogą, również można skorzystać ;)).

Co zrobić, aby zyskać 100 zł? Zgodnie z warunkami promocji w trakcie wnioskowania o konto konieczne jest wyrażenie zgody na przekazywanie przez PKO BP materiałów marketingowych. Po drugie – akceptacja regulaminu promocji, a po trzecie – aktywowanie rachunku w czasie trwania programu (od 1.02 do 1.05.2017).

Wreszcie po czwarte: wykonanie jednej lub więcej transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200 zł przy użyciu karty debetowej wydanej do rachunku oraz jednej transakcji przy pomocy aplikacji IKO (z wykorzystaniem kodu lub czeku BLIK) o wartości 10 zł. W obu przypadkach liczą się tylko transakcje w sklepach stacjonarnych (internet odpada). Na spełnienie tego zadania mamy 30 dni od otwarcia rachunku.

Wypłata premii

Termin wypłaty premii zależy od etapu promocji, w którym wzięliśmy udział:

 • 1.02 – 2.03.2017
 • 3.03 – 1.04.2017
 • 2.04 – 1.05.2017

Trzeba jednak przyznać, że bank definiuje go dość zachowawczo – zgodnie z regulaminem przekazanie nagrody może nastąpić do 75 dni od końca danego etapu. Na szczęście z waszych relacji wynika, że PKO przelewa premię dużo szybciej – zazwyczaj nie później niż miesiąc po spełnieniu warunków.

Na koniec warto dodać, że w programie poleceń nowy klient otrzymuje 100 zł, natomiast osoba polecająca – 50 zł. Dodatkowo możliwe jest wygranie jednej z nagród za zajęcie I (5000 zł), II (3000 zł) lub III (1000 zł) miejsca pod względem ilości poleconych klientów.

Co trzeba zrobić, aby polecać konto w programie „Mam PKO”? Wystarczy zarejestrować się na stronie promocji i przekazać swój kod (numer telefonu) znajomym.

Jak zyskać 10 biletów do kina?

Kino za 0 w PKO BP
Choć w programie poleceń do wyboru mamy całą paletę rachunków w PKO BP, to zdecydowanie najbardziej opłacalne są dwa: Konto za Zero (dla osób powyżej 26 roku życia) oraz Konto dla Młodych (dla osób w wieku 18 – 26). I to właśnie zakładając ten drugi typ rachunku jesteśmy w stanie załapać się na dodatkową premię: 10 biletów do kin Cinema City lub Helios. A że promocja ta nie wymaga otwarcia konta ze specjalnej podstrony, to wnioski składane poprzez program poleceń również są uwzględniane. Trzeba tylko pamiętać, aby po założeniu konta zarejestrować się na stronie promocji „Kino za 0”. I to praktycznie tyle, bo spełniając warunki programu poleceń automatycznie łapiemy się na 10 biletów do kina ;)

Szczegóły oferty opisane są w artykule: 10 biletów do kina za założenie Konta dla Młodych. Warto tu tylko dodać, że promocja ma spore szanse zakończyć się przed czasem. Ponad połowa puli nagród zniknęła w ciągu pierwszego tygodnia trwania promocji!

Ile kosztuje konto w PKO BP?

Jeśli chodzi o Konto dla Młodych, to prowadzenie tego rachunku jest darmowe bez spełniania dodatkowych warunków. Za kartę nie zapłacimy ani grosza, jeśli wykonamy nią 5 operacji bezgotówkowych na dowolną kwotę. Bankomaty – darmowe. Wszystkie.

Jeśli natomiast chodzi o konto dla „bankowo dorosłych”, czyli Konto za Zero – jego prowadzenie jest darmowe, o ile posiadamy kartę debetową. A karta debetowa jest darmowa, o ile wykonamy nią transakcje bezgotówkowe w sklepach i internecie na min. 300 zł. Jeśli nie spełnimy tych warunków, to bank pobierze 6,9 zł.

Co z bankomatami? Wypłaty z urządzeń PKO BP są darmowe. Za wszystkie inne zapłacimy 3% min. 5 zł. Konto za Zero jest więc za zero tylko z nazwy – ale do zgarnięcia premii w wysokości 100 zł będzie wystarczające. W końcu po jej odebraniu konto można bezkarnie zamknąć.

Nie przegap!

Komentarze

 • Już Ci wpłynęła ? Tak szybko ? :)

  MarIAN Odpowiedz
 • Bardzo proszę o kod polecajacy. pozdrawiam

  Anna Odpowiedz
 • No i pożegnałem się z PKO. Zatem co i jak.
  Wszystko trwało ponad 20 minut gdyż Pani w tym czasie odebrała telefon a Ty kliencie siedź i czekaj. Przy okazji miałem okazję poczuć się już emerytem. To faktycznie bank uwielbiany przez nich. Po usłyszeniu że zamykam konto Pani wyraziła głębokie ubolewanie więc trzeba się na to nastawić :) Nie trzeba żadnych dokumentów (ja miałem wydrukowany z Netu ale też wcześniej zamknąłem kartę) Dziesiątki pytań co, jak , dlaczego. Klikania i sprawdzania czy nie jestem bankowi coś dłużny. Najważniejsze pytanie to powód dlaczego zamykam konto. Odpowiedź wpisywana jest do systemu. Proponuję aby wszyscy zamykający podawali że KONTO ZA ZERO JEST KONTEM PŁATNYM ! Może te „krochmalone kołnierzyki z marmurków” coś zrozumieją. Jak dla mnie ten bank w chwili obecnej nadaje się tylko do skonsumowania wisienki. Przy okazji Pani mocno zainteresowała się warunkami w Millenium (miałem wpisane na wydruku to konto do zwrotu nadwyżki) Gorąco Pani polecam konto w tym banku :) Niestety ale czeka mnie jeszcze jedna wizyta w marmurku. Konto jest płatne do ostatniego dnia umowy a nadwyżka jest przelewana na inne konto. Przelew ten jest OCZYWIŚCIE PŁATNY ! Myślałem że Pani wyliczy mi ile mam do zapłacenia tyle zostawię a nadwyżkę sobie sam przeleję aby w 30-tym dniu na koncie było 0 zł. Nic z tego. Zatem zaznaczyłem opcję odbioru osobistego. Muszę zatem udać się po tych kilka zł do banku po 30-tu dniach. Zapowiedziano mi że jeszcze konsultant będzie dzwonił , wiadomo po co. Pani też próbowała mi coś tam proponować ale szybko się poddała. I tak kończy się moja przygoda z PKO i już teraz zastanawiam się czy po 3 latach zechce mi się podjąć wysiłek aby skonsumować kolejną wisienkę. Po tym co tu przeszedłem jakoś czarno to widzę. A szkoda bo nawet chciałem mieć darmowe konto ze stacjonarnym dostępem w moim mieście. No ale cóż jest szansa że jak przejdę na emeryturę to dołączę do grona szczęśliwych klientów tego banku W końcu wypada aby swój był wśród swoich. :)

  jojo Odpowiedz
  • Fajny opis ;)
   Mi udalo sie uniknac oplaty… 1szego wykonalem minimum zwalniajace z oplaty, 3ego zastrzeglem karte i zlozylem wypowiedzenie. Chyba 2giego nastepnego miesiaca konto znuklo, nic na nim nie bylo. Dla pewnosci poszedlem do banku i potwierdzono ze konto zamkniete i zadnych oplat zaleglych. O dziwo mimo wypowiedzenia umowy o dostep przez net, nadal moglem sie logowac. Na miejscu niezadowolona pani dostep wylaczyla

   Herman
 • Zrobiłem prawie tak jak @Herman, wyrobiłem obrót zwalniający z opłaty, złożyłem wypowiedzenie w placówce ale zostawiłem sobie kartę aby w kolejnym miesiącu wyrobić limit zwalniający z opłaty aby się już do niczego nie mogli przyczepić (choć to już chyba nie było konieczne). Konto wyzerowane przed upływem 30 dni wypowiedzenia.
  Konto zamknięte po 30 dniach ale oczywiście ktoś czegoś nie odhaczył i dostęp przez net nadal był. Wizyta w placówce i dostęp wyłączony.
  Przygoda w PKO BP zakończona. Za 3 lata na pewno się skuszę na kolejną wisienkę ;)

  erde Odpowiedz
  • Brałem udział w promocji rok temu i wtedy też był problem z wyłączeniem internetowego dostępu. Po upływie okresu wypowiedzenia mogłem się logować do banku. Dwukrotnie zgłaszałem to do BOK z poziomu bankowości online aż dopiero w placówce zdołano wyłączyć.

   korczasty
 • a co z inteligo? mozna zalozyc konto mając juz inteligo?

  Iza Odpowiedz
 • poproszę o kod :)

  Klaudia Odpowiedz
 • A jak wygląda sprawa jeśli 28.03 skończę 26 lat?

  honorciak Odpowiedz
  • Konto zmieni się w Konto za Zero (w skrócie: bezpłatne po wydaniu 300 zł karta, inaczej się nie opłaca) ale warunki spełnisz – więc lepiej korzystać, bo za 1,5 mies. będzie za późno. Bankowa dorosłość jest niestety cięższa od bankowej młodości :-)

   Michał
 • Ja również proszę o kod.

  Michal Odpowiedz
 • Również poproszę o kod.

  Ewa Odpowiedz
 • Poproszę o kod polecajacy.

  Tadeusz Odpowiedz
 • można prosić kod polecajacy?

  Młody Odpowiedz
 • Poproszę kod polecający.

  Bartosz Odpowiedz
 • Witam, prosiłbym o przesłanie kodu polecającego. ;-)

  MarekMM Odpowiedz
 • proszę o kod

  Mateusz Odpowiedz
 • Poproszę o kod polacającego

  Izabella Odpowiedz
 • Bardzo proszę o kod polecający :)

  Michał Odpowiedz
 • Gdzie sprawdzić kiedy zamknięto konto w PKO BP?

  Arapius Odpowiedz
 • Mam problem. Poleciłem konto żonie. Miała problem z telefonem i nie odbierała od PKO. Teraz dostała wiadomość że wniosek anulowali bo nie mogli się skontaktować. Pytanie czy jeśli jeszcze raz złoży wniosek z polecenia to weźmiemy udział w promocji?

  falisinski Odpowiedz
 • jeszcze nie założyłem a już się zastanawiam nad najlepszym zamknięciem. Czy taki sposób będzie dobry – początkiem miesiąca wysyłka wypowiedzenia listem poleconym, w następnym miesiącu 1-go transakcja kartą na 300 (zwolnienie z opłaty) i po 30 dniach konto się zamknie?

  karampuk Odpowiedz
 • Czy mógłby ktoś podesłać kod polecający?

  Maciek Odpowiedz
 • Też proszę o kod polecający

  Adamo Odpowiedz
 • ja również proszę o kod polecający

  Wojtas8x Odpowiedz
 • W przesyłce kurierskiej nie był pakietu startowego – loginu i u hasła startowego. Jak odpalić konto?

  andy Odpowiedz
  • Ja też nie miałem. Trochę tutaj wprowadzają w błąd.
   Ale nie przejmuj się. Wpisz swój numer klienta podczas logowania a hasło zaraz przyjdzie ci na telefon. Potem zmienisz je na własne.

   korczasty
 • Mam pytanie, transakcję blikiem wykonałem 3 marca rano a do dzisiaj widnieje jako blokada na koncie. Do 7 marca mam czas (07.02 otwarte konto) , czy jak po 7 marca mi w końcu rozliczą tą transakcję to przepada premia? Dno dna ten blik tyle czasu rozliczania transakcji to nie pamiętam nigdy nie wspomnę o tym że łączności nie było w jednym sklepie i musiałem płacić gotówką i ogólnie w niewielu miejscach można tym płacić.

  sadasfa Odpowiedz
 • jak tutaj z pierwszym niepełnym miesiącem? trzeba wyrobić obrót 300 zł?

  karampuk Odpowiedz
 • Nie trzeba. Jest premia i to bardzo szybka (etap do 2 marca wypłacona 8-go chociaz maja teoretycznie do 75 dni) Konto zamkniete bezkosztowo, bezproblemowo w 5 minut w oddziale.

  Dec Odpowiedz
  • A PKO nie pobiera przypadkiem opłaty za zamkniecie rachunku w ciągu 90 dni od otwarcia?

   igor0428
  • Nie, tego typu pytanie pojawia się co jakiś czas, ale z tego co wiem – jest nieaktualne. Tak z 5 lat. Bo nawet konsultanci na infolinii nie pamiętają takiej opłaty :)

   Michał
 • Super, dzięki za informację :)

  igor0428 Odpowiedz
 • Czy po otrzymaniu premii, chcąc dalej uczestniczyć w programie poleceń „Mam PKO” konieczne jest posiadanie karty płatniczej czy można z niej spokojnie zrezygnować?

  Gundzi Odpowiedz
  • Możesz, dzięki temu NIE UNIKNIESZ już opłaty….. Po otrzymaniu premii konto do odstrzału i to czym prędzej. I tak jeszcze wyduszą od Ciebie kilka groszy. Sztuka polega na tym aby oskubali Cię w jak najmniejszym stopniu

   jojo
  • @jojo. To zalezy jaki ma pakiet konta. No i po drugie nawet konto za zero da sie zamknac tak zeby nic nie pobrali, wystarczy przemyslec tranzakcje.

   Herman
 • Czy istnieje możliwość założenia konta przez internet a umowę podpisać w placówce banku w swoim mieście?

  Krzysztof Odpowiedz
 • Trochę off-top ale może ktoś tu pomoże. Jest szansa założyć konto w Polskim banku będąc za granicą i nie posiadając żadnego rachunku w PL? W 100% internetowo. Najlepiej żeby można było podpiąć do niego konto walutowe. Jakieś pomysły??

  Klaudia Odpowiedz
  • Wg mnie nie ma, póki co w Polsce nie ma banków typu N26.

   Don Quijote de la Mancha
  • Może rozwiązaniem byłby nie bank, a coś parabankowego, typu Monedo albo internetowy kantor walutowy?

   Don Quijote de la Mancha
 • Proszę o kod polecający.

  Krzysztof Odpowiedz
 • Czy mogę prosić o kod?

  Rudoslaw Odpowiedz
 • Dostałam premię:)

  Lidia Odpowiedz
 • Poproszę o kod.

  wu Odpowiedz
 • Ktoś podpowie czy na końcu formularza jest opcja dokończenia procedury w oddziale? Pracuję tak, że nie mam jak odebrać kuriera, a w weekend jeden oddział mam otwarty.

  Michał Odpowiedz
 • Czy jest ktoś, kto spełnił warunki w pierwszym etapie promocji (1.02 – 2.03.2017) a nie dostał jeszcze premii? Wiem, że mają 75 dni ale były już komentarze, że niektórzy dostali premię. A chciałbym już zwinąć się z pko :)

  Uszasty Odpowiedz
 • Jeśli minęło 75 dni interweniuj. U mnie dopiero wtedy przypomnieli sobie że winni mi są premię. Wydaję mi się że lecą sobie „w kulki” i celowo zapominają, potem oczywiście grzecznie przeproszą itd, itd….

  jojo Odpowiedz
 • No i u mnie dzisiaj zasilone konto premią:)

  korczasty Odpowiedz
 • Poproszę kod

  Violet.lady Odpowiedz
 • Polecilem konto koledze. Podalem mu swoj numer i zlozyl wniosek przez strone mam.pko.pl. Zrobil to zanim ja zdazylem sie zarejestrowac w promocji jako polecajacy. Czy bedzie to problem przy wyplacie premi? zalozylem konto na mam.pko.pl w dniu kiedy kolega otrzymal umowe od kuriera i oczywiscie numer ktory podal to ten sam ktory kolega wpisal jako polecajacego.

  Majki Odpowiedz
 • Poproszę kod polecający :)

  Maciej Odpowiedz
 • Czy jeżeli spełniłem warunki w 1 etapie a nadal nie otrzymałem premii to powinienem się już kontaktować z bankiem czy czekać cierpliwie 75 dni?

  Mateusz Odpowiedz
 • Czy można polecić konto osobie ze swojej rodziny? Ile premii mogę otrzymać (50zł) za polecenie? Jedną? Dzisiaj jest ostatni termin składania wniosków :(

  leśndziadek Odpowiedz
  • Czy jeśli dzisiaj byłyby złożone wnioski to załapią się na promocje czy to chodzi o termin otwarcia konta (przyjechania kuriera)???

   leśndziadek
 • Witam.
  Mam pytanie. Konto założone 10.04., transakcja IKO zrobiona 9.05, zaksięgowana 10.05. Zostanie to zaliczone? (jest uwzględniona na pierwszym wyciągu- jeśli to ma jakieś znaczenie ;))

  Asia Odpowiedz
 • Cześć,
  pomóżcie mi zinterpretować odpowiedź Banku pod kątem uniknięcia opłaty za konto/kartę:
  „Uprzejmie informuję, że dla każdej karty debetowej wydanej do PKO Konta za Zero wyznaczany jest indywidualny cykl miesięczny, za który Bank nalicza opłatę. Sprawdziłam, że dla Pana karty cykl ten rozpoczyna się 21 każdego miesiąca i trwa do 20 następnego miesiąca, jeżeli w tym okresie na Pana rachunku zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 PLN, to nie będzie pobranej opłaty za kartę”
  podpowiedzcie kiedy powinienem złożyć wypowiedzenie aby uniknąć opłat?

  Stef Odpowiedz
  • Chyba najlepiej będzie 21. dnia miesiąca – wtedy konto zamknie się 20.

   Michał
  • takie też miałem przemyślenia… ale zakładam, że zanim złożę wypowiedzenie powinienem tegoż 21. dnia miesiąca wykonać transakcje na PLN 300? chyba, że PKO BP nie pobiera opłat w okresie wypowiedzenia?
   próbowałem to ustalić z bankiem, ale dostałem hm sprzeczne odpowiedzi :) jeden konsultant pisze, że karta w momencie wypowiedzenia jest unieważniana, a kolejny, żeby z karty nadal korzystać w okresie wypowiedzenia, aby uniknąć ew. opłat w kolejnym okresie rozliczeniowym… a tu jeszcze jest rozumiem delikatna różnica między opłatą za konto a opłatą za kartę – strasznie to skomplikowane ;)

   Stef
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy