160 zł za założenie eKonta od mBanku + 2% na koncie oszczędnościowym „Moje Cele”

Zakończona

Ruszyła X edycja promocji mBanku, w której nowi klienci mogą zyskać łatwe 160 zł premii na start oraz możliwość skorzystania z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Moje Cele. A to jest całkiem wysokie jak na obecne czasy – wynosi 2%, choć dla kwoty do 10 000 zł.

160 zł premii za eKonto w mBanku
Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego lub oszczędnościowego mBanku/dawnego Multibanku od 1.01.2017. Posiadanie innych produktów (np. rachunków firmowych czy kart kredytowych) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że do 27.01.2021 złożymy wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą debetową. W trakcie wnioskowania powinniśmy zaakceptować oświadczenia z części „X. Oświadczenia”.

Jeśli w trakcie wnioskowania możliwe jest podanie kodu polecającego, to będę niesamowicie wdzięczny za wpisanie „livesmarter”.

100 zł za szybki wpływ i 5 transakcji

Same warunki promocji są bardzo proste. Aby zgarnąć 100 zł powinniśmy zapewnić „szybki wpływ”, czyli przelać do banku jednorazowo min. 1000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta. Regulamin zastrzega, że nie mogą to być środki z innego rachunku w mBanku, którego jesteśmy (współ)posiadaczem. Najlepiej więc przelać środki ze swojego konta w innym banku.

Oprócz tego powinniśmy również wykonać min. 5 płatności kartą (plastikową lub w telefonie) i/lub BLIKiem i/lub przez mTransfer na dowolne kwoty. Mamy na czas do końca pełnego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta (czyli np. otwierając konto w październiku mamy czas do końca listopada). Premię w wysokości 100 zł otrzymamy do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego (w naszym przykładzie do końca grudnia).

2 x 30 zł za powtórkę

A jak zdobyć kolejne 2 x 30 zł? Wystarczy… powtórzyć operacje, które wykonywaliśmy – tym razem w drugim oraz trzecim miesiącu następującym po miesiącu otwarcia konta. W naszym przykładzie oznacza to przelanie do mBanku 1000 zł oraz wykonanie 5 transakcji kartą/BLIKiem zarówno w grudniu, jak i styczniu.

Premia za transakcje zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków.

2% na koncie Twoje Cele

Biorąc udział w powyższej promocji możemy również zyskać 2% na koncie oszczędnościowym Moje Cele. Kwota maksymalna, którą dotyczy podwyższone oprocentowanie, to 10 000 zł. Promocyjne oprocentowanie na rachunku do regularnego oszczędzania będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku przez cztery kolejne pełne miesiące kalendarzowe (np. otwierając rachunek na koniec października promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało od listopada do lutego). Z doświadczenia wiem jednak, że oprocentowanie powinno być naliczane również w miesiącu otwarcia.

Aby jednak zyskać podwyższone oprocentowanie konieczne jest spełnianie co miesiąc jednego, prostego warunku: zwiększanie salda o co najmniej 100 zł miesięcznie. Oznacza to mniej więcej tyle, że musimy co miesiąc dokładać do konta co najmniej stówkę – bo to właśnie regularne oszczędzanie promuje mBank.

Ile kosztuje eKonto?

Biorąc udział w promocji zakładamy eKonto osobiste. Ile kosztuje jego prowadzenie?

Zgodnie z tabelą opłat i prowizji nie zapłacimy ani grosza za comiesięczne korzystanie z rachunku. Posiadanie karty debetowej może nas kosztować 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie 1 transakcji kartą zwalnia z opłaty. To bardzo uczciwy warunek i łatwy do spełnienia (wystarczy np. kupić bułki w piekarni i zapłacić kartą mBanku).

Co z wypłatami z bankomatów? Wszystkie wypłaty w złotówkach z bankomatów krajowych są bezpłatne – pod warunkiem, że kwota wypłaty wynosi min. 100 zł. Za wypłatę „drobnych” płacimy 1,3 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • MBąk chyba przoduje w rankingu najdłuższej karencji…4 lata bez 3 miesięcy.
  Raczej oferta dla zaczynających przygodę z wisienkami.

  JJ2010 Odpowiedz
  • No właśnie tak sobie teraz pomyślałem, że znowu spróbuję z nowej promki Pekao skorzystać, może się tym razem uda; jeśli tak, to będzie to oznaczało, że w ostatnim roku nie miałem konta tylko w dwóch bankach (pomijąc jakieś specjalistyczne czy spółdzielcze): BOŚ i właśnie w mBank, w którym konta nie mam już ponad 3 lata…

   Don Quijote de la Mancha
  • @JJ2010 pol roku temu mbank przez 3 dni dawal 150 zl bez okresu karencji, ale nie wzialem bo niedlugo konczy mi sie 4-letnia odsiadka i licze na 300 zl

   aaaa
 • „Starzy” klienci też mogą skorzystać z oferty Cel i wystarczy dopłacać tylko na 1 cel 100zł (a nie na każdy po 100zł). Ja niestety nie mogę skorzystać.

  Promocja „Moje cele z oprocentowanie 2%” trwa od 01.10.2020 r. do 30.04.2021 r. Do Promocji można przystąpić w okresie od 01.10.2020 r. do 27.01.2021 r. jeśli spełnione zostały następujące warunki:

  – jesteś Klientem mBanku SA,
  – posiadasz na wszystkich rachunkach oszczędnościowych, rachunkach umożliwiających regularne oszczędzanie Moje cele oraz lokatach w Banku dnia 31.08.2020 mniej niż 1 000 zł.
  – złożysz promocyjny wniosek o rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie Moje cele,
  – składając wniosek zaakceptujesz Regulamin Promocji.

  Uczestnik Promocji otrzyma promocyjne oprocentowanie, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek sprawdzamy ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym. (np. jeżeli masz ekonto, do którego podpięte są rachunki do regularnego oszczędzania Moje cele, na koniec stycznia na nich miałeś 300zł, aby mieć promocyjne oprocentowanie na koniec lutego na tych rachunkach musisz mieć o 100zł więcej niż na koniec stycznia) W przypadku niespełnienia ww. warunku, oprocentowanie na rachunku umożliwiającym regularne oszczędzanie Moje cele wynosi 0,01%.

  Oprocentowanie dla nadwyżki powyżej kwoty 10 000 zł na rachunku umożliwiającym regularne oszczędzanie Moje cele wynosi 0,01%.

  Be@ Odpowiedz
  • Wg mnie oprócz zmniejszenia %, kwoty max i okresu promocji nie zmienił się ten warunek +100 zł, bo zapis w regulaminie jest taki sam, a dodali do niego jedynie przykład, swoją drogą chyba nie do końca jednoznaczny. Tak więc bezpieczniej dolewać po 100 zł na każdy cel w promocji, o ile oczywiście ktoś ma ich więcej :)

   Dopisali za to w końcu Moje cele do badania salda, ciekawe czy wcześniej ich nie brali pod uwagę, czy tylko nie było tego doprecyzowanego.

   pws
 • System poleceń działa, więc powinna kolejna 100 wpaść.

  Dd Odpowiedz
  • W jaki sposób? W formularzu, po zaznaczeniu opcji dotyczącej poleceń, nie widzę rubryki na wpisanie numeru lub loginu klienta.

   Adam K.
 • Czy ktoś zakładał, mój cel w wrześniu i sprawdzał odsetki?
  Bo mimo, że po założeniu upewniałem się na czacie czy jestem w promocji, policzyli mi 0,1% odsetek. Trzeba reklamować.

  keram7m Odpowiedz
  • Ja zakładałam mój cel we wrześniu i odsetki są prawidłowe tj 2,5%.

   BiancaM
  • A inne warunki spełniłeś? Saldo na dzień badania poniżej 1000 zł i przyrost o co najmniej 100 zł?

   Ja123
  • Mi też tak naliczyli, tylko u mnie chyba przyczyną jest to, że 1.09. wycofałem kasę z poprzedniego Celu… A nie doczytałem w regulaminie, że musi być 100 PLN więcej w sumie na obu… Jak zwykle bank ma rację… Jestem na odsetkach ponad 60 PLN w plecy. Miałem reklamować, ale chyba nie ma sensu.

   diego
  • Stare cele 2.6 zlikwidowane 1.9, a 2 i 3.9 zalozone nowe cele. Wszedzie 2.5%. Co ciekawe na koncie zony nie likwidowalem starych celow i na wszytskich 3 wpadlo testowo 2.5% (!)

   keton
  • W takim razie będę reklamował… Zobaczymy co odpowiedzą.

   diego
  • Pytałem się na czacie: to najpierw mi odpowiedzieli, że nie miałem konta w sierpniu, a liczy się saldo z poprzedniego miesiąca, a gdy wytkąłem że nie ma tego w regulaminie to po przemyśleniu powołali się na te pełne miesiące. A jak reklamować, bo ze strony to nie ma takiej kategorii, w formularzu reklamacji?

   keram7m
  • a poprzedni cel zakończyłem w lutym, na dzień badania miałem 0 zł, 4 wpłaciłem 20k, 30 wypłaciłem 19k

   keram7m
  • nie wiem, czy dziś wpłacić do tego celu, czy znów za miesiąc będą kiepskie odsetki i coś wymyślą

   keram7m
  • Reklamacje w końcu uznali, ale tylko w ramach dobrej współpracy (choć dalej brakuje 60gr).
   Ale teraz tłumaczenie jest dziwne, że niby nie spełniłem warunku: „Suma uznań w danym miesiącu na Cele musi być o min. 100 większa od sumy obciążeń”. Ale ja założyłem konto 2, wtedy wpłaciłem ponad 10k, 4 września dopłaciłem ponad 9k, 10 uzupełniłem do równo 20k, a 30 wypłaciłem 19800zł, 1.X wpłaciłem ponownie 20k. A innych celów nie mam, więc nie rozumiem.

   keram7m
 • ” otwierając rachunek na koniec października promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało od listopada do lutego” W obecnej promocji promocyjnej odsetki są tylko przez 3 miesiące a więc do końca stycznia.

  Arek88 Odpowiedz
 • Otworzyłem cel 2,5% na początku września. Na 31 sierpnia miałem saldo poniżej 1000zł. Czy mogę skorzystać z tej nowej promocji na cel 2%?

  Andrzej77 Odpowiedz
  • Jestem w podobnej sytuacji i dostałem info, że tak.

   pytanie
  • Ja mam podobnie. Ale poczekam sobie tak do końca roku. Chwilowo brak wolnej kasy..

   dariusz2
  • O ile potem system przy otwieraniu nowego celu się nie wykrzaczy, to można. Inna sprawa, że nie wiadomo jakie odsetki potem naliczą na nowych celach jeśli stare jeszcze będą działać, bo wcześniej ludzie mieli w takiej sytuacji właśnie problemy. No ale jak otworzy się pod koniec stycznia, to przez parę dni łatwo sprawdzić czy jest tam dobry % czy nie.

   pws
 • Czy mając moje cele 2,5% od końca września (pierwsze konto mBank w ogóle) i otwierając teraz nowy cel to będzie on oprocentowany na 2%, czy 0.01% bo nie bardzo się orientuję jak aktywować drugi cel po promocyjnym oprocentowaniu?

  Mateusz Odpowiedz
  • Na czacie mi powiedziano, że tak. Mam teraz otwarte 2 cele. Albo przez bankowość po zalogowaniu, albo na stronie/z linka przed.

   Micha
  • Czyli jak przez aplikację mobilną otworzyłem drugi cel ustawiając na 10000 zł to powinien być na 2%?

   Matwusz
  • Tylko nie wypłacaj kasy po zakończeniu pierwszego celu, bo wówczas urwiesz ostatni miesiąc z celu drugiego.
   To chytrze jest pomyślane ;-)

   Be@
  • Dokładnie tak. Niestety dałam się tak nabrać.

   Lidia
  • No to jest właśnie niestety celowa pułapka… Nawet otwierając pod koniec stycznia nowy cel na 2%, jeśli zabierzemy kasę z celu 2,5%, to potem w lutym na nowym warunku przyrostu salda niestety nie spełnimy. Jakby nadal było do 20k, to nie było by problemu.

   pws
  • Może ktoś mi objaśni jak wygląda moja sytuacja bo już się pogubiłam. Miałam cel założony na 2,6%, który kończył mi się 31. sierpnia. 1. września wypłaciłam kasę /19880// i złożyłam dyspozycję zamknięcia tego celu. 2 września już celu nie było w bankowości więc 3. otworzyłam cel na 2,5% przelewając na niego 19400 zł. Za kilka dni przelałam 500 zł tak aby było równe 20 tys. Oczywiście mam ustawiony automatyczny przelew na 100 zł każdego miesiąca. Za wrzesień miałam 2,5% i spodziewam się takie mieć do 31.01.2021.- czy się mylę? Podobnie jak u innych ten drugi cel ma stary rachunek pierwszego celu, mimo że został zamknięty. Trzeciego celu nie założę bo nie spełniam warunku salda.

   BiancaM
 • Ale to chyba wystarczy na koniec miesiąca przelać z powrotem te 10 tys. wypłacone po zakończeniu celu 2%. Nie trzeba trzymać całego miesiąca bez procentów.
  Przykładowo cel na 2% kończy mi się 5.12, a na 2,5% 1.01. Żeby mieć 2,5% w grudniu, można wypłacić po skończeniu celu 2% 10 tys. i wrócić z nimi ostatniego dnia grudnia na 1 dzień – saldo ostatniego dnia miesiąca musi być wyższe o 100 zł niż z pierwszego dnia. Dobrze myślę?

  Micha Odpowiedz
  • Myślę, że dobrze myślisz. ja właśnie tak chciałam zrobić, tylko niestety zapomniałam.

   Lidia
  • Czy po wykonaniu operacji niefizycznej karta np. Opłata za subskrypcje netflixa, nie będę płacić za używanie karty?

   Dariusz
 • Dziś kończy mi się cel 2,5 %. Czy jeżeli dziś założę nowy cel 2%, a ten który dziś kończy się wypłacę jutro to będę miał do końca 2 % nowego celu ? Co zrobić żeby nie stracić 2 % ?Pogubiłem się w trochę w tym .

  Romuald Odpowiedz
 • I jeszcze trzeba było mieć poniżej 1000 PLN na depozytach na 31.08.

  Slawek Odpowiedz
 • Co niektórzy w m-okazjach mają zwrot za płatności kartą debetową przez google pay, 1 zł za jedną transakcje dziennie do 20-12. Sprawdźcie

  Anom Odpowiedz
  • U mnie nie ma, a u brata jest. To losowo chyba

   bolek
  • Się wycwanili, teraz 1 zł za 1 transakcję, a liczą się oficjalnie niby tylko zbliżeniowe, stacjonarne, a nie internetowe (chociaż teraz ciężko o łatwe transakcje GPay w necie, szczególnie bez wykluczeń MCC).
   https://www.mbank.pl/nota/mo-gp-apigp-b-trx-2020/

   pws
  • Z tego co widzę, nie ma tam informacji, że tylko jedna transakcja dziennie. Czyli teoretycznie można zrobić 20 pojednyczych transkacji jednego dnia i wpadnie za nie zwrot 20 zł?

   asi
  • „Maksymalna wartość pojedynczego zwrotu wynosi 1 zł. Maksymalna, całkowita suma zwrotów dla tej mOkazji wynosi 20 zł. Z mOkazji można skorzystać wielokrotnie, jednak po przekroczeniu liczby transakcji uprawniających do uzyskania maksymalnego zwrotu 20 zł, zwrot dla kolejnych płatności zbliżeniowych wykonanych telefonem nie jest naliczany i nie jest należny. Zwrot z mOkazji nastąpi do 60 dni od daty zaksięgowania ostatniej transakcji ….”

   Też to tak rozumiem. 20 transakcji – nieważne kiedy.
   Eh… a obiecałam sobie, że nie będę instalować apki mBanku.

   Be@
 • Czy może ktoś wie czy gdy złożę wypowiedzenie w mBanku konta i karty debetowej mBank coś proponuje, aby nadal korzystać z ich usług?

  Bogusia Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy