Korzystasz z oprocentowania 2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium? Pora wycofać swoje środki!

Już w najbliższą sobotę kończy się okres przystępowania do promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium. Przypominam więc, że jeśli nic się nie zmieni, to najprawdopodobniej w niedzielę bank przedstawi kolejną edycję promocji – a wraz z nią nowy dzień wyznaczania „nowych środków”, które oprocentowane są promocyjnie. Z tego też względu warto wycofać swoje środki z banku tuż przed weekendem – tak, aby mogły do niego wrócić ponownie jako „nowe” :)

2,7% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym profit banku millennium

Przypominam, że w dotychczasowych promocjach bank premiował zawsze nowe środki – czyli takie, które wyznaczane były jako nadwyżka ponad saldo z dnia poprzedzającego start danej edycji promocji. Jeśli więc w niedzielę (17.11) ruszy kolejna edycja promocji, to będzie najprawdopodobniej premiowała wszystko to, co przelejemy do banku ponad środki, które znajdowały się tam w sobotę (16.11). Najlepiej więc wyczyścić swoje konta w Banku Millennium na ten weekend – tak, aby w poniedziałek te same pieniądze mogły wrócić jako „nowe”.

Zaznaczam, że do wyznaczania salda liczone są wszystkie rachunki – a nie tylko konto oszczędnościowe. Przelanie pieniędzy z konta oszczędnościowego na konto osobiste nic nie da – muszą one opuścić bank. Szerzej o całym mechanizmie pisałem w poradniku na temat konta oszczędnościowego Profit.

W teorii całość działań jest bardzo prosta, jednak w praktyce warto pamiętać o tym, że w Banku Millennium istnieje pewne ograniczenie co do wysokości maksymalnej przelewu zewnętrznego – jego maksymalna wysokość to „zaledwie” 50 000 zł. Wtedy najsensowniej jest zlecić przelew wewnętrzny (z konta oszczędnościowego na osobiste), a następnie dwa przelewy zewnętrzne (najlepiej, żeby różniły się kwotą, bo bank może zablokować jeden z nich do weryfikacji, bo wygląda na duplikat).

Od września możliwe jest jednak przelanie całej kwoty 100 000 zł na zewnątrz naraz. Jak? Wystarczy aktywować autoryzację mobilną – wtedy każdy przelew zewnętrzny potwierdzamy na telefonie, w aplikacji banku. I po problemie :)

Najbardziej optymalne jest przelanie środków w piątek (tak, aby mogły przez weekend „coś” zarobić na innym koncie oszczędnościowym), jednak nie będzie problemy z wycofaniem ich wcześniej lub nieco później – w sobotę. Wtedy jednak musimy się liczyć z tym, że dotrą na nasze konto w innym banku dopiero w poniedziałek.

Na koniec przypomnę, że powyższy schemat to jedynie bazowanie na tym, co działało w przeszłości. Nie mogę dać gwarancji, że i tym razem bank zaprezentuje nową promocję konta oszczędnościowego. Ale jeśli tak zrobi, to warto być na to przygotowanym :)

Nie przegap!

Komentarze

 • W ten weekend połączono system bankowy Millebanku z Eurobankiem. Byłem klientem obu banków i teraz mam podwójną liczbę kont, rachunków oszcz. oraz 2 karty deb. Czy warto to trzymać, czy też zredukować? I pytanie najważniejsze. Czy przed nową edycją promocji rachunku Profit należy też wyczyścić „stare” konto i rachunek z Eurobanku?

  henma Odpowiedz
  • Już nie ma eurobanku, wszystkie środki mamy w Banku Millennium. Oczywiście trzeba wyczyścić wszystko.

   Michał
  • sam zastanawiam się nad zamknięciem konta 360 i zostawieniem sobie konta W Pełni z programem moneyback 5 % i KO Profit ale KO Profit ma powiązany ROR konto 360 i bez wizyty w oddziale chyba nie da się tego zmienić. Poczekam aż woda się uspokoi i pójdę do oddziału zrobić porządki przed świętami :P pod aplikacją pod iOS ani w bankowości internetowej nie udało się założyć drugiego KO Profit pod konto W Pełni

   zenek64
 • Jestem w 17 edycji z promocyjnym oprocentowaniem do 16-01. Proszę o radę czy mam wypłacić czy zostawić aby działanie było właściwe.

  rychu75 Odpowiedz
  • ja bym wypłacił bo po 2 edycjach po 35 dni mogą rzucić edycje na 84 dni np i co im zrobisz??

   zenek64
  • Historycznie edycje na przełomie roku trwały długo.

   someone
  • „Historycznie edycje na przełomie roku trwały długo”
   — to akurat już się nie sprawdziło, edycja 5 i 11 trwały od 15 i 11 października do 13 i 12 stycznia; równie sensowne byłoby więc twierdzenie „historycznie edycje na przełomie roku kończyły się w pierwszej połowie stycznia”. W każdym razie nie ma co dywagować, trzeba czyścić.

   Don Quijote de la Mancha
  • „W każdym razie nie ma co dywagować, trzeba czyścić.”
   O to to! Dokładnie. Tracimy pare groszy, ale zyskujemy ogromne uproszczenie procesu.

   someone
 • Są szanse, że zwiększą kwotę 100k?

  Wuuuuu Odpowiedz
 • Już się gubię w tych edycjach konta.

  Nikt Odpowiedz
  • Wystarczy czyszczenie konta co badanie salda, a wszystko będzie dobrze.

   Dan
  • niestety nie wystarczy. Wyczyściłem ale cały czas jestem w poprzedniej edyji. Zerowanie kont nic nie daje!

   kazik
  • Konta zerujemy nie po to, by zmienić edycję, a po to, by ciągle mieć promocyjne oprocentowanie.

   Don Quijote de la Mancha
 • Niestety, przy logowaniu przez www są jakies problemy – musze aktywowac produkty eurobanku, a potem wyskakuje blad po potwierdzeniu.
  Szkoda ze teraz beda tez liczne srodki z eurobanku – mam tam KO, z ktorego juz wyplacałem w listopadzie, więc musiałbym zapłacić za kolejną wypłatę, nie wiem czy mi sie to opłaca …

  IrekW Odpowiedz
 • Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.W piątek wypłace

  rychu75 Odpowiedz
 • Witam. Mój okres obowiązywania Promocji 17 to 30.01.2020 i waham się czy zerować konto? Co Wy na to?

  ZZZLLLYYY Odpowiedz
  • Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie. Najbezpieczniej jest uprościć proces i czyścic za każdym razem. Czas przystępowania do promocji w różnych edycjach wynosił od 34 do 90 dni, co w przełożeniu na edycję 18 rozpoczynającą się 17 listopada oznaczałoby jej zakończenie pomiędzy 21 grudnia a 15 lutego (choć moim zdaniem obie skrajne wartości są mało prawdopodobne, z drugiej strony teoretycznie mogą też wyjść poza ten zakres).

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don: Chcę zapytać o kolejne edycje promocji. Aktualnie moje podwyższone oprocentowanie kończy się w styczniu. Chciałbym iść zgodnie z harmonogramem pojawiania się kolejnych edycji. Mam wątpliwości, czy samo wyczyszczenie konta wystarczy. Czy kiedy pieniądze wpłyną ponownie do banku w dniu 18.11.2019 to będą objęte oprocentowaniem z nowej edycji (tej, która ma wystartować), czy też w moim przypadku kontynuowana będzie poprzednia edycja z podwyższonym oprocentowaniem do stycznia? Prośba o wyjaśnienie.

   Lord Klops
  • To drugie: o ile się nie wypiszesz, to wracasz do swojej edycji. Tutaj jest poradnik z diagramem: https://livesmarter.pl/konto-oszczednosciowe-profit-promocyjne-oprocentowanie-poradnik/ — teraz będzie niebieskie kółeczko, potem wracasz do swojego zielonego okresu, a czyszczenie jest po to, by po jego skończeniu wrócić do następnego zielonego okresu (zielone kółeczko jest powiązane z poprzednim kółeczkiem niebieskim).

   Najprostsza metoda, to po prostu czyszczenie sald przy każdym niebieskim kółeczku. Ale niekiedy może się zdarzyć, że czas przystępowania do kolejnej edycji skończy się szybciej, niż indywidualny okres uczestnictwa w promocji: https://imgur.com/a/lsptvuf — tak byłoby u Ciebie, gdyby edycja 19 rozpoczęła się (czerwone kółeczko wraz z jej dniem badania salda, czyli kółeczkiem niebieskim) jeszcze w grudniu, wtedy okazałoby się, że niepotrzebnie czyściłeś teraz. Ale nieczyszczenie (niemal) zawsze jest ryzykowne.

   Don Quijote de la Mancha
 • Ja zeruję, mimo iż kończy mi się w połowie miesiąca. Jak bym miał do 30, to raczej bym zostawił, ale zrobisz jak uważasz

  Daw Odpowiedz
 • a ja typuje że znowu będzie na miesiąc :-) najbardziej im to pasuje. w ramach miesiąca albo się czyści konto na promocje albo sie wybiera w razie potrzeby. więc może więcej jest płatnych przelewów z konta :-)

  mac66 Odpowiedz
  • Dodaj do tego ile Bank zyskuje na odsetkach jak wszyscy na weekend wyciągają kasę. Oby za chwilę co 2 tygodnie nie trzeba było wpłacać

   Daw
 • Kiedy kolejne zerowanie?

  Jack Odpowiedz
 • Robią to po to aby w końcu duża liczba osób nie wyzerowała konta i wtedy okres przystępowania do promocji znów wyniesie 3 miesiące. Wówczas klienci dostaną niższy % za pozostały do pełnych 3 miesięcy okres.

  jaro Odpowiedz
 • A jak jest z zerowaniem konta w przypadku jak ktoś ma limit w koncie? Zakładam, ze się się wlicza?

  Hg Odpowiedz
  • Tak, limit w koncie w przeciwieństwie do kart kredytowych się wlicza; bank do wyliczeń sald używa „z uwzględnieniem ujemnych sald na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, wynikających z wykorzystania limitu na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym”.

   A skąd te pytania? W Millennium można mieć limit za darmo, jak kartę kredytową? Czy może do czegoś jest potrzebny, jak do moneybacku w TMUB? Bo przecież jeśli ktoś lokuje oszczędności na Profit, to nie jest zadłużającym się patolem…

   Don Quijote de la Mancha
  • Limit nie daje moneybacku, za założenie limitu nie dostaje się nagrody, a zamykając nie ma żadnych promocji utrzymaniowych. W Mille debetowanie wiąże się z roczną opłatą (kilka % od uzyskanej kwoty, minimum 70 zł). Co jakiś czas są promki, że założenie, czyli pierwszy rok, jest za darmo. Łatwy sposób na budowanie wiarygodności kredytowej.

   Dan
  • >>>A skąd te pytania?
   Pewnie chodzi o limit przeniesiony z Eurobanku. To cenna uwaga, trzeba o tym pamiętać.

   Dodatkowo dochodzi lokata(y) na start – przeniesiona z Eurobanku. Nie da się tego wyzerować, trzeba czekać aż się skończy albo korzystać z profit w czasie trwania lokaty.

   Ps.
   Teraz „kartomat” zwiększył się dziennie do 30 k. 10 k to karta 360 i 20 k karta po Eurobanku.

   Bogdan
 • A co z transakcjami wykonanymi kartą, które widnieją jako zablokowane. Czy jeżeli w piątek rano będę mieć na koncie np. 1.000 zł i zrobię potem w piątek zakupy kartą za 1.000 zł to czy ten 1.000 się jeszcze będzie wliczał do stanu mojego konta przy badaniu salda w sobotę, czy nie?

  Jacegg Odpowiedz
  • Nie mam 100-procentowej pewności, ale chyba niestety będzie się wliczał, bo liczy się saldo księgowe (którego transakcje nie rozliczone nie zmniejszają, te zmniejszają tylko saldo dostępnych środków). To idiotyczne, bo pozornie implikuje używanie tego banku tylko do przechowywania środków na koncie osobistym, ale… oferują też fajne karty kredytowe, których saldo nie jest w tych wyliczeniach uwzględniane.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja tak miałem i zablokowana kwota wliczała się do salda konta

   Aleksy
 • Najlepiej mieć trio Getin/Mille/Alior i sobie żonglować „nowymi środkami” pomiędzy tymi kontami

  zenek64 Odpowiedz
 • W bankowości mam ustawiony maksymalny limit dzienny 50.000 zł (więcej nie mogę ustawić). Czy jeżeli zlecę w piątek przelew z KO na ROR (przelew wewnętrzny) np. 40.000 zł to będę mógł zaraz potem wysłać znów z ROR 40.000 na zewnątrz banku czy tylko 10.000 zł?

  Adam546 Odpowiedz
 • Zrobiłem przelew z oszczędnościowego na zwykłe… i pieniądze znikły :D

  littleboy1989 Odpowiedz
  • Ech, te banki, właśnie coś takiego w Getin miałem. Ale po kilku minutach się pojawiły, w Millenium chyba trzeba czekać do rana.

   Don Quijote de la Mancha
 • BANK MILLENIUM
  OFERTA utrzymaniowa BM: 360 zł- 60 zł x6 m-cy za wydanie 1500/m-c zwrot 2% +za wydanie 600zł BLIK/ m-c – zwrot 5%. Taką ofertę składają konsultanci banku po złożeniu wypowiedzenia ROR.
  W ciągu 6 miesięcy trzeba „wydać” 9000 kartą debetową i 3000 Blikiem. Mam pytanie: Czy jeżeli ten limit wydamy w ciągu 1 m-ca to bank od razu zwróci całe 360zł moneybecku? Regulamin mówi, co prawda, o max. zwrocie 50zł/m-c, ale kilka lat temu zwrócili mi całą kwotę po 2-m-cach, bo wcześniej wydałem wymaganą kwotę.
  Czy ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia ze zwrotem?

  Waldemar Odpowiedz
  • Owszem mam doświadczenie. Zapłaciłem blikiem 800zł i nie dostałem ani grosza moneybacku, od czterech miesięcy przerzucam się reklamacjami z bankiem. Ponad to żeby w mille nie płacić za konto oprócz wpływu z zewnątrz kwocie co najmniej 1000zł trzeba wykonać jedną drobną transakcje kartą/blikiem. I od tych drobnych transakcji płacą moneyback ale od dużej nie chcą.

   mieć
 • @mieć
  Rozumiem, że uczestniczysz w promocji ” utrzymaniowej ” To bardzo niepokojące, ale serdecznie dziękuję za osobiste spostrzeżenia. To bardzo dziwne, przecież nie zapisali w regulaminie tej promocji żadnych ograniczeń pojedynczych transakcji.
  Jak bank umotywował to, że nie chce Ci zapłacić 30 zł za transakcję Bliki-em?

  Waldemar Odpowiedz
 • Nie mogę założyć w systemie Oszczędnościowego Profit na 2,7%. Mam konto Prestige z eurobanku, dzisiaj po fuzji myślę wyklikam Profit …przynajmniej jakaś korzyść … a tu zong … ktoś tak miał ? ale burdel w tym Archeo ….

  JoX Odpowiedz
  • Coś piszą na stronie Mille (po zalogowaniu się, takie info po prawej stronie), że jeszcze nie wszystkie funkcje będą działać, nie pamiętam, czy chodziło też o zakładanie kont

   Kate
  • Również mam konto Prestige z eurobanku i właśnie dzisiaj założyłem konto Profit – bez żadnych problemów. Miałem też przeniesione KO z eurobanku, kredyt hipoteczny i KK. A w Millennium miałem tylko konto techniczne i walutowe do obsługi kredytu w CHF

   Pixi
 • Cześć, czytam o tym limicie dziennym dla przelewów zewnętrznych – naprawdę Millennium nie pozwala przelać więcej niż 110k (z Mille)? Czy to nie jest ograniczanie użytkownika? Jak chce przelać 150k to muszę robić 2 transakcje – może jeszcze nawet w dwóch osobnych dniach?
  A co jeśli zakładam lokatę w Idea na 150k i muszę ją zasilić jednym przelewem?

  Serio, proszę o merytoryczną odpowiedź, no jestem zaskoczony, że są takie limity.

  Majkel Odpowiedz
  • Zdaje się możesz zlecić przelew w oddziale na większą kwotę. Niestety Millennium ma takie limity, zresztą jeszcze niedawno max to był 50 000 zł – podnieśli do 100 000 zł wraz z mobilną autoryzacją. Co do lokat – generalnie polecam zakładać na mniejsze kwoty, jeśli się da – choćby nawet po to, jakby czasem okazało się że którąś trzeba zerwać – wtedy zrywasz np. na 30 000 zł a nie na 150 000 zł.

   Michał
  • Ewentualnie 2 przelewy (w 2 różnych dniach) do innego banku z większymi limitami i dopiero zasilenie lokaty w IDEA

   Kate
  • Można zmienić konto na Prestige, wtedy telefonicznie (z apki dodzwonić można się łatwo i szybko, z uproszczoną weryfikacją) można przelać do 200 kzł (trzeba wcześniej zdefiniować odbiorcę); niestety rodzaj konta można zmienić tylko w oddziale.

   Don Quijote de la Mancha
 • A ja nie czyszczę.

  Obecnie uczestniczę jeszcze w edycji 15, a skoro czyściłem już na 12 października dla edycji 17, do której można przystępować do 16 listopada, to lepsze dla mnie jest wypisanie się z edycji 15 i przystąpienie na 92 dni do 17. Nawet, jeśli 18 będzie trwała 90 dni, to nic nie stracę. O ile jej warunki nie będą lepsze, ale w to wątpię.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Czyli najpóźniej 16.11 musisz zrezygnować z 15 edycji i zapisać się do 17-tej. Wtedy począwszy od 17.11 środki przez 90 dni będą korzystały z oprocentowania 2,7%. Dobrze rozumiem?

   hanka
  • Tak. (Dokładniej: przez 92 dni.)

   (Ja już dziś zrezygnowałem.)

   Don Quijote de la Mancha
  • (bo podejrzewam, że nie da się tego samego dnia zrezygnować z jednej edycji i uruchomić następnej, więc bezpieczniej rezygnować najpóźniej w piątek.)

   Don Quijote de la Mancha
  • Dziękuję bardzo:) To dużo lepszy sposób niż czyszczenie konta na 16.11.
   Rezygnować trzeba za pośrednictwem infolinii czy można przez wysłanie maila po zalogowaniu do Mille?

   hanka
  • Wg regulaminu „w oddziale lub przez TeleMillennium”; warto dzwonić z apki, bo to upraszcza identyfikację i uwierzytelnianie.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja rezygnowałem w poprzednią środę przed południem telefonicznie, w czwartek przyszedł sms ŹE

   Aleksy
  • Ja rezygnowałem w poprzednią środę przed południem telefonicznie, w czwartek przyszedł sms że dyspozycja została zrealizowana, a nowa promocja liczy mi się od piątku. Ale też na infolinii powiedzieli że realizacja dyspozycji może zająć do 2-3 dni roboczych

   Aleksy
  • „a nowa promocja liczy mi się od piątku”
   — a uruchamiałeś ją poprzez wpłatę nowych środków (w piątek? w czwartek?), czy sama się uruchomiła od środków „leżących” po tej „zrezygnowanej” edycji?

   Don Quijote de la Mancha
  • W czwartek zrobiłem przelew na 5 zł na KO bo obawiałem się ze jak coś nie pójdzie okej to przez łączenie z eurobankiem zobaczę to dopiero w czwartek, więc nie wiem czy ten przelew był konieczny

   Aleksy
  • Też jestem w 15 edycji – czyli jak dobrze rozumiem, dziś sugerujecie zrezygnować z tej edycji, a np. od poniedziałku aktywować nową przelaniem środków na konto oszczędnościowe. czy przed ponowną aktywacją wypadałoby wyczyścić konto do 0, czy tez jeśli np. mam środki na koncie 360 a przeleję je wówczas na KO to one ją aktywują i stan konta się nie liczy?

   r
  • w poniedziałek to aktywujesz 18 edycję, dla której badanie salda będzie w sobotę
   jak miałeś wyczyszczone saldo na dzień badania do 17 edycji to dzisiaj rezygnujesz z 15 a jutro uruchamiasz 17
   nie musisz wtedy czyścić salda dla 18, bo ona Cię raczej ominie

   kruczi
  • Ok. W jaki sposob aktywuje jutro 17? Przelewem z ROR na KO?

   r
  • Dzięki! No i teraz ciekawostka – nie wiem czy gdzieś o tym było i może odkrywam Amerykę (dla mnie to akurat novum) – jako że jestem również klientem z przyłączonego Eurobanku i mam obecnie dwa rachunki w jednym systemie, okazuje się że do tego eurobankowego można również uruchomić konto profit z warunkami promocyjnymi. Te konta są traktowane po prostu całkowicie oddzielnie. Czyli można w efekcie ulokować dwa razy więcej promocyjnych środków! No i teraz się jeszcze tylko zastanawiam, jako że mam jeszcze wolne środki spoza dotychczasowych promocyjnych jak można mądrze wykorzystać to dodatkowe konto Profit. Zamierzam niebawem je sobie również utworzyć. I co wówczas zrobić najlepiej? uruchomić na nim 18 edycję? Czy też celować w 17, tak jak na obecnym rachunku?

   r
  • w jaki sposób otworzyłeś drugi profit ?
   nie mogę znaleźć

   kruczi
  • Jeszcze nie otworzyłem ale dowiedziałem się na infolinii że jest taka możliwość. Być może trzeba się będzie pofatygować po to również na infolinię.

   r
  • Rozmawialem ponownie, chcac aktywowac drugi Profit. Teraz dowiedzialem sie ze jesli oba rachunki posiada jeden posiadacz to sie nie da. Ze to byla bledna informacja od pracownika banku.

   r
  • Słabo – wczoraj zlecona rezygnacja z 15 edycji, wg. pracownika infolinii dziś powinna być widoczna jako zakończona ew. rozpoczęcie 16, a tu wciąż widoczna 15. Trzeba będzie chyba zadzwonić znowu na infolinie.

   r
  • Zobaczymy. Warto przebadać dokładnie tę rezygnowanie z uczestnictwa tuż przed dniem badania, jako bardziej zaawansowany wariant.
   Ja zrezygnowałem w czwartek po południu, wtedy też wycofałem środki (bo potrzebowałem). W piątek przed południem otrzymałem sms z potwierdzeniem, a w apce pojawiła się informacja, że nie uczestniczę w promocji i mogę przystąpić wpłacając środki; środki wpłaciłem, a dziś (w sobotę) w apce informacji o promocji nie ma żadnych ― co u nich oznacza pierwszy dzień uczestnictwa w promocji, jutro powinienem mieć informację, że uczestniczę w edycji 17 od soboty. Szczerze mówiąc liczyłem, że jednak już dziś zobaczę, że uczestniczę od piątku, kiedy to wpłaciłem środki. No nic, zobaczymy, istnieje ryzyko, że właśnie czwartek jest ostatnim dniem, w którym można rezygnować.

   Don Quijote de la Mancha
  • Na to wyglada. Znowu zadzwonilem i tym razem sie dowiedzialem ze maja na to 3 dni robocze. Czyli konsultanci informacje daja sprzeczne. Poprosilem zatem o anulowanie rezygnacji, nie ma pewnosci czy 18 edycja wszak bedzie na 100% a wole moc dociagnac obecna do konca.

   r
  • Tak, widzę informację, że w 17 edycji uczestniczę od soboty 16 listopada, więc to jest wariant postępowania w tej wersji:
   – czwartek — rezygnacja z udziału we wcześniejszej edycji,
   – piątek — dzień przerwy (tylko jeden),
   – sobota — początek uczestnictwa w bieżącej edycji (w jej ostatnim dniu, na 92 dni, więc i tak przeskakuje się następną, nawet jeśli będzie miała 90-dniowy okres przystępowania).

   Ten wariant nawet częściowo uzupełnia się z czyszczeniem na każdy weekend badania — bo stosować go można tylko, gdy dla kończącej się właśnie aktualnej edycji wyczyściliśmy konta na jej dzień badania, nawet jeśli wydawało się to niepotrzebne.

   Ciągle tylko nie wiem, czy trzeba wpłacać nowe środku dla odpalenia kolejnej edycji po rezygnacji z poprzedniej; podejrzewam jednak, że nie (bo mi się odpaliła w sobotę, choć środki wpłaciłem w piątek, więc równie dobrze mogły pewnie leżeć na ko od środy).

   Don Quijote de la Mancha
 • No ładnie sobie MIlle przygrało….. Zleciłem przelew na 99k ok 6 a Oni ok 15 dzwonili celem potwierdzenia. Może taka masowa ewakuacja przed weekendem ????

  jojo Odpowiedz
  • Rozbijaj na kilka mniejszych z różnymi kwotami, nie powinni się doczepić

   Daw
  • Czyli pewnie jednak warto zlecać przelew telefonicznie, wtedy już przecież nie będą dzwonić celem potwierdzenia; dodatkowo przy Prestige nie trzeba kombinować z rozbijaniem na kilka przelewów…

   Don Quijote de la Mancha
  • Też dziś musiałem potwierdzać kwotę <20k, a drugiej trochę większej nie musiałem.

   Dan
 • Jeżeli moja promocja trwa do 26.12 i chciałbym skorzystać z nowej to czy poza wyczyszczeniem konta do zera muszę również zrywać aktualną promocje? Trochę nie za bardzo rozumiem jak to funkcjonuję, będę wdzięczny za wytłumaczenie.

  Damian123 Odpowiedz
 • Poległem dziś na przelewie w Mille z datą późniejszą. Albo ja coś źle robię albo……
  Zleciłem przelew na 50 k 12.11 na dzień 14.11. Był w oczekujących. Dziś czyli 14.11 przelałem środki z KO na ROR ale ów przelew znikł. Mogłem przelać tylko 50k zamiast 2x po 50 k (z 12.11 zleconego na 14.11 i dzisiejszy) Zrobiłem coś źle? Jeśli nie to jak sens ma robienie przelewu z późniejszą datą skoro i tak środki z KO trzeba przelać na ROR dzień wcześniej. kompletnie bez sensu aby następnego dnia poszły 2 przelewy po 50k. Równie dobrze mogłem przelać wczoraj 50k i dziś 50k na to samo wyjdzie środki na KO i tak już nie pracują.
  Uprzedzając sugestie. Wiem że można w apce podnieść do 100 k. Chodzi jednak o konto żony a mamy tylko jednego smartfona gdzie apkę da się zainstalować. Wiem tez że mogłem odinstalować i zainstalować na konto zony ale za dużo ceregieli w stosunku do ewentualnego zysku.

  jojo Odpowiedz
  • Sprawa wygląda nastepująco: załóżmy że masz przelać 80 tys zł
   – zlecasz 12.11 przelew z datą 14.11 na kwotę 80 tys między swoimi kontami (Oszczędnościowe -> ROR)
   – Zlecasz 12.11 przelew z datą 14.11 na kwotę 50 tys
   – zlecasz 13.11 przelew z datą 14.11 na kwotę 30 tys
   14.11 wykonują się powyższe przelewy

   Przykład 2: kwota 120 tys zł
   – zlecasz 12.11 przelew na kwotę 120tys między swoimi kontami (Oszczędnościowe -> ROR) z datą 14.11
   – zlecasz 12.11 przelew na kwotę 50 tys z datą 14.11
   – zlecasz 13.11 przelew na kwotę 50 tys z datą 14.11
   – zlecasz 14.11 przelew na kwotę 20 tys.

   Z tego co piszesz, zleciłeś tylko przelewy zewnętrzne, pamiętaj, aby zlecać również przelewy miedzy swoimi kontami z wyprzedzeniem

   Daw
  • „Zleciłem przelew [z ror] na 50 k 12.11 na dzień 14.11. […] Dziś czyli 14.11 przelałem środki z KO na ROR ” — czyli przelew z ror zlecony na 14 się nie wykonał, bo rano na ror nie było jeszcze środków. Może gdybyś ror z ko zasilił zaraz po północy, to by się udało, ale szczerze mówiąc wątpię. Ten przelew też trzeba zlecić wcześniej właśnie z tego powodu — aby środki na ror były już rano i przelew z ror mógł się wykonać; jako uzupełnienie tego, co napisał @Daw dodam, że zlecone z przyszłą datą przelewy wewnętrzne (w tym przypadku ko → ror) wykonują się w danym dniu zawsze pierwsze, niezależnie od kolejności zlecania, więc ta kolejność nie ma znaczenia.

   Don Quijote de la Mancha
  • @jojo „mamy tylko jednego smartfona gdzie apkę da się zainstalować”
   zależy od oprogramowania, spróbuj:
   Android: ustawienia -> Bezpieczeństwo i prywatność -> Przestrzeń prywatna… instalacja apki bliźniaczej z bliźniaczego GooglePlay… autoryzacja mobilna (jak SMS to trzeba mieć oba telefony przed sobą)… i żona (lub mąż –zależy kogo smartfon) potrzebna jedynie do ewentualnej wybiórczej weryfikacji transakcji.
   Przy intercyzie, czy braku zaufania jedna ze stron nie musi mieć dostępu do Przestrzeni Prywatnej współmałżonka – biometria, pin :)

   Czytelnik
  • Ja mam taki smartfon (Lenovo c2 power) że można wejść w niego jako gość, czyli jakby inna osoba na zupełnie inny profil telefonu. To trochę tak jak na kompie każdy może mieć swój profil. Ale nie wiem (nie znam się aż tak na tym) czy można pod tym zainstalować drugi raz apkę mille.

   jojo
 • Chyba już wiem co zrobiłem źle. Nie zleciłem przelewu z KO na ROR na zaplanowany dzień, dzięki…..

  jojo Odpowiedz
  • A jak można zlecić przelew z datą przyszłą (=wyzerować konto), nie znając kwoty środków (z odsetkami)?

   Andrzej44
  • nie ma to znaczenia
   odsetki wypłacają na koniec miesiąca kalendarzowego

   kruczi
 • Koledzy podpowiedzcie końcem sierpnia założyłem konto, 28go sierpnia uruchomiłem nowe środki na koncie oszczędnościowym, promocyjny okres 92 dyniowego oprocentowania kończy mi się 5.12, czy jeśli wyczyszcze konto przed weekendem i ponownie zasile je w poniedziałek wskoczę na nowy okres 92 dni podwyższonego oprocentowania? L

  Dexi Odpowiedz
  • Tak, ale dopiero 6 grudnia. Do 5 grudnia włącznie trwać będzie aktualna edycja promocji.

   Lokata
 • Wiecie czy blokady wliczają się do badania salda? Niestety wiszą mi blokady na spore kwoty wykonane jeszcze w eurobanku, wątpię, żeby się rozliczyły w wymaganym czasie :(

  borkowicz Odpowiedz
 • Hej. Jestem na 17 edycji do 12.02.2020. W moim przypadku mogę pozwolić sobie na nieczyszczenie konta? (najlepiej byłoby czyścić – wiem)

  Dobrze rozumiem, że mogę ominąć edycję 18, która będzie się zaczynała w ten weekend, a polować na 19, która prawdopodobnie znacznie się w drugiej połowie grudnia lub w styczniu?

  Zosia Odpowiedz
 • Do badania salda liczy się stan na koniec piątku, soboty czy niedzieli?

  Adam 81 Odpowiedz
 • Ze względu na spóźniony refleks musiałem zrobić jeszcze jeden przelew dzisiaj. Widnieje w blokadach. Pytanie czy będzie widniał tam do poniedziałku rano (do pierwszej sesji przelewów)? Bo wiele osób pisało wyżej, że blokady niestety wliczają się do salda więc ten przelew właściwie nic nie zmienia jeśli dobrze rozumiem? Czyli lepiej go odwołać (przez infolinię powinno być to możliwe) i zrobić szybki przelew za 5 zł (on chyba wyjdzie z banku od razu nawet w sobotę!). Czy ktoś ma doświadczenie z taką sytuacją?

  Marcin W Odpowiedz
  • Nie powinien ci się liczyć do salda. Co prawda „zawiśnie” między bankami i pieniądze dotrą na konto tam gdzie wysłałeś dopiero w poniedziałek, ale sam przelew nie powinien być na koniec soboty już widoczny (i pieniądze z niego w saldzie również).

   Przemysław
  • Chodziło o blokady od płatności kartowych, przelew powinien być ok, tylko jak pisze @Przemysław „zawiśnie”, nigdzie tych środków nie będziesz do poniedziałku widział.

   Don Quijote de la Mancha
 • Hej, czy może ktoś mi wytłumaczyć jedną rzecz? Korzystam obecnie z 16 edycji promocji i wypłaciłem całą kase z banku Millenium, jednak na koncie mam blokady (płatności kartą) na ponad 500 zł. Mimo to, wpłacając w Niedziele „nowe środki na konto” będe korzystał z 16 edycji promocji do 16.12 (tak mi wypada koniec) a od 17.12 automatycznie włączy mi się nowa edycja np na 90 dni? I wtedy te 500 zł, które mam na dzień dzisiejszy w blokadach powoduje, że pierwsze 500 zł jest na KO bez promocyjnego % ?

  zbyszekka Odpowiedz
 • 18: 2,7% do 100 kzł do 11 stycznia.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Cześć, jestem na 16 edycji promocji.Okres naliczania promocyjnego oprocentowania:13-09-2019 – 21-12-2019. Salda z dnia badania dla Promocji, w której bierę udział – 07-09-2019. Pytanie kluczowe – kiedy zabrać środki = wyczyścić konto i wpłacić ponownie?

  Bankowo blondynka Odpowiedz
 • Od 26.02.2020 Mille obniża oprocentowanie na Profit do 2,6%.

  Bolo Odpowiedz
  • Nie wydaje mi się :)

   Michał
  • Klienci otrzymali wiadomość w serwisie transakcyjnym: „Uprzejmie informujemy, że od 26 lutego 2020 r. zostanie obniżone standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego
   Profit. Wprowadzona zmiana wynika z sytuacji rynkowej – spadku wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych […]”

   adaś
  • standardowe oprocentowanie… a my korzystamy z promocyjnego!

   mirekoslaw
  • Nie ma się co wydawać, to fakt niestety.

   Bolo
  • czytajcie ze zrozumieniem! obniżają oprocentowanie standardowe, a nie promocyjne!

   wacek
  • jesli ktos tam trzyma kase na 0,6% to chyba ma wiekszy problem niz obnizka tego oprocentowania do 0,5%

   aaaa
  • Dokładnie tak jak pisze Wacek. Czytajcie proszę dokładnie i ze szczegółami bo akurat te w bankowości są zazwyczaj bardzo istotne. Zmienia się oprocentowanie standardowe co dla czytelników tego bloga nie powinno mieć absolutnie żadnego znaczenia ;)

   Michał
  • Ehh. Rzeczywiście, byłem zaspany jak to czytałem i pisałem. Na teraz dotyczy to oprocentowania tylko standardowego. Tym nie mniej jest jakaś obawa, że w następnej promocji oprocentowanie będzie obniżone, bo niestety większość banków już obniżyła.

   Bolo
 • Spadek inflacji? Bank Millennium najwyraźniej żyje w alternatywnej rzeczywistości… albo po prostu robi głupka z klientów.

  broker Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy