1000 zł premii za założenie Konta Przekorzystnego Biznes od Pekao S.A. (+200 zł za konto osobiste)

Zakończona

Już nie 600, ale nawet 1000 zł mogą zgarnąć nowi klienci firmowi Pekao. Aby skorzystać z promocji wystarczy założyć promocyjne Konto Przekorzystne Biznes i spełnić kilka warunków. A jeśli będziemy chcieli zwiększyć premię, to kolejne 200 zł czeka na nas w ofercie dla klientów indywidualnych :)

1000 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes od Pekao

Zyskaj do 1000 zł

Aby skorzystać z promocji należy być firmą, która nie posiadała rachunku firmowego w Pekao S.A. od 1.04.2019.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek i podpiszemy umowę o Konto Przekorzystne Biznes, bankowość elektroniczna Pekao24 dla firm oraz kartę debetową Mastercard do tego rachunku nie później, niż do 30.06.2020. Bank zaznacza, że umowę powinniśmy podpisać zdalnie – chyba, że system informatyczny banku odrzuci nasz wniosek ze względu na nieudaną weryfikację. Wtedy możemy umowę podpisać również w oddziale.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgody na otrzymywanie od banku informacje o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) dotyczących banku oraz podmiotów współpracujących – zarówno elektronicznie, jak i przez telekomunikacyjne urządzenia końcowe.

1000 zł w 4 transzach

Co dalej? Pierwszą premię, w wysokości 300 zł, zdobędziemy za:

 • wykonanie przelewów do ZUS na kwotę min. 100 zł miesięcznie przez 3 dowolne miesiące w ciągu 6 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia rachunku,
 • wykonanie min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą na kwotę min. 100 zł w ciągu 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku,
 • wykonanie jednego przelewu (innego niż do ZUS) przez aplikację PeoPay lub stronę mobilną m.pekao24.pl na kwotę min. 100 zł w ciągu 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku.

Warto tu zauważyć, że transakcje wykonane w niepełnym miesiącu (podpisania umowy) nie będą brane pod uwagę – dopiero te wykonane w kolejnych miesiącach.

Druga premia, w wysokości 200 zł, dostępna jest dla firm, które podpiszą z bankiem umowę o terminal płatniczy. Ważne, aby terminal przyjął płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia rachunku. Bank zaznacza też, że tej premii nie mogą zyskać firmy, które prowadzą działalność sklasyfikowaną jako: biura turystyczne/podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

Trzecia premia, również w wysokości 200 zł, dostępna jest dla przedsiębiorców, którzy wykonają transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Pekao na równowartość min. 20 000 zł w terminie do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Tu oczywiście warto sprawdzić, na ile jest to opłacalne ze względu na kursy walut.

Ostatnie 300 zł premii dostępne jest dla tych przedsiębiorców, którzy w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku zawrą z bankiem umowę o produkt przeznaczony dla przedsiębiorców będący kredytem, pożyczką lub kartą kredytową. Minimalna kwota kredytu/pożyczki/limitu kredytowego na karcie to 20 000 zł.

Jak łatwo się domyślić każda z premii zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia warunków. Co istotne – ze względu na to, że promocja dotyczy firm – premię należy wykazać i opodatkować samodzielnie (np. jako dodatkowe przychody w przypadku osób prowadzących KPiR).

Konto Przekorzystne Biznes – opłaty

A ile kosztuje korzystanie z Konta Przekorzystnego Biznes? W skrócie – nic, o ile spełnimy dość proste warunki. Bank nie pobiera bowiem 9 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie konta, jeśli spełnimy co najmniej jeden z poniższych warunków:

 • wykonamy przelew do ZUS
 • wykonamy przelew do US
 • na rachunek wpłynie 2000 zł (z wyłączeniem wpływów z depozytów, kredytów, pożyczek czy przelewów między rachunkami własnymi w Pekao)
 • na rachunku zostanie odnotowany wpływ z terminala wydanego przez bank
 • wykonana zostanie transakcja wymianu walut
 • opłacona zostanie rata w Pekao Leasing

Jak widać do wyboru, do koloru :-)

Co z kartą? Bank za jej prowadzenie może pobrać 7 zł, jednak z opłaty można zostać zwolnionym po wykonaniu płatności o wartości 300 zł w danym miesiącu kalendarzowym.

A ile kosztują przelewy? 0 zł, jeśli zlecenie złożymy przez PaoPay lub będzie to 15. pierwszych przelewów zleconych przez bankowość internetową. Za kolejne płacimy 1,5 zł za sztukę.

Wypłaty gotówki są opłacalne z bankomatów własnych oraz 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w kraju. Za kolejne płacumy 2% wartości wypłaty (min. 5 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • Czyli premia 300 zł jest w miarę łatwa jak ktoś potrzebuje terminal to jeszcze 200 zgarnie. Punkty 3 i 4 generują dodatkowe koszty więc nie wiem czy jest sens z nich korzystać – chyba że łatwo uzyskać KK dla firm z limitem >20000 zł ….

  zenek64 Odpowiedz
  • Wymiana walut może być OK jeśli ktoś i tak to planował (i spread będzie sensowny)

   Michał
  • „na równowartość min. 20 000 zł ” – chyba po kursie Mastercard czy Visy tego nie robią przy 20 000 zł do wymiany przy różnicy 1 gr na spreadzie cała premia zwróci się bankowi

   zenek64
 • Zawarłem umowę 1 kwietnia. Czy program poleceń działa? Czytałem gdzieś, że w programie poleceń trzeba było się zarejestrować do 31 marca. Przedłużono to?

  Andrzej Odpowiedz
 • W regulaminie jest „Z promocji wyłączone są podmioty, które posiadały w Banku rachunek rozliczeniowy w okresie od 1 kwietnia 2019 r. do
  31 marca 2020 r.”

  A więc posiadanie konta prywatnego w pekao ostatnio wyklucza z promocji? Podmiotem przecież jest osoba prowadząca działalnosc gospodarczą

  asdasd Odpowiedz
 • Odnośnie warunków bezpłatności konta:
  „na rachunek wpłynie 2000 zł (z wyłączeniem (…) przelewów między rachunkami własnymi w Pekao)” – w TOiP jest napisane „przelewów
  między rachunkami klienta” – więc nie tylko przelewy z Pekao są wykluczone.

  Pawlik Odpowiedz
  • chociaż w pełnym TOiP na stronie banku jest już „przelewów między rachunkami klienta w Banku”, więc chyba jednak można przelewać spoza Pekao, alarm odwołany :)

   Pawlik
 • No własnie też na to zróciłam uwagę. Tutaj admin napisał, że obowiązuje firmy, które nie miały rachunku firmowego, ale w regulaminie jest ogólnie, że podmiot nie mógł mieć rachunku rozliczeniowego i jak dla mnie to brzmi tak jakby posiadanie rachunku osobistego wykluczało, ale może źle to interpretuje.

  ningensanka Odpowiedz
  • W przypadku promocji firmowych nie wliczamy kont osobistych. Dany podmiot identyfikujemy NIPem.

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy