140 zł za założenie eKonta od mBanku + aż 2,5% na koncie oszczędnościowym „Moje Cele”

Zakończona

Ruszyła IX edycja promocji mBanku, w której nowi klienci mogą zyskać łatwe 140 zł premii na start oraz możliwość skorzystania z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Moje Cele. A to jest bardzo wysokie jak na obecne czasy – wynosi aż 2,5% dla kwoty do 20 000 zł.

140 zł premii za założenie eKonta w mBanku
Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego lub oszczędnościowego mBanku/dawnego Multibanku od 1.01.2017. Posiadanie innych produktów (np. rachunków firmowych czy kart kredytowych) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że do 30.09.2020 złożymy wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą debetową. W trakcie wnioskowania powinniśmy zaakceptować oświadczenia z części „X. Oświadczenia”.

100 zł za szybki wpływ i 5 transakcji

Same warunki promocji są bardzo proste. Aby zgarnąć 100 zł powinniśmy zapewnić „szybki wpływ”, czyli przelać do banku jednorazowo min. 1000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta. Regulamin zastrzega, że nie mogą to być środki z innego rachunku w mBanku, którego jesteśmy (współ)posiadaczem. Najlepiej więc przelać środki ze swojego konta w innym banku.

Oprócz tego powinniśmy również wykonać min. 5 płatności kartą (plastikową lub w telefonie) i/lub BLIKiem i/lub przez mTransfer na dowolne kwoty. Mamy na czas do końca pełnego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta (czyli np. otwierając konto w czerwcu mamy czas do końca lipca). Premię w wysokości 100 zł otrzymamy do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego (w naszym przykładzie do końca sierpnia).

40 zł za powtórkę

A jak zdobyć kolejne 40 zł? Wystarczy… powtórzyć operacje, które wykonywaliśmy – tym razem w drugim miesiącu następującym po miesiącu otwarcia konta. W naszym przykładzie oznacza to przelanie do mBanku 1000 zł oraz wykonanie 5 transakcji kartą/BLIKiem w sierpniu – i to nawet, jeśli poprzednie warunki spełniliśmy już w czerwcu.

Premia za transakcje zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca.

2,5% na koncie Twoje Cele

Na koniec dodam, że osoby biorące udział w powyższej promocji mogą również zyskać 2,5% na koncie oszczędnościowym Moje Cele. Kwota maksymalna, którą dotyczy podwyższone oprocentowanie, to 20 000 zł. Promocyjne oprocentowanie na rachunku do regularnego oszczędzania będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku przez cztery kolejne pełne miesiące kalendarzowe (np. otwierając rachunek na koniec czerwca promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez lipiec, sierpień, wrzesień i październik).

Aby jednak zyskać podwyższone oprocentowanie konieczne jest spełnianie co miesiąc jednego, prostego warunku: zwiększanie salda o co najmniej 100 zł miesięcznie. Oznacza to mniej więcej tyle, że musimy co miesiąc dokładać do konta co najmniej stówkę – bo to właśnie regularne oszczędzanie promuje mBank.

Ile kosztuje eKonto?

Biorąc udział w promocji zakładamy eKonto osobiste. Ile kosztuje jego prowadzenie?

Zgodnie z tabelą opłat i prowizji nie zapłacimy ani grosza za comiesięczne korzystanie z rachunku. Posiadanie karty debetowej może nas kosztować 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie 1 transakcji kartą zwalnia z opłaty. To bardzo uczciwy warunek i łatwy do spełnienia (wystarczy np. kupić bułki w piekarni i zapłacić kartą mBanku).

Co z wypłatami z bankomatów? Wszystkie wypłaty w złotówkach z bankomatów krajowych są bezpłatne – pod warunkiem, że kwota wypłaty wynosi min. 100 zł. Za wypłatę „drobnych” płacimy 1,3 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Wymyśliłem taki ciekawy manewr by zmaksymalizować zyski celu:
  zakładając, że odsetki co miesiąc nie przekroczą 35zł, robimy tak:
  we wrześniu zakładamy cel i od razu wpłacamy 20000zł, w przedostatni dzień roboczy wypłacamy 540zł
  w październiku doliczą się odsetki i początkiem wpłacamy 505zł i końcem wypłacamy 405zł
  w listopadzie +370 i -270
  w grudniu +235 i -135
  w styczniu +100
  w ten sposób prawie cały czas mamy 20kzł dobrze oprocentowane, ale sam nie wiem czy mi się będzie chciało dla paru groszy.

  keram7m Odpowiedz
  • @keram7m
   Pomysł pewnie dobry, ale trzeba pilnować co miesiąc tych wpłat i wypłat.
   Wyjdzie może kilka zł więcej niż po zastosowaniu mojego prostszego sposobu:

   we wrześniu – wpłata 19600 zł, kolejne wpłaty:
   1 października 100 zł
   1 listopada 100 zł
   1 grudnia 100 zł
   31 stycznia 100 zł

   g.romek
  • Niby tak, ale skoro trzeba ustawić, że system sam pobiera co miesiąc 100zl z konta, to gdy ustawisz na 1 dzień miesiąca, to 1 stycznia też samo Ci pobierze. Chyba żebyś nie miał wtedy tyle na ror, ale czy by to znowu czegoś nie zaburzyło… no nie wiem czy ja bym tak kombinował.

   mbr1111
  • Datę zasilenia celu można w każdej chwili zmienić. Ale jasne, 1 stycznia byłoby najprościej.

   g.romek
  • na oko przy mało sensownym % w innych bankach wydaje się lepiej zapakować 20 k od razu, ale liczyć mi się tego nie chce…

   abc
  • @abc
   Masz rację, dopłaciłem dziś na full.
   Na koniec stycznia będzie zatem 20400 + odsetki.

   g.romek
  • To jak w końcu radzicie żeby wyciągnąć jak najwięcej?
   Wrzucić dziś 20k i dopłacać co miesiąc po 100zł?
   Wtedy 20k cały czas pracuje na 2,5% a wszystko co ponad na standardowy % ?

   Andrus
  • Najlepiej wrzucić całość, i całość niech procentuje.
   A te kilka stówek nadwyżki z miesięcznych dopłat, dałoby tylko jakieś 1 zł na koncie 1%.
   No chyba, że ktoś ma pomysł na inną inwestycję tych 400 zł :D

   g.romek
  • Faktycznie.. myślałem że jeśli saldo będzie powyżej 20k wtedy całość będzie na 0,10% ale rzeczywiście 20k pracuje na 2,5% w to co ponad na 0,10% więc tak jak piszecie najlepiej ulokować te 20k od razu.
   Dzięki

   Andrus
  • Czytam was jak optymalizujecie i też postanowiłem dopłacić ponad 3 stówki do pełnych 20K. Przy okazji zmieniłem dzień pobrania 100zł z 6 na 28 ale po zmianie sprawdziłem w planowanych płatnościach, że za wrzesień chce mi drugi raz pobrać, zmieniłem nazad a ponownej zmiany dokonam 1 października. W sumie faktycznie koło 150 zł będzie na 0,1%.

   yosa
 • A powiedzcie mi jeszcze, jak ustawiłem te cele na osiągnięcie 20000zł i pobieranie 110zł na 28 dzień miesiąca, to dlaczego w zaplanowanych płatnościach mam, że chce mi pobierać z ror 28 dnia miesiąca zarówno 110zł jak i 20000zł? Te 20000 to ja chciałbym wpłacić jednorazowo tylko, a z tych zaplanowanych to tak wynika jakby on mi co miesiąc 20000 chciał na cel przelewać

  mbr1111 Odpowiedz
  • Sorry, już wiem co popieprzyłem ;P w drugim celu ustawiłem pobieranie miesięcznie 20000zł zamiast 110zł xD

   mbr1111
 • Słuchajcie, a taki pomysł: jeśli by się obawiało zamrożenia tych 20 tyś. zł na 4 miesiące (np. ryzyko nieprzewidzianego wydatku), to moim zdaniem powinien zadziałać taki patent:
  – zakładamy cel i przelewamy na niego 20 tyś.
  – w przedostatni dzień roboczy września „odlewamy” z celu 19900
  – pierwszego października przelewamy 19900 minus narosłe odsetki z powrotem (uzupełniamy cel do 20000)
  – w przedostatni dzień roboczy października „odlewamy” z celu (19800 zł pomniejszone o narosłe we wrześniu odsetki)
  – itd…
  Co prawda tracimy odsetki za 2 dni każdego miesiąca (2,22 zł), ale zyskujemy swobodę dysponowania środkami bez ryzyka całkowitej utraty odsetek w przypadku konieczności pobrania z celu części środków przed upływem 4 miesięcy.
  A może wystarczyłoby tylko na jeden dzień w miesiącu zabrać z celu te 19900 zł (w ostatni dzień roboczy, bo pewnie i tak saldo wpływów i obciążeń będzie rozliczane na stan o północy) i wtedy strata odsetek byłaby jeszcze mniejsza? Co myślicie koleżanki i koledzy?

  mbr1111 Odpowiedz
 • Pytanie do osób, które 31 sierpnia miały 2 cele: stary cel na 2,6% i nowy na 2,5% i zlikwidowały ten na 2,6%, bo we wrześniu przestał procentować: czy do celu na 2,5%, który jeszcze mamy na koniec miesiąca powinniśmy dopłacić kwotę, którą wypłaciliśmy likwidując cel na 2,6%, aby uzupełnić saldo na celach na dzień 30.09.? Moim zdaniem tak ale w regulaminie jest tak napisane, że pewności nie mam. Ja na wszelki wypadek chyba to zrobię, bo i tak nie ma gdzie kasy trzymać.

  Lidia Odpowiedz
  • 30.9 dopłacę, założę standardowy na 2-3 dni LUB spróbuję założyć na 2.5% (a nóż), ale na pewno będę uzupełniał „sumę” bo nie wiem jak system przetrawi tę niejasność z regulaminu.

   Czytelnik
  • Chodzi ci zapewne o ten pkt. regulaminu:
   ……………………….
   § 5. Zasady Promocji
   2. Promocyjne oprocentowanie na rachunku umożliwiającym regularne oszczędzanie Moje cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek jest sprawdzany ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym.
   ……………………….
   Dla mnie jest jasne, że nie muszę dopłacać na C2,5% kwoty po zlikwidowaniu dnia 01.08.2020 rachunku C2,6% ponieważ regulamin mówi jasno, że warunek będzie sprawdzany na wszystkich rachunkach umożliwiających regularne oszcz. a więc rachunkach ISTNIEJĄCYCH w ostatnim dniu roboczym miesiąca (30.09.2020). A nie można sprawdzać na rachunku, którego już nie ma.

   Więc kogo to dotyczy ? Oprocentowanie 2,6% było do 31.08 a potem spadło do 0,4% więc jak ktoś wybrał całą kwotę a nie zlikwidował C2,6% lub wybrał część z C2,6% to jego obowiązuje, to o czym napisałaś.

   yosa
  • @Czytelnik, hmm…. i ten sam numer 30.10 i 30.11 ?
   Ja nie będę mógł dopłacić i jak okaże się, że to Wasz ruch był dobry, to za wrzesień naliczą mi 0,01% ale za paźdz. i list. powinni znowu 2,5% (??)

   @lidia: „i tak nie ma gdzie kasy trzymać”
   To w Twoim przypadku najlepiej było nie likwidować C2,6 i całą kwotę zostawić tam aż do 30.11 bo na C2,6 miałaś 0,4% za regularne oszczędzanie (dopłacanie 100zł/m-c).
   IMHO, i to jest chyba najbezpieczniejszy (bez)ruch dla wszystkich którzy jeszcze mają nie ruszone C2,6

   yosa
 • Mam pytanie: dzisiaj otworzyłem eKonto jako nowy klient mBanku. Na stronie banku i w aplikacji widnieje informacja o moim Celu. Zmodyfikowalem go na stala kwote przelewow 100zl co miesiac i cel jako 20tys. Rozumiem, ze ten cel, ktory niejako z automatu zostal uwtorzony wraz z otwieraniem konta mam oprocentowany 2,5% i jak w poniedzialek wplynie kwota 19600 to system automatycznie zacznie naliczac odsetki? Z gory dziekuje za odpowiedz

  Mateusz Odpowiedz
  • @Mateusz, zobacz w POMOC/Status Twoich wniosków czy ma tytuł „Zakładanie celu 2,5%” czy tylko „Zakładanie celu” a poza tym w mailu który otrzymałeś będzie napisane odpowiednio o oprocentowaniu 2,5% albo….0,1-0,2%.

   yosa
  • Właśnie sęk w tym, że ja tego celu nie zakładałem tylko był już niejako sam po otwarciu konta. Maila w związku z tym też nie miałem odnośnie tego celu…

   Mateusz
  • „….ja tego celu nie zakładałem tylko był już niejako sam po otwarciu konta. Maila w związku z tym też nie miałem odnośnie tego celu…”

   Nie bardzo rozumiem ale być może, jak zakładałeś równolegle z założeniem konta, to masz gdzieś to zapisane w umowie założenia konta, bo taki pdf musiałeś dostać na maila albo w pakiecie wraz z np. regulaminami (teraz wszystkie szyfrują). Modyfikowałeś standardowe parametry Celu i jak rozumiem, masz numer rachunku celu, widzisz go w Finansach, możesz w niego wejść i np. znowu zmodyfikować np. kwotę wpłat 100zł na 101zł (w takim przypadku byłby widoczny wniosek o zmianę). Dzwoń na infolinię a najlepiej przez czat (masz zapis) może nawet reklamację złóż jak nigdzie nie masz danych celu albo przeczekaj 10 dni i zobaczysz co ci naliczy. Moje doświadczenie to zakładanie celu do już od dawna istniejącego konta.

   yosa
 • @yosa Dodatkowo w pomocy nie widzę opcji statusu moich wnioskow. Zalozylem przed chwila drugi cel z ciekawosci i mimo, ze pokazano, ze zakonczono to nie pojawia sie w ogole ten drugi cel, maila tez nie otrzymalem i nie bardzo wiem o co chodzi.

  Mateusz Odpowiedz
  • Chodzi pewnie o to, że 2-gi cel założyłeś na 2,5%, wniosek system rozpatrzył czyli sprawdzi, że już jeden na 2,5% masz więc drugiego nie założył. Widać poprawili kolejnego babola (robią to chyba na bieżąco) bo mi w podobnej sytuacji na chama założył cel na 0,01% (a nóż gość nie zauważy)

   yosa
 • Witam. Ktoś tu orientuje się kiedy mbank wypłaca premię w tej promce jesli warunki spełniłem w sierpniu? Może ktoś spełnił w lipcu i dostał w sierpniu. Mam na myśli którego dnia wpłyneła na konto promocyjna stówka. Z góry dzięki

  Łukasz Odpowiedz
 • 28.08 za VI-VII

  Czytelnik Odpowiedz
  • Czyli otrzymałeś w jednej transzy 140 zł?

   Łukasz
  • Rozwijam wpis:
   100zł za spełnienie warunków za niepełny VI (miesiąc podpisania umowy) + VII (do końca pełnego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta).
   Pytałeś o konkretną datę wypłaty, więc u mnie 28.08 (wg regulaminu do końca sierpnia).

   Czytelnik
  • A 40 za VIII wpadło dzisiaj.

   Czytelnik
 • Czy po otrzymaniu ostatniej nagrody (40 zł) mogę zamknąć konto bez żadnych ukrytych kosztów i zastrzeżeń? np. muszę z niego korzystać jeszcze jakiś czas żeby nie zapłacić jakiejś kary itp?

  Adam S Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy