3,4% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Bank przez 4 miesiące (+50 zł na start)

Trwa do 07.04.2019

Getin Bank wystartował z kolejną, XVIII już edycją oferty specjalnej „Na nowe środki” na swoim koncie oszczędnościowym. Ciągle możemy zyskać rewelacyjne oprocentowanie w wysokości 3,4% w skali roku – i to dla kwoty nawet 400 tysięcy złotych, przez okres 122 dni. Pamiętajmy też, że za założenie konta osobistego zgarnąć możemy 50 zł na start :)

3,4% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku

3,4% do 400 tys. zł

Aby skorzystać z promocji należy być lub stać się posiadaczem konta osobistego Getin Banku oraz być lub stać się posiadaczem konta oszczędnościowego Getin Banku. Bank zaznacza tu, że chodzi o „zwykłe” konto oszczędnościowe – z promocji wyłączone są Celowe Konta, Konta Skarbonka oraz te, które uczestniczyły w promocji Family Saver. Jeśli posiadamy stary rachunek tego typu, to najzwyczajniej w świecie trzeba otworzyć nowy – zwykły (a co za tym idzie – promocyjny).

Kolejnym warunkiem jest wyrażenie odpowiednich zgód marketingowych. Bank wymaga od nas wyrażenia zgody do przesyłania oferty handlowej za pomocą SMS, drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Marketing grupy kapitałowej nie jest konieczny.

Ostatni warunek promocji to konieczność ulokowania nowych środków. Zgodnie z regulaminem oferty specjalnej bank wymaga od nas ulokowania nadwyżki nad saldo z dnia 24.02.2019. Jeśli w tym dniu mieliśmy w Getin Banku niewiele środków (lub po prostu nie mieliśmy konta) to jesteśmy w najlepszej sytuacji – wszystko zarobi 3,4% w skali roku (do 400 000 zł). Stare środki zarobią standardowo, czyli od 1 do 1,4%.

Pamiętajmy jedynie, że z oferty wykluczone są osoby, które korzystają z poprzedniej edycji promocji w momencie trwania nowej. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 04.03.2019 r. do 07.04.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

Oferta trwa przez 122 dni (4 miesiące) od ulokowania pierwszych nowych środków. Możemy do niej przystąpić od 4.03 do 7.04.2019.

Ile kosztuje konto w Getin Banku?

Jeśli zakładacie konto oszczędnościowe aby skorzystać z promocji, to wraz z nim założycie Konto Proste Zasady. Nie ma się jednak czego bać – to jeden z najlepszych rachunków na rynku. Nie zapłacimy bowiem ani grosza za jego prowadzenie, jeśli wykonamy (w poprzednim miesiącu) co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub BLIKiem. Oznacza to, że drobne zakupy zwolnią nas z opłaty w wysokości 8 zł miesięcznie. Co ciekawe do zasady tej nie muszą się stosować osoby poniżej 26. roku życia – oni konto mają za darmo bez opłat :)

Co z kartą debetową? Nie ma żadnej opłaty zarówno za jej wyrobienie, posiadanie jak i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Samo prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Zapłacić możemy jedynie za zbyt częste wyciąganie pieniędzy – co jest standardem w większości banków. Pierwszy przelew jest darmowy, a za kolejne płacimy 9 zł. Pewnego rodzaju obejściem jest przelew z konta oszczędnościowego na dowolną lokatę – zawsze darmowy. A z lokatą możemy później zrobić co chcemy (choć sam jeszcze tego nie testowałem – w teorii powinno działać).

Pamiętajmy, że zakładając konto w Getin Banku istnieje możliwość podania kodu polecającego – wtedy nasze zyski mogą jeszcze bardziej wzrosnąć. O szczegółach pisałem w artykule dotyczącym programu poleceń Getin Banku. Tam też dowiecie się skąd wziąć kod polecający :)

Nie przegap!

Komentarze

 • jeśli ta promocja trwa do 7 kwietnia to kiedy może być badanie salda w nastęonej edycji ?? Zakładając że kolejna edycja ruszy 8 kwietnia ??

  zenek64 Odpowiedz
  • Też się nad tym zastanawiam, bo dla obecnej promocji dzień badania salda nie jest dla mnie korzystny.

   Bolo
 • Czyli za miesiac bedzie pewnie juz tylko 3.3 na 3 miesiace. Czyli oplacalo sie w niedziele przelac 1zl na KO, bo 3.5%/5m okazuje sie byc obecnie najlepsza oferta. Szczegolnie dla tych, ktorym w marcu/kwietniu koncza sie lokaty 3.9% w Idei.

  keton Odpowiedz
 • Ktoś przelewal coś z Idei , pojawiała się Bezzwrotna na jakiś procent i jakiegoś banku ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • 3,5 Getin , 3,1 inne.

   Bogdan
  • Dzięki za info , oby się nie pogorszyło , oby się nie pogorszyło . xyz

   prawdziwy-xyz
  • A to chuligany dzisiaj, 3,4 do getinu i 2,9 % do innych dają . Może ktoś jeszcze sprawdzić czy dają jeszcze 3,5% do getinu ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • To jest bez sensu. Idea Bank woli wypuścić środki do innych banków niż do bratniego Getin Banku?!

   gajowy
  • Jak przelew z idei do getinu to próbują zatrzymać lokatą na 3,4% , jakby zapomnieli , że co niektórzy mają aktywowane na 3,5% . Widocznie biorą namiar na ostatnią edycję. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Czy może ktoś przypomnieć jak ta promocja łączy się z tą na 3,5% do 10000 na rok?
  Czy jak w dniu badania salda miałem 9000 na KO to w sumie mi wszystko jedno i mogę brać udział w tej edycji bo te 9000 będą na 3,5% a nie na 1,4% tak jak jest w artykule?

  kris7zgora Odpowiedz
 • Po jakim czasie powinna pojawić się kasa wpłacona w bankomacie Euronet na konto Citi Priority? Zaraz miną 2 godziny, a wciąż nic nie ma. Czy 24h obowiązuje dla wszystkiech dokowywanych wpłat czy tylko dla wpłat na rachunki banków niewspółpracujących z Euronetem (Citi niby współspracuje – bank partnerski)?

  pytanie Odpowiedz
 • Tylko 4 m czyli tylko do początku sierpnia tak jak poprzednia edycja na 5 m czyli później coś nastąpi , jakieś połączenie , oby tylko nie rozblyski na Słońcu ? To chyba nie zbieg okoliczności ? Kolejna edycja jeżeli nastąpi to też pewnie będzie już na 3 m . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Czy to prawda , że limit dzienny przelewów internetowych w getinie to tylko 200 k i nie da się go zwiększyć ? To jak teraz ta biedna prababcia będzie z KO swe środki jednorazowo przelewać ? W banku podobno podpowiedzieli , że tylko z KO może zrobić raz w miesiącu bezplatny przelew na dowolną kwotę ale tylko w oddziale i nie z roru ? Zna ktoś jakiś inny sposób aby nie musiała się fatygowac każdy raz do oddziału ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • To niestety spore ograniczenie, o ktorym malo sie pisze. Albo dostaje sie mocno po kieszeni na utraconym % przez 1 dzien, albo trzeba mocno kombinowac. Jak ja nie lubie takich zagrywek w bankach. Ale taki Santander tez nie jest lepszy, bo tam max to chyba jakies 100k. Tyle ze tam nie trzyma sie duzych pieniedzy.

   keton
  • Serio Santander ma limit 100.000zł dziennie?

   Joana
  • Kiedy tam 3 lata temu otwierałem konto (przez kuriera), to na początku miałem tylko 10 kzł, musiałem w oddziale podwyższyć, ale nie pamiętam już, do ilu (w BZ WBK miałem maks. ok. 24 kzł), w serwisie www tego nie widzę, jest pole do zmiany, ale z zastrzeżeniem:

   W przypadku chęci jego podwyższenia powyżej 25 000 PLN konieczna będzie wizyta w oddziale i ponowne zawnioskowanie o ustalenie wyższego limitu.

   Don Quijote de la Mancha
  • 100k albo 120k, nie pamietam dokladnie. I ustawic taki max mozna tylko w oddziale, chyba ze cos sie zmienilo.

   keton
  • Jakieś pół roku temu albo i więcej było tak, że do 125k można było powiększyć przez wideorozmowę i w oddziale. A na więcej tylko w oddziale i to tylko za łaskawą zgodą wielce szanownego dyrektora oddziału banku. Jeśli ktoś się mu nie spodoba i nie jest z jakichś przyczyn godzien takiego powiększenia limitu (mimo, że ma w banku więcej środków), to tego nie dostanie albo nawet zaczną podejrzewać go o niesamodzielność w działaniu… Śmieszny, żałosny i zacofany bank, który nadaje się tylko do dojenia z promocji (ale tutaj też słabo). Nie wiem jak teraz z tymi limitami, ale wątpię, że coś tam się zmieniło.

   pws
  • O, w końcu jakiś dokument znalazłem: „Załącznik 2 do Regulamin usług Santander online dla klientów indywidualnych – Limity kwotowe Transakcji”

   1. Przelewy na rachunki obce:
   a) Klient
   Sposób autoryzacji — Wartość maksymalna (dziennie)
   z tokenem lub smsKodem — 125.000 PLN*
   bez tokena lub smsKodu — 10.000 PLN
   * istnieje możliwość ustalenia wyższej kwoty
   b) Użytkownik
   Rodzaj limitu — Wartość maksymalna
   Dzienny limit przelewów Użytkownika — 125.000 PLN

   Śmieszny jest ten przypis, czyli niby maksymalny limit kwotowy jest, ale „istnieje możliwość ustalenia wyższej kwoty”(„za łaskawą zgodą wielce szanownego dyrektora oddziału banku”)… Ale skoro przy limicie na Użytkownika takiej gwiazdki nie ma, to w praktyce przez net można maks. 125 kzł?

   Don Quijote de la Mancha
  • Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi!

   Joana
  • Wczoraj przelew na ponad 150 000,- poprzednie tez nawet coś więcej – nie wiem skąd te 20 000,- ?

   Andy59
  • Getin

   Andy59
  • W Getin w serwisie www pod Ustawienia → Kanały dostępu do banku → Bankowość Internetowa → Limit dzienny widzę

   Limit dzienny nie może być wyższy niż 200 000 PLN

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don: W Santanderze można teraz podwyższyć limit na stronie do 10k bez potwierdzenia + 25k z potwierdzeniem SMS-em czyli razem 35k.
   Jak się połączysz z konsultantem przez aplikację mobilną w opcji z kamerką, to można podnieść chyba max do 100k. Ja podnosiłem do 60k, więc na pewno to działa.

   Dario
  • Te niskie kwoty to od zawsze byly dostepne do zmiany on-line. Gorzej jak sie chce wiecej niz 25k wtedy tylko oddzial lub wideo.

   keton
 • Czy mozna zalapac sie na nowa edycje w Getinie na podobnej zasadzie jak w Millenium? Konczy mi sie promocja jakos w marcu i zastanawiam sie co trzeba zrobic zeby moc przeskoczyc na kolejna edycje jesli uruchomia?

  Mateusz Odpowiedz
 • Produkty depozytowe , rachunki płatnicze tak piszą w regulaminie . Czy ror proste zasady to rachunek płatniczy i trzeba na nim utrzymywać cały czas stare środki z dnia badania salda aby nowe środki pracowały na promocyjnym procencie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Badane jest saldo Produktow depozytowych i kont oszczednosciowych a definicja Produktow depozytowych nie obejmuje RORu bo nie obejmuje wszystkich rachunkow platniczych a jedynie niektore ich typy. Wiec wg regulaminu wystarczy przerzucic na ROR zeby wyzerowac saldo poczatkowe.

   Saldo początkowe – stan środków na Produktach depozytowych lub na Koncie Oszczędnościowym wyliczony na dzień Daty Salda początkowego.
   Produkty depozytowe – rachunki płatnicze – rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki płatnicze- rachunki przejściowe służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne
   Konto Osobiste – rachunek płatniczy – rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy

   wisienka
 • Czy ktoś robił przelew na KO i nie aktywowała mu się XVII edycja promocji tylko XVIII? Sprawdziłem dzisiaj, którą edycją mam aktywną i pomimo przelewu robionego w niedziele z konta ROR na KO, nie aktywowała się poprzednia edycja.

  ceglaaa Odpowiedz
  • A datę księgowania przelewu masz niedzielną?

   Don Quijote de la Mancha
  • No właśnie sprawdziłem i niestety data poniedziałkowa. Czyli już wszystko jasne :/

   ceglaaa
  • O 19,55 przelewalem z roru i jest aktywna XVII edycja .Tak jak pisze Don księgowanie też jest 3.03. Sprawdź jak jest u Ciebie? xyz

   prawdziwy-xyz
  • O której godzinie przelewales , że nie zaksięgowali ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Właśnie chyba dopiero przed północą, bo późno sobie o tym przypomniałem. Swoją drogą myślałem, że przelewy wewnętrzne księgują się automatycznie. Nauczka na przyszłość, że jednak nie.

   ceglaaa
  • Ja przelewalem w niedziele rano z ROR i na szczescie zadzialalo. A pisalem o tym kilka dni temu, ze nie nalezy do konca wierzyc w przelewy weekendowe.

   keton
  • Ja w sobotę zleciłam przelew z ror na ko z datą wykonania na niedzielę. Przelew został wykonany dopiero w poniedziałek – mimo, że to przecież przelew wewnętrzny i powinien zostać zrealizowany w niedzielę. Dobrze, że nie ufam bankom i w niedzielę rano sprawdziłam czy przelew przeszedł, zleciłam kolejny, który tym razem przeszedł od razu.

   WiFran
  • Jak sprawdzic jaka sie ma edycje w getinie? Nie widze tego nigdzie…

   wisienka
  • W szczegółach konta, ja to widzę zarówno w bankowości www, jak i w apce.
   https://livesmarter.pl/3-5-procent-konto-oszczednosciowe-getin-bank-do-400-tysiecy-zl-luty-2019/#comment-228652

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki. No to szykuję się na wojnę bo u mnie tego nie ma a więc prawdopodobnie oferta nie jest aktywna. A to pewno dlatego że nie mam włącznych zgód na marketing grupy kapitałowej (co nie jest warunkiem wg regulaminu promocji).

   wisienka
  • Wydaje misie , tak sądzę na odległość , że szybciej może nie być zgód na marketing tradycyjny czy jakiś tam drogą pocztową a wyrazić go nie da się internetowo tylko telefonicznie lub osobiście . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Dlatego zawsze po przelaniu uruchomieniowej zlotowki warto od razu zadac pytanie czy oferta sie uruchomila. I pozniej zrobic z odpowiedzi screenshota. Przy duzych oszczednosciach mozna niezle poplynac na odsetkach w razie wpadki.

   keton
 • przelew wewnętrzny ostatniego dnia po północy w niedzielę i aktywowała się prawidłowa oferta 3,5%/5M

  adaś Odpowiedz
 • Możliwość przystąpienia do edycji to max 07.04.
  Jesli w tym terminie przystąpię do tej promocji to do kiedy maksymalnie mogę wpłacić tam środki? Czy jest jakieś ograniczenie czasowe? Czy właśnie ten 07.04 jest tą granicą?
  Pytam bo np. 17.04. konczę lokaty w IDEA.

  paba86 Odpowiedz
  • 122 dni od daty przystąpienia do promocji (czyli pierwszej wpłaty choćby złotówki), czyli od 7 kwietnia aż do 7 sierpnia. To konto oszczędnościowe, więc można dowolnie wpłacać, dopłacać i wypłacać (choć to ostatnie bezpłatnie z limitem raz na miesiąc).

   Don Quijote de la Mancha
  • A co w przypadku jeśli przez cały okres nie wpłacę w ogóle środków?
   Czy w kolejnej edycji będę mógł wziąć udział?

   paba86
  • @paba86, dokładnie, tak, wydaje mi się, że aby mnie wejść w jakąś edycję promocji nie można po prostu wpłacać ani grosza (i tu jest różnica z Mill, gdzie kasa już leżąca na koncie też może uruchomić promocję).
   Ale kolejna edycja pewnie będzie miała niższe oprocentowanie…

   Don Quijote de la Mancha
 • Witam!
  Czy pod zwrotem ze z niniejszej oferty nie moze skorzystać uczestnik bioracy udzial w poprzednich edycjach na nowe srodki nalezy rozumiec tez osoby,ktore maja aktualnie w Getinie lokaty promocyjne na nowe srodki?

  Tombig Odpowiedz
  • Nie, chodzi o promocje konta oszczędnościowego.

   Michał
  • #Admin, czy zgoda na oferty marketingowe spółek powiązanych i podmiotów współpracujących z bankiem też musi być wyrażona?
   Czy wystarczy zgoda na marketing sms, tel. elektorniczny banku?

   paba86
 • O, też mi się udało znaleźć odpowiedni dokument: „Zasady realizacji przelewów dla osób fizycznych w Getin Noble Bank S.A.”

  KANAŁY — LIMIT DZIENNY
  PLACÓWKA BANKU — brak ograniczenia
  PLACÓWKA FRANCZYZOWA — 200 000,00 PLN*
  PLACÓWKA DYSTRYBUTORA — wyłącznie na zakup produktów/transfer z lokaty**
  BANKOWOŚĆ INTERNETOWA — 200 000,00 PLN lub 500 000,00 PLN***
  BANKOWOŚĆ TELEFONICZNA — 200 000,00 PLN lub 500 000,00 PLN***
  BANKOWOŚĆ MOBILNA — 50 000,00 PLN

  * limit w Placówce Franczyzowej dotyczy pojedynczego zlecenia.
  ** dotyczy zleceń przeznaczonych na: produkty Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie S.A., Axa Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A, Open Finance Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA oferowane w Placówkach Dystrybutora gdzie ubezpieczonym/posiadaczem jednostek jest właściciel rachunku oraz z lokaty, na rachunek z którego została założona.
  *** 500 000,00 PLN dotyczy Klientów Noble Private Banking, natomiast 200 000,00 PLN dotyczy pozostałych Klientów.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Dzięki za info . Przy bankowości mobilnej brak gwiazdek , czy może ktoś kto juz ma apke sprawdzić czy da się tyle ustawić przy zwykłym rorze ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Pytanie, czy zadziala 200k przez WWW i dodatkowo 50k przez apke.
   No i rozumiem, ze te ograniczenia dot. przelewow poza bank, bo wewn. z KO na ROR sa bez ograniczen?

   keton
  • Wedle konsultanta z banku ma zadziałać a wewnątrz banku między kontami tego samego klienta bez limitu . xyz

   prawdziwy-xyz
 • Lokate na 20k na 4% w aplikacji mobilnej można założyć w każdej chwili? Nie ma ograniczenia, że 30 dni od założenia konta czy coś podobnego?

  ceglaaa Odpowiedz
  • Można w każdej chwili, ograniczenie polega tylko na tym, że „Posiadacz może założyć tylko jedną Lokatę (bez względu na relację własności) na warunkach określonych w Karcie produktu” (dawniej było gorzej: „Posiadacz może założyć tylko jedną Lokatę (bez względu na relację własności) na warunkach określonych w Karcie produktu, przy czym poprzez Lokatę rozumie się także Lokatę oferowaną przed datą obowiązywania niniejszej Karty produktu”, czyli można było jedną dożywotnio).
   Natomiast nie wiem, czy w jakikolwiek sposób jest gwarantowane, jak długo będzie takie oprocentowane oferowane (na karcie produktu jest tylko „obowiązuje od dnia 25.01.2019 r.”, nie ma „do”).

   Don Quijote de la Mancha
  • Moja pierwsza lokata mobilna skończyła się wczoraj. Odnowila na 1% , zerwałem przelalem na konto proste zasady i założyłem na nowo mobilną na 20 tyś na 3 miesiące z 4%.

   Michał1986
  • @Michał1986, super info, ciekawe, jak długo będzie się tak dało…

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeszcze chyba za mało czasu minęło, aby to potwierdzić na 100%, bo oni przecież mogą zweryfikować oprocentowanie i obniżyć…

   abc
 • Do którego była dostępna w Idei ta lokata na 3,9% w związku z tymi taśmami ? Pytam , bo chciałem wiedzieć którego marca kończy się najpóźniej i chciałem ocenić szanse na jakąś wysoko zawrotną ? Wiem tylko , że w połowie marca ale którego najpóźniej z aptekarska dokładnością ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Moja się kończy 20 marca i pamiętam że opłaciłem ją dzień po tym jak zniknęła możliwość złożenia wniosku.

   Dobcio
  • Ok.dzieki, to jakieś 10 dni trzeba trzymać rękę na pulsie . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Dobcio, nie wprowadzaj w blad. Lokata 3.9% byla dostepna dokladnie do 2.01.2019. Wiem, bo wtedy z rana udalo mi sie zrolowac wszystkie lokaty, a juz w poludnie zmniejszyli na 3.8%. Czyli maksymalny czas lokat 3.9% to 2.04.2019 i mam nadzieje, ze pojawi sie cos lepszego niz 3.5% w Getinie :)

   keton
  • 3,9% / 3M / koniec lokaty 28 marca a opłacona była ostatniego (piątego) dnia ważności wniosku

   adaś
 • Chodzi mi chyba o beztroską na 3,9% , czy była jeszcze jakaś w Idei pod inna nazwą 3,9% . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Do soboty miałem 3.5% na KO w Getin, w piątek wszystko wyszło z Getin. Przy przelewie pokazała się oferta na 3m-ce 3.3% ale nie skorzystałem. Dziś już dzwonili przypomnieć o lokacie na nowe środki 3.3% że tylko do 17go żebym broń Boże nie przegapił. Wnoszę z tego, że nie są przy kasie.

  Manveru21 Odpowiedz
 • Cześć wszystkim,
  chciałbym założyć RO na 3,5% dla kwoty do 400 000zł oraz ROR, by otrzymać 50zł w programie poleceń. Całość wykonać by chciała również moja narzeczona. Pogubiłem się w opisach promocji i proszę Was o pomoc – w jakich krokach najkorzystniej działać, by nie pominąć czegoś i „załapać się” na wszystkie wspomniane atrakcje? :)

  Michał Odpowiedz
 • @Michał
  Tu masz wszystko opisane. Bez sensu jest zaśmiecać forum. Jak czegoś nie rozumiesz to isz na priv waldemar_007@wp.pl

  Waldemar Odpowiedz
 • Czy założenie Konta Proste Zasady z premią 50zł (założenie z polecenia) pozbawia możliwości założenia konta oszczędnościowego na 3,4% do kwoty 400 000zł i umożliwia tylko założenie konta z oprocentowaniem tylko do 10 000zł?

  Kod od admina już otrzymałem. Pozostaje rozwiązanie powyższej wątpliwości.

  Michał Odpowiedz
  • 1. Z polecenia otwierasz Konto Proste Zasady.
   2. Po otwarciu konta w Twojej bankowości internetowej otwierasz konto oszczędnościowe.
   3. Wpłacasz oszczędności do kwoty 400 000 zł.
   4. Pierwsze 10 000 zł jest oprocentowane 3,5% (przez rok, po spełnieniu określonych warunków), pozostałe 3,4% przez 122 dni.

   Gaja
  • Te pierwsze 10 k to tylko dla nowych klientów otwierających teraz konto czy dla starych klientów mających juz konto też? Pytam , bo nie spełniam warunków zasilenia na starym koncie proste zasady i nie wiem czy przez to nie liczą standardowego oprocentowania na KO do 10 k a dopiero powyżej tej kwoty promocyjnego ? Coś odsetki są za małe. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Promocja z 10 k jest tylko dla nowych klientów.

   Mahyn
 • Dziękuję za wszystkie informacje. Konta są w trakcie zakładania

  @Gaja – szczególnie Tobie. O takie wypunktowanie mi chodziło – czarno na białym :)

  Michał Odpowiedz
  • Heh, to jednostkowy przypadek, póki co nic nie wskazuje na to, by zabrakło patologicznych osobników, którzy płacąc w bankach prowizje i odsetki od kredytów finansują nasze premie i odsetki od depozytów… A w przypadku tego banku im gorzej, tym lepiej, jeśli będą musieli ściągać kasę z rynku, to więcej zarobimy… Ja się raczej obawiam połączenia i późniejszego przejęcia, nowy właściciel może mieć inną strategię…

   Don Quijote de la Mancha
 • Pisałem przez bankowość internetową do banku kiedy mam ostatni dzień podwyższonego oprocentowania 3,9% na KO. Odpisali mi, że 13.03.2019. Dzisiaj jest 14-ty i po zalogowaniu dalej mam, że korzystam z promocji „Podwyższamy oprocentowanie”, tj. OPROCENTOWANIE 3,90% do kwoty 200 000 PLNpowyżej zgodnie z Tabelą Oprocentowania. I teraz nie wiem czy mi, źle odpisali czy co jest grane. Miał ktoś taki przypadek ?

  Duris Odpowiedz
  • „Podwyższamy oprocentowanie” to chyba inna oferta, niż ta opisana w powyższym wpisie (Oferta specjalna „Na nowe środki”), pewnie ta wymagająca wpływu „wynagrodzenia”.
   W każdym razie w tych szczegółach przeważnie widać stan na koniec poprzedniego dnia (co ma szczególne znaczenie przy ofertach na nowe środki), np. pierwszego dnia zaraz po wpłacie brakuje tej informacji, poniekąd więc jest logiczne, że analogicznie powinna być dzień po ostatnim dniu. Z drugiej strony to też sprawia pewne zamieszanie, w Millennium rozwiązali to tak, że ta informacja nie jest pokazywana nie tylko pierwszego dnia, ale też w dniu po ostatnim (czyli w sumie dzień krócej), ale to też wprowadza zamieszanie, bo tam z edycji na edycję przeskakuje się automatycznie, a wygląda to tak, jakby pomiędzy edycjami był dzień bez promocyjnego oprocentowania…

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy ktoś kto ma dostęp do bankowości elektronicznej może potwierdzić/zaprzeczyć, że można z jej poziomu zamówić VISA? Podczas składania wniosku jest tylko możliwość wyboru MC :(

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
  • Można po zalogowaniu zamówić także kartę Visa, ale po złożeniu wniosku przez internet, zadzwoni konsultant i jemu powiedz, że chcesz Visę

   Benito
  • Dzięki, dziwne, że brak jest wyboru przy wnioskowaniu, zwłaszcza, że visa z uwagi na brak opłat za przewalutowanie jest dużo sensowniejszym wyborem.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Powiedz to tym tysiącom komentującym pod wpisem dot. MCPS ;)

   abc
  • No co kto lubi, mnie zależy na braku opłat za przewalutowanie, przewalutowanie bezpośrednie z każdej waluty świata na PLN po kursie VISY. Jak dla mnie to optymalna oferta, bo nie muszę się zastanawiać ile zakupić jakiejś waluty.

   Faktycznie w czasie rozmowy mogłem zmienić kartę, choć Konsultantka nieudolnie próbowała mnie do tego zniechęcić. Mastercard jest niespersonalizowana i przychodzi od razu z przesyłką kurierską, na Visę trzeba poczekać 14 dni.

   Dzięki.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
 • Czy dobrze myślę, że jeśli komuś się kończy lokata, to na ofertę 3,4% na koncie oszczędnościowym się nie załapie?
  Pytam, bo znowu coś mi nie gra: 1) nie widzę w szczegółach konta oszczędnościowego informacji o saldzie początkowym na dzień 24.02.; ale jednocześnie 5 marca dostałem wiadomość systemową, że spełniłem warunki promocji oprocentowania konta oszczędnościowego na nowe środki.
  W tej chwili jedyną opcją w Getinie dla starych lokatowców jest lokata specjalna (z ofertą maks. 3,1% wyświetlana przy próbie przelewu), prawda?

  tof Odpowiedz
  • 1. Możliwe, że masz dosłownie kilka złotych nowych środków i masz aktywowaną promocję.
   2. W chwili obecnej dostałem 2,8% na Lokacie Specjalny Procent przy przelewie na 200 tys. zł do mBanku. Ten sam przelew do Idea Banku daje natomiast 3,1%.

   Michał
  • @Michał: dzięki! W Getinie nie widzę w szczegółach konta oszczędnościowego informacji o saldzie początkowym (a kiedyś była taka informacja). Oprocentowanie mam jedynie oznaczone jako „Zgodne z tabelą” i podany link do PDF, gdzie są wszystkie możliwe stawki oprocentowania. W tej sytuacji nie jestem w stanie ani sprawdzić, ile mam dopłacić nowych środków ani jakie oprocentowanie mam mieć.
   Nie wiem, czy oni tak celowo mącą, czy po prostu nie potrafią sensownie ogarnąć swoich ofert, by klient był traktowany fair, a nie jak dawca kapitału do oskubania.
   W związku z tym teraz mam 0 na koncie oszczędnościowym, bo nie interesuje mnie depozyt na 1% w skali roku, a z Getinem zawsze mam jakoś pod górkę.

   tof
  • Skonczyla sie walka o kase klienta to i wylaczyli tryb uczciwosci i zlikwidowali informowanie o nowych srodkach. Faktycznie na obu kontach tej informacji juz nie ma.

   keton
  • Nie wiem jak @tof widzisz szczegóły KO u siebie, ale u mnie pod informacją: „Oprocentowanie: zgodne z Tabelą oprocentowania” stoi czarno na białym (w polu: aktywna promocja): Nazwa Oferty: Oferta specjalna Na nowe środki – XVI edycja; Saldo początkowe xx zł, Data wyliczenia salda początkowego; Stan Nowych Środków; Data startu promocji. A to wszystko w szczegółach rachunku KO (zarówno w serwisie transakcyjnym www, jak i apce). Chyba, że jak sugeruje @keton: wobec jednych są „uczciwi” a wobec innych „uczciwsi” ;)

   kolo
 • Jestem w XVII promocji, dla bezpieczeństwa na dwóch kontach. Jedna kończy się 15.7 a druga 28.7. Kiedy mam wyczyścić to pierwsze (t.j. przelać na drugie), by nie być wykluczonym, to jest załapać się na następną promocje?

  qq Odpowiedz
  • Hipotetycznie…najbezpieczniej będzie czekać na badanie salda po 15.7, to jest pod koniec lipca. Nawet wyczyszczenie konta przed 15.7 nic nie da, bo będzie trwała poprzednia edycja. Chyba w Getinie zauważyli wylewanie z 2,7 % Millenium ;-).
   BTW, jak można wskoczyć w nową promocje podczas trwania starej, chyba że czegoś nie rozumiem?

   qq
  • Popelniles blad uruchamiajac promocje na obu kontach, bo zapewne na obu bedziesz wykluczony z nowej promocji. Oni tak dobieraja te terminy, zeby promocje zachodzily na siebie i nie mozesz przeskoczyc do kolejnej. Co najwyzej do +2, czyli z 17 do 19. Chyba ze cos nowego wykombinuja, zeby bardziej utrudnic zycie.

   keton
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy