2,5% do 100 000 zł na Koncie Lokacyjnym w Alior Banku (i 100 zł na start dla nowych klientów!)

Wygląda na to, że pojawił się kolejny argument za założeniem konta w Alior Banku. Oprócz trwającej promocji z premią na start w wysokości 100 zł od teraz zgarniemy również 2,5% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł. Najciekawsze jest jednak to, że Alior Bank nie zapomniał o obecnych klientach – oni również mogą zarobić :)

2,5% na Lokacyjnym Koncie oszczędnościowym Alior Banku

2,5% do 100 000 zł

Konto Lokacyjne to nowy typ rachunku oszczędnościowego Alior Banku. Aby go otworzyć należy złożyć wniosek w bankowości internetowej (lub odwiedzić oddział banku). Od momentu założenia rachunku będziemy mogli korzystać z promocji z oprocentowaniem 2,5% do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy. Warto więc założyć konto dopiero w momencie, w którym będziemy mieć wolne środki pod ręką. Z drugiej strony trzeba wiedzieć, że promocja Konta Lokacyjnego jest limitowana – trwa od 4 sierpnia do momentu odwołania. Nie sądzę jednak, aby promocja została wycofana wcześniej, niż po kilku tygodniach.

A jakie są haczyki? Ponieważ promocja dostępna jest nie tylko dla nowych, ale i obecnych klientów banku, to wobec tych drugich musi być postawiony jakiś wymóg. I rzeczywiście – promocyjne oprocentowanie dotyczy jedynie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo naszych rachunków osobistych, oszczędnościowych oraz lokat w Alior Banku z dnia 1.08.2017.

Jeśli dobrze interpretuję regulamin promocji, to Alior Bank bardzo ciekawie rozwiązał mechanizm oddzielania nowych od starych środków. Zgodnie z regulaminem między 23:00 a 24:00 wykonywany ma być automatyczny przelew nowych środków na rachunek techniczny w celu naliczenia wyższego oprocentowania. Pozostałe środki będą wtedy leżeć i zarabiać według zwykłego oprocentowania (WIBID 1m – 0,5 p.p., co na dzień dzisiejszy daje 0,96%). Przelew zwrotny z rachunku technicznego nastąpi do godziny 5:00. Jeśli całą operację będziemy mogli zobaczyć online, to łatwo sprawdzimy które środki są nowe, a które nie.

Na koniec dodam, że w danym momencie możemy posiadać tylko jedno Konto Lokacyjne, jednak umowę o rachunek możemy podpisywać wielokrotnie. Co to oznacza? Po zakończeniu 4-miesięcznego okresu promocyjnego rachunek możemy zamknąć, a następnie otworzyć nowy – o ile promocja ciągle będzie dostępna.

Jakakolwiek modyfikacja rachunku w trakcie trwania promocji powoduje jej „odpięcie”. Pamiętajmy też, że (standardowo) pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego w miesiącu jest bezpłatny – za kolejny płacimy 5 zł.

100 zł za założenie Konta Internetowego

Jeśli jesteś nowym klientem Alior Banku to pamiętaj, że w trwającej obecnie promocji możesz zdobyć dodatkowe 100 zł premii. Wystarczy, że złożysz wniosek o Konto Internetowe przez internet do 25.08.2017, a następnie wydasz po 500 zł w dwóch kolejnych miesiącach kalendarzowych.

Szczegóły w prześwietleniu promocji Konta Internetowego z bonem Sodexo o wartości 100 zł. Tam dokładnie omawiam co zrobić, aby otrzymać bonus :)

Warto jednak dodać, że nie ma wymogu zakładania konta osobistego. Konto Lokacyjne możemy założyć samodzielnie przez wniosek internetowy, bez zbędnego RORu :)

Nie przegap!

Komentarze

 • @Admin a czy TMUB i kantor wliczają się do salda początkowego? Wydaje mi się, że tak bo prowadzone są przez Aliora, ale może masz jakieś dobre wiadomości ;)

  wojtekkkkkkkkkkk Odpowiedz
  • Z tego co wiem Alior i T-Mobile to osobne systemy i ich promocje się nie wykluczają. W przypadku promocji z bonem Sodexo dostałem nawet potwierdzenie, że bycie klientem TMUB nie wyklucza. Także raczej będzie OK. Akurat saldo łatwo sprawdzić dzięki przelewom na rachunek techniczny.

   Michał
  • Ale szkoda otwierać rachunek po to żeby się zdziwić jak mało ubyło ;) Widać wykorzystują tutaj stary mechanizm overnight’a jak za dobrych czasów połowę środków przelewali na jakieś (gigantyczne dziś) 8% ;)

   Napisałem do nich, żeby podali mi moje saldo początkowe, stawiam że się wykręcą od podania kwoty jak to Alior… ale może się mylę…

   wojtekkkkkkkkkkk
 • Odsetki zobaczymy po 4 m-cach:

  kapitalizacja odsetek promocyjnych i standardowych ma miejsce w terminie
  zakończenia Okresu trwania Promocji na koncie.

  wojtekkkkkkkkkkk Odpowiedz
  • Ale liczę na to, że będzie widać ile przelali na konto techniczne – wtedy zobaczymy ile to nowe środki

   Michał
  • To lipa, tyle czasu czekać na odsetki to już lepiej lokatę założyć na 3 miechy na taki sam procent i mieć pewność że obejmie całą kwotę :P

   MaruDa
  • Lokata to jednak inny produkt niż konto oszczędnościowe. Mimo wszystko dalej powtarzam, że oprocentowanie znamy (2,5%), a kwotę nowych środków poznamy przez przelew w nocy na konto techniczne. Zresztą sam najparwdopodobniej spróbuje pod koniec miesiąca jak wrócą środki z lokat :)

   Michał
 • „Jakakolwiek modyfikacja rachunku w trakcie trwania promocji powoduje jej „odpięcie”.” – znaczy „modyfikacja”? Przelew? Dopłata kolejnych środków?

  Bananan Odpowiedz
  • Aż tak źle raczej nie będzie. Konto oszczędnościowe jest kontem oszczędnościowym właśnie dlatego, że można z niego wypłacać środki w dowolnym momencie i to się nie zmienia. Bardziej chodzi o zmianę parametrów rachunku, ale ciężko mi powiedzieć, co można zmieniać. Może jakieś negocjowane oprocentowanie? „Przyjazna” nazwa? Wprowadzenie rachunku w okres wypowiedzenia? Tak bym to widział.

   Generalnie regulamin mówi:

   .Modyfikacja parametrów Konta Lokacyjnego powoduje odpięcie rachunku technicznego i usunięcie promocji na rachunku.

   Michał
  • Tak na prawde chyba ten zapis dyskwalifikuje to konto, dopoki nie zostanie to doprecyzowanie przez Bank. Zastanawia mnie tez czemu nie podniesli na koncie oszczednosciowym odsetek, tylko stworzyli konto lokacyjne. Wyglada to na jakas malo udana hybryde miedzy miedzy KO a lokata. P.S. Michal Admin czy mógłbyś mnie odblokować, bo nie mogę dodawać komentarzy na jednym z komputerów, z których korzystam :(

   abc
 • Założyłem to konto i ma niby oprocentowanie 0,96%. Zmieni się jak wpłacę środki? Obecnie nie mam żadnych środków w aliorze.

  MaruDa Odpowiedz
  • Tak jak pisałem – w nocy niewidzialna ręka Alior Banku powinna przenieść nowe środki na konto techniczne, które oprocentowane będzie na 2,5%.

   Michał
  • Ktoś już tego próbował? Jest jakiś sposób, by się upewnić, że kwota leży na promocyjnym procencie?

   ulokowany
  • No właśnie u mnie noc minęła i „niewidzialna ręka” nie zadziałała. Dalej oprocentowanie to niecałe 1%. Co zrobić?

   ildefons
 • W opisie oferty podana jest tabela opłat i w niej opłata 10 zł za wydanie karty i 3 zł za każdy miesiąc korzystania z niej. Czy wydanie karty jest obowiązkowe przy zakładaniu tego Konta Lokacyjnego?

  Bananan Odpowiedz
 • Osoby, które chcą sprawdzić czy wszystko OK – należy w historii rachunku odznaczyć opcję „ukryj lokaty overnight”. Wtedy pojawi się przelew na rachunek techniczny, najprawdopodobniej całej kwoty. Znajomy już testował, wszystko działa (ja czekam na wolne środki).

  Michał Odpowiedz
  • Możesz wrzucić print screen, bo nie mogę namierzyć?

   ildefons
  • Oszczędności -> Rachunki -> Historia rachunku i na samym dole (jeszcze przed kliknięciem Pokaż).

   Dodam, że taka opcja wyświetla się rano, a wczoraj wieczorem nie było :)

   Michał
  • Nie ma nic takiego

   Iza
  • Sprawdź jutro rano. Nie pytaj mnie czemu, bo to pytanie do Alior Banku. Po prostu wieczorem tego nie widać.

   Michał
  • Do której rano? Bo teraz mamy po 10, a już nie ma niczego.

   pws
  • To jest o tyle ciekawe, że ta opcja… znika po wybraniu rachunku. Trzeba pierwsze ją odznaczyć, a dopiero później wybrać rachunek. Świeży zrzut:

   Alior Bank - konto lokacyjne - jak zobaczyć odsetki nocne

   Michał
  • Dzięki Admin! No i teraz już widzę, ranek czy wieczór zapewne nie ma znaczenia, tylko własnie ten sposób z niewybraniem rachunku. Odkrywamy ukryte smaczki i opcje w systemie Aliora :D

   pws
  • No jest to co najmniej dziwne, ale ważne, że działa ;-)

   Michał
  • Ta opcja teoretycznie dostępna jest tylko w nowej bankowości, dlatego w starej działa jak działa :)

   LuckyLuke
 • U mnie działa od pierwszego dnia.
  Typ operacji: Zwrot środków z Lokaty Nocnej
  Tytuł: Zwrot lokaty overnight

  Co ciekawe wróciła kwota wyższa o parę groszy. W historii nawet jest opisane jako kwota naliczonych odsetek ale w ogóle się to nie zgadza z kwotą o obiecanym oprocentowaniem…
  Dziwne, wygląda jakby ktoś zrobił babola przy regule obliczania i podzielił dodatkowo oprocentowanie przez 30. Ale przecież miało być obliczane po zakończeniu promocji. O co chodzi? Ktoś może potwierdzić?

  R Odpowiedz
  • Na rachunku na którym testowałem konto przelew zwrotny jest na taką samą kwotę, jak wcześniejszy „zabrany”. Sugeruję kontakt z infolinią żeby sprawdzili o co chodzi.

   Michał
  • Jak dowiedziałeś się o co chodzi to podziel się tutaj :)
   mnie taka kapitalizacja dzienna odsetek by bardziej odpowiadała niż dopiero po 4 miesiącach :P

   MaruDa
  • Kapitalizacja raczej nie jest dzienna, bo kwota wraca ta sama. Dodam, że przy mniejszych kwotach kapitalizacja dzienna ma taką wadę, że codziennie płacimy podatek (zaokrąglany w górę) więc po 4 miesiącach jesteśmy jakieś 122 grosze do tyłu :)

   Michał
  • Minęło parę dni i codziennie do rachunku po powrocie z lokaty overnight dopisywane jest te kilka groszy. Będę dopłacał i zobaczę co się stanie.

   R
 • Z komentów wynika, że produkt jest dobry, natomiast czego mu brakuje, to wyraźnego info od banku, że jest naliczana promocyjna stawka. Tak trudno wyświetlić te 2,5% klientom, którzy spełniają warunki?

  ulokowany Odpowiedz
 • Już wiem, jak odznaczyć „ukryj/pokaż lokaty overnight”: naciskamy „pokaż” dopiero po ustawieniu „wybierz numer rachunku” (czyli zamiast domyślnego specjalnie ustawiamy „wybierz”). Wtedy system pyta, który rachunek pokazać i jest okienko „pokaż/ukryj overnight”. Mimo porad z forum szukałem chyba z kwadrans. Zgodnie z regulaminem promocji nie dostałem odsetek – kapitalizacja podobno po 122 dniach.

  ulokowany Odpowiedz
  • dzięki kolego, bo już się w nocy denerwowałem gdzie moja kasa jest, jeszcze raz dziękuję

   adaś
 • Witam, czy mozecie prosze podeslac link do zalozenia tego konta? Kiedy loguje sie na swoje konto w Aliorbank I wybieram Centrum produktow’ – owszem, pokazuje sie informacja o koncie ale zadnego linku aby fizycznie je zalozyc…
  Z gory dziekuje za pomoc,

  Joanna Odpowiedz
  • Ja zakładałem normalnie przez centrum produktów – po prawej stronie pod każdym rachunkiem jest fioletowy przycisk „Złóż wniosek”. Wrzuciłbym screena, ale nie mam teraz możliwości założenia tego konta bo już jedno mam :)

   Michał
  • Dziekuje za odpowiedz. Faktycznie fioletowy przycisk pokazal sie w momencie kiedy uzupelnilam dane dot. rezydencji podatkowej :)

   Joanna
  • o widzisz, to też dobra wskazówka dla innych :)

   Michał
 • Jeszcze jedno pytanie – widze juz Konto lokacyjne w swoim profilu bankowym. Czy dobrze rozumiem ze musze zlecic przelew na to konto czy tez bank sam przeleje srodki z mojego standardowego konta?

  Joanna Odpowiedz
  • A na jakiej podstawie bank miałby zarządzać twoimi środkami i zgadywać co chcesz z nimi zrobić?

   R
 • U mnie trochę dziwnie naliczyło.
  20.07 otrzymałem przelew na kwotę X.
  04.08 otrzymałem przelew wynagrodzenia na kwotę Y.
  07.08 przelałem X+Y na rachunek w innym banku (stan konta wynosił : 0 zł)

  16.08 przelałem z innego banku kasę na konto lokacyjne. Na konto techniczne poszła mi tylko kwota pomniejszoną o wartość X, ignorując zupełnie Y.

  Dziwne

  mffk Odpowiedz
  • Jeśli dniem badania nowych środków jest 1 sierpnia, to moim zdaniem w Twojej sytuacji nie ma nic dziwnego, przeciwnie – wszystko w porządku.

   ulokowany
  • Słusznie. Jakoś sobie ubzdurałem, ze nowe środki są liczone od dnia założenia lokaty. Dzięki

   mffk
 • Dziś dostałam wiadomość z banku: „Miło nam poinformować, że jesteś w grupie użytkowników, których już teraz zapraszamy do zapoznania się z pierwszą odsłoną nowej bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej.” — wszyscy takie coś dostali, czy mam się czuć wyróżniona ? ;)
  Niestety kiepsko sprawdzić bankowość internetową, jak się nie ma u nich konta… (tylko kantor), no ale cóż.

  Be@ Odpowiedz
 • Jako ciekawostkę dodam, że Alior pozwolił na zakładanie Konta Lokacyjnego BEZ zakładania konta osobistego.

  Z drugiej strony do końca tygodnia można przystępować do promocji z bonem o wartości 100 zł za Konto Internetowe. Jak ktoś się zastanawia, to ma ostatnią szansę :)

  Michał Odpowiedz
  • Wiesz, z Aliorem, to ja mam dość nietypową sytuację. W sumie – sama nie wiem. Chyba nie bardzo łapię się na tą promocję. Kiedyś dawno miałam u nich konto, założone do obsługi lokaty. Lokata się skończyła i konto mi pan w oddziale zamknął (z ciężkim sercem). To było w 2014. A jakiś dwa miesiące temu wpadłam na pomysł, żeby założyć konto w Kantorze Aliora, bo złoty dobrze stoi do dolara. Zadzwoniłam na infolinię i tłumaczę babce, że chciałam założyć konto w Kantorze, stary nr klienta Aliora sobie znalazłam, ale hasła to już nie… A że nie mam aktualnego dowodu osobistego, więc jako nowy klient założyć nie dam rady – więc może by przyjęli mnie jako starego. Pokierowała mnie jak wyklikać i się udało. Konta mam w Kantorze (również złotówkowe), ale jak się zalogować do Aliora… hmmm ? nie próbowałam – nawet nie wiem jak ? Nie mam hasła. W koncie internetowym widać rachunki z Kantora czy to oddzielny twór ?

   Be@
 • @Be
  Nie widać w bankowości elektronicznej AB kont założonych a Kantorze AB.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • 09.08.2017 wpłaciłem na konto 100k zl, bank co dziennie wieczorem wykonywał operacje otwarcia „lokaty nocnej” pobierając na nią nowe środki czyli całe 100k które po krótkim czasie wracały na rachunek (nie powiększone o żadne odsetki). Od 14.08 widzę zaczęły wracać pieniądze z lokaty nocnej już powiększone o odsetki, ktoś ma podobnie? Z dnia na dzień lokata nocna zakłada się na coraz większą kwotę (powiększona o te odsetki które wróciły dnia poprzedniego) czyli wychodzi na to że limit 100k wcale nie obowiązuje?

  Bono Odpowiedz
  • A mi od 25-tego skończyło się dopisywanie odsetek i kwota wraca taka sama.
   Ciekawe czy ktoś w tym banku ogarnia ten system!
   Zgaduję że na koniec promocji ktoś to przeliczy ręcznie i dopisze wymagane odsetki.

   R
 • Po pierwsze: straszna lipa, że w szczegółach konta nie ma jasnej informacji o oprocentowaniu. Być może takie rozwiązanie nie jest możliwe pod względem technicznym, choć wątpię – ludzie budują promy kosmiczne, a tu niby nie da się pokazać, że nowe środki to tyle i tyle oprocentowane na 2,5%? W każdym razie tak mi przekazano na infolinii i zgadza się z tym, co widzę na rachunku, tj. wpłaciłem nowe środki (tego jestem pewien i to potwierdziła infolinia), natomiast w szczegółach ta cała kwota oprocentowana jest na 0,96%. Niby wszystko działa, o czym przekonam się po 4 miesiącach. Trochę słabe, bo w mojej ocenie, jeśli widzę, że kwota X jest oprocentowana na Y%, a nie na Z%, to dostanę na koniec kwotę X powiększoną o odsetki z oprocentowania Y, a nie Z. A tak to tylko mam zapewnienie ze strony banku, że moje pieniądze są oprocentowane na 2,5%, choć tego nigdzie nie widać.
  Po drugie: dogrzebałem się do przelewów overnight (dzięki Wam!) i widzę, że przerzuciło wpłacona kwotę bez 300 zł z groszami. Czyli tak, jakby te 300 zł nie zostały zaklasyfikowane jako nowe środki, co według mnie jest niemożliwe. Czy ktoś zauważył coś podobnego u siebie? Dodam, że daleko mi do 100k, więc na pewno nie w tym rzecz.

  Łukasz Odpowiedz
 • Na dzień zerowy miałem na ROR 9,47 zł. Jak wpłaciłem na konto lokacyjne 10k, to pierwszego dnia na overnight pobrało wszystkie środki (nie zostawiło 9,47 zł na KO), ale jak dopłaciłem kolejne środki na KO to następnego dnia lokata nocna została założona na kwotę pomniejszoną już o 9,47 zł.

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Macie może też problem z logowaniem się do Aliora (stary system)? Od 2 tyg po przejściu przez hasło oglądam sobie obracające się kółeczko. Trzeba kilka prób aby w końcu wyświetlił listę rachunków i zaczął funkcjonować.

  Skylla Odpowiedz
  • Wchodziłem w tym czasie, i było normalnie. To może być też wina traconych pakietów przez twój dostęp do internetu. W terminalu wpisz sobie: „ping -t wp.pl”, i obserwuj, czy wszystkie wracają.

   Iks
  • Nie żartuj. Wszystkie inne strony działają normalnie, pingi też są ok. Może więc to coś z moim kontem. Piszę zatem do Aliora. Swoją drogą mogliby już udostępnić nowy system wszystkim.

   Skylla
  • Z tym systemem problemy są odkąd pamiętam, ostatnio akurat z logowaniem problemu nie miałem, za to wyczyściło mi Szablony płatności na Pulpicie…

   Don Quijote de la Mancha
  • Przed chwilą się zalogowałem, i kółeczka pojawiały się na krócej niż pół sekundy. Wydaje się nieprawdopodobne, żeby akurat twoje konto miało być traktowane inaczej, więc ja bym to dopuszczał w ostatniej kolejności. Najprościej najpierw spróbuj przez innego dostawcę internetu (ja teraz korzystam z tmobile), a potem innym systemem opercyjnym (pc/smartfon), a jak nie możesz powyższych, to znajdź przez traceroute któryś z ostatnich urządzeń poprzedzających aliorbank.pl, i zapinguj do niego, ew. jeszcze wyłącz wszystkie antywirusy itp.

   Iks
  • A może to jakiś zaawansowany ad-blocker? Bo mi ten system po zalogowaniu pokazuje duże reklamy (np. obligacji)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Wygląda na to, że może to być problem związany z Firefoxem, bo wystepuje też na komputerze w pracy, natomiast na IE strona ładuje się normalnie. Chroma nie testowałem.

   Skylla
  • U mnie działa wszystko normalnie… Poza tym jakby mi coś od 2 tyg nie działało to już dawno bym do nich zadzwoniła albo poszła do placówki. Swoja droga po co siedzisz na starym systemie;)

   EwkaMewka
  • @EwkaMewka, a jak można „usiąść” na nowym? ?

   Z tego, co mi wiadomo, trzeba dostać wcześniej zaproszenie, choć ja oczywiście bez tego próbowałem się logować na nowym, ale bezskutecznie…

   Ciekawe, czy w nowym już wszystko działa, bo tak sobie myślę, że brak zaproszenia dla mnie może wynikać z tego, że mam tam mnóstwo produktów, m.in. programy systematycznego oszczędzania, rachunki depozytowe i brokerskie, fundusze inwestycyjne…

   Don Quijote de la Mancha
  • #Skylla Wyczyść w Firefoxie pamięć podręczna i historię przeglądania.

   Benito
 • Możne banalne pytanie, ale chciałbym się upewnić. Można wycofać środki teraz i odsetki 2,5% będą naliczone (za faktyczny okres zdeponowania) w dniu zakończenia promocji? (u mnie za miesiąc)

  ulokowany Odpowiedz
 • Komuś wróciły z tego środki z odsetkami? Założyłem to 7.08, dziś jest 7.12 więc minęły 4 miesiące a odsetek nie ma.

  Kajko Odpowiedz
  • Naprawdę nikt tego nie zakładał? :)

   Kajko
  • U mnie dopisali 9 grudnia. ale za niskie, poszła reklamacja.

   R
  • Ja zakładałem 16.08, odsetki dopisali w poprawnej wysokości z datą 16.12. Choć wydaje mi się, że powinni dopisać je 15. ale to Alior, oni nie od dziś nie ogarniają sowich regulaminów ;)

   wojtekkkkkkkkkkk
  • Śmiesznie, bo to raczej nie oni licza, tylko programy więc wydaje mi się że raczej dobrze policzyli, ale rozumiem ze chciałbyś żeby było mniej. Ja tak samo :P

   baczo
  • Tobie się wydaje, im też się wydawało, ale w końcu się doliczyli!
   Rzutem na taśmę prawie po 30 dniach od reklamacji.
   „Ponowna weryfikacja naliczania odsetek potwierdziła, że (…) została wypłacona nieprawidłowa kwota odsetek. ”
   Ciekawe co takiego szczególnego jest w moim rachunku że nieomylny system się pomylił.

   R
 • Tak przy okazji: na GT-i9060 zakładałem kilka razy mobilną, dziś Mille napisał, że „twoje urządzenie nie obsługuje tej funkcji”. Wszelkie magiczne sztuczki, reboot, ponowna instalacja – nic nie dały. Pewnikiem to wynik aktualizacji… może dobrze, „Profit” na dziś mi wystarczy…

  qq Odpowiedz
  • Pewnie, że dobrze, tak marną mobilną należy bojkotować… ?

   Don Quijote de la Mancha
 • W jaki sposób można zamknąć konto lokacyjne przez Internet? Wystarczy wysłać wiadomość z poziomu bankowości internetowej?

  ildefons Odpowiedz
 • gdzie mazną ulokować parę groszy na przyzwoitym poziomie może ktoś coś

  darek Odpowiedz
 • Parę groszy i jeszcze kilka złotych można w 12% obj. a jak sie ma trochę więcej to juz można na 40 lub 45 % startować . A poważniejsze pieniądze to pewnie ranking lokat na dole strony lub jeszcze ten dinozaur pokaże . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Ja właśnie kilka złotych ulokowałem na marne 5,6%, ale na usprawiedliwienie mam, że w promocji…

   Don Quijote de la Mancha
 • Zapomniałem na poczatku zdania dodać , że wydaje mi się .xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy