100 zł w kolejnej promocji regularnego inwestowania w ING (i 140 zł za otwarcie konta)

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji z premią za regularne inwestowanie w ING Banku Śląskim. Osoby, które trzykrotnie zainwestują niewielkie sumy zgodnie z wytycznymi banku zyskają 100 zł.

100 zł za regularne inwestowanie w ING Banku Śląskim

100 zł za regularne inwestowanie

Aby skorzystać z promocji należy być nowym lub obecnym klientem banku, który w dniu 19.02.2018 nie posiadał żadnych jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej umowy z ING.

Jeśli spełniamy ten warunek, to w terminie do 15.04.2018 musimy zapisać się do promocji w Moim ING (sekcja Oferta ING), a następnie wypełnić ankietę inwestycyjną oraz podpisać umowę z bankiem o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia jednostek funduszy.

Co dalej? Aby zgarnąć tytułową premię konieczne jest złożenie Dyspozycji Regularnego Inwestowania (DRI), w ramach której zadeklarujemy kupowanie przez 12 miesięcy jednostek dowolnego funduszu inwestycyjnego za kwotę min. 150 zł miesięcznie. Bank zaznacza, że jednostki powinny zostać zakupione co najmniej przez 3 miesiące do 29.06.2018. Do samej promocji możemy zapisać się do 15.04.2018 i wtedy też powinniśmy kupić pierwsze jednostki.

Regularne oszczędzanie w ING Banku Śląskim

To tyle! Jeśli w dniu wypłaty premii (16.07) ciągle będziemy właścicielem konta osobistego lub oszczędnościowego w ING, a nasza Dyspozycja Regularnego Inwestowania będzie ciągle aktywna, to bank przekaże nam 100 zł premii na jeden z rachunków. Wtedy też będziemy mogli zrezygnować z dalszego oszczędzania (nie było z tym problemów w poprzednich edycjach, mimo deklaracji oszczędzania przez 12 miesięcy).

Jaki fundusz wybrać?

Jeśli zależy nam jedynie na premii (a nie na zakładaniu się w którą stronę pójdzie rynek), to najlepszym wyborem będzie jeden z funduszy bezpiecznych. Jeśli nie chcemy zbytnio szukać, to wybrać możemy jeden z przygotowanych przez ING pakietów – na przykład ultrabezpieczny Pakiet Ostrożny. Wiem, że zaraz znajdą się tu osoby nakłaniające na bardziej ryzykowne fundusze, ale osobiście teraz bym ich unikał – dosłownie 2 tygodnie temu mieliśmy piękne tąpnięcie na rynku, kiedy indeksy w kilka dni spadły o prawie 10%. Zdecydowanie lepiej wybrać fundusz ostrożny, zainkasować premię i ewentualnie drobny zysk (lub stratę) – co przy takiej kwocie nie da raczej większej zmiany, niż o kilka-kilkanaście złotych. I tak całościowo będziemy sporo do przodu.

140 zł za otwarcie konta w ING

Na koniec przypomnę, że osoby nieposiadające w tej chwili konta w ING Banku Śląskim mogą zgarnąć 140 zł za jego założenie. Wystarczy skorzystać z aktualnej promocji z premią na start, gdzie 120 zł zdobywamy w zasadzie bez większych kombinacji, a dodatkowe 20 zł wpada nam za ewentualny wpływ wynagrodzenia.

A jeśli na konto mamy zamiar przelewać wynagrodzenie, to zgarnąć możemy jeszcze jedną stówkę w innej promocji regularnego oszczędzania – tym razem na koncie oszczędnościowym.

Całościowo może to oznaczać nawet 340 zł premii! :)

Tagi: , , , , , , , ,

Nie przegap!

Komentarze

 • Udział w poprzedniej edycji czy nawet dwóch nas nie wyklucza z tej promo jak rozumiem ? :)

  JoX Odpowiedz
  • zgodnie z regulaminem konieczne jest podpisanie umowy i wypełnienie ankiety MIFiD ale… z tego co wiem w poprzedniej edycji też tak było i nie było problemów z premią. Więc tak, wystarczy nie mieć funduszy w dniu startu promocji.

   Michał
 • nie, takich wykluczeń nie zauważyłem w regulaminie, jesli dzis nie posiadales zadnych funduszy

  sunwoj1 Odpowiedz
 • A dzisiaj przechodziłem koło banku i miałem zamykać konto, ale zrezygnowałem ze względu na kolejkę :)

  Bartek2452 Odpowiedz
 • Wszystko fajnie, tylko w jaki sposób można dostać się do tego ekranu, który jest na zamieszczonym obrazku w artykule? Zapisałem się do promocji ale jedyne co mogę zrobić w opcji regularnego inwestowania to kupić jakiś fundusz wybierając dzień miesiąca (a nie jak na screenie, konkretną datę od której zacząć inwestowanie). Nie mam też możliwości wybrania czasu trwania inwestycji…

  NullPointerException Odpowiedz
  • Ok, przeczytałem regulamin i wszystko stało się jasne, screen jest stary. Aktualnie nie ustawia się czasu trwania inwestycji, po prostu uczestnik promocji z automatu deklaruje, że będzie wpłacać przez 12 miesięcy.

   Znalazłem za to coś innego. Jest błąd albo w regulaminie albo w artykule. Otóż pkt 1 mówi, że promocja trwa od 19.02 do 15.04. Punkt 4 mówi, że w okresie trwania promocji należy nabyć jednostki za 150zł (podpunkt 2) oraz złożyć dyspozycję regularnego inwestowania na min. 150zł (podpunkt 3).

   W artykule natomiast jest:
   „Do samej promocji możemy zapisać się do 15.04.2018 i wtedy też najpóźniej powinniśmy zlecić zakup jednostek (optymalnie z datą w okolicach 23-27.04).”

   Jeżeli dobrze rozumiem to w ten sposób nie załapiemy się na punkt 4 podpunkt 2, ponieważ nie zakupimy jednostek za 150zł w okresie trwania promocji (do 15.04).

   NullPointerException
  • Jeśli się nie mylę, to do tej pory nie było problemów ze zleceniem zakupu na później – ale poprawię wpis, aby czasem ktoś nie został bez premii. Dzięki :)

   Michał
  • @Bufon już pisał, że wczoraj (tzn. w tej edycji) zrobił pierwszą wpłatę i ustawił DRI na 15 (czyli inny dzień) https://livesmarter.pl/100-zl-za-regularne-inwestowanie-ing-lipiec-2017/comment-page-2/#comment-184916

   Don Quijote de la Mancha
 • Fundusz można wybrać ten sam co ostatnio , czy nie da rady ? Bo rejestr wciąż otwarty ale bez jednostek , bo jak tak dalej pójdzie to zabraknie nowych funduszy i jak te wszystkie rejestry później pozamykać aby makulatury nie słali ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Poprzednio wystarczyło zakupić jednostki innego funduszu, bo wtedy otwierany był nowy rejestr z nowym numerem. Teraz zapewne trzeba będzie wybrać jeszcze inny. Poprzednio dobrym wyborem był „ING Pakiet Ostrożny” a w innej edycji „Inwestor Płynna Lokata (Parasol FIO)”. Co wybierasz tym razem?

   abba
  • Przyłączam się do pytania ;) Pakiet ostrożny i inwestor płynna lokata ( parasol FIO) wykorzystany…

   warmaschine
  • Faktycznie trudno się zorientować czy dla potrzeb promocji nie wystarczyła by wpłata i późniejsze regularne inwestycje w któryś z uśpionych rachunków z zerowym saldem.
   Chyba, że ING ma jaki interes w kolekcjonowaniu nieczynnych rachunków.
   Jak Czyczykow u Gogola w Martwych Duszach.

   Bufon
  • Doradztwo inwestycyjne wymaga licencji. 😉
   Ale mogę dać bardziej ogólne wskazówki: z zasady najbezpieczniejsze są fundusze pieniężne (ale też nie można liczyć na duże zyski, najlepsze są trochę lepsze od najlepszych lokat), można więc w serwisie ING pod „Sprawdź notowania” kliknąć na „Rodzaj funduszy → Fundusze pieniężne”; ogranicza nam to wybór do ok. 10 funduszy. Następnym krokiem jest wybór któregoś z nich, możemy się tu posiłkować wynikami danego funduszu z przeszłości (pamiętając, że nie muszą one być powtórzone) oraz ratingami i rankingami, w Polsce dla funduszy wystawia je Analizy Online (ale można też niektóre biura maklerskie, np. BOŚ). Możemy w wyszukiwarce ING sortować po kolumnach „Stopa zwrotu 12M”, „Średnia strata 12M”, „Średni zysk 12M” — z tego wychodzi, że najlepsze wyniki miały UniKorona Pieniężny, MetLife Pieniężny i NN Lokacyjny Plus (ale temu się zdarzały straty) i MetLife Lokacyjny. Niestety MetLife (których ja trochę w swoim portfelu mam) wymagają wpłaty w wysokości min. 250 zł, a pierwszej min. 500 zł, ta promocja chyba tego nie znosi (ktoś sprawdził?), więc zostają nam UniKorona Pieniężny i NN Lokacyjny Plus.
   UniKorona Pieniężny to od paru lat gwiazda funduszy gotówkowych i pieniężnych, często dawał zyski lepsze od najlepszych lokat (szczególnie w 2017), ma najwyższy rating Analiz ★★★★★ (długo miał taki jako jedyny z tej grupy) także rankingi (porównanie wyników z innymi z grupy) ma bardzo wysokie: maks. 5a dla 12m i 4a dla 36m. Ja jego jednostki kupuję już od pięciu lat, obecnie stanowi największą funduszową pozycję mojego portfela (prawie 0,5% całości, wszystkie fundusze to 6%).
   NN Lokacyjny Plus to także dobrze oceniona pozycja, rating Analiz to ★★★★, a ratingi 12m i 36m to 4a; też go w portfelu trochę mam (0,26% — mam IKE w NN, a tam jest trochę mały wybór, szczególnie pieniężnych).

   Don Quijote de la Mancha
  • „W okresie trwania Promocji złożą poprzez system bankowości internetowej, Banku:
   – zlecenie otwarcia NOWEGO REJESTRU w funduszach inwestycyjnych na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictwa,
   – dokonają wpłaty na min. 150 zł na nabycie jednostek uczestnictwa na ww. rejestr,
   – złożą Dyspozycję Regularnego Inwestowania w ramach ww. rejestru na min. 150 zł.”

   To raczej oznacza, że należy założyć NOWY REJESTR czyli nowy fundusz. Poprzednio to się sprawdziło.

   Patrząc na fundusze niskiego ryzyka można zwrócić uwagę np. na
   – „PZU Gotówkowy A (PZU FIO Parasolowy)” z wpłatą min. 100 zł (na potrzeby promocji 150),
   – „NN Lokacyjny Plus (NN Parasol FIO)” z wpłatą min. 200 zł a potem 50 (na potrzeby promocji potem 150),
   – „UniKorona Pieniężny (UniFundusze FIO)” tak jak PZU powyżej
   – MetLife mają pierwszą wpłatę min. 500 a potem 250
   To tylko moje subiektywne spostrzeżenia. Jakieś propozycje/sugestie?

   abba
  • PZU Gotówkowy to wg Analiz średniak: rankingi 12m i 36m to 3a, a rating ★★★. Czyli śmiało można kupować, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarobił prawie 3% (przy płynności porównywalnej do kont oszczędnościowych), to też przyjemny wynik, ale skoro nie chodzi nam o budowanie portfela zdywersyfikowanego, a wybór jednego funduszu do promocji, to może jednak wybrać coś lepszego (choć oczywiście może się okazać, że przez te kilka miesięcy akurat PZU okaże się najlepszy)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Zapis na promocję teraz. Potem zakup funduszu w połowie marca i trzy wpłaty na kwiecień-czerwiec by stówkę dostać do 16 lipca. A może jeśli przyspieszymy o miesiąc (a nawet szybciej) dostaniemy premię wcześniej? Ty, o błędny rycerzu, zdaje się nie czekałeś kiedyś i chwaliłeś się szybszą premią ING, czy dobrze pamiętam?

   abba
  • Nie, z ING sobie nie przypominam, oni właśnie premię wypłacają dokładnie w dniu podanym w regulaminie.

   Don Quijote de la Mancha
  • O właśnie, nawet dzisiaj UKNF wydał komunikat na ten temat:

   „W toku monitorowania bieżących publikacji medialnych z zakresu rynku finansowego UKNF dostrzegł utrzymywanie się w części mediów praktyki polegającej na rozpowszechnianiu informacji, które można zakwalifikować jako rekomendacje inwestycyjne lub inne informacje rekomendujące lub sugerujące strategię inwestycyjną, które zdaniem UKNF nie wypełniają obowiązków wynikających z art. 20 Rozporządzenia MAR, a także z przepisów Rozporządzenia w sprawie rekomendacji. […]
   Zgodnie z art. 173 ust. 7 Ustawy o obrocie, na każdego kto sporządza lub rozpowszechnia rekomendacje inwestycyjne lub inne informacje rekomendujące lub sugerujące strategię inwestycyjną z naruszeniem art. 20 ust. 1 Rozporządzenia MAR […] Komisja może, w drodze decyzji, nałożyć karę pieniężną.
   W świetle powyższego, w celu uniknięcia ryzyka nałożenia kary przez Komisję, UKNF rekomenduje podmiotom publikującym rekomendacje inwestycyjne lub inne informacje o podobnym charakterze, a także dziennikarzom przygotowującym powyższe materiały, dołożenie należytej staranności w weryfikacji zgodności z przepisami prawa rozpowszechnianych informacji, w szczególności wprowadzenie odpowiednich mechanizmów umożliwiających zapewnienie zgodności prezentowanych informacji z przepisami Rozporządzenia MAR oraz Rozporządzenia w sprawie rekomendacji.”

   Strach coś pisać… 😉

   Don Quijote de la Mancha
 • No nie da się zamknąć konta w tym banku:) Zawsze znajdą sposób aby człowieka zatrzymać:)

  aircrash Odpowiedz
 • no dokładnie to samo pomyślałam :) ale inne banki powinny się od nich uczyć ;)

  Paulina Odpowiedz
 • „Jeśli spełniamy ten warunek, to w terminie do 15.04.2018 musimy zapisać się do promocji w Moim ING (sekcja Oferta ING)”… Zapisać się? Może jestem ślepy, ale nie widzę takiej opcji, chyba, że coś źle zrozumiałem…

  warmaschine Odpowiedz
  • bankowość internetowa > Oferta ING > Inwestycje > Regularne inwestowanie > pod informacją o promocji kliknij w Zapisz się i inwestuj regularnie. Potem w Wiadomościach dostaniesz potwierdzenie, ze jesteś w promocji.

   abba
  • Widząc twój nick mam ciągłe wrażenie, że rozmawiam z niemiecką pralką Waschmaschine.

   abba
  • Można się zapisać także w bankowości mobilnej http://i68.tinypic.com/scq52d.png

   Don Quijote de la Mancha
  • Osoby które pierwszy raz zaczynają przygodę z inwestowaniem muszą wypełnić ankietę inwestycyjną.

   Po zapisaniu do inwestowania, dostalem wiadomosć a przy regularnym osczędzaniu (wpływ wynagrodzenia na ROR) nie przyszło nic na szkrzynkę.

   Wojak
  • MiFID II wpłynęło chyba na zmianę tych ankiet, w efekcie muszą to wypełniać także osoby, które wypełniały już wcześniejszą wersję.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki Abba ;). PS. Dla Ciebie mogę być waschmaschine ;)

   warmaschine
 • Biorę udział promocji pod nazwą „100 zł za Indywidualne Konto Emerytalne” kupując w ramach DRI jednostki Funduszu NN Lokacyjny Plus (NN Parasol FIO) – czy wg Was te promocje się wykluczają? czy też wystarczy nabyć jednostki innego funduszu niż powyższy?

  Stef Odpowiedz
  • Jeśli 19 lutego 2018 r. posiadałeś jednostki uczestnictwa funduszy na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictwa — to nie możesz.

   Don Quijote de la Mancha
 • Biorę udział w Promocji „100 zł za IKE”, która zakończy się 16-04-2018 /wypłata premii/. Czy nie będzie to przeszkodą aby skorzystać z tej promocji?

  BiancaM Odpowiedz
 • Regulamin nic na ten temat nie mówi. Promocja „100 zł za IKE” nie gryzła się z poprzednią edycją Regularnego Inwestowania, myślę że działa to w obie strony.

  gajowy Odpowiedz
 • Mam pytanie odnośnie wpłaty wynagrodzenia. Czy ktoś mi powie czy wpływ z innego banku będzie ok?(konto indywidualne)

  zuz Odpowiedz
  • Kiedyś w promocji „100 zł za pensje” przelew z mojego konta w innym banku okazał się skuteczny (w tamtym banku miałem inny adres, choć nie wiem, czy to miało znaczenie).

   Don Quijote de la Mancha
 • U mnie w systemie przy próbie zapisania się do promocji widnieje komunikat: zapisałeś się już wcześniej do promocji 100 zł za regularne inwestowanie. To znaczy że nie mogę ponownie wziąć udziału? Regulamin nic nie mówi na ten temat.

  Maciek Odpowiedz
 • Jestem zielona, czy takie inwestowanie jest jakoś potem rozliczane z fiskusem? Trzeba czekać na jakieś pity, uwzględniać to w picie rocznym?

  Katarzyna Odpowiedz
  • Nie, podatek belki jest potrącany z zysku przy sprzedazy jednostek i rozliczany z US. Jak przy lokatach czy kontach oszczędnościowych. Nic nie trzeba robić.

   sebeksk
 • Czy można przystąpić do promocji i jednocześnie zrezygnować z karty ? Jak rozumiem konto bez karty jest całkowicie darmowe.

  travosz Odpowiedz
  • wydaje mi się że nie trzeba nawet posiadać konta osobistego wystarczy mieć OKO

   Romek
 • Brałem udział w pierwszej edycji.
  Teraz w sekcji Moje finanse > Fundusze > widzę ING Pakiet Ostrożny z wartością 0,00 PLN.
  Czy w ogóle mogę się załapać na aktualną edycję promocji?
  Klikam Oferta ING > Inwestycje > Regularne Inwestowanie > Zacznij i widzę:
  Wybierz fundusz
  ING Pakiet Ostrożny 0,00 PLN

  W jaki sposób mogę wybrać jakiś inny ?

  Konrad Odpowiedz
  • kup po prostu jednostki innego funduszu. To dla mnie będzie 3 akcja i ja z kolei widzę tylko fundusz który miałem w 2 akcji a tego z 1 nie. Dla świętego spokoju wezmę teraz zupełnie inny fundusz niż wcześniej były i premia powinna wpaść. P.S. W 2 akcji musiałem składać reklamacje ale moja racja była oczywista nie wiem jakim cudem nie dali premii z automatu, po reklamacji wypłacili bez gadania.

   jankos
  • W którym kroku mogę wybrać inny fundusz?
   Nie widzę tego po prostu…?

   Konrad
  • Cyba w złym miejscu to robisz podejrzewam że klikasz w ikonę „ustaw regularne inwestowanie” pod napisem „Już z nami inwestujesz? Kupuj regularnie fundusze, które już masz”. Z tego miejsca to weź „Więcej” pod „Fundusze inwestycyjne” a potem „kup fundusz” i wybierz sobie. Ewentualnie jak zapisałeś się do promocji to w wiadomościach masz potwierdzenie zapisu a w niej odnośnik do zakupu funduszy. Myślę ze już ogarniesz

   jankos
  • Dzięki za podpowiedź, myślę, że to ogarnąłem.
   Zakupiłem UniKorona Pieniężny (UniFundusze FIO), ustawiłem regularne inwestowanie na 24.03.
   Teraz w sekcji Moje Finanse > Fundusze – widzę:
   – ING Pakiet Ostrożny 0,00 PLN (stary fundusz z pierwszej akcji)
   – UniKorona Pieniężny (UniFundusze FIO) 0,00 PLN

   Rozumiem, że tak to powinno wyglądać?

   Konrad
 • Cześć, a jak wygląda sytuacja kiedy korzystam z promocji:
  https://www.ingbank.pl/lp/ike100? W systemie fundusze i emerytura są oddzielnie przedstawione, ale jednak w obu przypadkach nabywam fundusze – ktoś zgłębiał temat?

  borderror Odpowiedz
  • ↑ 20 lutego 2018, 16:06 • Don Quijote de la Mancha

   Don Quijote de la Mancha
  • Korzystając z Promocji IKE100zł możesz również skorzystać z Promocji 100zł za regularne inwestowanie- taką odpowiedź otrzymałam w bankowości internetowej.

   BiancaM
  • A ja otrzymałem odpowiedź dokładnie odwrotną. Posiadanie jednostek uczestnictwa na koncie IKE na 19 lutego 2018r. wyklucza z uczestnictwa w aktualnej edycji Regularnego Inwestowania.

   gajowy
  • Też otrzymałam odpowiedź od banku, że promocje się nie łączą. Nie ma wykluczeń w obu regulaminach, ale biorąc udział w niedawnej promocji dotyczącej IKE miałam na dzień 19.02 jednostki otwartych funduszy emerytalnych (i muszę je utrzymać do 16.04 jeśli chcę dostać premię). Interpretuję to tak, że jeśli potem sprzedałabym wszystkie jednostki, to mogę wziąć udział w jakiś przyszłej promocji dotyczącej regularnego inwestowania.

   beginka
  • Dziś mija dzień wypłaty stówy za promocję ING-IKE. Ja kasy nie otrzymałem. Czy jakiś szczęśliwiec się dziś wzbogacił?

   gajowy
  • Tak, ja otrzymałam.

   ezanka
  • U mnie wypłacili.

   Mahyn
  • Ja również otrzymałem.

   mbo
 • Czy dobrze rozumiem?
  Do 15 kwietnia kupuje pierwszy raz jednostki za min. 150 pln i następnie ustawiam regularne inwestowanie na 12 msc
  W maju i czerwcu „automatycznie” opłacane są fundusze
  W lipcu dostaję nagrodę

  jaro Odpowiedz
  • Nie, w ramach dyspozycji jednostki trzeba kupić min. 3 razy, czyli w sumie cztery, dlatego nawet przystępując w kwietniu, możesz ustalić datę na np. 25 (IV, V, VI).

   Don Quijote de la Mancha
  • Regulamin mówi że jednostki powinny zostać zakupione co najmniej przez 3 miesiące do 29.06.2018. Zatem jeżeli ustawię dyspozycję na 15. IV, V, VI to spełnię warunki ! Dobrze rozumuję ?

   luic
  • Dobrze, tyle ze optymalniej jest chyba zrobic jak sugeruje Don, czyli po 15, bo wtedy tylko 3 transfery zadzialaja, a w twojej wersji zadziala jeszcze 15 VII, bo nie mozna tego zlikwidowac przed otrzymaniem bonusa.

   keton
  • Optymalnie:
   kup jednostki po 16.04, np. 17.04
   ustaw regularne oszczędzanie np. 17.04, 17.05, 17.06.
   Wypłata nagród jest 16.07, więc po wypłacie będzie czas na podjęcie decyzji o kontynuacji.

   abba
  • „kup jednostki po 16.04, np. 17.04”
   — pierwszej wpłaty (tej „ręcznej”) należy dokonać do 15 kwietnia.

   Don Quijote de la Mancha
  • Pomyłka w zapisie, oczywiście miało być:
   „kup jednostki po 16.03, np. 17.03
   ustaw regularne oszczędzanie np. 17.04, 17.05, 17.06.
   Wypłata nagród jest 16.07, więc po wypłacie będzie czas na podjęcie decyzji o kontynuacji.”

   Don, a może pierwszy „ręczny” zakup można opóźnić do np. 14 kwietnia i zlecić regularne oszczędzanie od 17.04?

   abba
  • …i zlecić regularne inwestowanie do 17.04?

   abba
  • Jak opóźnić? Piszę przecież, że wpłaty należy dokonać do 15 IV, tak właśnie mówi regulamin (wpłata — a nie zaksięgowanie, co w funduszach ma spore znaczenie). Natomiast 3 zakupy z DRI trzeba zrobić do 29 VI, więc nie można ręcznie IV i automatycznie V, VI, VII — trzeba ręcznie do 15 IV i automatycznie po 16 IV, V, VI (tu jest mowa o „nabyciu”, a nie wpłacie, więc bezpieczniej zostać w zakresie 17–25, albo i 22).

   Don Quijote de la Mancha
  • czyli ostatecznie:
   „Kup jednostki przed 15.04, np. 5.04, by uwzględnić kilkudniowy poślizg w zakupie funduszy).
   Ustaw regularne oszczędzanie po szesnastym każdego miesiąca np. 17.04, 17.05, 17.06.
   Wypłata nagród jest 16.07, więc po wypłacie będzie czas na podjęcie decyzji o kontynuacji.”

   abba
  • No prawie. 😉
   Może się mylę, ale do 15 IV trzeba złożyć zlecenie założenia nowego rejestru (a nie założyć nowy rejestr) i dokonać wpłaty (a nie: mieć wpłatę zaksięgowaną), więc — o ile dobrze rozumiem — nie trzeba tego kilkudniowego poślizgu uwzględniać. Czyli ostatecznie:
   „Kup jednostki do 15.04, np. 15.04, by uwzględnić kilkudniowy poślizg w zakupie funduszy).
   Ustaw regularne oszczędzanie po szesnastym każdego miesiąca np. 17.04, 17.05, 17.06.
   Wypłata nagród jest 16.07, więc po wypłacie będzie czas na podjęcie decyzji o kontynuacji”

   Don Quijote de la Mancha
  • * „Kup jednostki do 15.04, np. 15.04,.
   Ustaw regularne oszczędzanie po szesnastym każdego miesiąca (ale nie za późno, by uwzględniając kilkudniowy poślizg w zakupie funduszy zmieścić się do 29) np. 17.04, 17.05, 17.06.
   Wypłata nagród jest 16.07, więc po wypłacie będzie czas na podjęcie decyzji o kontynuacji”

   Don Quijote de la Mancha
  • Czy ze względu na ten poślizg przez kilka dni od zakupu wciąż widzę status zlecenia „w trakcie realizacji”? Bo już się martwiłem, że coś źle przeklinałem.

   Krutki
  • Dokładnie tak, to normalne.

   Don Quijote de la Mancha
  • Wszyscy którzy wczesniej korzystali mogą kupić te same jednostki funduszy np. ING Pakief Ostrozny.
   Konieczne jest tylko otwarcie nowego rejestru z niepowtarzalnym numerm.

   Wojak
  • Skąd pewność? Jak zapewnisz, że zostanie otwarty nowy rejestr dla tego samego funduszu?

   abba
  • Jak rejestr nie jest zamknięty, to jednostki zakupowane są w ramach tego samego rejestru. Nie mam wiedzy jak zamknąć rejestr, podobno zamyka się sam po ok. pół roku, ale nie zauważyłem, aby tak się stało…

   abc
  • Też nie mam całkowitej wiedzy ale chyba trzeba wysyłać osobiście wypowiedzenie do danego funduszu aby zamknąć tak jak wypowiedzenie rach. bankowego . Nie wiem tylko czy to coś pomoże i nie ciągnie się to dożywotnio , bo pradziadek w zamierzchłych czasach miał jakiś fundusz , później sprzedał a tu po 10 latach lub później przesyłają jakieś dane do aktualizacji czy coś takiego . Wielka prośba do Admina , może powstałby w wolnej chwili jakiś artykuł na ten temat , choćby w podróży i na kolanie jak tu nie być wszędzie rejestrowanym .xyz

   prawdziwy-xyz
  • Tak, bo rejestr nie jest przecież prowadzony przez ING, który tu jest tylko pośrednikiem; z drugiej strony, skoro mogą pośredniczyć w otwarciu rejestru, to pewnie mogą też w zamknięciu — choć dla pewności trzeba by wydać im taką dyspozycję (tzn. tylko wypłata wszystkich może środków nie wystarczyć).

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale po co to wszystko? Wybierasz inny fundusz i minimalizujesz wysiłek.

   abba
 • Wojak podaj szczegóły i krótką instrukcję bo chętnie skorzystam. Czy to informacja potwierdzona ?

  luic Odpowiedz
  • Potwierdzona przez specjalistów inwestycji czy nawet reklamacji ING.

   Mam takie potwierdzenia w wiadomosciach od ING przez formularz kontaktowy z bankiem.

   Jezeli juz ktoś chce moze udac sie do oddzialu i zamknac rejestr, umowe ramowa, wypełnic ankiete. Inaczej zamknie się sam w ciagu 12 miesiecy od otwarcia.

   Zreszta w przypadku wątpliwosci sam kazdy moze napisać i mieć czarno na białym, ze fundusz moze byc ten sam.

   Wojak
 • Czy zakup UniKorona Pieniężny (UniFundusze FIO) uprawnia do udziału w tej akcji?

  Konrad Odpowiedz
 • Chyba optymalna data dla DRI to 19(4/5/6), bo zawsze 18 wypada w dzien roboczy i te 150zl mozna przelac bez kombinowania z datami. W przypadku regularnego oszczedzania ustawilem sobie 3(4/5) i niestety okazalo sie, ze 2.04 nie moglem przelac pieniedzy, bo wypadlo swieto. Na szczescie mialem tam akurat 200zl.

  keton Odpowiedz
  • Super, ale czy dla tego DRI trzeba mieć środki rano?
   Porannym ekspresem albo pierwszą sesją nie wystarczy?

   Don Quijote de la Mancha
  • Trudno to sprawdzic, znajac zycie automat zaciaga kase rano. A przy okazji dzisiaj na peperze przeczytalem, ze system ING nie umozliwia dowolnego ustawienia daty DRI. Podobno da sie max do 15 dnia miesiaca. Moze to ktos potwierdzic?

   keton
  • „znajac zycie automat zaciaga kase rano”
   — różnie to bywa, tak np. jest przy stałych zleceniach w BZ WBK, kasa musi być rano; ale już Alior działa pięknie: próbuje wykonać zlecenie rano, ale jeśli kasa pojawi się później, to ponawia próbę nawet na 3 sesję (z mojego doświadczenia wynika że koło 14:15). Z kolei z automatyczną spłatą kk Millennium czeka do późnego popołudnia, a TMUB nawet do późnego wieczora (i bardzo dobrze).
   Jak chodzi o to ING DRI, to teraz zobaczyłem, że na 25 września miałem ustawione zlecenie nabycia jednostek za 250 zł, a powiadomienie o wychodzących 250 zł z Aliora mam z 25 września godz. 10:06 — widać to wystarczyło, bo później zlecenie nabycia jednostek w tamach DRI zrealizowało się bez problemu.

   Don Quijote de la Mancha
  • 20 tego bez problemu . yz

   prawdziwy-xyz
  • na dzisiaj miałem ustawione regularne oszczędzanie
   z jednego konta poszło rano, na drugim brakowało kilku plnów
   dolałem w ciągu dnia i późnym popołudniem poszło z automatu

   pozdrawiam

   kruczi
  • Dzięki, @kruczi, więc ja pewnie użyję 18 (modyfikując pomysł @ketona).

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak zdecydowanie już czas odkurzyć ten temat…w DRI jak kasa dojdzie pierwszą sesją do ING to jest ok…to sprawdzone.

   abc
  • @don a co z 18.06? Wypada w pn, normalna sesja srodki bedziesz musial przelac w pt.

   keton
  • @keton, poczytaj powyższe komentarze: nie trzeba się spieszyć, można środki wpłacić w ciągu dnia, a automat pójdzie późnym popołudniem..

   Don Quijote de la Mancha
  • Jasne, ale ja nie bede ryzykowal. Poza tym lepiej dalej od 16, bo jak nie wyplaca premii w terminie to jeszcze kolejne zlecenie mi sie zalapie (choc pewnie nie, bo w ing nie trzymam zadnej kasy)

   keton
 • @don – dziwię się, że używasz zleceń stałych w BZWBK, bo jedyny znany mi bank, który pobiera(ł) prowizję za zlecenia stałe. Dlatego zamiast zleceń stałych zlecam zawsze serię przelewów z datami przyszłymi. I właśnie w BZWBK jeśli środków nie ma na przelew odroczony, to do popołudnia nie przysyłają powiadomienia (co jest niekorzystne, bo do końca dnia nie wiem o braku salda), tylko dokonują kolejnych prób i jeśli pojawią się środki to przelew pójdzie. Piszą o tym chyba nawet w chwili zlecania przelewu odroczonego.

  Mam też przeciwne doświadczenie z Aliorem – jeśli nie starczy salda na przelew odroczony, dostaję powiadomienie o odrzuceniu wczesnym rankiem – nie ma dodatkowych prób. Ale może inaczej jest z przelewami odroczonymi a inaczej ze zleceniami stałymi.

  Ciekawa jestem skąd nasze obie rozbieżności…

  abba Odpowiedz
  • „dziwię się, że używasz zleceń stałych w BZWBK, bo jedyny znany mi bank, który pobiera(ł) prowizję za zlecenia stałe”
   — nie pobierają za zlecenia w ramach banku.

   Zlecenia stałe w Alior przetestowałem wielokrotnie, np. mam tam ustawione 5 × 600 zł na Nest Rodzinne Oszczędności na ostatni dzień miesiąca (a jeśli będzie dniem wolnym/bez sesji, to w poprzedni dzień roboczy — w Alior można to wybrać), ostatnio znowu rano środków tam nie miałem, środki wpłaciłem później, widzę, że powiadomienia „Wykonanie zlecenia stałego” otrzymałem o 14:38.

   Don Quijote de la Mancha
 • Przepraszam, ale zapytam raz jeszcze…
  Czy zakup UniKorona Pieniężny (UniFundusze FIO) uprawnia do udziału w tej akcji?

  KONRAD Odpowiedz
  • A czy w regulaminie sa jakies wykluczenia?

   keton
  • ↑ 20 lutego 2018, 10:57 • Don Quijote de la Mancha

   Don Quijote de la Mancha
  • Pojawiło mi się kółeczko w bankowości internetowej do otwarcia nowego funduszu. Myslałem, ze jak do 15 kwietnia otworze drugi fundusz, to otrzymam drugie 100 zł razem bedzie 200 zł w lipcu za dwa. Jednak regulamin premii punkt 4 wyklucza otrzymanie dwóch.

   Wojak
 • Zapisałem się do promocji i złożyłem zlecenie założenia nowego rejestru i zakupu pierwszych jednostek i od razu podczas tego procesu zlecenie DRI, ale z tego co widzę regularne oszczędzanie nie jest ustawione na 12 miesięcy, tylko bezterminowo. Czy wystarczy po założeniu rejestru i odblokowaniu możliwości edycji zmienić DRI na 12 miesięcy, żeby wszystko było w zgodzie z regulaminem? Druga sprawa to kontem do DRI jest u mnie OKO Bonus, które wygaśnie za miesiąc, nie będzie problemu ze zmianą na inne?

  mkz Odpowiedz
  • Regulamin nie wymaga, by DRI była ustawiona na 12 miesięcy.
   Regulamin wymaga, by do 29 czerwca wykonała się min. 3 razy oraz by 16 lipca ciągle była aktywna.

   Jak chodzi o regularne nabywanie jednostek przez 12 miesięcy, to przystępując do promocji „deklarujesz” to, mówiąc inaczej: obiecujesz, że będziesz je kupował.

   Don Quijote de la Mancha
  • Konto do pobierania wpłat można zmienić w trakcie definiowania regularnego inwestowania. Niestety w edycji ri ta opcja jest zablokowana. Ja zrobiłem tak, że usunąłem ri i zdefiniowałem ponownie podając właściwe konto.

   endrju
  • @mkz Regulamin mówi o dowolnym OKO więc jak wygasnie OKO B., to przeleją ci 100 zł na to pierwsze więc nic nie trzeba zmieniać.

   Chyba, ze mówisz o promocji z regularnym oszczędzaniem wpływem wynagrodzenia na OKO.

   Wojak
  • Regulamin mówi, że w ramach zleconej DRI trzeba 3 razy nabyć jednostki oraz że DRI musi być aktywna na dzień wypłaty premii.
   Nie wiadomo (a może ktoś wie?), jak zachowa się system, gdy konto ustawione w DRI jako źródło środków przestanie istnieć, istnieje duże prawdopodobieństwo, że taka dyspozycja stanie się nieaktywna (a w szczególności, że nie nastąpią kolejne nabycia jednostek).
   Warto więc podczas zlecania DRI uważać, które konto ustawia się jako źródło wpłat.

   Jak chodzi o konto, na które wpłynie premia, to nie ma z tym problemu:

   W przypadku posiadania więcej niż jednego rachunku wymienionego w ust.2 [OKO] – wypłata premii nastąpi na najwcześniej założone Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN, a przypadku jego braku – na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy prowadzony w Banku

   Don Quijote de la Mancha
 • Do 15.04. wystarczy zlecić nabycie czy juz mają być jednostki zaksięgowane w rejestrze ? Czas pogania a tu dalej się nie wie . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Czego nie wiadomo? Regulamin mówi o nabyciu jednostek w czasie trwania promocji czyli do 15.04.18. a nie o zaksięgowaniu.

   Clio
  • „Regulamin mówi o nabyciu jednostek w czasie trwania promocji czyli do 15.04.18. a nie o zaksięgowaniu”
   — bełkotliwa „postprawda”.

   1. Gdyby regulamin mówił o „nabyciu” jednostek, to właśnie wtedy mógłby to być problem; nie znam wprawdzie prawniczej definicji tego określenia (o ile taka istnieje), ale potoczna jest oczywista i potwierdza ją SJP PWN: „1. «otrzymać coś na własność, płacąc za to»”. Moim zdaniem nie można mówić, że się coś „nabyło”, dopóki się tego nie otrzyma, np. w formie zapisu księgowego (pewuenowskie 2. znaczenie także wskazuje na tryb dokonany).

   2. Na szczęście regulamin nie mówi o „nabyciu” lecz o dokonaniu wpłaty na nabycie jednostek uczestnictwa do 15 kwietnia, więc sytuacja jest w miarę jednoznaczna.

   Don Quijote de la Mancha
 • Serdeczne dzięki Wam za rozwianie mych wątpliwości ku mojej radości . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Witam, kiedyś już korzystałem z funduszu, ale teraz nie mam nic, chce się zapisać do promocji w Oferta ING ale cały czas wyskakuje mi Nie masz uprawnień aby złożyć wniosek
  co mam zrobić?

  MichalKato Odpowiedz
 • Hejka
  Zapisałem się do promocji. Pomyliłem się niestety i wybrałem częstotliwość 15 każdego miesiąca (czyli pierwsza pula przejdzie 15 maja :-/). Czy jest możliwość zmiany czy też już „klamka zapadła”?

  pytalski Odpowiedz
  • Regularne inwestowanie możesz ustawić sobie z dowolną częstotliwością i początkiem.
   Możesz też usunąć istniejące i założyć nowe. O ile to technicznie możliwe, można też zlecić drugie regularne inwestowanie (stałe zlecenie) (sprawdź).

   abba
  • Czy w przypadku usunięcia DRI i ponownego kupna (oczywiście do jutra) nie będzie problemu z premią? I co się dzieje wtedy z tymi jednostkami, które kupiłem?

   pytalski
 • Proszę o pilną pomoc ! Chyba coś zepsułem , bo kupiłem fundusz i zaznaczyłem kolko z dowolna wpłatę i myślałem , że jak kupie recznie tp później da się ustawić to DRI . A jak wybierałem do zaznaczenia to kółko z RI to znowu pokazywało , że najwcześniej wykona się 23.04. i wcześniej się nie daje a chciałem na 18.04. Czy to nie będzie za późno ? Jakoś to wszystko wygląda przy kupowaniu całkiem inaczej niż w tamtym roku i nie wiem czy gdzieś to można ustawić to RI? Teraz mam kupować inny fundusz czy to da się to jakoś naprawić . Ktoś może podpowiedzieć . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Ja tak w poprzedniej promo z inwestowaniem namieszałem. Pytałem przez wiadomość w bankowości online (pytałem w południe -odpisali wieczorem) Odpowiedź brzmiała: „po założeniu rejestru będzie mógł Pan założyć DRI”. I tak faktycznie było. Premię dostałem choć to było kombo 2promocji a jeden fundusz „100zł za regularne inwestowanie” i „benefity za pensję” do którejś musiałem pisać reklamacje ale uznali. Więc jak masz wątpliwości wyślij wiad. w moim ing.

   jankos
  • Dzięki za info , chyba kupię nowy fundusz jeszcze raz i później zmienię datę w RI na nową tak jak pisze endrju a może ta data 23 to nie będzie za późno jak na ostatni zakup 23.06 . ?Najwyżej będę miał więcej funduszy i zostanę strategicznym inwestorem funduszowym. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Dlaczego miałoby być za późno? Kupić trzeba wg regulaminu do 29.06, przy DRI ustawionej na 23. daje to pięć dni roboczych zapasu. To mało? Pytanie jak najbardziej poważne, pierwszy raz biorę udział w tej promocji z inwestowaniem i nie wiem ile trwa zakup jednostek.

   mkz
  • Zanim do banku powróci informacja, że jednostki zostały zakupione, to może to potrwać kilka dni. Nawet 5. Może się nawet zdarzyć, że więcej.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dla bezpieczeństwa warto kupić juz jak szybciej, ale jeśli się nie mylę to można DRI ustawić na 29. i też powinno być ok. Kiedyś robiłem z taką późną datą.

   abc
  • O kurcze, ja też ustawiłem tą datę na 29.06. Nie wiem czy nie zmaściłem w ten sposób premii.

   Angulo
 • Ok. widzę w zakładce Usługi i narzędzia , że nie mam dyspozycji RI . To teraz jak kupie nowy fundusz z zaznaczonym RI i najwcześniejsza data 23.04. jaka się podstawia to będzie można tam zmienić na 18.04.? A może gdzieś da się dodać ręcznie to DRI do zleconego juz kupna funduszu ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Możesz założyć dwie DRI, jedną od 23.04 drugą od 18.05. Po 23.04 usuwasz tą pierwszą.
  Zapisz ekrany na wypadek ew. reklamacji.

  endrju Odpowiedz
  • uslugi i narzędzia / regularne inwestowanie

   endrju
  • Ok. dzieki , trzeba będzie kupić nowy fundusz , bo do tego nowego jeszcze nie aktywnego nie daje się złożyć dyspozycji RI a tylko do starego rejestru ze starej promocji . xyz

   prawdziwy-xyz
 • Pierwsze nabycie jednostek uczestnictwa też wlicza się do regularnego inwestowania? Dzisiaj dołączyłem do promocji i nabyłem pierwsze jednostki. A regularne inwestowanie zadziała mi dopiero w maju i czerwcu. Nie zdążę 3 razy nabyć za pośrednictwem regularnego inwestowania czyli zlecenia. Jak to wygląda, wystarczy w kwietniu przy zapisywaniu się zakupić pierwszy raz, a w maju i czerwcu z tytuły zlecenia i będzie poprawnie?

  Bananiontko Odpowiedz
  • Nie, uczestnicy chcąc dostać premię muszą zlecić otwarcie nowego rejestru, dokonać „wpłaty na min. 150 zł na nabycie jednostek uczestnictwa na ww. rejestr” oraz „co najmniej trzy razy nabędą jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania” — razem 4 × 150.

   Szczegółowe porady dotyczące terminów:
   8 marca 2018, 16:57 • Don Quijote de la Mancha
   4 kwietnia 2018, 19:16 • keton
   5 kwietnia 2018, 00:16 • Don Quijote de la Mancha

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli tak, 14 kwietnia zapisałem się do promocji i kupiłem jednostki uczestnictwa „ręcznie”. Przez to, że źle ustawiłem DRI usunąłem ją i rozumiem, że po 15 kwietnia gdy zostanie założony ten rejestr będę mógł ponownie ustawić DRI i to będzie zgodne z promocją? To znaczy gdy ustawie DRI po 15 kwietnia, który wykona się załóżmy 18 (kwietnia, maja, czerwca)?

   Bananiontko
  • Nie, DRI trzeba złożyć „W okresie trwania Promocji”, czyli do jutra.

   Don Quijote de la Mancha
  • Jest szansa, że do jutra zapisze mnie do rejestru i będę mógł złożyć dyspozycje?

   Bananiontko
 • Chciałbym się Was doradzić, przed momentem zapisałem sie do promocji, wypełniłem ankietę, wybrałem fundusz Unikorona Pieniężny i pierwszy wolny termin regularnego inwestowania to był 24.04 tak też zaznaczyłem. Specjalista z ING twierdzi, że w kontekście promocji max termin 29.06 nie stanowi problemu jeśli chodzi o wybraną datę zakupu jednostek na 24 dzień miesiąca. Czy tak powinienem zostawić czy da się coś wyedytować po zakupie jednostek 24 kwietnia???

  Clio Odpowiedz
  • Pewnie 24 będzie ok, szczególnie, jeśli masz na to pisemne potwierdzenie „specjalisty z ING”.
   Ja jednak wybrałem 18, choć domyślnie było 24.
   http://i67.tinypic.com/30wr1op.png

   Don Quijote de la Mancha
  • Pamiętam jak kupowałem jednostki w NN Investment tam była taka promocja 200 zł to zlecenie miałem w sobotę a zakup w czwartek a w piątek pojawiły się informacje w systemie. 24 czerwca to weekend a 29 sobota więc da radę.
   A czy można cofnąć datę na czerwiec w ramach edycji ?

   Clio
  • Don Quijote, chyba nie zauważyłeś, że ustawiając datę na 18. dzień miesiąca pierwszy zakup w ramach DRI będziesz miał dopiero w maju, czyli nie zrobisz trzech zakupów do czasu wypłaty premii.

   mkz
  • Tak trochę pomęczyłem ich w banku i zapisałem rozmowy. Po konsultacjach wychodzi na to, że dzień który zaznaczamy w systemie w kontekscie regularnego inwestowania jest uwzględniany w ramach czasowych które są zawarte w regulaminie, czyli max można ustawić 29 dzień miesiąca. Regulamin jest tak napisany jakby każde słowo było na wagę złota a bank pewnie idzie na skróty.

   Clio
 • ja również otrzymałem premię :) teraz wycieczka do oddziału, żeby to zamknąć (bo nie widzę nawet możliwości zbycie jednostek funduszy online ?!?)

  Stef Odpowiedz
  • sam komentuję siebie bo źle umieściłem post ;)
   chodzi mi o zamknięcie IKE ING, tego chyba nie da się zrobić zdalnie (nawet nie da się zbyć jednostek funduszy zakupionych w ramach IKE…)

   Stef
  • Nie da się, konieczna jest wizyta w oddziale.

   Mahyn
 • Nie doczytałem komentarzy pod wpisem i nabyłem jednostki 14 kwietnia, a kolejne wpłaty ustawiłem na 18.05 i 18.06. Czyli będą tylko dwie wpłaty regularnego inwestowania. Da się to jeszcze jakoś zmienić czy już po premii?

  drudar Odpowiedz
  • W menu Usługi i zarządzanie znajdziesz Regularne inwest., Zarządzaj, Edytuj i tam przestaw sobie na kwiecień. i zapewnij środki na koncie. A jakby się nie dało, to możesz usunąć Regularne inwestowanie i założyć nowe, tylko z jakiegoś powodu data nie może być np. dzisiejsza czy jutrzejsza, tylko dopiero ileś dni naprzód.

   abba
  • Niestety zmienić moge tylko deklarowaną kwotę. A jak usunę to nie wykluczy mnie to? Przecież dyspozycję trzeba było złożyć do 15.04.

   drudar
 • No to przecież dyspozycję złożyłeś. Co masz do stracenia?

  abba Odpowiedz
  • Dobrze rozumiem, że usunę tylko regularne inwestowanie? Ta pierwsza wpłata pozostanie nietknięta?

   drudar
  • Regularnych inwestowań można mieć ustawione więcej niż jedną naraz, więc tę wcześniejszą możesz, drudar, pozostawić bez zmian. Datę można wybrać najwcześniej za jakieś 10 dni, czyli ustawiając Reg. inwest 17 kwietnia najwcześniejsza dostępna data to 27 kwietnia.

   abba
  • Ustawiłem kolejne regularne inwestowanie tak jak radziliście. Czy teraz te 150 zł ma schodzić z obu czy wystarczy z tego drugiego? Bo to razem wyszłoby 5 wpłat.

   drudar
 • Nie ma sensu żadne ustawianie dat, skonsultowałem to z bankiem zaznaczymy regularne inwestowanie nawet 28-29 i będzie ok. Wiąząca jest data zlecenia.

  Clio Odpowiedz
  • Proszę:
   Panie Łukaszu,

   aby spełnić warunek Regulaminu promocji dotyczący Dyspozycji Regularnego Inwestowania należy do 29 czerwca co najmniej trzykrotnie nabyć jednostki uczestnictwa w ramach tej dyspozycji. Liczy się jednak data przyjęcia zlecenia do realizacji, a nie faktycznego udostepnienie zakupionych jednostek uczestnictwa na rejestrze – co rzeczywiście może nastąpić do kilku dni później.

   Clio
 • Od 19.04 nowa promocja „Inwestuj regularnie, polecam!” dla obecnie regularnie inwestujących, którzy polecą inwestowanie nowym klientom. Do weryfikacji czy jako nowy klient zostanie uznana osoba, która ustawiła już regularne inwestowanie, ale nie zakupiła żadnej jednostki? :) Do zgarnięcia 100 zł dla każdej ze stron.
  Regulamin https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1123728

  W Odpowiedz
 • Właśnie się rozglądam wokoło i odkurzam stare księgi w poszukiwaniu nadajacego się do tego celu potomka z właściwymi genami do hazardu jakiegoś praprzodka . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Myślę, że miałby tu zastosowanie program poleceń sporządzony przez admina na wzór tego z CA.

   gajowy
 • Nie zrozumiałem warunków i początkowo ustawiłem dyspozycje inwestowania na 10 dzień miesiąca (pierwsza wpłata wypadałaby 10.05). Wówczas nie zmieściłbym się w terminie z 3 wpłatami. Dzisiaj chciałem zmienić datę na np. 23 dzień miesiąca, tak żeby pierwsza wpłata poszła jeszcze w kwietniu, ale ing nie daje takiej możliwości. Po usunięciu dyspozycji jest możliwość ustawienia 23 w nowej, ale otrzymuje informację, że tyczy się to maja. Da się to jeszcze uratować?

  Bartosz Odpowiedz
  • Podczas jednej z wcześniejszych promocji tego typu nie udało mi się zmienić tego terminu. Jedyną opcją zmiany terminu było usunięcie dyspozycji regularnego inwestowania i założenie nowej, co w moim przypadku oznaczało wykluczenie z promocji. Spróbuj na infolinii

   W
  • Najpierw sprawdź w obecnej dyspozycji, czy przesuwając dzień dyspozycji na późniejszy nie wyświetli ci się obecny miesiąc. Gdy chcesz zlecić dyspozycję na krótszą niż tydzień, to prawie na pewno wyświetla się miesiąc kolejny. A jeśli przesuwanie nic nie pomoże, to nikt nie każe ci usuwać starej dyspozycji. Załóż nową na odpowiedni termin. Najwyżej zainwestujesz większa kwotę.

   abba
  • Dzieki za odpowiedzi. Rozumiem, że jeżeli juz z rozpędu usunąłem dyspozycję, to już po promocji dla mnie.

   Bartosz
  • Nie pamiętam, by w regulaminie promocji był zakaz usuwania dyspozycji regularnego inwestowania. Po prostu zleć nową dyspozycję na koniec tego miesiąca i czekaj.

   abba
  • Problem polega wlasnie na tym, ze nie mogę. Po wyborze dnia na dole wyświetla się informacja, że pierwsza wpłata będzie miala miejsce w maju.

   Bartosz
  • Faktycznie, nawet pierwszych dni maja już nie wybierzesz. Pozostaje kontakt z infolinią – może coś poradzą. Może z infolinii zlecisz regularne inwestowanie (warto zaryzykować, nawet jeśli musiałbyś zapłacić za dyspozycję zleconą telefonicznie). A jeśli się nie uda, to zleć dwa regularne inwestowania na maj (początek maja i koniec) i czerwiec a może się w ramach reklamacji zlitują.

   abba
  • Ok, dzięki

   Bartosz
 • Ma ktoś jakiś pomysł, co zrobić jeżeli nie miałem kasy na koncie, wtedy kiedy miała pójść dyspozycja kwietniowa, bo przez to nie będę miał trzykrotnego zakupu przez dyspozycję ;(

  Aleksy Odpowiedz
 • Admin pojawiła się nowa promocja dot. polecenia inwestowania w ING. Można zgarnąć po 100zł dla polecającego i poleconego. Niestety czas inwestowania to w tym przypadku 6 miesięcy (6 zakupów po 150zł). Ale opisać warto. Gdyby się jeszcze chciało łączyć z kolejną edycją standardowej promocji…

  aircrash Odpowiedz
  • Adminie, gdy skończy się bieżące regularne inwestowanie i pojawi jakieś kolejne, może LSmarterowcy polecą sobie je nawzajem? Tradycyjna wymiana kodów. Oczywiście najpierw ty.

   abba
  • To już jest od jakiegoś czasu dostępna promocja.. Z wymianą kodów raczej nie sądzę, aby to był dobry pomysł, bo to jest jednak produkt inwestycyjny, który wiąże się pewnym poziomem ryzyka.
   Wydaje mi się, że lepiej poczekać na kolejną promocję regularnego inwestowania, zakładam, że jeszcze jedna może się pojawić do końca roku, niż bawić się w te polecenia, które uwiązują do końca roku…

   abc
  • dajcie pliss jakiegos linka do tego promo…

   koles
 • Miałem ustawione regularne inwestowanie na 19 dzień miesiąca na koncie u siebie i żony, środki były, a jednostki 19 maja się nie dokupiły! Pieniądze dalej na koncie. Czy ktoś miał również taką sytuację?

  mbr1111 Odpowiedz
  • ja miałem taką sytuację i ją olałem, bo to był weekend…hmm, serio tak trudno na to wpaść?

   abc
  • Podobna sytuacja – ustawione zlecenie na 20-tego dnia(Niedziela). Kasa na koncie. Zobaczymy czy dziś pobiorą…fakt, że dyspozycja w zaplanowanych znikła i jest jedynie widoczna zaplanowana płatność na czerwiec…

   warmaschine
 • ING pobiera środki tylko w dni robocze. W poniedziałek środki zostaną pobrane.

  Waldemar Odpowiedz
 • 17/05 nie miałem środków na koncie = dyspozycja nie zrealizowana. Infolinia mówi mi że mam teraz sam zrobić przelew na fundusz bo oni nie ponawiają dyspozycji. Czy to będzie liczyło się pod regularne inwestowanie czy mogę już zapomnieć o premii?

  Łukasz Odpowiedz
  • Skoro ci tak mówią, to tak zrób. Albo zleć kolejne regularne inwestowanie (bez usuwania starego). Może jeszcze zdołasz wybrać datę z końca maja.

   abba
  • Odpowiadając sobie samemu na moja sprawę poniżej info z ING:

   W tej sytuacji może Pan założyć nowa, drugą Dyspozycje Regularnego Inwestowania ze wskazaniem daty realizacji w czerwcu. Wówczas podejmiemy w czerwcu próbę realizacji obu Pana Dyspozycji i jeżeli do 29 czerwca odnotujemy trzy nabycia w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania – nagrody będziemy wypłacać 16 lipca 2018 roku.

   Łukasz
  • Ja sam wpadłem na takie rozwiązanie gdy nie wykonało się regularne inwestowanie 18 maja z powodu mniejszej niż 10 ilości dni od czasu pierwszego zakupu jednostek.

   mbo
 • Regularne inwestowanie ustawione na 20 dnia miesiąca, środki były, a nadal dyspozycja nie została zrealizowana.

  e Odpowiedz
 • A u mnie pojawił się problem.
  Regularne inwestowanie było ustawione z konta oszczędnościowego bonus (4 miesiąc) i właśnie 2 dni temu to konto się samo zamknęło, z racji tego że nie posiadałem konta direct i żadnego innego oszczędnościowego.
  Co teraz z tą promocją i regularnym inwestowaniem?

  Konrad Odpowiedz
  • Ustaw drugie regularne inwestowanie nie usuwając starego!! … miałam kiedys identyczna sytuację i zrozumieli o co chodzi… premię dostałam bez żadnego pisania do nich. Jeśli 3 dyspozycja się zrealizuje to dostaniesz premię, tak jak wyżej ktos koledze napisał.

   Pola33
  • ustaw z takiego konta które Ci nie zniknie – nie wiem jakie masz… konto direct najlepiej.

   Pola33
  • Jestem w tej samem sytuacji i myslę, że lipa bo nie można ustawić nowego DRI na maj tylko od czerwca a to będzie dopiero drugie „inwestowanie” a ma być trzy do 29.06. Chyba, że można kupić fundusze np. 01.06 a potem zmienić datę i kupić jeszcze raz w czerwcu, ktoś wie czy tak przejdzie?

   pytajnik
  • zobacz 9 komentarzy wyzej

   koles
  • @Pola 33: wraz z zamknięciem konta bonus kasują stare DRI, @koles: to trochę inna sytuacja, nauczka na przyszłość:/

   pytajnik
 • Czy ktoś już dostał premię?

  Magdalena Odpowiedz
 • Czy ktoś już dostał premię? Czy cierpliwie czekać do 16 lipca?

  Magdalena Odpowiedz
  • Jaka premie, przeciez wyraznie w regulaminie jest podana data. Poza tym nawet ten miesiac jeszcze sie nie skonczyl.

   keton
 • Nowa lepsza promocja – mozna zyskac do 200zł premii + zysk lub – strata z inwestowania przez 6 miesięcy 150zł .. https://www.ingbank.pl/oferta/inwestycje/podwajamy-twoj-zysk

  Pola33 Odpowiedz
  • Niestety chyba sie nie łapię… to zalezy jak rozumieć „moment rozpoczęcia promocji” czy to jest 11 czerwca … czy można się zapisać do promocji pod koniec lipca i to będzie moment rozpoczęcia mojej promocji..

   Pola33
  • „§ 3 W momencie rozpoczęcia Promocji nie będą posiadali jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictwa;”
   Sądzę , że „rozpoczęcia Promocji” nie należy rozumieć jako dzień przystąpienia do niej, tylko raczej rozpoczęcie TRWANIA promocji, czyli „§ 2 Promocja trwa od dnia 11.06.2018 r”. Zatem osoby mające fundusze jedenastego czerwca premii w nowej promocji nie dostaną.

   abba
  • lol, premia uzależniona od wyników funduszu. Czyli w praktyce może nie być w ogóle premii…

   sebeksk
  • Też sądzę, że raczej chodzi o 11 czerwca, ale może admin podrąży temat bo w sumie wprost nie jest to napisane… W innym punkcie wspominają że przysługuje jedna premia w okresie trwania promocji…. Im mniej osòb przystąpi teraz do tej promo tym większa szansa, że potem w sierpniu/wrześniu wrzucą podobną…

   Pola33
  • nie podpalajcie się, bo ile może wypracować fundusz pieniężny przez pół roku, parę złotych, a jeśli się zgra bardziej agresywnie, to można stracić, klimat polityczny nie sprzyja inwestorem i oszczędzającym… ja czekam na standardową ofertę regularnego inwestowania…

   abc
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy