150 zł do wykorzystania na stacjach Orlen za założenie PKO Konta Firmowego

Zakończona

Wystartowała kolejna promocja premiująca założenie konta firmowego w PKO BP. Tym razem za spełnienie prostych warunków otrzymamy kartę podarunkową do wykorzystania na stacjach Orlen o wartości 150 zł.

150 zł na Orlen za założenie PKO Konta Firmowego

Szerokiej drogi z PKO Bankiem Polskim

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem firmowym PKO Banku Polskiego względem numeru NIP. Na szczęście wykluczeni są tylko obecni posiadacze rachunków firmowych:

Z Promocji nie mogą skorzystać przedsiębiorcy identyfikowani wg numeru NIP, którzy na dzień rozpoczęcia okresu promocji posiadali już w Banku otwarty rachunek bieżący.

Same warunki promocji są banalnie proste. Wystarczy, że w okresie promocji (od 15.07 do 11.09 oraz 1.11 do 31.12) złożymy promocyjny wniosek o konto firmowe wraz z kartą debetową MasterCard i zaakceptujemy regulamin promocji. Drugim krokiem będzie łączne wydanie min. 200 zł kartą debetową w ciągu 30 dni od dnia podpisania umowy. Istotne, aby transakcje zostały zaksięgowane w tym terminie, dlatego realnie trzeba je wykonać w nieco krótszym czasie.

To tyle! Bank wyśle nam kartę podarunkową do wykorzystania na stacjach Orlen w terminie 30 dni od końca miesiąca kalendarzowego, w którym spełniliśmy warunki promocji.

Na koniec warto dodać, że pula nagród wynosi 3500 sztuk w I etapie promocji (15.07 – 11.09) oraz 2000 sztuk w II etapie (1.11 – 31.12). Osobiście jednak nie obawiałbym się wyczerpania puli nagród – z doświadczenia wiem, że ilość voucherów wygląda dość rozsądnie.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Ile kosztuje PKO Konto Firmowe?

Pierwsze 6 miesięcy prowadzenia konta jest darmowe, pod warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej krócej, niż 12 miesięcy. Później zapłacić możemy aż 25 zł, ale z opłat można być zwolnionym – po wykonaniu przelewu do ZUS oraz wydaniu 500 zł kartą.

Jeśli chodzi o kartę debetową – nie ma opłat miesięcznych, jednak jest opłata roczna. W pierwszym okresie nie płacimy nic (0 zł za wydanie karty), a od drugiego roku – 30 zł, co daje średnio 2,5 zł miesięcznie. Oczywiście z karty możemy zrezygnować, ale wtedy i tak zapłacimy 25 zł miesięcznie.

Jeśli chodzi o przelewy (często płatne przy rachunkach firmowych) – tu pierwsze 30 przelewów miesięcznie mamy za darmo, a kolejne – za 1 zł za sztukę.

Nie przegap!

Komentarze

 • jak rozumiem albo program poleceń albo konto z Orlenem??

  zenek64 Odpowiedz
 • Czy vouchery/karty podarunkowe należy wykazać jako dochód i zapłacić za nie podatek?

  six Odpowiedz
  • Tak, zgodnie z regulaminem:

   W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą otrzymana premia podlega opodatkowaniu na zasadach przewidzianych w Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.

   Michał
 • Jak się podpisuje umowę- przelew z innego banku, kurier czy w oddziale?

  Marian Odpowiedz
 • Czy po otrzymaniu vouchera można po prostu zrezygnować z dalszego prowadzenia rachunku w banku (bez ponoszenia kosztów)?

  Marek123 Odpowiedz
 • ktoś założył i spełnił warunki w sierpniu?? Bo ja tak i do dziś nie dostałem karty Orlen (a;e to może wina poczty)

  zenek64 Odpowiedz
  • U mnie podobnie, w sierpniu warunki spełnione, do tej pory cisza. A z tego co widzę to do konta dostałem również DSD (dopuszczalne saldo debetowe) za którę płacę co miesiąc 5zł.

   Marek123
  • Dzisiaj przyszła karta poleconym

   Marek123
 • Dziś przysłali mi listem poleconym kartę, choc brałam udział w innej promocji tego banku

  Katarzyna Odpowiedz
 • karty nie ma jest za to opłata 30 zł za nieautoryzowane saldo ujemne – podobno wysłali list z windykacji i za to doliczyli opłatę (oczywiście listu nie ma tak samo jak karty ORLEN) i uwaga na wszelkie promocje PKO konta firmowego bo Admin o tym milczy – podobno chcąc zamknąć konto przed upływem 100 dni od jego otwarcia płaci się opłatę za wcześniejsze zamknięcie konta firmowego w wysokości 100 zł – ktoś w oddziale robi sobie jaja czy rzeczywiście jest taki zapis w TOiP który de facto psuje całkowity odbiór „łatwych promocji firmowych” i PKO BP

  zenek64 Odpowiedz
  • Zenek, bardzo mi przykro ze względu na opłatę, ale niestety nie mam żadnego wpływu na twoje saldo na twoim rachunku :(

   Co do 100 zł – niech będzie, że „milczę”, bo… nie ma żadnej takiej opłaty. Ja o niej nic nie wiem, TOiP również: https://www.pkobp.pl/oplaty-i-prowizje/uslugi-dla-msp-i-rynku-mieszkaniowego/czesc-i-standardowa-oferta-depozytowa/dzial-i-pakiety-produktowo-cenowe-oferta-podstawowa/

   Dodam, że kiedyś dzwoniłem na infolinię PKO BP pytać o to tajemnicze 100 zł i konsultant nie miał pojęcia o co może chodzić. Wygląda na to, że taka opłata (być może?) była, ale już dawno jej nie ma. A jeśli jest, to uprzejmie proszę o wskazanie – ja nie jestem nieomylny i zawsze sugeruję samemu wszystko weryfikować (zwłaszcza w promocjach, które są nowością).

   A co do braku premii – reklamować, bo to duża wtopa PKO :(

   Michał
  • no właśnie mi pracownik w oddziale na Powstańców śląskich 1 w Warszawie tak powiedział że jeśli chce zamknąc konto FIRMOWE przed upływem 100 dni od założenia to jest opłata 100 zł. Saldo zadłużenia na koncie pojawiło się 1 października (nie spełniłem warunków we wrześniu bo wliczyłem to w koszt promocji) a już dziś czyli 5 października doliczyli 30 zł za „notę windykacyjną” (chore). Nie wiem gdzie mam pójść się upewnić z ta stówką za zamknięcie bo „nie każdy oddział obsługuje klientów firmowych” więc w pierwszym lepszym tego nie załatwię. także 25+30+100 – koszty przerosły gratisa którego nota bene również póki co nie ma ale może to wina poczty bo ludzie tu piszą że dopiero wczoraj czy dziś otrzymali

   zenek64
  • nie ma opcji edycji więc napiszę że oczywiście 100 zł nie płaciłem bo konta nie wypowiedziałem nawet ponosząc jeszcze 2-3 opłaty miesięczne 25 zl za niespełnienie warunków wyjdzie taniej niż płacić 100 zł za zamknięcie konta teraz

   zenek64
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy