160 zł premii za założenie Konta z Lwem od ING Banku

Trwa do 31.03.2020

Już nie 140, a 160 zł możemy zgarnąć za założenie rachunku osobistego w ING Banku. Wraz z nowym rokiem ruszyła bowiem nowa promocja startowa. Sprawdźmy więc co się zmieniło i jak teraz możemy zgarnąć 160 zł premii na start :)

160 zł za Konto z Lwem ING Bank Śląski

Do 160 za otwarcie konta Direct

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego Konta z Lwem w ING Banku od 1.10.2018 do 31.12.2019.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożym wniosek o konto za pomocą strony internetowej banku, otwierając przy tym konto oszczędnościowe i wybierając dowolną kartę debetową. Wnioski składane w oddziałach banku nie biorą udziału w promocji. Warto natomiast dodać, że umowę o rachunek możemy podpisać przez kuriera albo przez przelew weryfikacyjny.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych w sposób elektroniczny, telefoniczny i tradycyjny (pocztowy).

Na spełnienie wszystkich powyższych warunków mamy czas do 31.03.2020.

Warunki zdobycia 160 zł

Co dalej? Tak naprawdę bank daje nam dwie możliwości. Do zdobycia mamy 100 zł za spełnienie prostszych warunków albo 160 zł, jeśli się nieco bardziej wysilimy.

I tak gwarantowane 100 zł otrzymamy pod warunkiem, że do 30.06.2020 wykonamy płatności bezgotówkowe w złotych polskich na łączną kwotę min. 1000 zł kartą lub BLIKiem. Premia zostanie przekazana na nasze konto oszczędnościowe do 16.07.2020, o ile ciągle będzie ono aktywne, tak samo jak konto osobiste oraz karta debetowa (jeśli ją wcześniej zamkniemy, to trzeba będzie ją wyrobić do odebrania premii – niekoniecznie plastikową, ale np. mobilną).

Nagrodę możemy jednak całkiem łatwo zwiększyć o 60 zł. Wystarczy dodatkowo spełnić dwa poniższe warunki:

 • wykonanie 3 płatności bezgotówkowych BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych (mogą to być te same transakcje co powyżej)
 • otrzymanie min. jednego wynagrodzenia w kwocie min. 1000 zł na konto osobiste, przy czym:

  Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku

Powyższe warunki powinniśmy spełnić również do 30.06.2020. W takim wypadku wypłacana 16.07 premia będzie wynosiła 160 zł :)

Łatwiejsze warunki dla konta Mobi!

Co ciekawe ING ma również w ofercie równoległą, bardzo podobną promocję, której warunki są nieco łatwiejsze. Różnica jest taka, że tu konieczne będzie założenie Konta Mobi, które przeznaczone jest dla osób młodszych – w wieku od 18 do 26 lat.

Same warunki promocji są podobne: 100 zł otrzymamy za wykonanie min. 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem w złotych polskich. Będziemy jednak mieli mniej czasu na spełnienie warunków – bo do 30.04.2020. Wypłata nagrody nastąpi jednak szybciej – zgodnie z regulaminem do 15.05.2020 (o ile ciągle będziemy posiadaczem rachunków i karty).

Co zrobić, aby zgarnąć premię wyższą o 60 zł? Spełnić dodatkowo oba poniższe warunki:

 • wykonanie min. 3 transakcji BLIKiem za zakupy w internecie (mogą to być te same transakcje, co powyżej)
 • dokonanie min. 3 przelewów na telefon BLIK na kwotę min. 5 zł każdy.

2,5% do 200 000 zł

Oprócz premii gotówkowych ING premiuje ostatnio mocno oszczędzanie. Z tego też względu możemy skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania. Po pierwsze – do zgarnięcia mamy 2,5% dla kwoty do 100 000 zł przez 4 miesiące od założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego.

Po drugie – zakładając rachunek OKO Bonus możemy zgarnąć kolejne 2,5% dla kwoty do 100 000 zł pod warunkiem ulokowania nowych środków. No a skoro nie posiadaliśmy oszczędności w ING, to wszystkie będą dla banku „nowe”.

O szczegółach tej promocji pisałem w artykule: 2,5% do 100 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus. Promocja wciąż jest aktywna i w obecnej edycji trwa do 5.03.2020. Nie zdziwię się, jeśli później kolejny raz zostanie przedłużona, bo tak dzieje się od baaardzo dawna.

Ile kosztuje Konto z Lwem Direct?

Konto Direct oraz Konto Mobi nie różnią się znacząco pod względem opłat. Prowadzenie obu z nich jest darmowe. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę (przy koncie Direct) – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Ale wystarczy skorzystać z konta Mobi, aby mieć kartę za darmo – bez spełniania dodatkowych warunków (do 26. roku życia). Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • czy jak ktos ma konto oszczednosciowe (do tego jest pelnomocnikiem do konta direct) i fundusze inwestycyjne w ing ale nie ma konta direct ani zadnego innego roru tam i nigdy nie miało, to moze wziasc udzial w promocji? (łapie sie osoba nawet do 26 roku)

  aaaannnj Odpowiedz
 • można zrezygnować z karty?

  wiesław Odpowiedz
 • Niech zrezygnują z tych archaicznych warunków płatności kartą, to założę.

  Nikt Odpowiedz
 • Rozumiem, że płatności kartą R nie są wykluczone?

  tomaszlub Odpowiedz
 • Czyli jak spełnię tylko jeden z tych dodatkowych warunków nie otrzymam premii 60 zł ? Czy do wynagrodzenia wliczane jest świadczenie 500+

  pasikonik119 Odpowiedz
 • Zdradźcie mi drogie Panie, które tu zaglądają, czy ten mężczyzna na zdjęciu powyżej to jest obecny model młodego przystojniaka jaki obowiązuje i jest trendy?

  dario Odpowiedz
  • Styl „na drwala” jest ostatnio modny (broda (a fe!), koszyla w kratę, krzepka budowa ciała, powinien jeszcze mieć kucyk). Tutaj to taki „drwal intelektualista” (okulary)

   Kate
  • a to jest chyba ten aktor-Krzysztof Czeczot co w Brzyduli grał i słuchowisko z Biblii zrobił? czy się mylę???

   agnes
 • 6 miesięcy trzymania konta. płacenia liczenia dla 100zł? dziękuję nie wchodzę.

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
 • Dwa lata temu zamknąłem konto i mam nieaktywną bankowość internetową, mimo to przy próbnie założenia zapraszają do oddziału – więc słabo.

  M. Odpowiedz
 • Czy jako wpływ wynagrodzenia przejdzie przelew własny z konta w innym banku?

  broker Odpowiedz
 • Czy są jakieś wykluczone mcc?

  miły Wrocławianin Odpowiedz
 • A czy otwarcie konta przez bankowość elektroniczną również będzie uprawniało do otrzymania premii. Chodzi o to że konto zamykałem 2 lata temu i z tego co widzę nie zamknęli mi dostępu do bankowości. Teraz jak chce otworzyć z linku podanego wyżej pojawia się komunikat że konto mogę otworzyć przez bankowość internetową

  pasikonik119 Odpowiedz
 • Czy przelew natychmiastowy (Express Elixir) wykonany z konta Santander wystarczy żeby system ING potraktował to jako „zewnętrzny” wpływ „wynagrodzenia”? ;)

  shevchenko1987 Odpowiedz
  • Przelew Express Elixir niczego nie zmienia w porównaniu do zwykłego Elixir.
   Większa szansa w przypadku Blue Media, ale teraz zrobiłem testowo taki przelew z Alior do ING i normalnie jako nazwa płatnika (nadawcy) jest moje imię i nazwisko, jedyna zmiana to identyfikator dodany do tytułu…

   Don Quijote de la Mancha
  • Robiłem przelew z Santandera na konto w Pekao to nadawcą jest Blue Media, więc chyba jednak coś tam zmienia ;) Jedynie w treści wpisany był ich nr zlecenia, tytuł przelewu + moje dane. Na upartego może by to przeszło ;)

   shevchenko1987
  • Przeszlo? ;p

   janek123
 • Testował ktoś w poprzednim edycjach, czy przejdzie własny przelew z innego banku? Bo dla 100 zł to szkoda zachodu przez pół roku…

  broker Odpowiedz
 • Przy zawieraniu umowy bank pyta czy chcesz kartę debetową czy tylko naklejka zblizeniowa płatności telefonem i blik czy jak wybiorę opcję BLIK i płatności telefonem zamiast karty debetowej to też musze płacić za debetówkę jak nie wydam tych mitycznych 300 pln/mc

  Marcin2you@gmail.com Odpowiedz
 • Przy zawieraniu umowy bank pyta czy chcesz kartę debetową czy tylko naklejka zblizeniowa płatności telefonem i blik czy jak wybiorę opcję BLIK i płatności telefonem zamiast karty debetowej to też musze płacić za debetówkę jak nie wydam tych mitycznych 300 pln/mc

  TAXMAN Odpowiedz
  • Ale wydanie naklejki kosztuje 15 zł, a zwykłej karty plastikowej 0 zł; „karta” HCE „Mastercard w telefonie” jest już bezpłatna bezwarunkowo.

   Don Quijote de la Mancha
 • czy jak mnie zapraszają do oddziału, to już nici z premii?

  Xemi91 Odpowiedz
 • Pytanie trochę poza tematem.
  Czy po otrzymaniu premii za wynagrodzenie z ing lepiej zamknąć całe konto czy przenieść tylko wynagrodzenie i czekać na kolejną.

  uzytkownik1111 Odpowiedz
 • Kliknęłam w link. Wypełniłam dane. I wyskoczył mi komunikat „Konto założysz w Moim ING” oraz Zaloguj się do swojej bankowości internetowej Moje ING i załóż nowe konto w kilku krokach. I mam tylko do wyboru opcję „zaloguj się do Moje Ing”. Rozumiem, że w takiej sytuacji nie załapię się na promocję? Jak więc inaczej mam je założyć? Mam ing jeszcze z dawnych czasów ale nie mam żadnego konta obecnie.

  Katarzynaa Odpowiedz
  • Ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść żeby było ok?

   Katarzynaa
  • Raczej nie da się tego obejść. Miałem taką samą sytuację jak ty. Byłem specjalnie w banku żeby zamknąć dostęp do bankowości internetowej. Myślałem że to pomoże. Po zamknieciu dostępu i próbie otwarcia konta pojawia się komunikat
   Konto założysz w oddziale
   Zapraszamy do najbliższego oddziału. Nasz specjalista założy Twoje konto i odpowie na wszystkie pytania.

   Wychodzi na to że kolejny bank się wycwanił i byłych klientów wyklucza. Po wpisaniu numeru pesel pojawia się komunikat który podałem wyżej. Dla upewnienia we wniosku wpisałem pesel brata i wniosek normalnie można wypełnić.

   pasikonik119
  • Pasikonik, ale chyba trzeba odczekać te 30 dni na zamknięcie się umowy ramowej e-bankowości? Wtedy być może wniosek przejdzie.

   Kate
 • Jedyne co zostaje, to przekopać się przez komentarze pod podobnymi promocjami ING z otwarciem konta Direct (wyszukać w Archiwum), bo pewnie ktoś tam miał podobny problem

  Kate Odpowiedz
 • Nowa promocja w ING

  ,,Odkładaj na cel i zgarnij 100 zł”
  Zalogujcie się i poczytajcie – super łatwa promka

  Kate Odpowiedz
 • Czy transakcje R wliczają się do obrotu 1000 zł i 300 zł zwalniających z opłaty za kartę?

  Konrad Odpowiedz
  • Nie wiem o jaki obrót 1000zł chodzi, ale do obrotu 300zł się wliczają (przynajmniej w poprzednim miesiącu się wliczały przez zmianą MCC w R). W tym miesiącu dopiero będę testował, ale akurat w ING fajnie da się sprawdzić czy obrót w danym miesiącu jest już wyrobiony.

   crs84
 • Można zamknąć kartę i mieć bezpłatne konto Direct?

  RadekW Odpowiedz
  • Ale regulamin promocji wymaga, by uczestnik „do dnia wypłaty nagrody będzie posiadał Konto otwarte w ramach Promocji wraz z Kartą wydaną do tego Konta”.
   Można też mieć bezpłatną „kartę” HCE do konta, chyba taka zmiana plastiku na mobilną w trakcie promocji regulaminu nie narusza…

   Don Quijote de la Mancha
  • Pytam ogolnie, nie jestem uczestnikiem promocji :)

   RadekW
  • Tak ogólnie to jak najbardziej można, nawet właśnie można mieć tę „w telefonie” (bezpłatną).

   Don Quijote de la Mancha
  • Dziękuję Don :)

   RadekW
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy